Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Tak wygląda Śródziemie: Cień Mordoru na PC - ponad 30 minut gameplayu

29 postów w tym temacie

Mateusz Stanisławski

Daniem głównym jest gameplay z wersji pecetowej, bo to pierwsza okazja w ogóle, by zobaczyć, jak prezentuje się Śródziemie: Cień Mordoru na blaszakach, ale nie brakuje również bardzo długiego wideo przedstawiającego wydanie konsolowe.

Przeczytaj cały tekst "Tak wygląda Śródziemie: Cień Mordoru na PC - ponad 30 minut gameplayu" na gram.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Ehh gameplay z PC a grane na padzie, naprawdę obsługa myszki i klawiatury jest aż tak
> trudna.

W takiej grze obsługa myszki i klawiatury jest po prostu niewygodna, użycie pada jest logiczne, sam bym tak zrobił choć cały czas gram na PC. Czasem do niektórych gier po prostu używam pada od Xbox 360, który jest dla mnie jedyną wartościową rzeczą, którą stworzyli w związku z tą konsolą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.09.2014 o 14:43, saborcat-14 napisał:

Ehh gameplay z PC a grane na padzie, naprawdę obsługa myszki i klawiatury jest aż tak
trudna.


Ale na pokazie łatwiej załatwić pada... Tak to jeszcze by musieli specjalnie biurko skombinować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.09.2014 o 16:05, MisioKGB napisał:

W takiej grze obsługa myszki i klawiatury jest po prostu niewygodna, użycie pada jest
logiczne, sam bym tak zrobił choć cały czas gram na PC.


Niewygodne? Jakim cudem odpalanie jakiejkolwiek gry zmienia wygodę, którą daje preferowany system sterowania? Klawiatura i myszka nagle robią się kanciaste i parzą?

Powiedziałbyś mniej precyzyjne z uwagi na 8-kierunkową kontrolę poruszania się postaci wobec 360* analoga to można byłoby to zrozumieć. O ile w samej grze precyzja poruszania jest na tyle istotna, że analog robi różnice. Co jest coraz mniej prawdziwe. Wprowadzenia ''inteligentnych systemu poruszania'' w grach akcji TPP, w których engine bierze na siebie kwestię płynności i dokładności, precyzja traci na znaczeniu coraz mocniej. Nie potrzebne już just wciskanie odpowiednich klawiszy w odpowiednim czasie , bo gra sama będzie starać się, żeby nasze poruszanie było płynne i wystarczy skierować postać mniej więcej w interesującym nas kierunku a silnik zrobi resztę.

Wygoda używania pada względem myszki i klawiatury nie ma więc nic wspólnego z typem gry, a jest kwestią preferencji gracza. To na co typ gry ma wpływ to ergonomia i precyzja. Nie grałem w SoM, żeby stwierdzić jaki tutaj mamy przypadek. Ale po ograniu prawie wszystkich Asasynów (poza Liberation), korzystając zarówno z pada jak i m+k, stwierdzam, że o ile różnice w precyzji nie mają znaczenia (z uwagi na smart moving), to ergonomia na padzie kuleje. A każdy, kto uważa że konieczność wchodzenia do osobnego menu żeby wybrać jeden z kilkudziesięciu itemów, bo pad pozwala tylko na przypisanie 4 skrótów do krzyżaka działa pozytywnie na grę ten łże. Bo do krzyżaka można przypisać ukryte ostrze, broń dystansową, broń główną i pięści. A gdzie złoto rzucana na ziemie? Drugi typ broni (w końcu każdy z AC ma przynajmniej 2 spośród - noży, pistoletów, kuszy czy luków)? Linki? Koń? Pułapki? Broń dodatkowa? Bomby dymne? itd. Pierwszy AC był ostatnim dobrym portem komputerowym, bo można było mieć przypisany każdy typ broni do osobnego klawisza :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> granie na klawie i myszy w takie gry to porażka
nie. Potwierdzam, dziękuje.
Jeśli ktoś jest już przyzwyczajony, żadna gra (może oprócz Fify i Dark Souls) na klawiaturze mu nie straszna.
Z kolei dziwię się jak można grać na padzie w FPSy, a i tacy spece się znajdą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> > W takiej grze obsługa myszki i klawiatury jest po prostu niewygodna, użycie pada
> jest

Chodziło mi o to, ze można usiąść na kanapie wziąć piwko i pograć a nie garbić się przy myszce i klawie. Ale dziękuję za ciekawą polemikę :D

Przepraszam za offtopic, sama gra prezentuje sie mega ciekawie chętnie pogram. Gra przyciąga mnie swoją prostotą i fajną mechaniką. Może to nie fabuła rodem z Silmarillion, ale siekać się będzie fajnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przyznam, że nie obejrzałem całego, po ten gameplay nie jest aż tak wciągający. :P

Ale, musze też przyznać, że moja ocena tej gry nieco się powiększyła względem tego, co sądziłem o niej ostatnio. Wygląda lepiej niż sądziłem, "tryb AC", jak to niektórzy nazywają, też nawet ma jakieś uzasadnienie. Martwi mnie jednak to, że jest pusto. Przemieszczając się z miejsca rozpoczęcia jednej misji czy wyzwania do drugiego jest po prostu pusto. Wiem, to nie jest miasto, ale ten świat "nie żyje".

Reasumując, jest lepiej niż sądziłem wcześniej, ale wciąż o wiele za mało, żeby kupić tę grę za pełną cenę. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Kalka Assassin''s Creed - ta sama mechanika, inne skórki, dla mnie nic specjalnego. Ale
> jeżeli komuś to nie przeszkadza... Może kiedyś - na Zimo/Wiosnobraniu za 15/20 zł.


Assassin''s Creed ma fajny system walki nie wiem jak jest teraz bo zaliczyłem tylko dwie pierwsze części więc ja pewnie narzekał nie będę na tą grę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wygląda to tak średnio. Klonowanie nowej serii w innych szatach. Fabularnie to również wygląda na jeden wielki nonsens. Skoro był tak potężny bohater, to po co komu drużyna pierścienia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Assassin''s Creed ma fajny system walki nie wiem jak jest teraz bo zaliczyłem tylko dwie
> pierwsze części więc ja pewnie narzekał nie będę na tą grę :)

Pewnie, system walki jest świetny, dorównuje mu tylko Batman. Chodzi mi tylko o to, że znów sprzedają to samo, tylko "zmieniają ciuszki" :D

[m- AK]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.09.2014 o 19:14, MisioKGB napisał:

Chodziło mi o to, ze można usiąść na kanapie wziąć piwko i pograć a nie garbić się przy
myszce i klawie. Ale dziękuję za ciekawą polemikę :D

Przepraszam za offtopic, sama gra prezentuje sie mega ciekawie chętnie pogram. Gra przyciąga
mnie swoją prostotą i fajną mechaniką. Może to nie fabuła rodem z Silmarillion, ale siekać
się będzie fajnie


To już kwestia przyzwyczajenia, ja jako gracz PC-towy od ponad 15 lat nie wyobrażam sobię grania na padzie w jakąkolwiek grę, a tym bardziej siedząc na kanapie.

Co do samej gry to wygląda tak samo jak kaszanka zwana serią Assassin''s Creed.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.09.2014 o 20:25, Arcling napisał:

Wygląda to tak średnio. Klonowanie nowej serii w innych szatach. Fabularnie to również
wygląda na jeden wielki nonsens. Skoro był tak potężny bohater, to po co komu drużyna
pierścienia?


W czasie trwania akcji gry drużyny jeszcze nie ma. Zapewne pod koniec coś mu się stanie, albo straci swą moc (zapewne powiązaną z Celebrimborem).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Assassin''s Creed odrzucił mnie po pierwszej części za sprawą, moim zdaniem, niepotrzebnego wątku Animusa oraz Desmonda, który każdą sekundą swej obecności na ekranie coraz mocniej skłaniał mnie do wciśnięcia kombinacji ALT+F4. Jak tu mówić o immersji, skoro gra co chwilę dawała nam do zrozumienia, że wydarzenia, w których bierzemy udział są jedynie "wspomnieniami"? Nawet ta skrajna powtarzalność czynności nie dała mi się tak we znaki jak brak możliwości wczucia się w kierowaną postać. Jeżeli Cień Mordoru okaże się pod tym względem przyzwoity, to biorę w ciemno, bo wygląda fantastycznie. Dosłownie i przenośni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować