• 0
Zaloguj się, aby obserwować  
Kubson023

PS3 Brak dzwięku

Pytanie

Witam użytkowników mam wielki problem z ps3 mianowicie zaraz po włączeniu pokazaniu się obrazu ps3 brak dźwięku w grach tak samo, gdy przechodzę z HDMI1 na TV programy normalnie odbierają i dźwięk jest tylko przy HDMI1 jest cisza bf4 far cry3 gta 5 brak dźwięku sprawdzałem w opcjach wszystko jest porządku kable też SA dobrze podłączone wczoraj jeszcze grałem i było dobrze dziś przestało grać:/, co może być przyczyną?. Miałem podłączony jakiś dekoder z, INEA ale go odłączyłem, bo w programach nie było dźwięku zaraz po odłączeniu tego dekodera pojawił się problem z konsolą jak to naprawić? .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

6 odpowiedzi na to pytanie

  • 0
Dnia 12.09.2014 o 20:21, Kubson023 napisał:

Witam użytkowników mam wielki problem z ps3 mianowicie zaraz po włączeniu pokazaniu się
obrazu ps3 brak dźwięku w grach tak samo, gdy przechodzę z HDMI1 na TV programy normalnie
odbierają i dźwięk jest tylko przy HDMI1 jest cisza bf4 far cry3 gta 5 brak dźwięku sprawdzałem
w opcjach wszystko jest porządku kable też SA dobrze podłączone wczoraj jeszcze grałem
i było dobrze dziś przestało grać:/, co może być przyczyną?. Miałem podłączony jakiś
dekoder z, INEA ale go odłączyłem, bo w programach nie było dźwięku zaraz po odłączeniu
tego dekodera pojawił się problem z konsolą jak to naprawić? .


Napisz jeszcze raz, bo tego nie da się zrozumieć. Kiedy masz dźwięk, a kiedy nie? Przepnij kabel hdmi do drugiego gniazda jesli jest. Sprawdź ustawienia dźwięku w konsoli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 12.09.2014 o 20:21, Kubson023 napisał:

Witam użytkowników mam wielki problem z ps3


1) Wyłącz konsolę.
2) Przytrzymaj przycisk włącznika aż konsole piknie drugi raz.
3) Po włączeniu konsoli ustaw opcje audio na HDMI i upewnij się, że masz jedynie zaznaczone złącze liniowe 2 kanały z próbkowaniem 44.1 KHz i 46 KHz (jeśli masz angielskie menu to będzie Linear PCM 2 Ch. 44.1 KHz i 48 KHz)
4) Upewnij się, że odznaczone jest Dolby Digital.
5) Zapisz zmiany.

6) Zacznij korzystać ze znaków przestankowych oraz dużych i małych liter, gdy piszesz. Ten słowotok w Twoim poscie to masakra jakaś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Nie bardzo rozumiem o co chodzi, bo napisałeś bez ładu i składu. Przede wszystkim podłącz konsolę TYLKO przez HDMI. Potem w ustawieniach dźwięku wybierz HDMI jako źródło przesyłania dźwięku. Jeśli kabel idzie bezpośrednio do TV wybierz odpowiedni kanał, jeśli do amplitunera - tak samo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 16.09.2014 o 01:23, Kirabaxior napisał:

Nie bardzo rozumiem o co chodzi, bo napisałeś bez ładu i składu. Przede wszystkim podłącz
konsolę TYLKO przez HDMI. Potem w ustawieniach dźwięku wybierz HDMI jako źródło przesyłania
dźwięku. Jeśli kabel idzie bezpośrednio do TV wybierz odpowiedni kanał, jeśli do amplitunera
- tak samo.

No też tak zrobiłem i pokazuje się komunikat "
Do tego urządzenia HDMI nie można kierować sygnału audio.

Konsole resetowałem nic to nie dało w opcjach niby jest wszystko dobrze ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 16.09.2014 o 19:13, Kubson023 napisał:

No też tak zrobiłem i pokazuje się komunikat "
Do tego urządzenia HDMI nie można kierować sygnału audio.

Konsole resetowałem nic to nie dało w opcjach niby jest wszystko dobrze ...


Dobra, jeszcze raz od początku i powoli.

Masz podłączoną konsolę przez HDMI do telewizora i nie masz dźwięku w grach, tak?
Piszesz masz dźwięk przy oglądaniu telewizji, ale skąd masz tę telewizję (w sensie urządzenia, nie dostawcy) i czy tuner jest też podłączony przez HDMI do telewizora?
Czy korzystasz z głośników wbudowanych w telewizor czy z jakichś wolnostojących?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować