Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Project Cars w 1080p i 60FPS na obu konsolach nowej generacji

30 postów w tym temacie

Dnia 30.09.2014 o 16:22, FallingStickman napisał:

Ale co ma piernik do wiatraka? Jakim cudem z mojego komentarza wywnioskowałeś, że skoro
wersja na XBO będzie zoptymalizowana, to wersja na ps4 nie będzie?

Bo jeżeli obie wersje na PS4/XBO są takie same, to oznacza to, że wersja na PS4 nie wykorzystuje pełnej mocy konsoli a nie to, że wersja na XBO jest magicznie zoptymalizowana.

Dnia 30.09.2014 o 16:22, FallingStickman napisał:

Programiści to nie magicy, ale każdy programista Ci powie, że kod, można optymalizować
w zasadzie w nieskończoność. Problemem są ramy czasowe, których ci programiści muszą
się trzymać.

Bzdura. Nie da się w nieskończoność optymalizować rzeczy (zwłaszcza np. magicznie zmniejszając framebuffer przez sztuczki w kodzie - jego można zmniejszyć tylko przez cięcia). Inaczej na PS3 mielibyśmy Uncharted w FullHD i 60 klatkach na sekundę, bo przecież niby dałoby się go zoptymalizować.
Powodzenia też życzę w próbach optymalizacji algorytmów optymalnych. Jak to Ci się uda (lub komukolwiek innemu) stawiam Ci piwo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.09.2014 o 16:35, Henrar napisał:

Wiesz, co to screen tearing? To po pierwsze - 30FPSów to połowa z 60, czyli na ekranie
60Hz wyświetli się bez tego. Po drugie, kwestia input-laga, który wynosi zawsze tyle
samo a nie jest zmienny.

No cóż z matematyki może i cienki byłem ale wiem ile to połowa z 60. To wytłumacz mi czemu jedne gry mają 60 fpsów i to np takie wyglądające lepiej od innych a inne wyglądające gorzej nie mają ?

Dnia 30.09.2014 o 16:35, Henrar napisał:

Znowu się zaczyna :3

Co się zaczyna wyjaśnij mi? Bo skoro piszesz do mnie to bez skrótów myślowych bo nie rozumiem, szukasz kozła ofiarnego na tym forum? Bo naprawdę nie rozumiem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.09.2014 o 17:46, Tarasada napisał:

No cóż z matematyki może i cienki byłem ale wiem ile to połowa z 60. To wytłumacz mi
czemu jedne gry mają 60 fpsów i to np takie wyglądające lepiej od innych a inne wyglądające
gorzej nie mają ?

Ja jestem ciekaw jakie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A nie można wypuścić gry na X0, która chodziłaby stale w 40fps? Bo na PC powiedzmy sobie szczerze powyżej 40fps nie odczuwam już wzrostu płynności. Czy na konsoli się nie da i lock musi być albo 30 albo 60fps?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niedługo się zacznie celowe osłabianie PS4 poprzez słabszą optymalizację gier na tą konsolę, albo nie wykorzystywanie pełni jej mocy, żeby tylko "gry wyglądały i działy tak samo na obu konsolach". Już takie Call Of Duty Ghost ma lepszy frame rate na słabszym Xbox One, niż na PS4 -.-

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


> Co się zaczyna wyjaśnij mi? Bo skoro piszesz do mnie to bez skrótów myślowych bo nie
> rozumiem, szukasz kozła ofiarnego na tym forum? Bo naprawdę nie rozumiem?
>
Na forum gram.pl udzielał się bardzo dużo osoba o nicku Eternal101, teraz się nie udziela (ba, to konto juz nie istnieje), jest Pan pierwszym podejrzanym do bycia tamtą osobą i ja też to od jakiegoś czasu widzę. A zbieżność dat chyba nie działa tutaj na korzyść.

A co do CARS, to miło by było, gdyby wersja była nie tyle dopracowana graficznie, ale i jazda żeby wydawała się realistyczna. Albo przynajmniej możliwość ustawienia takiego trybu dla graczy. Oczywiście nie zagram na premierę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.09.2014 o 23:05, Damiand92 napisał:

Na forum gram.pl udzielał się bardzo dużo osoba o nicku Eternal101, teraz się nie udziela
(ba, to konto juz nie istnieje), jest Pan pierwszym podejrzanym do bycia tamtą osobą
i ja też to od jakiegoś czasu widzę. A zbieżność dat chyba nie działa tutaj na korzyść.

Aha czyli udzielajac się dużo na forum jestem podejrzany o bycie jakimś innym użytkownikiem? Do tego "zbieżność dat" jaka zbieżność? Nie za bardzo rozumiem, rozjaśnij mi sytuację proszę. A no i zbaczamy troszkę z tematu więc może jakiś priv albo coś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.09.2014 o 23:20, maxankazuya napisał:

Henrar pewnie nawet PS4 nie masz a [m-r] jakby nie wiadomo co to było ;) tak prawdą jest
iż PS4 jest wydajniejsze od XO :)


Trochę kultury. :P Nie podoba mi się takie zwracanie do innego użytkownika, dlatego dostajesz ode mnie ostrzeżenie.

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować