Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Final Fantasy IV na Steamie. "Trzynastka" też zmierza na PC

29 postów w tym temacie

Osobiście ograłem ~20 godzin, a z powodu braku czasu odłożyłem grę "na później".
Nie nudziłem się podczas rozgrywki. Muszę wrócić do niej w wolnym czasie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O ile cieszę się, że XIII pojawi się na PC jako cała trylogia, to IV ograłem już dawno w wersji na PSP. Zastanawia mnie tylko czy wersja komputerowa będzie zawierała tylko IV czy też dodatkowe epizody, które pojawiły się w ramach Complete Collection.

Tak czy inaczej jeśli ktoś nie miał okazji zagrać w tę odsłone FF to zawsze to dobra okazja do nadrobienia zaległości, choć myślę że o wiele lepiej w tego typu tytuł gra się na handheldzie. Podobnie jak w jedynkę czy dwójkę w wersjach odświeżonych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Preorder na XII już zamówiony. To jedyna część (jedyne części?) serii, w którą nie grałem, a czytałem sporo pozytywnych opinii. : >

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.09.2014 o 10:20, Kadaj napisał:

Preorder na XII już zamówiony. To jedyna część (jedyne części?) serii, w którą nie grałem,
a czytałem sporo pozytywnych opinii. : >

Uważaj bo początek jest strasznie mozolny i dłuży się niemiłosiernie. Jeśli odpadniesz to prawdopodobnie nigdy nie wrócisz już do XIII. Ja niestety nie dałem rady.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najgorszy FF trafia na PC...
Może przynajmniej to znak, że i FFXV trafi na PC. Jeśli będzie lepszy od XIII, co nie jest dużym wyzwaniem, nawet bym się ucieszył.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ograłem 40 godzin na PS3 nie polecam, przechodziłem tylko z powodu Fabuły. Gra jest zrobiona w taki sposób że mamy dojść z punktu A do punktu B a po drodze miliony przeciwników i co chwile walka walka walka z tymi samymi przeciwnikami -_- i ciągle męczysz tego X byle by szybko walkę skończyć, 2-3 godziny później dochodzisz do punktu B i jest albo filmik and Boss do pokonania no to jest coś ale potem znowu z punktu A do punktu B normalnie byś tam doszedł w 5 minut ale nie, po drodze jest mnóstwo przeciwników i zajmuje ci to godzine lub dwie klikając ciągle X po prostu żenada, prawie cały czas się nudziłem tą grą. Spodziewałem się czegoś lepszego od Final Fantasy VIII z Playstation1 ale się zawiodłem. FF XIII to dla mnie porażka fabuła nie jest tego warta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nurtuje mnie pewne pytanie. Dlaczego FF IV ma większe wymagania niż FF XIII? Dlaczego on potrzebuje lepszego DirectX, więcej RAMu i 2.4 Ghz proca? Na pewno nie na tą super grafę.

FF XIII. Niezła fabuła, ładne filmiki CGI, ale ten system walki z OP auto fightem i ten fragment z otwartym światem, który sobie można było darować. Nie polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli będzie okazja to FFIV z chęcią zobaczę. FFXIII natomiast...o ile Spoony''emu nie udało mi się zniechęcić do FFVIII, to już mu się to kompletnie udało z pechową trzynastką, więc przygody różowej będę unikał szerokim łukiem :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.09.2014 o 11:38, Naimad-PL napisał:

Ograłem 40 godzin na PS3 nie polecam, przechodziłem tylko z powodu Fabuły.


Dle mnie fabuła nie była zbyt udana. Była zbyt przekombinowana i nieciekawa. Widać SE się podobała skoro do końca ciągli te wątki. Od VII grałem we wszystkie Finale oprócz tych online i uwierz są gorsze części :)

Przyjemna gra ale XIII-2 dużo lepsza ot co.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cyt.:

"No i kolejny pre order poleciał na FF XII ;)"

"Preorder na XII już zamówiony. To jedyna część (jedyne części?) serii, w którą nie grałem, a czytałem sporo pozytywnych opinii. : >

"Jeśli będzie okazja to FFIV z chęcią zobaczę"


Ludzie naprawdę zastanówcie się, o jakich grach piszecie, bo widzę, że plączecie się w zeznaniach ....
Aż przykro patrzeć, jak mieszacie te tytuły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Akurat z całej trójkie gier to FF XIII-2 jest najlepszy ale pod względem fabuły i ogónie to są najgorsze gry ever jeśli chodzi o tą serię i jedne z najgorszych jeśli chodzi o gry -> ta dokładnie coś na pokroju DNF i ACM.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.09.2014 o 12:53, Dragoon84 napisał:

Aż przykro patrzeć, jak mieszacie te tytuły.

Wyrażam głęboki żal, że dopuściłem się tak okropnego czynu, jak nieświadome pominięcie jednej kreski. Teraz wybacz, idę się samobiczować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> > Aż przykro patrzeć, jak mieszacie te tytuły.
> Wyrażam głęboki żal, że dopuściłem się tak okropnego czynu, jak nieświadome pominięcie
> jednej kreski. Teraz wybacz, idę się samobiczować.


Jak widać nie tylko ty pominąłeś jedną kreskę .... generalnie nie wyobrażam sobie, jak można pominąć jedną kreskę, mając opcję "edytuj" pod ręką. Nie chodzi o głupią literówkę, bo tego bym się nie czepił, ale o wprowadzanie ludzi w błąd w artykule o zamkniętej ramie tematycznej, bo piszesz(piszecie) o FF12 pod artykułem zupełnie jej niedotyczącym (w dodatku o zamówionym pre-orderze na PC xD, co już jest kuriozalne). Na maturze, pisząc wynik 4 pod zadaniem z wynikiem 14, na pewno nie dostałbyś żadnego punktu, również żartując wesoło o samobiczowaniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.09.2014 o 15:26, Numenpl napisał:

Akurat z całej trójkie gier to FF XIII-2 jest najlepszy ale pod względem fabuły i ogónie
to są najgorsze gry ever jeśli chodzi o tą serię i jedne z najgorszych jeśli chodzi o
gry -> ta dokładnie coś na pokroju DNF i ACM.


Precyzując X-2 jest najgorsze... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.09.2014 o 20:36, LastOrder napisał:

Precyzując X-2 jest najgorsze... :)

No nie wiem biorąc pod uwagę że XIII-2 naprawiło parę błędów(świat gry nie jest zupełnie prostym korytarzem, dodali miasta i minigierki) zwykłej XIII to dosłownie spierdzieliła wszystko inne włącznie z systemem rozwoju postaci do potęgi entej. Podczas gdy LR poprawiło nieco walkę ale schrzaniło całą resztę do granic absurdu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> > Precyzując X-2 jest najgorsze... :)
> No nie wiem biorąc pod uwagę że XIII-2

Przeczytaj co on napisał, przeczytaj co Ty napisałeś. I co?

Kupiłem. Ogólnie bardziej mnie drażnią te remaki ffIII i ffIV z DSa. W XIII nie grałem choć, kupiłem uprzednio też na ps3 bo konsola padła. Liczę, że kolejne dodatki będą wersją Full ze wszystkimi skórkami ze sklepu jak i za preordery. Fajnie jakby dali też cyfrowy artbook... ale nie ma. Czekam też na pojawienie się lepszych części na pc: X i IX, oraz trochę słabej, ale i tak mi się fajnie grało XII (właśnie tu mi padło ps3, jak przed zakończeniem robiłem ostatnie polowanie). Mogliby też dodać Chrono Tiger i Chrono Cross oraz Kingdomy <3 W sumie fajnie jakby więcej jrpg trafiło na PC, bo ff od odejścia ich ojca robią się nijakie w stylu amerykańskim. ff XV to już zupełnie bieganie i walka jak w ghoticu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować