Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

"Wersja PC potrzebuje więcej czasu" - oświadczenie Rokcstara w sprawie terminów wydania GTA V

62 postów w tym temacie

Nie ma ani odrobiny w tym prawdy, rockstar się nachapie kasy w wyprzedaży świątecznej na konsolach ps4 i xone, a później troszkę nachapie się kasy z pcta, a ci którzy wierzą że optymalizacja będzie odrobinę dobra to się mylą, samo to udowadnia że ostatnio nie robią w ogóle optymalizacji np assasins 4, dead rising 3, sniper 3, lichdom, nawet the sims 4 to już nie jest gra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.09.2014 o 17:19, DragonSuspire napisał:

Nie ma ani odrobiny w tym prawdy, rockstar się nachapie kasy w wyprzedaży świątecznej
na konsolach ps4 i xone, a później troszkę nachapie się kasy z pcta, a ci którzy wierzą
że optymalizacja będzie odrobinę dobra to się mylą, samo to udowadnia że ostatnio nie
robią w ogóle optymalizacji np assasins 4, dead rising 3, sniper 3, lichdom, nawet the
sims 4 to już nie jest gra.


Y.... Z tego co zrozumiałem to narzekasz, że ten ruch ma coś wspólnego z pieniędzmi. Może i ma, ale jednak najlepszy okres na wydawanie gier to gwiazdka. I jak ktoś już kupi wersję next-genową na konsolę, to nie kupi na PC. Natomiast rozstrzał developerów jakich podałeś jest... zatrważający. AC - Ubi, DR - Capcom, Sniper 3 - Rebelion/Techland, Lichdom - Xaviand, The Sims 4 - EA. Pomijając już sam fakt, że ostatnie jest okrojone, a nie słabo zoptymalizowane. No i mógłbyś wstawiać kropki, bo trudno się Twoje wypowiedzi czyta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No tak, nie ma to jak tezę, że Rockstar robi słabą optymalizację argumentować grami innych wydawców. Marketing rządzi sie swoimi prawami i nie trzeba mieć doktoratu z ekonomii, żeby wiedzieć, że są okresy, w których bardziej opłaca się pewnę rzecz wydać. Ale sądzę, że nie będą tam siedzieli na tyłku, tylko troszkę jednak popracują nad dobrym zobtymalizowaniem gry. Jednak wizerunek marki buduje się przez takie "drobnostki".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja nie narzekam na optymalizację od R*, pomimo tego że mój komp to już nie taka nówka. Zarówno GTA IV jak i Max Payne 3 działają mi bardzo ładnie. Jedynie przy L.A Noire mam czasami spadki fps, ale to nie jest jakaś super dynamiczna gra, że musi działać w 60 kl/s. Dlatego myślę, że przy GTA V optymalizacji nie schrzanią w końcu każdy deweloper teraz powie, że przeniesienie gry z PS4 i XONE to bułka z masłem, wiec wstydem by było jakby R* temu nie podołał. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Ja nie narzekam na optymalizację od R*, pomimo tego że mój komp to już nie taka nówka.
> Zarówno GTA IV jak i Max Payne 3 działają mi bardzo ładnie. Jedynie przy L.A Noire mam
> czasami spadki fps, ale to nie jest jakaś super dynamiczna gra, że musi działać w 60
> kl/s. Dlatego myślę, że przy GTA V optymalizacji nie schrzanią w końcu każdy deweloper
> teraz powie, że przeniesienie gry z PS4 i XONE to bułka z masłem, wiec wstydem by było
> jakby R* temu nie podołał. :P

Chyba nie grałeś w w GTA 4 bez żadnego patcha, ale też mam nadzieje że optymalizacja będzie dobra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja się ciesze że pogram na PS4 w chłodne wieczory;). Na kompie już długo długo nie grałem ostatnia gra to był Rome 2 ale optymalizacja wołała o pomstę do nieba i stwierdziłem że koniec ulepszania PC i zakupiłem konsolę mam nadzieje że to był dobry ruch ,troszke zazdroszcze tylko modów na PC w przypadku GTA ale jakoś to przeboleje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że teraz postarają się o tę nieszczęsną optymalizację, ponieważ zostaliby po prostu wygwizdani, tak jak w przypadku GTA IV, które miało być zresztą bardzo dobrze zoptymalizowane, a wyszło jak wyszło...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiele zalezy od Twojej cierpliwości i podatności na glitche, ale trzeba przyznać: słabo zoptymalizowali tę grę. Albo inaczej: mogli to zrobić lepiej. ;) Ja tam się troche powyklinałem grając w czwórkę. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Cieszymy się, że tak wielu z was ekscytuje się nadchodzą premierą nowych wersji GTA V. momentu, w
Czyt. Money, money, money, money, money...
Nie możemy się już doczekać momentu, w którym zdradzimy bliższe szczegóły w tej kwestii.
Czyt. Rozdziałka/framerate i DLC na next-genach.
Jesteśmy także nieprawdopodobnie podekscytowani przeniesieniem GTA V na PC.
Czyt. Świetnie, że wbijemy kolejną szpilę w rynek PC za pomocą niedorobionego portu.
Gra w tej wersji wymaga jednak trochę więcej czasu na produkcję.
Czyt. Strategia marketingowa tego wymaga: kto może ten pod choinkę kupi droższą wersję konsolową, a reszta (PC master race) to i tak nie rokuje większego zysku.
Jest on potrzebny, by upewnić się, że wydanie to jest
tak niesamowite i dopracowane, jak to tylko możliwe".

Czyt. Hehe, ale im dowalimy. Zdechnijcie blacharze.

Stawiam albo na to co powyżej, albo, że to po prostu kolejny marketingowy bełkot ;)

EDIT Słówko mi umknęło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To albo inny bardziej powalony scenariusz który jest dosyć realny(nie takie numery przechodziły).

Wersja na PS3 i X360 to była w zasadzie beta wersji next gen. Wersja na PS4 i X(B)One to wersja finalna z tym że zapewne coś spierdzielą w wersji PS4 by nie różniła się zbytnio od wersji na konsolę microsoftu(nie dajmy się zwariować tylko first party pokaże pazur PS4). No i teraz mamy PC gdzie zapewne walną jakieś upiększenie grafiki. Albo po prostu walną właściwą wersję na PS4 i zamiast wydać ją na docelową konsolę to dadzą najlepszą wersję na PC.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.09.2014 o 21:23, Numenpl napisał:

Albo po prostu walną właściwą wersję na PS4 i zamiast wydać ją na docelową konsolę to dadzą najlepszą
wersję na PC.

Może są świadomi, że jednak wersja PC będzie wyglądała najładniej, do tego da się ją może modować bez opamiętania co jeszcze przebije wartość gry względem konsol. Sądzę, że R* wystarczy to jak cały świat konsolowy będzie toczył świętą wojnę na temat wyższości PS nad X1 lub na odwrót - dodanie do tego kotła PC Master Race tylko by niepotrzebnie komplikowało sprzedaż i narażało ich na konieczność wyjaśniania dlaczego z sofy gra nie wygląda tak cudnie. No i jeszcze pewnie jest jakaś presja ze strony zarówno MS jak i Sony, by pompować mit uberfajności nowej generacji.

Żeby nie było - ja zacznę od wersji PS4, a potem na promocji wyhaczę jeszcze blaszakową, już zupełnie dla modów i graficznych wodotrysków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.09.2014 o 17:19, DragonSuspire napisał:

Nie ma ani odrobiny w tym prawdy, rockstar się nachapie kasy w wyprzedaży świątecznej
na konsolach ps4 i xone, a później troszkę nachapie się kasy z pcta,

A gdzie jest napisane że to organizacja charytatywna :) Gracze mają dziwny problem z tym że firma chce zarabiać na swoim produkcie.
A optymalizacja mam nadziej że będzie dobra. W końcu nie popełnia się dwa razy tak wielkiego babola :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Czyt. Strategia marketingowa tego wymaga: kto może ten pod choinkę kupi droższą wersję
> konsolową
, a reszta (PC master race) to i tak nie rokuje większego zysku.

Tyle, że na zachodzie ceny są jednakowe. W USA nowe gry kosztują 50/60$ niezależnie od platformy. W Europie właściwie to samo w ojro a na PS4/XO dychę więcej, więc mówienie tu o droższych wersjach jest mocno przesadzone. Tylko w Polsce(i może kilku innych "biednych" krajach) PC jest traktowane ulgowo i ma ceny startowe ucięte o połowę(często nawet więcej). To jeszcze taka pozostałość po latach 90-tych. W tzw. krajach rozwiniętych wybór platformy nie jest podyktowany finansami, a osobistymi preferencjami gracza.
Dam sobie rękę uciąć, że R* podejmując decyzje w.s. developingu i dystrybucji swoich tytułów ani przez chwilę nie bierze pod uwagę krajów takich jak Polska.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Komentarze niektórych to są jak niezadowolonych dzieci, albo hejterów konsol. Rockstarowi już zdarzało się przekładać premierę np. przy MP3, więc nie wiem o co te całe dziecinne niezadowolenie przy GTA V. Połowa to pewnie zniewieściali PC-towcy, bo po komentarzach już widać te "dojrzałe" podejście. Wersja na PC wyjdzie, więc po kija fochy w komentarzach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.09.2014 o 16:03, bVarador napisał:

> Kto w czwórkę grał, ten wie jak będzie.

Znowu lepiej niż na current-genach? Biorę. Miałem GTA4 na PS3 i PC w tym samym czasie.
Ten drugi chodził płynniej, ma lepsze cienie, większy zasięg rysowania i gęstość ruchu,
nie jest rozmazany i ma trochę lepszy wybór rozdzielczości niż jedynie słuszne 630p w
30fps. Jasne, obiektywnie rzecz biorąc GTA4 na pc to słaby port, ale i wersja konsolowa
była daleka od ideału (choćby porównując do RDR czy GTA5). Identyczny casus jak z Dead
Rising 3.


W takim razie Rockstar tylko może się cieszyć, że ma takich klientów. Wypuszcza co wypuszcza na PC, a ludzie i tak podskakują z radości i biegną do sklepów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Może są świadomi, że jednak wersja PC będzie wyglądała najładniej.


^^ To jest oczywiste w 99% przypadków. Jaki to będzie miało wpływ na sprzedaż ? Żaden - jak w 99% przypadków multiplatformowy tytuł sprzeda się najlepiej na konsolach, a PC zamknie ogon z "taką sobie" sprzedażą, bo wielu wybierze sklep o nazwie "Zatoczka" ;-).

Naprawdę nie ma co szukać jakichś spisków - wersja PC nie jest priorytetem, community GTA to głównie konsolowcy, więc nikt w R* się nie spina, żeby dogodzić mniejszości. Obsuwa jest pewnie ze względów technicznych, ploteczki od "insajderów" wskazywały, że są problemy z optymalizacją, więc te trochę ponad dwa miesiące obsuwy (swoją drogą to naprawdę niedużo), może tylko pomóc.

Gdyby wydali tą wersję równocześnie z Xone i PS4 to i tak większość kupiła by ten remaster na konsolach, patrz przykład z Watch Dogs. Żadna to wiedza tajemna przecież.


Sądzę,

Dnia 15.09.2014 o 23:31, Graffis napisał:

że R* wystarczy to jak cały świat konsolowy będzie toczył świętą wojnę na temat wyższości
PS nad X1 lub na odwrót - dodanie do tego kotła PC Master Race tylko by niepotrzebnie
komplikowało sprzedaż


^^ PC Master Race jest w tym kociołku od premiery wersji na past geny. Przypomnę w wielkim skrócie - pokazują się pierwsze gameplaye, PCGMR stwierdza, że to z PC, bo gra "za ładnie wygląda i za dobrze chodzi" jak na możliwości zabytkowych PS3/X360. Ktoś z R* wrzuca na forum wpis, że gameplaye są z PS3 - PCGMR natychmiast zmienia front i już mamy komentarze, że wygląda to wszystko okropnie, dopiero na PC to będzie, że hoho :).

Fast forward i już jesteśmy przy gameplayu z PS4, przy okazji zapowiedziana zostaje wersja na Xone i PC. PCGMR ogłasza, że na X360/PS3 został wydany "półprodukt", "wersja beta", "early access", a na PC to dopiero będzie: hiper-duper ultra grafa, mody-srody i cuda na kiju :). Także PCGMR już w tym kociołku jest, bez nich nie byłoby tak wesoło :)

Pełna zgoda oczywiście, że wersja PS4 będzie porównywana z tą z Xone piksel w piksel, a konsolowcy zrobią z komentarzy na digital foundry szambo, heh, masz tutaj rację - dobrze, że na PC nie wychodzi w tym samym terminie, bo wtedy to by dopiero było jakby jeszcze master race zawitali na strony "wyspecjalizowanej komórki Eurogamera" ;-)


i narażało ich na konieczność wyjaśniania dlaczego z sofy gra nie

Dnia 15.09.2014 o 23:31, Graffis napisał:

wygląda tak cudnie.


^^ Oj u mnie wyglądało to cudnie i mówię tu o wersji z X360 :). Przy PS4 to już chyba nikt mnie nie odciągnie z kanapy, przyspawam się jak wersje pecetowe do steam ;-). Anyway - sandboxy R* jak żadne inne są warte tego, żeby ograć je właśnie na dobrym (i najlepiej dużym TV). Bez względu na wersję. Pecetowcy często się chwalą, że "przecież kompa też można podłączyć do TV", przeważnie rzeczywistość bywa bardziej prozaiczna, ale w tym wypadku... zaręczam: WARTO to zrobić. Nawet jeśli pod biurkiem stoi "pancernik Potiomkin", to warto się przemęczyć i wytachać go dla tej gry do salonu i podłączyć do porządnego TV. Wersja PC będzie mocno podrasowana względem PS3/X360, wrażenia powinny być więc znakomite :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować