Zaloguj się, aby obserwować  
Hydro2

#GamerGate - o co chodzi?

2 posty w tym temacie

Po paru latach bytności (mniej aktywnej, głównie ograniczającej się do paru wątków bądź ich czytania), pierwszy raz zakładam temat. Jeżeli modowie uznają, że jest on na tyle kontrowersyjny by go usunąć, bądź mają go na liście zakazanej - proszę, nie mam na celu robienia syfu na forum.

Ciężko opisać od czego tak naprawdę zaczał się ten ruch bo obie strony wytoczyły do tego momentu działa naprawdę olbrzymiego kalibru. Dlatego pozostawię możliwość osądu po prostu wrzucając link ze zbiorem wypowiedzi i skrótem całej sprawy: http://www.escapistmagazine.com/forums/read/18.860762-GamerGate-Discussion-Debate-and-Resources?page=1

Zanim, któryś z moderatorów spyta dlaczego wrzucam link - sprawa jest dosyć skomplikowana i wielowątkowa, ponadto sam przyznam, że się nieco w tym gubię.

Jednak dlaczego robię temat? Porusza ona dosyć trudną kwestię etyki dziennikarskiej jak i praktyk nieetycznych wśród całego przemysłu growego. Dziwi mnie, że po prostu nikt w rodzimej prasie nie odnotował faktu, którego idee są dosyć szczytne, a przyczyny mogą tak naprawdę uderzyć we wszystkich uczestników i nolens volens grup do których przynależą. W tym niestety graczy.

Dlatego mam 2 pytania:
-Czy gram.pl zamierza bądź nie przybliżyć sprawę polskim czytelnikom? Opinia ludzi z naszego poletka, którzy mają mniejsze lub większe doświadczenie dziennikarskie na temat tej niecodziennej sytuacji byłaby dosyć interesująca.
-Opinia gramowiczów na dany temat


P.S.
Nie mam na celu promowania zachowań radykałów z obu grup i ich nie pochwalam, co więcej uważam, że w ostatecznym rozrachunku przyniosą graczom, dziennikarzom i kobietom w branży growej złą prasę. Dlatego prosiłbym o uniknięcie kłótni czy pewnych wypowiedzi, które mogą uznać za obraźliwe. Nie jestem przedstawicielem żadnej ze stron.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak tak czytam posty, opinie i komentarze wokół całej tej sprawy to jakoś tak zaczynam tęsknieć do czasów kiedy ludzie grali w gry komputerowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować