Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Microsoft kupuje Mojang. Notch odchodzi. Minecraft bez zmian

45 postów w tym temacie

Dnia 15.09.2014 o 17:01, One_of_the_Many napisał:

Z niecierpliwością oczekuję informacji o tym jakie to ciekawe rzeczy Microsoft wymyśli
by sobie odbić wydane 2.5 miliarda zielonych na tej marce.


Mikropłatności i DLC XD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to zostaje nam czekać na Minecraft fo Windows Phone, Minecraft Special Xone edition (sterowanie głosem) etc...

A tak na serio, kolejna marka w rękach "giganta", wydadzą kilka gier, zostaną przeniesieni na mobilki, a potem wygasną... Wide Rare... Tylko, że oni mieli cośtam w portfolio, a tutaj...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Podoba mi się ta notka w tym wpisie Notcha, na samym końcu "Minecraft należy teraz do Microsoftu, ale prawda jest taka, że Minecraft bardzo długo należał do was i nic tego nie zmieni".

Wydaje mi się że panowie z Microsoftu i ich genialne pomysły mocno zweryfikują te poglądy. Oby tylko nie czepiali się osób które już kupiły MC...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.09.2014 o 17:11, PokerMorda napisał:

Wydaje mi się że panowie z Microsoftu i ich genialne pomysły mocno zweryfikują te poglądy.
Oby tylko nie czepiali się osób które już kupiły MC...


Do osób, które kupiły nie, ale aktualizacje już nie będą darmowe...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.09.2014 o 17:24, Cienias6 napisał:

How much money was the company bought for?
Microsoft acquired Mojang for a smooth 2.5 BILLION dollars.

Chyba nie miliardy... Source: Blog mojangu...


W USA Billions to u nas Miliard :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.09.2014 o 17:15, Isildur napisał:

Do osób, które kupiły nie, ale aktualizacje już nie będą darmowe...


Ja to widzę jednak nieco inaczej.

Microsoft raczej nie ma czego już szukać przy Minecrafcie, ani mieszać przy nim tym bardziej.
Gra jest juz wyeksploatowana, a taki a nie inny właściciel marki moż przyczynić się do odpływu znacznej części dotychczasowych uzytkowników.
Tak więc jedynym sensowym krokiem dla firmy jest ogłoszenie... Minecrafta 2 na nowym silniku, oczywiście exclusive dla XOne. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Aktualizacje może i będą, ale zapewne pojawią się niedługo jakieś ekskluzywne rzeczy w grze dla specjalnych graczy. Też może być tak, że skończą się prywatne serwery i na oryginalnej wersji gry będziemy mogli pograć tylko na serwerach MS. Jestem dość pesymistycznie nastawiony do tego :/ zostaje nam czekać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Microsoft stąpa po grząskim gruncie.

Z jednej strony może zyskać u graczy poprzez wydawanie ciekawych aktualizacji do gry, rozbudowywanie gry itp

Z drugiej, jakiekolwiek zabawy z DLC czy exclusive''ami dla XBOXa spowodują PR-owe samobójstwo (być może zyska u graczy XBOX''a ale wszyscy inni będą gotowi spalić MS na stosie)

Czekamy na ruch Microsoftu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Mikropłatności i DLC XD

Niestety chyba tak, a siłą MC jest przede wszystkim ciągła, DARMOWA aktualizacja. Teraz postawią bezpłatne serwery i tylko na nich będziemy mogli grać. Dlaczego tylko na nich? Żeby sprzedawać paczki w stylu "premium za 50 MCdollars na tydzień", albo "100szt. skały macierzystej za 50 MCdollars - postaw niezniszczalny dom marzeń!".

Grafika dobrana nieziemsko B-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.09.2014 o 17:45, Kadaj napisał:

Ciekawe czy się przeproszą ze Steamem. ;p


A steam posiada jakieś gry Microsoftu?

Pytam bo nie wiem, ale pytanie brzmi jeśli tak to czy posiadacze minecrafta będą mogli go przypisać do platformy? ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.09.2014 o 18:24, Isildur napisał:

A steam posiada jakieś gry Microsoftu?

http://store.steampowered.com/search/?publisher=Microsoft%20Studios

Dnia 15.09.2014 o 18:24, Isildur napisał:

pytanie brzmi jeśli tak to czy posiadacze minecrafta będą mogli
go przypisać do platformy? ;]

To już wybieganie w zbyt odległą przyszłość. ;d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

IMO widzę to tak, jakby ktoś w latach 80 kupił od Nintendo Mario czy w swoim czasie Sonica od Segi. Minecraft jest ogromną marką i choć gry nie trawię, to jednak popularności odmówić jej nie mogę.

A jak MS wyda jeszcze to na Steamie... Oh god, mam nadzieję, że serwery Steama wytrzymają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować