Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Śródziemie: Cień Mordoru - wszystko, co powinniście wiedzieć o grze

27 postów w tym temacie

> No ale niestety wszystko wskazuje na to, że gra "ducha tolkienowskiego" posiadać nie
> będzie. Ni jak to się ma do książkowego pierwowzoru.
Z przykrością muszę potwierdzić. Już filmy nieco zgwałciły uniwersum, a to jest już totalna degrengolada. Oczywiście nie mówię, że gra może wyjść dobra - bo zapewne wyjdzie - ale ze Śródziemiem to ma mało wspólnego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Brak oryginalnego klimatu będzie chyba największą wadą :( Sami twórcy powiedzieli kiedyś, że interpretują świat Sródziemia na swój sposób. Jeżeli ktoś jest spragiony gry z Tolkienowskim klimatem - polecam produkcję LEGO Władca Pierścieni :)
Pamiętam czas oczekiwania premiery gry WP: Bitwa a Północy. Miał być hicior, wyszło średnio, oby tym razem było inaczej.
Swoją drogą, ciekaw jestem, o ile uboższy będzie system Nemesis na starych konsolach...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem, ,żadna książka i jej świat nie są w 100% przekładalne na język filmu, gry, itp.
często media korzystają z wycinka danego uniwersum i tak jest chyba w tym przypadku.

Wracając do samej gry:

http://oyster.ignimgs.com/wordpress/stg.ign.com/2014/09/ShadowOfMordor-2014-09-25-20-55-27-91.png

czy ja dobrze widzę? Aby odpalić tekstury na ultra trzeba mieć 6 GB VRAM na karcie graficznej? ( Titan ), czy chodzi tu o pamięć RAM?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.09.2014 o 09:55, lis_23 napisał:

http://oyster.ignimgs.com/wordpress/stg.ign.com/2014/09/ShadowOfMordor-2014-09-25-20-55-27-91.png

czy ja dobrze widzę? Aby odpalić tekstury na ultra trzeba mieć 6 GB VRAM na karcie graficznej?
( Titan ), czy chodzi tu o pamięć RAM?


Coz, Nvidia wypuscila juz nowa serie kart graficznych, to teraz mozna wypuszczac porty - potworki na PC.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 26.09.2014 o 10:32, Garett napisał:


Coz, Nvidia wypuscila juz nowa serie kart graficznych, to teraz mozna wypuszczac porty
- potworki na PC.


Tyle, że żadna z nowych kart nie ma tyle Vramu, tyle ma tylko Titan.
Filmik z PC w full detalach:

http://www.youtube.com/watch?v=DrzSBpkxbqw#t=128

wygląda to ładnie, nie powiem, ale tyle Vramu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy skopany? Zobaczymy, póki co oceny gry są wysokie:


Joystiq: 5/5
Polygon: 9.5
IGN: 9.3
Gaming Age: A-
HardcoreGamer: 9
Playstation Lifestyle: 9
Shacknews: 9
Gamefront: 9
The Escapist 4.5/5
Gamesradar: 4.5/5
EGM: 8.5
Game Informer: 8.25
Cheat Code Central: 88/100
Gamesbeat: 80/100
Gamespot: 8
Eurogamer: 8
GamesTM: 8
Destructoid: 6
Kotaku: YES

http://www.pssite.com/news-36643-srodziemie__cien_mordoru_kolejnym_czarnym_koniem_tego_roku_.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.09.2014 o 10:54, lis_23 napisał:

Czy skopany? Zobaczymy, póki co oceny gry są wysokie:


Sama gra mnie nie interesuje (kupi się kiedyś w wersji kompletnej za 10$), więc zbytni za nią nie guglałem, ale nawet mi rzuciła się w oczy plotka (a coś z prawdy z niej musi być, bo choćby PCGamer przyznała, że do nich pecetowa wersja dotarła zdecydowanie później), że WB strzelił focha i nie będzie wysyłał do nikogo, przed premierą, wersji pecetowej do recenzji tylko PS4. I większość recenzji to właśnie z PS4. Co już dobrze nie prorokuje w kontekście jakości portu.

A jedyna recenzja zakwalifikowana póki co jako PC którą udało mi się znaleźć, to ta IGNu, która w perspektywie oceny portu to śmiech na sali. Recenzent mówiąc o wydajności wspomina, że na PS4 zdarzały się zwolnienia. A wszystko co dotyczy komputerowego portu, to ostatni akapit, w którym 1. porównuje do dobrej jakości Batmanów, a każdy kto grał w Origins wie jak z tą jakością różowo było, a i AC miał swoje grzechy 2. zakłada dobrą jakość bo gra ma ustawienia sugerujące użycie 6GB VRAM 3. sterowanie w menu mu nie pasuje. To nie jest dobra recenzja portu. Nie każdy musi być TotalBiscuitem i poświęcać 20min na omówienie menu, ale 3 zdania to przegięcie w drugą stronę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmmm ... nie miałem i nie mam problemów z Batman AO a będę grał na padzie, więc część zarzutów jest mi obca, oby tylko optymalizacja nie była na prawdę zwalona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panowie, co wy z tymi kretyńskimi teoriami o wspieraniu sprzedaży kart graficznych poprzez celowe rujnowanie optymalizacji nowych tytułów? Jeśli kogoś nie stać na wyłożenie paru kafli na nowe gpu, to nie będzie go stać, choćby nie wiem jak bardzo chciał w coś zagrać, a więc i zrezygnuje z zakupu rzeczonego tytułu. Być może nie zdajecie sobie z tego sprawy, ale nadrzędnym celem każdej firmy jest przynoszenie zysków, zaś celowe zawężanie grupy potencjalnych klientów do poziomu mieszczącego się w błędzie statystycznym byłoby pomysłem tyleż kuriozalnym, co po prostu samobójczym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ależ miła niespodzianka, gra jak dotej pory ignorowana przeze mnie po ocenach i recenzjach wygląda na to że będzie mogła powalczyć z najlepszymi grami w tym roku ( troszkę z braku konkurencji no ale zawsze ;D ), tylko wymagania mnie przereżają ale poszło doge to i to powinno przynajmniej na low-medium, a przynajmniej taka mam nadzieję ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Czy skopany? Zobaczymy, póki co oceny gry są wysokie:

Mam chyba zbyt duży dystans do ocen serwisów w odniesieniu do mocno rozreklamowanych tytułów. Nie wiem, czy to tylko moje zdanie, ale często wydaje mi się, że oceny takich gier są przyznawane na zasadzie "no przecież to X, temu nie można dać mniej". Zagramy, zobaczymy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 28.09.2014 o 11:30, ApocalipticM napisał:


Mam chyba zbyt duży dystans do ocen serwisów w odniesieniu do mocno rozreklamowanych
tytułów.


Akurat w tym przypadku nie mamy do czynienia z tytułem, na który ktoś wcześniej stawiał, to miał być taki średniak, a wygląda na to, że jest lepiej od oczekiwań.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> to miał być taki średniak, a wygląda na to, że jest lepiej od oczekiwań.

Jaki średniak?! Trąbią o nim wszystkie serwisy odkąd ogłosili go oficjalnie. Średniakiem miał być fabularnie, taki trochę siekacz z tłem tolkienowskim, ale po trailerach i pierwszych gameplayach okazało się, że będzie całkiem niezła historia i w ogóle gra. Tylko nie wiem, ile prawdy jest w tych 9/10.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.09.2014 o 15:03, gumeczka napisał:

Gra już ktoś ?? Jak optymalizacja ? Mam 4 GB ramu i nie wem czy dokupic 2 czy 4


U mnie jest średnio 60 kl/s, bez teselacji czy jak jej tam i chyba bez tekstur na Ultra, gdyż najpierw trzeba je ponoć pobrać ze Steam ale ich tam jeszcze nie ma ( lub ja ich nie potrafię znaleźć ).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować