Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Blizzard anulował projekt Titan

47 postów w tym temacie

Dnia 24.09.2014 o 18:09, Tarasada napisał:

Tu się zgadzam, gdyby Blizz się stoczył wypuszczając (nie)skończonego gniota wtedy straciłbym
już nadzieję dla gier wideo i tej branży

Przecież już wypuścili Diablo 3.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Diablo 3 jak wyszło nie było gra zła, jednak cos brakowało. Teraz jednak sa jej złote czasy i jest gra genialna. Po wyjściu dodatku znów 2 miechy grałem, a teraz wyszły sezonowki to znów cisne i 400 paragon prawie. Sugerując się opiniami dalem szanse PoE i z szacunku dla gatunku i wlozonej pracy przeszedlem i nie dalem rady robić drugiego gameplaya po prostu ziewalem. Gra w porządku ale ma się niczym do tego co teraz reprezentuje Malthael^^ (bo po dodatku bardziej pasi ta nazwa). Także proszę nie żyć przeszłością bo D3 teraz jest genialne i robią tam dobra robotę w blizzardzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie to dobra wiadomość. Ten projekt nie szedł w dobrą stronę, ciągle zmieniała się koncepcja i w końcu lepiej było go posłać do piachu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.09.2014 o 18:40, Kopiec napisał:

Przecież już wypuścili Diablo 3.

Może dla Ciebie to był gniot ale nie dla recenzentów i graczy, bo gra była dobra tylko ten AH przeszkadzał i drop rate. A z dodatkiem ta gra jest jak marzenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.09.2014 o 20:19, porckypizgus napisał:

Gdzie jest Warcraft 4 ja się pytam ?

Dokładnie, po co komu MMO.

Niech ginie Titan, niech żyje Warcraft 4.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.09.2014 o 21:56, Madoc napisał:

Niech ginie Titan, niech żyje Warcraft 4.

Póki będą wychodzić dodatki do WoWa, raczej nie wypuszczą Warcrafta 4. Do tego mają Starcrafta 2 jako e-sportowy RTS, więc niestety wątpliwe żeby chcieli inwestować w drugiego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Blizzard w mojej opinii jedzie na oparach swojej dawnej sławy. Nowe tytuły to już zdecydowanie nie to samo. Hearthstone jest przyjemny ale nie różni się niczym od innych tego typu gier f2p (jak chociażby rewelacyjne Duels of Champions) a nawet jest bardzo uproszczony (póki co) w stosunku do konkurencji. WoW powoli umiera, SC jako jedyna gra chyba trzyma poziom, Diablo 3 próbuje zamydlić graczom oczy ''niesamowitymi przygodami i contentem", który jednak sprowadza się do bezmyślnego i nudnego grindu. Dodatek był świetny ale tylko na chwilę, bardzo szybko odkrywamy w nim ,że czegokolwiek w tej grze nie zmienią nadal jest to grind , grind i jeszcze raz grind. To już nie są ci sami ludzie, którzy lata temu tworzyli tytuły, którymi się jarał cały świat, myślicie, że ktoś za 15 lat nadal będzie grał w D3? Blizz stworzył sobie taką markę, że zaczyna zjadać własny ogon.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.09.2014 o 10:56, Astmol napisał:

nadal jest to grind , grind i jeszcze raz grind.


O ile ogólnie zgadzam się z całością, o tyle w przypadku tego fragmentu pozwolę sobie na małą uwagę - gry h''n''s polegają na zbieraniu lootu. Liczy się ostrzejszy miecz, potężniejsza zbroja, lepszy pierścień. A zbieranie owego lootu to właśnie grind. Oczywiście, można grać w Diabełka dla fabuły, ale przypomina to trochę chodzenie do McDonalda dla doznań kulinarnych. Jeśli ktoś na to narzeka, to znaczy, że hack''n''slashe po prostu nie są dla niego.

Dnia 25.09.2014 o 10:56, Astmol napisał:

myślicie, że ktoś za 15 lat nadal będzie grał w D3


Nie wiem, raczej nie, ale to chyba kwestia gustu. Osobiście o Diablo 2 zapomniałem już dawno, bo tytuł ten wydawał mi się po prostu nudny i "sztywny", szczególnie w momencie, gdy dorwałem w me pazerne łapki Sacred. Dwójka, moim zdaniem, do pięt nie dorastała jedynce, a mimo to są całe hordy (nomen omen) graczy, którzy spędzili setki, jeśli nie tysiące godzin, tłukąc w tę grę. D3 też ma swoich fanów (i fanatyków...), którzy zapewne będą grali dopóki będą mogli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.09.2014 o 11:30, Ring5 napisał:

gry h''n''s polegają na zbieraniu lootu. Liczy się ostrzejszy miecz,
potężniejsza zbroja, lepszy pierścień.

A ja sobie pogrywam w Diablo 3 raz na jakiś czas dla funu - nie interesują mnie wyższe poziomy trudności ani lepszy sprzęt. Ot po prostu rozrywkowo zabijam kilkadziesiąt/kilkaset potworków, gdy mnie najdzie ochota. : >

To dziwne? xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.09.2014 o 11:43, Kadaj napisał:

To dziwne? xD


Czemu dziwne? O_o To, jak ktoś gra, a to, jakie są założenia gry, to dwie kompletnie różne rzeczy. To trochę tak, jakbyś zapytał, czy to dziwne, że ktoś gra w NfS żeby pojeździć sobie samochodem. Nie, to nie jest dziwne, ale założeniem gry jest wygrywanie kolejnych wyścigów, a nie robienie sobie wycieczek po mieście :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jasne, że gry hack and slash polegają na szukaniu nowego lootu. To co mnie jednak nudzi w samym D3 to brak innowacji. Jest w Diabełku olbrzymi potencjał, żeby sprawić iż gra będzie bardziej interesująca. Oczekuję tego od topowego developera, który kilka lat temu wyznaczał trendy każdą grą, którą stworzył. Tymczasem Dostaliśmy hybrydę starego Diablo z rozwiązaniami Warcraftowymi co daje wniosek: Blizzardowi nie chce się ryzykować i próbować stworzyć czegoś nowego i innowacyjnego. Mają swoje sprawdzone patenty i będą je doić do momentu kiedy ludzie się nie ockną i nie zbuntują. Gra taka jak Diablo stanowi świetną podstawę, do której możnaby dołożyć kilka nowych elementów. Pamiętasz fragmenty dziennika pokładowego z okrętu na środku pustyni? Są super, tylko, że nic z nich nie wynika, wątek zaczęty i pozostawiony wpół drogi. Opcje wyborów moralnych, które Blizz planował wdrożyć ale zatrzymał się na początkowym etapie bo nie potrafił wymyślić sensownego systemu dialogów prowadzonych przez kilku graczy (co rozwiązał bardzo fajnie chociażby ostatni Divinity). Wprowadzenie np systemu korupcji wpływającego na postać i zmieniającego jej umiejętności. Blizz idzie utartym szlakiem i to mi przeszkadza. Oczywiście czasami wracam do D3, pobiegam, interesują mnie różne buildy - to jest ciekawe i przyjemne ale nie ma tu niczego odkrywczego. To oczywiście moja osobista opinia i nie każdy musi się ze mną zgodzić. Kupa ludzi gra i są zadowoleni, pytanie na jak długo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> > Przecież już wypuścili Diablo 3.
> Może dla Ciebie to był gniot ale nie dla recenzentów i graczy, bo gra była dobra tylko
> ten AH przeszkadzał i drop rate. A z dodatkiem ta gra jest jak marzenie.

Hehe Ty tak ślepo ufasz recenzentom? Jeśli tak, to zapewne masz w swojej kolekcji wiele gniotów. Diablo III na premierę to był niewyobrażalny gniot który oferował tyle co nic za około 200zł. Człowieku ta gra była robiona gruuubo 4 lata, a sam dodatek 2 lata który zawartością zawodzi na całej linii i przy LoD wypada mizernie.

Najbardziej śmieszyło mnie to jak RoS''a promowali tym, że jest gotycki i mroczny blablabla (gre z serii Diablo czaicie?) jednocześnie przyznając się do tego, że podstawka to kolorowanka dla dzieci która została wyprana z klimatu poprzednich odsłon.

Daj mi Diablo II z feelingiem wali z Diablo III (bo to jedyna istotna przewaga tej gry) i serwery świecą pustkami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Trudno ocenić czy dobrze czy źle, jeśli rzeczywiście wyrzucili 7 lat pracy do kosza to wg. mnie wypadałoby pomyśleć nad nowymi directorami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sugerując się opiniami dalem szanse PoE
> i z szacunku dla gatunku i wlozonej pracy przeszedlem i nie dalem rady robić drugiego
> gameplaya po prostu ziewalem. Gra w porządku ale ma się niczym do tego co teraz reprezentuje
> Malthael^^ (bo po dodatku bardziej pasi ta nazwa). Także proszę nie żyć przeszłością
> bo D3 teraz jest genialne i robią tam dobra robotę w blizzardzie.

PoE niestety na starcie jest dużo mniej przystępne niż Diablo, dużo bardziej posępne z fabułą, którą trzeba odkrywać samemu. Gra rozwija skrzydła dopiero koło 60 poziomu kiedy nasz build (o ile został przemyślany) zaczyna tworzyć całość tyle, że zanim osiągniemy taki poziom trzeba przejść grę trzy razy a zanim nie osiągnie się wysokiego poziomu walka nie daje takiej satysfakcji jak w Diablo (w którym swoją drogą gra też zaczyna się tak naprawdę po 70tce).

Ja tam Titana nie żałuję, nie wydaje mi się też żeby jakaś inna produkcja Blizzarda była lepsza gdyby nie poświęcili na Titana czasu. Z drugiej strony skoro WoW przechodzi do alternatywnej linii czasowej to może skuszą się na W4:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.09.2014 o 14:36, Afgncap napisał:

Z drugiej strony skoro WoW przechodzi do
alternatywnej linii czasowej to może skuszą się na W4:P

Nie przechodzi, jest jedynie połączenie z Draenorem z alternatywnej przeszłości. Nie ma to wpływu na oryginalną historię poza tym, że osoby z tamtego Draenoru mogą stamtąd podróżować (i dlatego tam się wybieramy aby powstrzymać inwazję). Tak więc wciąż mamy zarówno oryginalny Outland/Draenor i niezniszczony Draenor z alternatywnej przeszłości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.09.2014 o 15:44, TigerXP napisał:

Jezeli WoW powoli umiera, to znaczy ze zadne inne MMO nigdy nawet nie zylo.


To jest trochę inna skala ale nie da się ukryć, że użytkowników raczej ubywa niż przybywa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.09.2014 o 15:48, Astmol napisał:

To jest trochę inna skala ale nie da się ukryć, że użytkowników raczej ubywa niż przybywa.


Jak najbardziej, wyjdzie dodatek, czesc wroci zeby po jakims czasie ponownie odejsc. Co nie zmienia faktu ze obecna ilosc jest mimo wszystko imponujaca jak na 10 letnie MMO.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować