Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Endless Legend - recenzja

55 postów w tym temacie

> 9,5? nie rozumiem oceniania na tej stronie
Bardzo dobry tytuł dostaje 9,5 a gówniane lub sredniaki 5, 7 gr jest super po prostu jestes pewnie z epoki Call of Duty i tyle wy nie zrozumiecie starego świata gier

[M-I]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.09.2014 o 09:44, felthat napisał:

9,5? nie rozumiem oceniania na tej stronie


Może zanim zaczniesz się dziwić ocenie, najpierw przeczytaj recenzję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gra wydana w wersji premierowej 19 września i już po dniu możliwego grania autor wystawia ocenę pół punktu niższą niż maksymalna możliwa. Uwielbiamy recenzje na gram.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@felthat
Czego konkretnie nie rozumiesz? ;p

@IC81
Może recenzent miał dostęp do gry wcześniej? Recenzenci często dostają od wydawców egzemplarze gry do testów i recenzji przed oficjalną premierą, aby mogli je zrecenzować szybko i żeby gracze wiedzieli o istnieniu danego tytułu, tak ciężko to ogarnąć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Gra wydana w wersji premierowej 19 września i już po dniu możliwego grania autor wystawia
> ocenę pół punktu niższą niż maksymalna możliwa. Uwielbiamy recenzje na gram.pl

Troll? Przecież wiadomo nie od dzisiaj, że recenzenci dostają grę na pewien czas przed oficjalną premierą. A jeszcze była seria Tydzień z Endless Legend, zaczęta przez tego samego autora i na kilka dni przed premierą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Gra wydana w wersji premierowej 19 września i już po dniu możliwego grania autor wystawia
> ocenę pół punktu niższą niż maksymalna możliwa. Uwielbiamy recenzje na gram.pl

Zauważ, że można było grać w opcji wczesnego dostępu, więc autor mógł wyrobić sobie opinię na tej podstawie, a po premierze wystarczyło odpalić grę aby sprawdzić co się zmieniło i napisać recenzję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> @IC81
> Może recenzent miał dostęp do gry wcześniej? Recenzenci często dostają od wydawców egzemplarze
> gry do testów i recenzji przed oficjalną premierą, aby mogli je zrecenzować szybko i
> żeby gracze wiedzieli o istnieniu danego tytułu, tak ciężko to ogarnąć?

40 godzin w Endless Legend mam nabite, można sprawdzić na moim Steamie

> recka to tez pewnie czesc akcji promocyjnej tydzien z wiec jest zawyzona

jasne, że tak, przejrzałeś nas na wylot, o mój boże, wiedziałem, że znajdzie sie ktoś, kto swym przenikliwym umysłem dostrzeże nasze gigantyczne kłamstwo... a grałeś w Endless Legend w ogóle, że się tak z głupia frant zapytam, czy też swoje cenne uwagi opierasz na całkowitej nieznajomości tematu? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.09.2014 o 10:23, av0303 napisał:

recka to tez pewnie czesc akcji promocyjnej tydzien z wiec jest zawyzona


A to z jakiego paragrafu zawyżona? Taka jest opinia recenzenta, nie musisz się z nią zgadzać. I zanim wyrzucisz argument o rzekomej obiektywności recenzentów, to uprzedzę: recenzent może starać się być obiektywny, MOŻE, jeśli zechce, acz nie musi. Recenzje należą do grupy opinii subiektywnych.

IMO - zgadzam się, jednakże denerwuje mnie nieco sztywna walka (osobistych życzeń już pisał nie będę, bo nikogo to nie obchodzi). Poza tym - bardzo dobra strategia turowa, z pewnością zasługuje na 8,5+. Świetny klimacik, eleganckie rozwiązania, nie miałem jeszcze rozgrywki, bym musiał grę przeklikać, bo prosta też nie jest (zależnie od poziomu oczywiście) - trzeba rozeznać się w surowcach, miejscach, mniejszych frakcjach, podejmować czasem trudne, ze względów gospodarczych i ekonomicznych, decyzje. Wygodny interfejs i kupa rzeczy, których trzeba się nauczyć, by ogarnąć cały potencjał gry - definitywnie fani X4 będą zadowoleni.

Polecam Podziemie! :)


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wprawdzie mam na liczniku jedynie 8,5 godziny, a nie jak autor 40, ale podpisałbym się pod każdym zdaniem recenzji. Gra faktycznie jest świetna. Z rzeczy, które szczególnie mnie urzekły, to: (1) świetne podejście do bitew, gdzie można wykorzystać rzeźbę terenu i (2) rozbudowa miast przez dobudowywanie dzielnic. Te dwie rzeczy zdecydowanie zasługują na powielenie w każdej strategii x4 (co do bitew, to nie pogniewałbym się za możliwość większej kontroli nad jednostkami, ale zakładam, że po prostu muszą jeszcze trochę potrenować, żeby wojsko zawsze robiło to co chcę i w sposób, jak chcę).

Moje pozytywne zaskoczenie tą grą jest tym większe, że dotychczas najbardziej wyczekiwaną grą jesieni była Cywilizacja Beyond Earth, ale czekając na nią miałem wątpliwości, czy warto wydawać 100+ pln na de facto większy mod do CIV5, bo liczyłem, że będzie oferowała znacznie więcej nowości, niż można zobaczyć na gameplayach. Endless Legend ma "nowości" i są to dobre "nowości", więc oficjalnie zostaje nie tylko moją "grą jesieni", ale "grą roku". I mam tylko nadzieję, że na tak dobre gry nie będzie trzeba czekać tak długo, aby Endless Legend została "grą dekady" :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajna i interesująca recenzja. Zgadzam się niemal w 100% z treścią :)

Co do krytyki .. Osoby co piszą recenzje z gier otrzymują je dużo wcześniej niż w dniu premiery. Dlatego mają wiecej czasu na produkt i wówczas mogą pojawiać się w ten sam dzień na portalu. Nic w tym złego :0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Poczekam aż wyjdzie jedna paczka Endless Universe i sobie kupię :)

na premierę Dungeons of the Endless sobie jeszcze poczekasz... choć aktualna beta jest wcale grywalna i mnie wciągnęła jak diabli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.09.2014 o 09:54, Maciej2801 napisał:

Bardzo dobry tytuł dostaje 9,5 a gówniane lub sredniaki 5, 7 gr jest super po prostu
jestes pewnie z epoki Call of Duty i tyle wy nie zrozumiecie starego świata gier


Wiesz co mam dosyć Twojego zachowania, albo zaczniesz pisać normalnie bez obraźliwego przekręcania firm/marek itp. albo pożegnamy się na zawsze. Twoja kartoteka jest bardzo bogata więc BAN

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Świetna recka, również zgadzam się z nią w 100%. Bardzo dobra gra.

Wielki plus dla gram.pl za akcje "Tydzień z Endless Legend". Przeważnie tego typu eventy związane są z dużymi grami, od znanych firm a tu proszę. Liczę że studio Amplitude. będzie dalej się rozwiało i może kiedyś uraczy nas klasycznym RPG (coś na styl WH40K). Bo potencjał w tej firmie jest wielki umiejętności tez nie brak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować