Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Project Cars w 1080p i 60FPS na obu konsolach nowej generacji

30 postów w tym temacie

Dnia 30.09.2014 o 10:18, FallingStickman napisał:

> Ciekawe co z wersji XOne wyleciało w zamian?

A musiało coś wylecieć? Jest takie słówko, o którym ludzie lubią zapominać - "optymalizacja".


czyli gorzej zoptymalizowali na ps4? :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.09.2014 o 10:18, FallingStickman napisał:

A musiało coś wylecieć? Jest takie słówko, o którym ludzie lubią zapominać - "optymalizacja".

Która polega raz na jakiś czas, że jeden efekt zostaje zastąpiony innym, prostszym.
Dodajmy do tego fakt, że PS4 jest znacznie mocniejsze od XBO.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Shadow of mordor ma działać na xboxie 1 w 720/30 klatek a na ps4 1080/60 unlocked chodzą
> takie słuchy

Różnica między wydajnością xb1 a ps4 jest, ale na pewno nie ośmiokrotna! Więc to co piszesz to absurd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A propos samego artykulu. W tekscie zrodlowym jest jak byk:

We’re still aiming to get there. w kontekscie 1080p na XBone. Wiec o jakim ''Project Cars w 1080p i 60FPS na obu konsolach nowej generacji mozemy mowic? Prosze o poprawienie bo jest to wprowadzanie klienta w blad.

Jedyna konsola, ktora usiagnela 1080p/60fps w buildzie testowym to PS4.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> > A musiało coś wylecieć? Jest takie słówko, o którym ludzie lubią zapominać - "optymalizacja".
>
> Która polega raz na jakiś czas, że jeden efekt zostaje zastąpiony innym, prostszym.
> Dodajmy do tego fakt, że PS4 jest znacznie mocniejsze od XBO.

Polecam poszukać na czym polega optymalizacja gier, zamiast wypisywać brednie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Skoro osiągają takie same wartości na słabszej i mocniejszej konsoli to znaczy że cząstka mocy tej mocniejszej nie jest wykorzystywana, albo wartości w tej słabszej będą tylko na papierze bo gra będzie działać w 45FPS a nie 60.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Skoro osiągają takie same wartości na słabszej i mocniejszej konsoli to znaczy że cząstka
> mocy tej mocniejszej nie jest wykorzystywana, albo wartości w tej słabszej będą tylko
> na papierze bo gra będzie działać w 45FPS a nie 60.
Póki co to żadna gra nie działa w stabilnych 60 fpsach na konsolach NG i taka jest prawda, tyle framerate testów sprawdzałem na tubie w różnych grach i każda ma dropy nawet do 35 klatek. Więc te 60 fpsów to tylko na papierze, dlatego część wydawców by nie wyjść na kłamców w takim przypadku woli dać limit 30 fpsów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tobie z kolei polecam zapoznać się z procesem "optymalizacji", jaki się robi zwykle na konsolach, gdy tradycyjne sztuczki programistyczne wysiadają. Takie rzeczy jak pre-renderowane cienie nie wzięły się znikąd.

A teraz:
a) zakładasz, że wersja na XBO zostanie zoptymalizowana, gdy wersja na PS4 nie będzie, co w przypadku następnego punktu jest śmieszne, bo wtedy wersja na PS4 ucierpi
b) PS4 jest mocniejsze od XBO. Jest to fakt i choćbyś nie wiem, jak chciał nie zmienisz tego niczym.
c) Nie, magiczne poprawki SDK czy DX12 nie poprawią ani nie zmniejszą przewagi PS4 nad Xboksem. Oprogramowanie PS4 też w miejscu nie stoi.
d) żadna optymalizacja nie pomoże, gdy natrafiasz na barierę w postaci 16ROPów czy 32MB eSRAMu a masz silnik typu deferred. Nie pomoże też na kiepską przepustowość głównej pamięci w XBO.

Programiści to nie magicy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Limit na 30 klatek jest dawany z zupełnie innej przyczyny a nie dlatego, że wydawca boi się, że Eternal napisze na forum, że twórcy kłamią.

BTW. Polecam zobaczyć Ground Zeroes. I przy okazji dowiedzieć się, dlaczego osiągnięcie stabilnych 60 klatek jest takie ciężkie (w wielkim skrócie - gra przed lockiem musi mieć więcej niż 60 klatek, by w ogóle nie dropić. To raz. A dwa, nawet jeśli, to i tak pojawią się momenty, gdy animacja może spaść - ot, chociażby wiele przeciwników/wybuchów na ekranie, więcej niż wyszło na testach, itp).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.09.2014 o 14:16, Henrar napisał:

Limit na 30 klatek jest dawany z zupełnie innej przyczyny a nie dlatego, że wydawca boi
się, że Eternal napisze na forum, że twórcy kłamią.

Podaj mi te przyczyny skoro są ograniczenie do 30 klatek z innych przyczyn niż te które wypisałem w poprzednim poście?

BTW Czemu pisząc do mnie wspominasz o jakimś Eternalu skoro takowego tu nie widzę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Tobie z kolei polecam zapoznać się z procesem "optymalizacji", jaki się robi zwykle na
> konsolach, gdy tradycyjne sztuczki programistyczne wysiadają. Takie rzeczy jak pre-renderowane
> cienie nie wzięły się znikąd.
>
> A teraz:
> a) zakładasz, że wersja na XBO zostanie zoptymalizowana, gdy wersja na PS4 nie będzie,
> co w przypadku następnego punktu jest śmieszne, bo wtedy wersja na PS4 ucierpi
> b) PS4 jest mocniejsze od XBO. Jest to fakt i choćbyś nie wiem, jak chciał nie zmienisz
> tego niczym.
> c) Nie, magiczne poprawki SDK czy DX12 nie poprawią ani nie zmniejszą przewagi PS4 nad
> Xboksem. Oprogramowanie PS4 też w miejscu nie stoi.
> d) żadna optymalizacja nie pomoże, gdy natrafiasz na barierę w postaci 16ROPów czy 32MB
> eSRAMu a masz silnik typu deferred. Nie pomoże też na kiepską przepustowość głównej pamięci
> w XBO.
>
> Programiści to nie magicy.

Ale co ma piernik do wiatraka? Jakim cudem z mojego komentarza wywnioskowałeś, że skoro wersja na XBO będzie zoptymalizowana, to wersja na ps4 nie będzie?

Programiści to nie magicy, ale każdy programista Ci powie, że kod, można optymalizować w zasadzie w nieskończoność. Problemem są ramy czasowe, których ci programiści muszą się trzymać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.09.2014 o 15:55, Tarasada napisał:

Podaj mi te przyczyny skoro są ograniczenie do 30 klatek z innych przyczyn niż te które
wypisałem w poprzednim poście?

Wiesz, co to screen tearing? To po pierwsze - 30FPSów to połowa z 60, czyli na ekranie 60Hz wyświetli się bez tego. Po drugie, kwestia input-laga, który wynosi zawsze tyle samo a nie jest zmienny.

Dnia 30.09.2014 o 15:55, Tarasada napisał:

BTW Czemu pisząc do mnie wspominasz o jakimś Eternalu skoro takowego tu nie widzę?

Znowu się zaczyna :3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować