Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Recenzja - Naruto Shippuden: Ultimate Ninja Storm Revolution - zmiany na lepsze

11 postów w tym temacie

Zgadzam się z autorem, po setkach walk przegranych ze znajomym w poprzednią część i po kilkudziesięciu w najnowszą mogę stwierdzić że jest postęp :) Gra się przyjemniej, wybór typu postaci wprowadza miłe urozmaicenie. Dodano kilka postaci w porównaniu z poprzednią częścią (niestety dalej lipa że niektóre to tylko supporty :/). Dla fanów zdecydowanie polecam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mnie tam poprzednia wersja potwornie rozczarowała. Przy ogromnej gamie różnych umiejętności bohaterów anime gra serwuje nam aż 1 combos gdzie chodzi tylko o wciskanie przycisku od ataku a pozostałe ataki specjalne uzyskuje się przez "potwornie skomplikowane wciśnięcie 2 przycisków po sobie" czyli "ładuj chakrę"+atak i "ładuj chakrę"x2+atak. Owszem, niby są te dodatkowe 2 modyfikacje standardowego combo, które nieco trudniej wykonać przez wzgląd na potrzebę konkretnego "tajmingu" ale raz, że one nic nie zmieniają (poza minimalną różnicą w animacji) to dwa nie opłaca się ich wykonywać gdyż zadają mniej dmg, łatwie je zablokować, nie wnoszą żadnej zmiany do walki oraz wykonują się znacznie wolniej.

Drugą sprawą jest bieganie w grze poza walką (w trybie fabuły). Jest on zwyczajnie w świecie upierdliwym zapychaczem czasu. Mobilność bohatera zostaje potwornie ograniczona zostawiając nam tylko możliwość skoku, który do niczego nigdy się nie przydaje. Sam świat jest tak na prawdę jednym wielkim korytarzem z niewidzialnymi ścianami, w którym poza uderzaniem dzbanów/dużych kwiatków/stert liści/zasp śniegu/wielkich grzybów/znaków sklepowych/kawałków drewna/etc by zdobyć jakiś zbędny item do wykorzystania w walce bądź zbędną kasę, której przez całą grę nikt nie użyje by kupić coś w sklepie oferującym zbędne itemy do wykorzystania w walce, możemy co najwyżej pogadać z mniej bądź totalnie nie ważnymi w animcu npcami mówiącymi do nas 2 kiczowate linijki tekstu.
Jedyną atrakcją w tej grze są filmowe walki przeplatane całkiem fajnym QTE z konkretnymi bossami, w których poza zmienioną standardową konwencją wyżej opisanej walki dochodzą różnorakie elementy zręcznościowe.

No i najgorsze... z Jiraiy''i zrobili stetryczałego dziadka jeśli chodzi o prędkość wykonywania ciosów. Jest on najwolniejszą postacią w grze, którego combos i ataki specjalne jakoś nie potrafią wywrzeć na graczu dobrego wrażenia.


Na grę się napaliłem, wydałem te 9 funtów z uzbieranych kredytów loalnościowych i z niewielką dopłatą własną a dostałem kiepską popierdółkę, którą jedynie jako tako ratuje sama fabuła przedstawiona w grze, sama animacja oraz walki z bossami. Dałbym tej grze takie smutne 6/10 max.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Postaci 100, tylko autor zapomniał wspomnieć, że te co były w Full burst są w większości identyczne. Jasne, są wyjątki: Minato, Naruto czy Madara dostali nową wersję, ale jak ktoś preferuje grę postaciami drugo czy trzecioplanowymi to najpewniej się rozczaruje - maja to samo co miały w FB, co najwyżej doszedł Team Ultimate (np. Ino, Shikaramu i Chouji tak mają - pojedynczo tacy sami jak w FB, tylko dostali team ultimate jak są razem w drużynie).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pograłem chwile i.... jestem rozczarowany ;/
Nie potrafię zrozumieć zmiany samego gameplay''a. Dlaczego jestem zmuszony wybierać między Ultimatej Jutsu/Aweking/Drive mode? Ja chcę wszystko ;/ Gra przez to traci na efektywności i tempie które staję się wolniejsze. Dostajemy mniej zagrań na czas jednej potyczki co wypada blada w stosunku do poprzedniej części. Gdzie to wszystko było bardziej przyjazne użytkownikowi. Przykład: wybierasz postać która (jak każda) ma Ultimate Jutsu+Aweking+Drivy(w przypadku walk drużynowych)....
Ciekawe czy jakiś moder podołał by stworzeniu trybu kiedy ten element jest po prostu usunięty i dostalibyśmy nie skrępowany ograniczeniami tryb Free Battle.

Btw, gdzie jest tryb który pozwoli mi walczyć w czterech graczy wszyscy na każdego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak myślicie, od czego lepiej zacząć swoją przygodę z grami Naruto? Kupywać to czy NSUTNS3 Full Burst? Gram na PC i mam pada od x360.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niestety brak jakiegokolwiek story mode''a skreśla dla mnie tą grę. I jakieś pierdółkowaty World Tournament (o Mecha Naruto to nawet nie wspomne) i 3 fillery się nie liczą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.09.2014 o 16:33, PEEPer napisał:

Jak myślicie, od czego lepiej zacząć swoją przygodę z grami Naruto? Kupywać to czy NSUTNS3
Full Burst? Gram na PC i mam pada od x360.

Bierz Full Burst - to nadal świetna gra, a na wyprzedażach dorwiesz ją za bardzo małe pieniądze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiałem się nad kupne ale niewielka liczba nowych postaci, krótka kampania zniechęciła mnie do tego. Do tego cena trochę za wysoka jak na powtórkę z Full Burst poczekam aż zejdzie do poniżej 80zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja chyba na samo anime jestem za stary- dawniej łykałem DBZ jak miło, teraz widzę jego bolączki, ale wspomnienia jednak miłe są... Niedawno próbowałem rozpocząć przygodę z anime Naruto- nie dałem rady,,,
Ale miło słyszeć, że bijatyka nie spartolona- fanowie serii będą ucieszeni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj zakupiłem grę w latobraniu na Muve ale coś jest nie tak z obrazem, który się rwie, tzn. brakuje albo AA albo synchronizacji pionowej, tylko nie pamiętam która to opcja ... Wiem, że trzeba to sobie włączyć w sterownikach Nvidii, tylko która to jest opcja?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować