Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

"Fraguj jak w 1999 roku" - oldskulowa strzelanka TOXIKK na gameplayu z wersji alpha

33 postów w tym temacie

> Bardziej jak znienawidzony przez wszystkich Unreal Tournament III niż Quake... Zalatuje
> hipokryzją.
czemu znienawidzony ? tego nigdy nie zrozumiem, jak dla mnie najlepsza część

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> czemu znienawidzony ? tego nigdy nie zrozumiem, jak dla mnie najlepsza część

Gra była szybka ale odskoki, fizyka niektórych broni była słabiutka i do tego najlepsze serwy często miały po 80-100 pingu. Jak byś grał w UT2004 na 25-40ping i nagle skoczył na 100 to psuło ci rozgrywkę troszkę. Dodatkowo gra została olana przez samych twórców.

Co do TOXIKK troszkę podjeżdża ut2003-2004 brakuje tylko kładek po których można by się wślizgnąć na wyższe piętra :P Nie kupuje gier z wczesnym dostępem, ale na tą chyba się skuszę. Tylko czekać na przerobione graficznie mapy z Quake i starych ut :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, UT 2004. Jak wyjdzie nowe UT to nie widzę zbyt kolorowo tego tytułu, w końcu na nim się wzorują, a gry od Epic Games są, no, sami wiecie po nazwie. Epickie. Podchodzę do tego sceptycznie. Coś jak UT2004 Remastered Edition HD 3D 4K itp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W tym jest więcej oryginalnego Unreal Tournament niż w UT III. Mapy mają mniejszą skalę i przypominają Q3, animacje są dynamiczne i mniej sztywne niż w innych niż w wielu dzisiejszych FPSach zachowując mechanikę oldschoolowych shooterów bez lvlowania, w celu zdobywania bzdurnych scorestreakow pozwalających zmieść 8 przeciwników jednym kliknięciem po randomowej serii killi przez skanowanie ścian z cięzkich karabinów maszynowych. Grupa odbiorców będzie baaaaaardzo zamknięta... Ale co ja tam wiem, jestem tylko starym graczem który nawet g*wno potrafi docenić :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> W tej grze ma być levelowanie ala rank/tiery by odblokowywać skiny. Rzeczywiście NO BULLSHIT

Bo to nie ma żadnego wpływu na rozgrywkę? Nie to co w CoD-zie, gdzie wszyscy na wysokich levelach spamowali granatami, bo mieli takie uzbrojenie w zestawie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Trailer ładny, ale jakoś mnie nie przekonał. Zainteresowani arenowymi shooterami niech
> obadają Reflex: https://www.kickstarter.com/projects/191095869/reflex

Racja - bardziej oldskoolowe niż Toxikk, przypomina dynamikę pierwszego Qwaka (był szybszy od Q3). Nawet cośt ala toporek jest :) jest. Bardzo mnie zainteresował ten "Reflex".

@ Zadymek - a ja tęsknię! I nie była to "bezmózga rzeźnia", ten kto tak myślał zwykle był na dole tabeli. Trzeba było być mocno ogarniętym i mieć oczy "wokół głowy" żeby wygrać mecz (raczej zero bezmyślności).

PS: ktoś pamięta mod do Q3 "headhunters"? Z kolcami w na mapie na które nabijało się trofea? To można by odświeżyć - mocno taktycznie się robiło :) przy dynamice Qwaka było to niezłe wyzwanie :) Tylko dla ogarniętych!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.09.2014 o 20:00, Martimat napisał:

@ Zadymek - a ja tęsknię! I nie była to "bezmózga rzeźnia", ten kto tak myślał zwykle
był na dole tabeli.

Można też być raz na górze raz na dole, a z czasem reagować znużeniem na ciągły chaos. I wtedy odkryć zgrane akcje drużynowe - to nigdy mi się nie znudzi ;]

Dnia 22.09.2014 o 20:00, Martimat napisał:

Trzeba było być mocno ogarniętym i mieć oczy "wokół głowy" żeby wygrać mecz (raczej zero bezmyślności).

Właśnie o tym mowa: zero myślenia czyste odruchy. Nikt mi nie wmówi, że przy takim tempie jak w deathmatch''u Quake III jest w ogóle czas na myślenie. A ogarniecie to trzeba mieć w każdej multi i jest to robota pamięciowa, w QIII sprowadza się do zapamiętania mapy: rozmieszczenia power-up''ów, wąskich gardeł i "miejsc campingowych"; specyfiki broni oraz zwyczajów graczy. Reszta to szlifowanie skill''a, jak wszędzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.09.2014 o 20:22, zadymek napisał:

Właśnie o tym mowa: zero myślenia czyste odruchy. Nikt mi nie wmówi, że przy takim tempie
jak w deathmatch''u Quake III jest w ogóle czas na myślenie. A ogarniecie to trzeba
mieć w każdej multi i jest to robota pamięciowa, w QIII sprowadza się do zapamiętania
mapy: rozmieszczenia power-up''ów, wąskich gardeł i "miejsc campingowych"; specyfiki
broni oraz zwyczajów graczy. Reszta to szlifowanie skill''a, jak wszędzie.


True! Jak zagrałem ze starzymi ode mnie wyjadaczami (teraz pewnie już 40+) w Q1 (przesiadłem się po długiej przerwie z Q3) to stwierdziłem, że za szybko dla mnie :)
Dobre słuchawki jeszcze trzeba doliczyć do zestawu zawodowca (no chociaż średnie).
Podobnie było w innych gierkach, pierwszym F.E.A.R. i CS. => Mapa, spostrzeżenia, szlifowanie.
Tylko tutaj to już wilekość (otwartość) map i ilość graczy rozrzedza rozgrywkę.

Ech - zawsze można się na Mechwarriora przesiąść :P (znaczy do mecha).

Tak czy inaczej wypróbowałbym z paczką znajomych/chętnych tego Toxikk''a (a jeszcze bardziej Reflex''a).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować