Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Microsoft kupuje Mojang. Notch odchodzi. Minecraft bez zmian

45 postów w tym temacie

Notch, Carl i Jacob postanowili opuścić firmę

Teraz założą nową, stworzą coś równie popularnego jak Minecratf i znowu sprzedadzą Microsoftowi :)
Żyć, nie umierać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Minecraft okres rozkwitu ma już za sobą (wciąż będzie zarabiać, ale gwałtownego wzrostu popularności bym się nie spodziewał), a Mojang jako studio nie przedstawia sobą żadnej wartości - wcale się Notchowi nie dziwię, że przystał na propozycję Microsoftu. Zrobiłbym dokładnie to samo, pokładając się ze śmiechu podczas podpisywania umowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.09.2014 o 18:28, Abi_Dalzim napisał:

Notch, Carl i Jacob postanowili opuścić firmę
Teraz założą nową, stworzą coś równie popularnego jak Minecratf i znowu sprzedadzą Microsoftowi :)


Obawiam się, że niezbyt często udaje się osiągnąć taki sukces dwa razy, czego jednak im jak najbardziej życzę :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.09.2014 o 18:53, Furr napisał:

Obawiam się, że niezbyt często udaje się osiągnąć taki sukces dwa razy

A może tacy ludzie budzą się pewnego ranka i myślą: "Dzisiaj sobię machnę grę za miliard $, a co mi tam" ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.09.2014 o 18:55, Abi_Dalzim napisał:

A może tacy ludzie budzą się pewnego ranka i myślą: "Dzisiaj sobię machnę grę za miliard
$, a co mi tam" ;)


W sumie wolałbym, żeby tak było. Jutro rano sobie tak pomyślę ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.09.2014 o 19:26, doctorwho napisał:

Myślę że Minecraft długo nie pożyje pod szyldem Microsoft.


Myślę, że Microsoft jednak nie jest taki głupi i trochę uda im się pognębić markę. Na pewno sporo pomysłów mają skoro tyle kasy wywalili

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.09.2014 o 19:41, One_of_the_Many napisał:

Myślę, że Microsoft jednak nie jest taki głupi i trochę uda im się pognębić markę. Na
pewno sporo pomysłów mają skoro tyle kasy wywalili


Ale nie oszukujmy się, aktualizacje wnoszące nowy content będą płatne, a jeśli już takowe będą to pierwszeństwo dostanie Xbox potem PC itp...

Jeśli Microsoft nie wprowadzi mikropłatności oraz zachowa darmowe aktualizacje i nie zablokuje możliwości modowania to ok, ale czarno to widzę... Cena gry pewnie wzrośnie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 15.09.2014 o 19:44, Isildur napisał:

Ale nie oszukujmy się, aktualizacje wnoszące nowy content będą płatne, a jeśli już takowe
będą to pierwszeństwo dostanie Xbox potem PC itp...

Jeśli Microsoft nie wprowadzi mikropłatności oraz zachowa darmowe aktualizacje i nie
zablokuje możliwości modowania to ok, ale czarno to widzę... Cena gry pewnie wzrośnie...


A kto się oszukuje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziwne, teraz będzie akcja ścigania klonów Minecrafta? :) ja mam na androida klon który robi jeden gość i jest bardziej rozbudowany niż oryginalna gra. Czyzby były pozwy o każde gry które choćby trochę stylistycznie przypominają minecrafta ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie kupuje się za 2 miliardy dolców marki bez powodu.
Cóż, mógłbym się założyć, że za 2 miesiące ktoś powie. Minecraft R.I.P...


Tak więc minecrafcie, miłej ostatniej podróży...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.09.2014 o 19:56, One_of_the_Many napisał:

A kto się oszukuje?


Uwierz mi są takie osoby, łudzą się że Microsoft poprawi optymalizację itp. Problem jest taki, że nic się pod tym względem nie zmieni, prędzej wypuszczą Minecrafta 2 na nowym silniku...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Nie kupuje się za 2 miliardy dolców marki bez powodu.
> Cóż, mógłbym się założyć, że za 2 miesiące ktoś powie. Minecraft R.I.P...
>
>
> Tak więc minecrafcie, miłej ostatniej podróży...

Ale Minecraft nie jest konkurencją dla żadnej marki microsoftu. Ubicie Minecrafta na pewno nie byłoby warte dla nich 2.5 miliarda. Kurcze, ta kwota... to przecież o wiele więcej niż Mojang zarobiło na sprzedaży tej gry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zawsze dziwią mnie takie sytuacje. Każda wiadomość o zakupie jakiejś firmy przez korporację powoduje takie zidiocenie i zaślepienie na forach, że aż jestem pod wrażeniem. Sytuacja powtarza się raz za razem i nikt nigdy nie zastanowi się i nie stwierdzi "hej, a może by poczekać i zobaczyć co się stanie". Drugi Oculus.

No ale rozumiem, łatwiej wymyślić sobie powody do wściekłości, a potem się na nie wściekać. Szczyt logiki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.09.2014 o 20:21, Dared00 napisał:

Zawsze dziwią mnie takie sytuacje.


Co w tym dziwnego? To że ludzie się obawiają drastycznych zmian?

Do czasu aż Microsoft nie pokaże co zamierza robić z Minecraftem , to ludzie będą się obawiać, bo tak naprawdę nie wiemy co jest zamiarem tej firmy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.09.2014 o 20:26, Isildur napisał:

Do czasu aż Microsoft nie pokaże co zamierza robić z Minecraftem , to ludzie będą się
obawiać, bo tak naprawdę nie wiemy co jest zamiarem tej firmy.


Nie wiecie? A wypowiadacie się tak, jakbyście znali przyszłość:

Dnia 15.09.2014 o 20:26, Isildur napisał:

wydadzą kilka gier, zostaną przeniesieni na mobilki, a potem wygasną...

Dnia 15.09.2014 o 20:26, Isildur napisał:

aktualizacje już nie będą darmowe...

Dnia 15.09.2014 o 20:26, Isildur napisał:

Teraz postawią bezpłatne serwery i tylko na nich będziemy mogli grać. Dlaczego tylko na nich? Żeby sprzedawać paczki w stylu "premium za 50 MCdollars na tydzień", albo "100szt. skały macierzystej za 50 MCdollars - postaw niezniszczalny dom marzeń!".

Dnia 15.09.2014 o 20:26, Isildur napisał:

aktualizacje wnoszące nowy content będą płatne, a jeśli już takowe będą to pierwszeństwo dostanie Xbox potem PC itp...

Dnia 15.09.2014 o 20:26, Isildur napisał:

minecrafcie, miłej ostatniej podróży...


Sytuacja jest IDENTYCZNA jak przy Oculusie - tam też wszyscy krzyczeli "OCULUS RIP". A Oculus żyje i ma się lepiej niż kiedykolwiek.

Dlatego apeluję o rozsądek i jeszcze raz stwierdzam: wściekanie się na coś bez jakiejkolwiek wiedzy (bo sam przyznałeś, że nie wiecie) jest nielogiczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Dlatego apeluję o rozsądek i jeszcze raz stwierdzam: wściekanie się na coś bez jakiejkolwiek

Dnia 15.09.2014 o 20:45, Dared00 napisał:

wiedzy (bo sam przyznałeś, że nie wiecie) jest nielogiczne.



^^ Nieznajomość podstawowych zasad ekonomii wśród forumowiczów, często zapewne bardzo młodych ludzi niespecjalnie mnie dziwi, choć jednak trochę smuci ;(. Natomiast, już fakt, że w ten festiwal czarnowidztwa, a czasem wręcz jakichś bajek czy wręcz banialuk wpisują się moderatorzy autentycznie przeraża ;/. Od "niebieskich" jednak powinno wymagać się dużo więcej niż od szarego usera, więc kiedy czytam tutaj jakieś nonsensy o "exie na Xbox One sterowanym głosem" czy bajdurzenia o płatnych aktualizacjach to chwytam się za głowę ! Szaleństwo ! Moderatorzy - myślcie zanim coś napiszecie...


ps. A Notch IMO zrobił interes życia. Teraz już nic nie musi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> [m]
> Jeśli Microsoft nie wprowadzi mikropłatności oraz zachowa darmowe aktualizacje i nie
> zablokuje możliwości modowania to ok, ale czarno to widzę... Cena gry pewnie wzrośnie...

Akurat MS wie lepiej jak wydusić z tego pieniądze (w końcu ich bogactwo nie wzięło się z powietrza) i jakie plany wiąże z tą marką. Nie martwcie się. Microsoft sobie poradzi :).
Na 100% będzie lepiej niż dotychczas gdzie Mojang aktualizował tą grę od niechcenia (silnika na PC także nie przepisali na coś lepszego niż jave).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować