Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

FIFA 15 - recenzja

27 postów w tym temacie

Fifa 15 to totalny gniot. W fife 13 i 14 były dużo lepsze od tej części. Minusów tej gry jest multum. Zaczynając od fatalnej gry bramkarzy kończąc na słabym gameplay''u. W fife 13 i 14 przegrałem łącznie 1200h i chyba powróce do jednej z tych części, ponieważ fifa 15 jest wielkim krokiem w tyłu, w rozwoju serii. Może i dodali te nowe animacje i inne bzdety ale zapomnieli o gameplay''u który jest fatalny i polega tylko na szczęściu. Cieszę się, że dostałem tą fifę za darmo z XBO, bo zmarnował bym 200zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Zaczynając od fatalnej gry bramkarzy kończąc na słabym gameplay''u.

Chyba graliśmy w inne gry. Gra bramkarzy jest w nowej fifie jest bardzo realistyczna i urozmaiciła rozgrywkę. Teraz przynajmniej spotkania nie kończą się wynikami np. 7-5 w tym 6 bramek strzelonych z główki.

>Przecież w Fifa 14 był już silnik Ignite ...
Tylko na konsolach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Fifa 15 to totalny gniot. W fife 13 i 14 były dużo lepsze od tej części. Minusów tej
> gry jest multum. Zaczynając od fatalnej gry bramkarzy kończąc na słabym gameplay''u.
> W fife 13 i 14 przegrałem łącznie 1200h i chyba powróce do jednej z tych części, ponieważ
> fifa 15 jest wielkim krokiem w tyłu, w rozwoju serii. Może i dodali te nowe animacje
> i inne bzdety ale zapomnieli o gameplay''u który jest fatalny i polega tylko na szczęściu.
> Cieszę się, że dostałem tą fifę za darmo z XBO, bo zmarnował bym 200zł.

Za darmo to ty nie dostałeś nic. Nie ma nic za darmo. Cena X1 bez tych gier upchanych na siłę wynosi +/- 1400zł a w zasadzie tyle powinna kosztować. Na dodatek dostałeś kod do pobrania jak się domyślam bo tylko takie w Polsce były bundle więc gry nawet nie sprzedasz. Chyba, że miałeś coś z zagranicy ale obstawiam, że tam też w kodach gry do konsol dodawali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> "silnik EA Sports Ignite wreszcie na PC"
>
> Przecież w Fifa 14 był już silnik Ignite ...

Był, ale nie na PC, tylko na PS4 i XOne.

> Fifa 15 to totalny gniot. W fife 13 i 14 były dużo lepsze od tej części. Minusów tej
> gry jest multum. Zaczynając od fatalnej gry bramkarzy kończąc na słabym gameplay''u.
> W fife 13 i 14 przegrałem łącznie 1200h i chyba powróce do jednej z tych części, ponieważ
> fifa 15 jest wielkim krokiem w tyłu, w rozwoju serii. Może i dodali te nowe animacje
> i inne bzdety ale zapomnieli o gameplay''u który jest fatalny i polega tylko na szczęściu.
> Cieszę się, że dostałem tą fifę za darmo z XBO, bo zmarnował bym 200zł.

100% Troll approved :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Chyba graliśmy w inne gry. Gra bramkarzy jest w nowej fifie jest bardzo realistyczna
> i urozmaiciła rozgrywkę. Teraz przynajmniej spotkania nie kończą się wynikami np. 7-5
> w tym 6 bramek strzelonych z główki.
Może i poprawili sporą ilość rzeczy (w fife 14 tez mnie te główki wkurzały) ale też dużą ilość rzeczy ,,spierniczyli". A wyniki w fifie 15 kończą się własnie takimi jak 7-5 ( w każdym moim meczu a było ich już ok 25 w trybie UT mecze kończyły się przynajmniej 2-2 ). Do tego dodam, że ciężko gra się w obronie. Trzeba też dodać że każda z ostatnich części była pod jakimś względem słaba ale do takich rageów jak w fifie 15 żadna mnie nie doprowadziła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

-1 do oceny za brak możliwości zapisu powtórek (to miał SWOS z Amigi nawet)
-0,5 za dramatyczny niezmieniony polski komentarz
-0,5 za problemy techniczne (okrojony angielski komentarz bez czytania nazwisk?)
+0,5 za ligę polską, bo w końcu jest faza mistrzowska i grupowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

dobra dobra... i tak w tym roku u mnie będzie PES 15 dominował... przynajmniej po ogranym demie wyróżnia się na tle FIFY (w końcu) pod każdym względem, a już najbardziej gameplayowym... tyle w temacie w tym roku FIFA zawodzi... szkoda mi wydanej kasy... PES mi to zrekompensuje... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kolejnym minusem jest to,że w UT nie mogę zmienić na ang.komentatorów(bo te papraki Sz.&Sz,doprowadzają mnie do furii).Chyba że wiecie jak to zmienić.Zmieniam w ustawieniach gry,a oni dalej bredzą.Jest źle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A próbowałeś odpalić grę z Launchera po angielsku i dopiero z menu gry wybrać nasz język?

W nową Fifę gra mi się całkiem przyjemnie, ostatnia była 13 więc dla mnie plus. A PES-a pewnie i tak kupię z przyzwyczajenia i liczę, że się nie zawiodę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Fifa 15 to totalny gniot. W fife 13 i 14 były dużo lepsze od tej części. Minusów tej
> gry jest multum. Zaczynając od fatalnej gry bramkarzy kończąc na słabym gameplay''u.
> W fife 13 i 14 przegrałem łącznie 1200h i chyba powróce do jednej z tych części, ponieważ
> fifa 15 jest wielkim krokiem w tyłu, w rozwoju serii. Może i dodali te nowe animacje
> i inne bzdety ale zapomnieli o gameplay''u który jest fatalny i polega tylko na szczęściu.
> Cieszę się, że dostałem tą fifę za darmo z XBO, bo zmarnował bym 200zł.

Gameplay jest skopany przez fatalny balans rozgrywki. W grze padają głównie dwa typy bramek: sam na sam, lub rajd i kiwki przez pół boiska jednym zawodnikiem. Obrońcy zostali sprowadzeni do tyczek, które nie mogą nikogo powstrzymać. Wystarczy najmniejszy błąd i napastnik nas kiwa, albo puszczamy prostopadłą piłkę.
Myślałem, że nic gorszego od goli z głowy w fifie 14 nie może już spotkać tej gry - oj myliłem się niestety. Póki co, jest to najgorsza fifa od kilku lat. Ma ogromny potencjał i jeśli naprawią grę w obronie i mecze zaczną wyglądać jak prawdziwa piłka a nie tenis, to może być to najlepsza gra piłkarska. Animacje, płynność, oprawa - wszystko piękne, ale gdzie prawdziwy football ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Recenzja nie najlepsza !.Gralem juz w FIFE 15 na PC i oznajmiam wszem i w obec ze recenzent zabardzo nie wie co pisze!.Bez urazy oczywiscie.

-Nijaki soundtrack ?.To jakis chyba zart.Jak dlugo gram w fife a gram juz naprawde dlugo ohoho od nie pamietnych czasow tak uwazam ze jest to jeden z najlepszych soundtrackow w fifie jakie w zyciu slyszalem.
Ogolnie wiem ze o gustach sie nie dyskutuje ale muzyka naprawde jest MOC i ma w sobie duzo hitow i swietnie buduje klimat.
-Prezentacja meczu widze ze tez zostala skrytykowana.Jak to ?
Przeciez jeszcze nigdy w fifie prezentacja meczu nie wygladala tak znakomicie i autentycznie i widowiskowo.O co ten recenzent sie tak oburza powiadam ?.
Przeciez wlasnie swietnie ze sa pokazane emocje pilkarzy a jak nie pasuje to mozna jednym kliknieciem myszki albo innym guzikiem ;] wylaczyc szybko taka migawke filmowa ;].Trybuny ,widzowie wygladaja przeswietnie i strasznie buduja klimat meczu i otoczke.Emocje siegaja zenitu ;].

Ogolnie pisanie ze gra jest zle zoptymalizowana jest glupota w minusach.Bo prawda jest taka ze wszystko zalezy od komputera i sterownikow niz od samej gry.Wydaje mi sie ze gra jest bardzo dobrze zoptymalizowana skoro na moim laptopie chodzi w 60 klatkach jak burza ;].Wyglada rewelacyjnie i ani razu nie mialem zadnych problemo.Tylko ze wiecie ja bardzo zwracam uwage na sterowniki i mam bardzo dobrze skonfigurowany komputer a wiem ze duzo tez ludzi wgrywa co popadnie na kompa i sie dziwia ze im wszystko zle chodzi ;],

To tyle.Ogolnie Fifa 15 na PC to mocne 9\10 wiadomo to jeszcze nie ideal graficzny i realistyczny bo brakuje mi pilki bardziej odklejonej od nog pilkarzy wkoncu i oczywiscie fotorealistycznej prawie grafiki no ale moze kiedys za 5 lat ;].Najbardziej podobaja mi sie powtorki w zwolnionym tepie sa rewelacyjne i emocje pilkarzy jak i murawa oraz publicznosc zywo reagujaca na mecz.Rewelka.Tego mi bylo trzeba od lat w fifie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.09.2014 o 13:03, oskarsom napisał:

"nijaki soundtrack"

...
No proszę Cię. Soundtrack to jeden z najmocniejszych punktów tej edycji. Jest najbliżej
majstersztyku z FIFY 11.



DOKLADNIE !.Piwa ci nalac ;].Soundtrack jest rewelka wiec nie wiem czemu takie nazekanie recenzenta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A może pozwólcie recenzentowi mieć własne zdanie? Dostał grę, zagrał, napisał co o niej sądzi - można się jego opinią sugerować, można też mieć INNE zdanie, można zignorować. Tyle. Patrząc na soundtrack to też mnie jakoś specjalnie nie jara... Avicii? Milky Chance? Foster the People? Były części, które moim zdaniem miały lepszą muzykę.

Poczekam, aż trochę stanieje - póki co są ważniejsze gry, a PES 2015 zapowiada się całkiem nieźle. Zobaczymy jak obie gry wyjdą i do której konkurencji wstawić się najpierw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.09.2014 o 13:03, oskarsom napisał:

No proszę Cię. Soundtrack to jeden z najmocniejszych punktów tej edycji. Jest najbliżej
majstersztyku z FIFY 11.

Gusta. Mi też się podobał ten z 11 i 08. A tutaj nawet Avicii mi nie podchodzi ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.09.2014 o 22:17, zenek64 napisał:

Zaczynając od fatalnej gry bramkarzy

Pewien jesteś że grałeś w ostatnią część :) ? Akurat co jak co, ale bramkarze są najlepsi w całej historii tej gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować