Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Divinity: Grzech Pierworodny - oficjalne spolszczenie z datą premiery

32 postów w tym temacie

Dnia 21.09.2014 o 23:02, maniekk napisał:

Może po prostu ktoś użył starych screenów, bo nie było czasu na robienie nowych?


Jak "starych screenów", skoro wersja z bety nie pochodziła - ponoć - od CDP?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj kupiłem grę i teraz czekam na premierę spolszczenia. Może i bym zagrał w wersję angielską, ale nie mam czasu na męczenie słownika :D
Tyle ciekawych gier jest do ogrania :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 23.09.2014 o 00:26, Infinitiv napisał:

Jak "starych screenów", skoro wersja z bety nie pochodziła - ponoć - od CDP?


Kto wie co tam było, zamieszania z tym spolszczeniem jak widać jest sporo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.09.2014 o 14:51, Abi_Dalzim napisał:

Kupiłem, zainstalowałem, nadal wszystko po angielsku. Czy to spolszczenie już działa,
czy też kolejna obsuwa?
A moze ja coś źle robię?


Ni ma. Pewnie po 18:00 się pojawi, o ile się pojawi.
Na steamie piszę "We are working on it. It will be here today. That does not necessarily mean at 6AM today, but today ;-)"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Już zadzwoniłem do CDP i powiedzieli mi, że pracują nad tym, ale konkretnej godziny nie potrafili mi podać. Jak zapytałem czy to jest kwestia 2 czy 6 godzin, to z pewnych wahaniem pan mi odpowiedział, że tak 2-3 h (czyli pewnie z 5 ;D).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.09.2014 o 14:59, Abi_Dalzim napisał:

Już zadzwoniłem do CDP i powiedzieli mi, że pracują nad tym, ale konkretnej godziny nie
potrafili mi podać. Jak zapytałem czy to jest kwestia 2 czy 6 godzin, to z pewnych wahaniem
pan mi odpowiedział, że tak 2-3 h (czyli pewnie z 5 ;D).


Pewnie tak, ale z tego co pamiętam update''y do Divinity były przeważnie po godź. 18.00 :) Dzięki za info.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tłumaczenie jest już dostępne, więc wszyscy nieznający angielskiego mogą zacząć cieszyć się grą, bo jest czym. ;)

Mam kilkadziesiąt godzin gry za sobą, więc tylko chwilowo zerknąłem na polonizację, bo przyzwyczaiłem się już do angielskiego nazewnictwa.
Natomiast wiem, że do co najmniej kilku tłumaczeń miałbym zastrzeżenia. "Perception" przetłumaczone na "Spostrzeż." (co byłoby nie tak ze zwykłą Percepcją?) lub "Loremaster" przetłumaczone jako "Polihistor" (niby oddaje sens, ale źle brzmi).
Chyba zrobię podejście do polskiej wersji przy drugim przejściu gry, żeby ocenić ją trzeźwym okiem. Tymczasem najważniejsze, że polonizacja w ogóle powstała, bo szkoda byłoby, gdyby osoby nieanglojęzyczne przegapiły taki dobry tytuł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.09.2014 o 16:16, Jaracz napisał:

Tłumaczenie jest już dostępne, więc wszyscy nieznający angielskiego mogą zacząć cieszyć
się grą, bo jest czym. ;)


Hmm, wyszło w formie jakiejś łatki do pobrania, czy coś podobnego? Waham się z kupnem i nie chciałbym gdzieś jeszcze się logować, aby pociągnąć spolszczenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.09.2014 o 22:33, maniekk napisał:

Hmm, wyszło w formie jakiejś łatki do pobrania, czy coś podobnego? Waham się z kupnem
i nie chciałbym gdzieś jeszcze się logować, aby pociągnąć spolszczenie.

Cała łatka automatycznie pobierze się na Steamie, jeśli tylko ustawisz sobie tam polską wersję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.09.2014 o 22:41, Jaracz napisał:

Cała łatka automatycznie pobierze się na Steamie, jeśli tylko ustawisz sobie tam polską
wersję.


Aham, myślałem raczej o gogu, coby nie bawić się ze steam. Podejrzewam jednak, że będzie podobnie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować