Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

"Wersja PC potrzebuje więcej czasu" - oświadczenie Rokcstara w sprawie terminów wydania GTA V

62 postów w tym temacie

Patryk Purczyński

Wiele emocji wzbudziło niedawne ogłoszenie dat premier GTA V na PS4 i XOne, a także PC. Rockstar tłumaczy, dlaczego na tej ostatniej platformie gra zadebiutuje później.

Przeczytaj cały tekst ""Wersja PC potrzebuje więcej czasu" - oświadczenie Rockstara w sprawie terminów wydania GTA V" na gram.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zobaczymy 27 stycznia ile w tym prawdy, poprzeglądam sobie fora i popatrzę reakcję ludzi na optymalizację jeśli będzie tak znakomita jak w MP 3 to kupię a jeśli nie no to cóż..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zapewne, Rockstar współpracuje z Nvidią przy wersji PC i będzie chciał dodać do tej wersji różne bajery od "zielonych" których nie będzie na konsolach, mam jednak nadzieję, że nie kosztem optymalizacji i użytkowników kart AMD.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Zapewne, Rockstar współpracuje z Nvidią przy wersji PC i będzie chciał dodać do tej wersji
> różne bajery od "zielonych" których nie będzie na konsolach, mam jednak nadzieję, że
> nie kosztem optymalizacji i użytkowników kart AMD.

Cóż, nie byłbym tego taki pewien, spójrz kto i pod jakim tytułem opublikował trailer.
https://www.youtube.com/watch?v=sXj5-4ejIus

Już wcześniej spekulowano na temat Mantle w GTA V.
http://www.purepc.pl/rozrywka/jakie_gry_beda_obslugiwaly_api_mantle_od_amd_pelna_lista

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Cieszymy się, że tak wielu z was ekscytuje się nadchodzą premierą nowych wersji GTA V. Nie możemy się już doczekać momentu, w którym zdradzimy bliższe szczegóły w tej kwestii. Jesteśmy także nieprawdopodobnie podekscytowani przeniesieniem GTA V na PC. Gra w tej wersji wymaga jednak trochę więcej czasu na produkcję. Jest on potrzebny, by upewnić się, że wydanie to jest tak niesamowite i dopracowane, jak to tylko możliwe".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Też mi wiadomość, jakby nikt się nie spodziewał. Choć swoją drogą to opóźnienie nic nie zmienia, bo to przecież nie jest premiera. Ten komu zależało na czasie kupił wersję na X360/PS3. Kto czekał na wersję na komputery temu dwa miesiące więcej nie zrobią różnicy. W końcu jak dobry by nie był, GTA5 to już jest odgrzewany kotlet.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Zapewne, Rockstar współpracuje z Nvidią przy wersji PC i będzie chciał dodać do tej wersji
> różne bajery od "zielonych" których nie będzie na konsolach, mam jednak nadzieję, że
> nie kosztem optymalizacji i użytkowników kart AMD.

Kto w czwórkę grał, ten wie jak będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.09.2014 o 15:44, DonOskar napisał:

Kto w czwórkę grał, ten wie jak będzie.


Znowu lepiej niż na current-genach? Biorę. Miałem GTA4 na PS3 i PC w tym samym czasie. Ten drugi chodził płynniej, ma lepsze cienie, większy zasięg rysowania i gęstość ruchu, nie jest rozmazany i ma trochę lepszy wybór rozdzielczości niż jedynie słuszne 630p w 30fps. Jasne, obiektywnie rzecz biorąc GTA4 na pc to słaby port, ale i wersja konsolowa była daleka od ideału (choćby porównując do RDR czy GTA5). Identyczny casus jak z Dead Rising 3.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.09.2014 o 15:42, Zalogagit napisał:

nie ogarniam takiego zainteresowania grą która ma już rok :D

Po pierwsze, to GTA, po drugie, wiele osób nie ma konsoli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

-Hej Franek
-Cześć
-Ty, wpadłem na genialny pomysł !
-Serio, jaki?
-Może tak by przesunąć premierę GTA V na PC, po świetach. W tedy małolaty dostaną hajs na Święta, a my zarobimy więcej niż na Jesień tego roku.
-Dobre, dobre

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pewnie ktoś mnie zaraz nakrzyczy, ale zaryzykuję - cieszę się, że Rockstar tak stawia sprawę. Dlaczego? Znowu podam przykład naprawdę dobrze zoptymalizowanego Max Payne''a 3, który po premierze na PC chodził świetnie na laptopie, który posiadał słabą kartę graficzną, procesor też nie lepszy. Nie pamiętam dokładnej konfiguracji, ale jeśli grałem na bardzo wiekowej Toshibie i grało mi się nadzwyczaj dobrze to ma to jakieś znaczenie. Inna sprawa z GTA IV - bez ostatnich patchów do gry nie podchodź, bo pojawia się pokaz slajdów.

Wniosek? Dobrze, że gra się pojawi później. Takim sposobem będę miał świetną przystawkę przed Wiedźminem, a na pewno coś dobrego do rozluźnienia się przed sesją. Jeśli nie na PC to pewnie będę grał na PS4. Niby wychodzi wcześniej, ale też raczej wcześniej niż w styczniu jej mieć nie będę, więc wychodzi prawie na to samo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.09.2014 o 16:57, Muradin_07 napisał:

Pewnie ktoś mnie zaraz nakrzyczy

Muradin do kąta! ;d

Dnia 15.09.2014 o 16:57, Muradin_07 napisał:

Znowu podam przykład naprawdę dobrze zoptymalizowanego Max Payne''a
3, który po premierze na PC chodził świetnie na laptopie

Swoją drogą ciekawe, czy będzie wymagane zalogowanie do Social Club. W takim GTA4 i LA Noire można było to olać, w MP3 już się nie dało, przez co moja znajomość z tym tytułem skończyła się na menusach. : /

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.09.2014 o 17:05, Kadaj napisał:

Muradin do kąta! ;d

To idem... :(

Dnia 15.09.2014 o 17:05, Kadaj napisał:

Swoją drogą ciekawe, czy będzie wymagane zalogowanie do Social Club. W takim GTA4 i LA
Noire można było to olać, w MP3 już się nie dało, przez co moja znajomość z tym tytułem
skończyła się na menusach. : /

Też w sumie jestem tego ciekawy. Jeśli GTA Online jest teoretycznie oddzielnym modułem gry, a singleplayer innym to raczej powinno wyglądać to tak, jak w przypadku GTA IV. Ale nie wiem - jeśli było tak w MP3 to możliwe, że gra będzie potrzebowała połączenia. Ot do zliczania jakichś bzdurnych statystyk chociażby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować