Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

"Wersja PC potrzebuje więcej czasu" - oświadczenie Rokcstara w sprawie terminów wydania GTA V

62 postów w tym temacie

Dnia 16.09.2014 o 11:40, Shinigami napisał:

Aż się uśmiać można wspominając co niektórzy konsolowcy wyczyniali. Niech nacieszą się
wyłącznością jeszcze trochę dłużej. Pamięta ktoś?

https://www.change.org/p/rockstar-games-dont-make-a-pc-version-of-gta-v :D

"Bo - bo -bo... oni - bo - ukradli. O - wielu kradnie!"


Nigdy o tej petycji nie słyszałem... może to i lepiej. Choć jak widać po ilości podpisów, nigdy popularności nie zdobyła. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Aż się uśmiać można wspominając co niektórzy konsolowcy wyczyniali. Niech nacieszą się

Dnia 16.09.2014 o 11:40, Shinigami napisał:

wyłącznością jeszcze trochę dłużej. Pamięta ktoś?



^^ Oczywiście. Trudno nie pamiętać, skoro tą żałosną petycję nagłośniono grubo ponad miarę. Przypomnijmy - stworzył ją jakiś konsolowiec z ostrym butthurtem, łącznie podpisało ją 14 tys. ludzi (w tym pecetowcy w ramach protestu przeciwko tej petycji - lol). Dla uproszczenia jednak przyjmijmy, że te 14 tys. ludzi to tylko konsolowcy. Dużo to ? Mało ? Cóż... biorąc pod uwagę, że GTA V na konsole X360/PS3 kupiło około 34 mln. ludzi (dane bodajże z lutego 2014 ?), to te 14 tys. "butthurtowców" to nawet nie promil. Rzeczywiście można się uśmiać biorąc pod uwagę jaką "grubą aferę" zrobiono z tego na niektórych serwisach ;-).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Płaczków ten argument od RG nie przekona. Dla mnie to bez różnicy bo na dzień dzisiejszy i tak nie mam sprzętu który by udźwignął GTA5, dlatego fajnie że wychodzi w styczniu :) Na moje urodzinki ulalalalala.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Petycja dlatego właśnie śmieszna, że aż żałosna. Zresztą nie trzeba jej podpisać żeby podzielać zawartą w niej tezę (co zresztą uzewnętrznia się w niektórych postach - przecież na PC kradną). Czasem z ciekawości wchodzę na strony zrzeszające fanatycznie oddanych kultowi konsoli, to jakie głupoty się tam wypisuje na temat modowania gier to dopiero czysta poezja. Morał z tego taki, że po obu stronach barykady znajdą się oszołomy. Inna sprawa, że powielanie niektórych powtarzanych od lat pierdół nie jest już aktualne. Nowe PC równie duże (a nawet mniejsze ) jak nowe konsole ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.09.2014 o 10:25, DonOskar napisał:

W takim razie Rockstar tylko może się cieszyć, że ma takich klientów. Wypuszcza co wypuszcza
na PC, a ludzie i tak podskakują z radości i biegną do sklepów.


Gdzie ty widzisz podskakiwanie z radości i wyścigi do sklepów. Stwierdzam tylko fakt, że GTA4 w wersji pcetowej jak złym portem by nie było, wyglądało i działało lepiej niż wersja PS3 i jeśli to ma się powtórzyć z GTA5 i PS4 to nikt płakać nie będzie (poza tymi, którzy liczyli na odpalenie gry w full detalach na 5 letnim sprzęcie i jak się okaże, że to tak nie działa to znaczy że port do dupy).

A 2 miesiące to nic w porównaniu do prawie półtora roku czekania, bo GTA5 cokolwiek nie zrobią żeby je odświeżyć jest już staruszkiem. Robienie hype''u jakby to była nie wiadomo jaka nowość jest głupie. Kto chciał zagrać to zagrał. A jak już konsolwocy zdążyli stwierdzić na początku tej generacji "grafika nie ma znaczenia", więc to praktycznie ta sama gra z jakimś popierdułkowatym dlc dodającym kilka nowych aktywności. Jak czekałem na wersję z obsługa myszki bo granie bez asyst celowania w RDR to była udręka a skoro gta5 korzysta z dorobku trzeciego Maksia to aż żal byłoby kaleczyć grę w ten sposób.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.09.2014 o 08:20, Waaazuuup napisał:

Tyle, że na zachodzie ceny są jednakowe. W USA nowe gry kosztują 50/60$ niezależnie od
platformy. W Europie właściwie to samo w ojro a na PS4/XO dychę więcej, więc mówienie

[Wchodzi na Gemstop US]
OK, ceny od XONE po PC są sdentyczne, 59 $z groszami
[wchodzi na kanadyjski Future shop]
jw tylko 69,99 $
[wchodzi na amazon UK]
GTA V PC 35 GBP, GTA CV XONE 47GBP
[wchodzi na jakiś zapluty niemiecki sklep z grami]
GTA V XONE 69,99 Euro, GTA V PC 59,99Euro
Czy pisząc "na zachodzie" miałeś na myśli Amerykę?

Dnia 16.09.2014 o 08:20, Waaazuuup napisał:

Dam sobie rękę uciąć, że R* podejmując decyzje w.s. developingu i dystrybucji swoich
tytułów ani przez chwilę nie bierze pod uwagę krajów takich jak Polska.

Dam sobie...nie, to głupota, nic nie będę ryzykował spekulując, że R* ogólnie leje na rynek PC.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.09.2014 o 12:51, Shinigami napisał:

ciach

Oczywiście, że załosna. Sam mam konsole, ale aż wstyd że do posiadaczy tego sprzętu należy tak dużo trollów i bezmózgowców. Z resztą to się tyczy chyba każdej dziedziny życia, a nie tylko konsol czy PCtów. Ale takie ''wojny są niesłychanie nudne, że aż w pewnej chwili chyba wszyscy zapominają o co tak naprawdę się kłócą. A to jedni mieli butthurt, że czemu GTA nie wyjdzie na PC, to drudzy że ''hahah bo piracicie'' to tamci znowu odpowiadają ''wy beta testerzy'' a na to ''konsolowcy'' (celowo napisane w cudzysłowie bo to zwykłe trolle a nie konsolowcy) chętnie wam zaspojlerujemy i opowiemy fabułe itp itd. Serio, dzieci w piaskownicy już mają więcej powodów do kłótni niż te osobniki. Ja już swoje GTA mam i ukończyłem w 100%. Wersji na PC nie kupie, a to z tego względu, że znam i wiem jak wygląda nowe (choć już troche stare)dziecko ''R''. Poprawki graficzne, zwiększenie ruchu ulicznego i co więcej? Kompletnie nieopłacalna inwestycja dla kogoś kto V ma już na X360 czy PS3.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.09.2014 o 14:32, zadymek napisał:

Czy pisząc "na zachodzie" miałeś na myśli Amerykę?


Napisałem przecież, że w Europie to samo lub 10 euro więcej na nowych konsolach. Naprawdę uważasz, że te 10 euro robi wielką różnicę przeciętnemu Niemcowi czy Szwedowi? Bo tym, których ja znam nie robi. U nas różnica jest duża, za odrą "not so much".

Dnia 16.09.2014 o 14:32, zadymek napisał:

Dam sobie...nie, to głupota, nic nie będę ryzykował spekulując, że R* ogólnie leje na
rynek PC.


Nie mówię, że leje na rynek PC, ale w sumie to może i leje. RDR, Midnight Club 3 i LA, pewnie jeszcze kilka tytułów się znajdzie, które nie wyszły na PC mimo petycji, próśb i gróźb. Pozostałe, nawet takie GTA jak wychodzą to z poważnym poślizgiem. To jednak o czymś świadczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.09.2014 o 16:11, Waaazuuup napisał:

Napisałem przecież, że w Europie to samo lub 10 euro więcej na nowych konsolach. Naprawdę

Nie doczytałem. Sry.

Dnia 16.09.2014 o 16:11, Waaazuuup napisał:

uważasz, że te 10 euro robi wielką różnicę przeciętnemu Niemcowi czy Szwedowi? Bo tym,

Niby nie robi różnicy ...a jednak na PC jest wyraźnie taniej. Why?

Dnia 16.09.2014 o 16:11, Waaazuuup napisał:

których ja znam nie robi. U nas różnica jest duża, za odrą "not so much".

Co do decyzji: skoro w Polsce gry R* są tańsze to chyba jednak R*(a raczej Take 2, właściciel kramiku) bierze nasz rynek -terytorium Cenegi- pod uwagę. Może co najwyżej nie brać przychodów z rynku PC w Polsce pod uwagę przy okazji takich globalnych kalkulacji jak "najpierw PC czy PS4".

Dnia 16.09.2014 o 16:11, Waaazuuup napisał:

Nie mówię, że leje na rynek PC, ale w sumie to może i leje. RDR, Midnight Club 3 i LA,
pewnie jeszcze kilka tytułów się znajdzie, które nie wyszły na PC mimo petycji, próśb
i gróźb. Pozostałe, nawet takie GTA jak wychodzą to z poważnym poślizgiem. To jednak
o czymś świadczy.

To proste: skoro konwersja na jedną, zupełnie odmienną platformę ma zajmować więcej czasu niż na inną, to widać, że wydawca którąś faworyzuje. Dlaczego w przypadku PC/PS4/XONE są to konsole? Może jednak chodzi o kasę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pięknie spuentowałeś całą tą sytuację, gdybyś mógł jeszcze przybliżyć termin PCGMR, byłbym bardzo wdzięczny. Przyznam, że niezdrowo interesuje mnie manipulacja tejże organizacji(?). Wybacz za takie podejście do tematu. Pozdrawiam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.09.2014 o 17:50, MSPRISON napisał:

Pięknie spuentowałeś całą tą sytuację, gdybyś mógł jeszcze przybliżyć termin PCGMR, byłbym
bardzo wdzięczny. Przyznam, że niezdrowo interesuje mnie manipulacja tejże organizacji(?).
Wybacz za takie podejście do tematu. Pozdrawiam ;)

PC Gaming Master Race - takie szydercze określenie pecetowej "elyty". http://knowyourmeme.com/memes/the-glorious-pc-gaming-master-race

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hehe, zrobili pewnie wersje na trzy platformy (pewnie to dlatego pracowali od 2012 nad wersją na ''pc'') bo przecież architektura jest ta sama.
Teraz tylko przełożyli bo muszą poczekać aż wyjdą nowe potwory od nvidii żeby to uciągnąć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.09.2014 o 19:05, alpha_lyr1985 napisał:

Hehe, zrobili pewnie wersje na trzy platformy (pewnie to dlatego pracowali od 2012 nad
wersją na ''pc'') bo przecież architektura jest ta sama.
Teraz tylko przełożyli bo muszą poczekać aż wyjdą nowe potwory od nvidii żeby to uciągnąć.

Szkoda tylko ze te potwory są odpowiednikami obecnych kart z serii 7xx, tyle że tańszymi, to samo 9XX których test niedawno wyciekł do neta. A sama gra zapewne będzie dobrze zoptymalizowana, więc pewnie pójdzie na sprzęcie średnio-niska półka, wiem że MP 3 to marne porównanie ale jednak ogarnęli silnik i zrobili tak dobrze zoptymalizowaną grę jak nigdy więc czemu nie powtórzyć tego z GTA V?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.09.2014 o 11:40, DonOskar napisał:

To co napisałeś jest moim zdaniem tak bzdurne, że nie zamierzam tego szerzej komentować.


Ostrzeżenie za spam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.09.2014 o 12:04, Isildur napisał:

> To co napisałeś jest moim zdaniem tak bzdurne, że nie zamierzam tego szerzej komentować.


Ostrzeżenie za spam...


1) Na jakiej podstawie mój post został uznany za spam?
2) Co to jest ostrzeżenie?
3) Kim ty w ogóle gościu jesteś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.09.2014 o 12:04, Isildur napisał:

> To co napisałeś jest moim zdaniem tak bzdurne, że nie zamierzam tego szerzej komentować.


Ostrzeżenie za spam...


Z uwagi na Twoja fuchę polecam zapoznanie się z pojęciem spamu. Moja wypowiedź jest wyrażeniem subiektywnej opinii w ramach dyskusji na forum z innym użytkownikiem. Dla tych ''mniej bystrych'' specjalnie podkreśliłem to zwrotem : "moim zdaniem". Jeśli zamierzacie stłumić na tym forum wyrażanie własnych opinii to w takim razie proszę o przykładne ukaranie za wyrażanie własnego zdania. Bynajmniej za spam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.09.2014 o 17:09, DonOskar napisał:

3) Kim ty w ogóle gościu jesteś?


Moderatorem, który pilnuje przestrzegania regulaminu, ale widać, że Ty nie czytałeś go bo byś wiedział, że: "Decyzje Moderatorów lub Pracowników gram.pl dotyczące Użytkownika bądź jego wypowiedzi, są kwestią wyłącznie pomiędzy firmą gram.pl oraz tym Użytkownikiem i nie podlegają dyskusji na gram.pl." Czyli swoje zastrzeżenia powinieneś zgłosić drogą mailową. Ostrzeżenie za spam i jest to ostatnie ostrzeżenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować