Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Endless Legend - recenzja

55 postów w tym temacie

Dnia 22.09.2014 o 12:19, diamondac napisał:

Myślicie, że jakiś upgrade do research dadzą jeszcze? Chociaż jedną epoczkę więcej? :(
TYLKO tego za mało jest dla mnie... reszta spoko ;)


widziałeś w menu taką zakładkę MODY? no, to wyciągnij wnioski :)

Dnia 22.09.2014 o 12:19, diamondac napisał:

Czemu dziwi ocena?


Tak szczerze, to ta ocena wzięła się z tego, że Legend jest lepsze od Endless Space ale nie idealne, a z racji tego, że Endless Space dałem 9/10 w recenzji, to Endless Legend wylądowało w połowie drogi między 9 a ideałem :) Szczerze mówiąc wolałbym, żeby czytelnicy bardziej zwracali uwagę na to, co jest napisane w tekście a nie na ocenę, bo ta tak naprawdę nic nie mówi o grze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie przeszedłem po raz pierwsy, Dzikołazami (wielkości świata, etc, etc domyślne). Zajęło mi to 12,5 godz. I jestem jeszcze bardziej pozytywnie nastawiony do gry, niż gdy pisałem o niej po 8 godzinach :D
Ukończyłem grę na samym początku IV ery, ale prawdziwa zabawa z tworzeniem jednostek dla mnie zaczęła się dopiero od III ery. Zdążyem jedynie liznąć dyplomację, nawet nie wynalazłem "technologii pokoju", że o sojuszach nie wspomnę. Dlatego kolejna moja rozgrywka będzie już na hardzie i na największej mapie!
Ogólnie gra palce lizać! Dzięki za akcję "tydzień z...", bo dzięki niej przyspieszyłem decyzję o zakupie i jestem z tego megazadowolony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A z recenzowanych ostatnio tytułow 4X ( niecalego roku)
star drive
Fallen Enchantress Legendary Heroes
warlock 2
endless space
Age of Wonders 3
endless legend

to jaki tytul bylby najlepszy dla kogos kto malo lub nigdy nie gral w gry 4X?

Oby Techlandowi inwestowanie w gry 4x nie wyszlo bokiem:/ Bo 4X kojarza sie z grami typu kup jedna i "masteruj ja miesiacami"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.09.2014 o 22:48, Sarinew napisał:

A z recenzowanych ostatnio tytułow 4X ( niecalego roku)
star drive
Fallen Enchantress Legendary Heroes
warlock 2
endless space
Age of Wonders 3
endless legend

to jaki tytul bylby najlepszy dla kogos kto malo lub nigdy nie gral w gry 4X?


dla mnie wybór jest prosty - jak wolisz sci-fi to Endless Space, jak fantasy to Endless Legend. Jeśli nigdy nie grałeś w 4X to i tak będziesz się musiał nauczyć każdej z tych gier, a te dwie są po prostu najlepsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gram podziemnymi i jakieś 100 tur temu dostałem informację że posiadam połowę prowincji całej mapy, więć powinno być zwycięstwo poprzez Ekspansję. Nie działa czemu?
Gram dalej mam już 244 turę gry i prawie wygrałem przez zwycięstwo naukowe ale chyba wezmę zrobię zwycięstwo przez cud (czyli frakcyjne).
Czy zwycięstwo ekonomiczne i dyplomatyczne zliczane są po upływie 300 tur jak to wszystko zlicza czy jak to jest?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.09.2014 o 14:26, Endriu napisał:

Gram podziemnymi i jakieś 100 tur temu dostałem informację że posiadam połowę prowincji
całej mapy, więć powinno być zwycięstwo poprzez Ekspansję. Nie działa czemu?

A nie było tam, że jesteś bliski zwycięstwa? Nie jestem teraz pewny, z tego co pamiętam trzeba mieć trochę więcej terenów żeby wygrać przez ekspansję (80%?), a przy konkretnych progach po prostu wyświetlają się komunikaty, że ktoś się zbliża do spełnienia warunków.

Dnia 28.09.2014 o 14:26, Endriu napisał:

Czy zwycięstwo ekonomiczne i dyplomatyczne zliczane są po upływie 300 tur jak to wszystko
zlicza czy jak to jest?

Nie miałem okazji ich zrobić jeszcze, ale sądze, że nie, oba mają swoje warunki po prostu i można je osiągnąć w trakcie, tak samo jak ekspansja czy inne.
Po upływie liczby tur określonej w ustawieniach gry sumuje się wszystkie elementy i na tej zasadzie określa się kto wygrał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niektóre skile w grze chyba nie działają na zdjęciu widać 2 lv skila : koszt utrzymania wojsk który w zasadzie nic nie daje 1lv owszem dał -50% a drugi myślałem że się zsumuje ale jednak nie. W grze nadal są niedociągnięcia tak jakby dojście do jakiejś ścieżki zapisanej w skrypcie. Gra czasami się wysypuje ale ma opcje skopiowania błędu albo gry poprzez kontynuuj. Jak daje kontynuuj to często polskie teksty są zastępowane angielskimi.

20140928174620

20140928174642

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam! Gra nie ma własnego tematu więc zapytam tutaj. Czy jest gdzieś polska instrukcja do tej gry? Na płycie nie znalazłem, a na steam jest tylko w języku anglielskim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>[m]

Dnia 22.09.2014 o 12:51, wolverine napisał:

Cytat z recenzji powinien rozwiać Twoje wątpliwości :) - "Przed napisaniem recenzji
zdążyłem przejść grę prawie trzy razy i zacząć ją o parę razy więcej różnymi frakcjami"


No czyli dostaliśmy recenzję z wersji gry z wczesnego dostępu na steam. A takie zdania zresztą są mało wiarygodne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.09.2014 o 10:16, czupryn napisał:

@felthat
Czego konkretnie nie rozumiesz? ;p

@IC81
Może recenzent miał dostęp do gry wcześniej? Recenzenci często dostają od wydawców egzemplarze
gry do testów i recenzji przed oficjalną premierą, aby mogli je zrecenzować szybko i
żeby gracze wiedzieli o istnieniu danego tytułu, tak ciężko to ogarnąć?

Przygotuj się bardziej jak następnym razem będziesz pisał komentarz. Ta gra była we wczesnym dostępie na steam od ponad miesiąca. Taka podpowiedź: na steam recenzje wczesnego dostępu i recenzje gry finalnej po oficjalnej premierze są inaczej oznaczane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ta ocena to jakaś kpina. Czyżby była sponsorowana? Niestety zakupiłem grę pograłem pare godzin i co?

Grfika: nie jest przejrzysta. Niby ładna ale taka bajkowa bardziej ale przejrzystości nie ma, czasem musze oddalić mapę żeby zobaczyć gdzie są moje jednostki.

Sama gra to NUDAA!!!!


P.s. Znalazłem BŁĄD w grze. Zdarzyło mi się to już dwa razy a mianowicie: Kliknąłem na osadnika by założył miasto, ale mial juz brak punktów ruchu więc założenie miasta będzie w kolejnej turze, ale w tej obecnej stoczyłem moja armią walke. Po walce patrze a osadnik zniknął z mapy. 2 razy juz tak maiłem. Ale gdy wczytałem auto zapis osadnik zalozyl miasto i dopiero armia stoczyłem walkę i wszystko było OKEJ. Też tak wam się zdarzyło?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.10.2014 o 16:54, Endriu napisał:

W zasadzie poradnik dołączony do edycji pudełkowej to instrukcja

Może były różne edycje, w mojej była tylko płyta i jakaś ulotka, poradnika, ani instrukcji nie było stąd pytanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za tę recenzję. EL kusi mnie od jakiegoś czasu i dzięki temu tekstowi na pewno ją kupię. Przy okazji, bardzo dobry język. Muszę przyznać, że już dawno nie czytałem czegoś co nie wyglądałoby jak silące się niepotrzebnie na dowcip pokrzykiwanie z bluzgami, którego nie dotknął żaden edytor:) Dzięki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować