Zaloguj się, aby obserwować  
eidos

WIEDŹMIN vs OBLIVION

132 postów w tym temacie

Hej

Z tej strony Dziadu z CD Projekt RED (również mod oficjalnego forum Wiedźmina)

Myślę, że nie ma sensu porównywać Wiedźmina z Oblivionem. Bo choć obydwie gry można nazwać erpegami tak naprawdę więcej je dzieli niż łączy.

Po pierwsze: Wiedźmin prezentuje zupełnie inny sposób przedstawiania rzeczywistości. Nie proponujemy Wam olbrzymiego, pełnego pustkowi świata, w którym można błąkać się godzinami. Uznaliśmy, że choć rozwiązanie oblivionowe ma sporo uroku, chcemy sie skupić na czymś innym. Dlatego podróż między lokacjami będzie raczej przypominać tradycyjne cRPG jak np. baldur''s.Podjęlismy decyzję, że lepiej jest dopracować poszczególne lokacje, zrobić je naprawdę porządnie niż pokazywać olbrzymi świat z którego 50 % to pustkowia.

Zależy nam również na tym by uniknąć sytuacji kiedy gracz zatrzymuje się na środku jakiejś drogi i pyta sam siebie: "co ja do cholery miałem zrobić dalej?":) Dlatego, choć gra będzie nieliniowa i wielowątkowa, staramy się by jednocześnie nie pozwalała się graczom zagubić.

Kolejną różnicą jest system walki. W Oblivionie mamy do czynienia z systemem niezwykle prostym. "Wiedźmin" natomiast jest czymś między klasycznym erpegiem (gdzie wybiera sie style walki, obmysla jej strategię) a jednocześnie kładącym nacisk na akcję (combosy i sterowanie bohaterem na polu walki). Prawdę powiedziawszy nie widzę tu na dzień dzisiejszy żadnych podobieństw:)

Najważniejszą jednak różnicą jest fabuła. Bez żadnego ujmowania Oblivionowi jako fajnej i grywalnej grze... opowiedziana historia nie jest jednak jego najmocniejsza stroną;). Wiedźmin to gra o dojrzałej, pełnej wyborów moralnych ,fabule którą można przyrównac do klasyków gatunku (Baldur''s, Fallout itd). Skupiamy sie na opowiedzeniu historii faceta z krwi i kości a nie kalkowaniu schematów o ratowaniu świata.

W każdym razie dzięki wielkie za wszelkie opinie bo - wierzcie bądź nie - wsłuchujemy się w nie bardzo uważnie (ja sam przegladam choćby forum gram.pl kilka razy w tygodniu, robi to również Michał - jeden z szefów całego projektu).

Acha, no i żeby nie lansować sie za bardzo:D to powiem jeszcze, ze racje miał ktoś kto napisał, że nie ma co porównywać tych dwóch gier gdyż Oblivion już jest a Wiedźmina jeszcze nie ma. Jest to święta prawda i przed nami (CD Projekt RED) jeszcze długa droga by udowodnić Wam, że gra nie okaże się niewypałem.

pozdro!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.08.2006 o 11:01, eidos napisał:

Wiedźmin wyjdzie na ps3 ? Bo oblivion ma nie wyjść

nie bez ujmowania cdp red ale tworzenie gier na ps3 jest STRASZNIE kosztowne dlugie i trudne , ofc tak nie uwazam ale nikt nie powiedział ze wiedzmin to bedzie sukces(wiele gier chucznie zapowiadano a finalna wersje klapa) po 3 ps3 bedzie mialo swoje FF a nie wiedzmina watpie czy komputerowy rpg bez WIEKSZYCH zmian bedzie grywalny na psie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak wiadmo w wiedźminie zastosowano wszystkie żeczy jakie się da w directx 9.0c a więc nie da się lepszej grafy uzyskać ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.08.2006 o 11:27, eidos napisał:

A grałeś w wiedźmina ?

heh nie ale czytalem duzo reczenzi o nim(NP.CDA)i wiem rze (mym zdaniem)oblivion jest lepszy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.08.2006 o 11:27, eidos napisał:

A grałeś w wiedźmina ?


A jak bym ci powiedził że grałęm jakieś 20 minut w zbugowaną wersję beta. Grało się miło, graficznie obek to to nie jest. Nie można porównywać tych dwóch gier w momencie kiedy jednej nie ma na rynku. To jest tak jak porównywanie Książki którą już przeczytałeś z ksiązką która dopiero jest pisana przez autora. Domyślać się możesz co w niej będzie, domyślać się możesz stylu ale ocenisz ją dopiero po przeczytaniu. Więc witchera trzeba porównywać z grami dopiero po tym jak wyjdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.08.2006 o 11:41, eidos napisał:

z tego co wiemy to teraz oblivion jest lepszy a jak wyjdzie wiedźmin zobaczymy

Nie można powiedzieć że oblivion teraz jest lepszy skoro wiedźmina premiery jeszcze nie było. Po czym to wnioskujesz? Po grafice? Ona wcale w grach nie jest najważniejsza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.08.2006 o 11:01, eidos napisał:

Wiedźmin wyjdzie na ps3 ? Bo oblivion ma nie wyjść

Oficjalnie jest zapowiedziany tylko na PC. Nie było mowy o innych konsolach...i prawdopdobnie nie będzie.(Za duza kasa by na to poszła)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.07.2006 o 12:56, General Sturnn napisał:

Z całym szacunkiem dla Wiedźmina, bo na 100% będzie to bardzo dobry RPG, ale do Obliviona niech
nie startuje. TES IV pokazuje nowe standardy w tym gatunku. Wygląda ślicznie a im bardziej
sie zagłębiasz w jego świat, tym bardziej fascynuje i wciąga.


Z całym szacunkiem ale Oblivion to gówno... ja niewiem gdzie ty masz rewolucje w tym szajsie... JEDYNA rewolucja to grafika która IMO jest taka sobie... Ta gra nie oferuje NIC. Jest nudna, wtórna, cholernie monotonna.... fabuła to śmiech na sali a questy wszystkie polegają na schemacie: idż zabij/znajdż i przynieś.... BOŻE... w przeciągu 2 dni sie moźna zanudzić na śmierć...

Dziwi mnie jak takie czasoposmo jak CD-ACTION mogło dać mu 10/10.... Ja bym dał góra 6/10 i to mocno zawyżając. Wszystko co było dobre w Morrowindzie tu zostało zwalone... statystyki postaci, klimat, ta chęć gry, satysfakcja ze zdobywania wszystkiego, świat.... OBLIVION nie ma startu do Morrowinda a wy mówicie źe to gówno ma być lepsze od Wiedźmina?

Jeszcze nie wspomne o skalowaniu postaci... to jest dopiero gówno... tak samo skalowanie obiektów... Po 15/20 levelu spotykamy na ścieżkach bandytów w ebonowych, deadrycznych i innych zbrojach a zabicie takiego frajera nie jest problemem. W ten sposób mamy wszystko najlepsze, brak radości...

A źe o fabule nie będe juź wspominał. Od początku wiemy o co chodzi - ratowanie świata :/ a samo w sobie rozwalanie wrót otchlani jest beznadziejnie nudne.... kade wrota podobne... każde zamykamy tak samo...

NIEEE.... kupiłem polską wersje tego, gram na max. detalach bo mam naprawde dobry komputer i to co widze w ogóle mnie nie zachwyca... Ta grafika jest sztuczna i plastikowa a w dodatku wszystko jest beznadziejnie świecące sie...

Morrowind jest o wiele lepszy, a Oblivion to porażka...

Dlatego wiem że to właśnie Wiedżmin wyznaczy nowe standardy. Bo po tym co widziałem to trudno tak nie myśleć... Tych gier nie da sie porównać (Oblivion - Wiedzmin) ale ta pierwsza odpada od początku. To gówno które sprzedało sie tylko dlatego że ma dobrą grafe a teraz każdy na nie narzeka...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

w twoim poście naliczyłem chyba z osiem razy wyrażenie ''ekskrement'' - i to nie jest zdrowe. świadczy to nie tylko o twoim poziomie intelektualnym czy brakach w słownictwie, ale również podejściu do życia w stylu ''jeżeli coś mi sie nie podoba, to to nie może być dobre i niekt nie powinien w to grać. ba ja tak mówię.''
chłopcze, zastanów sie co ty w ogóle mówisz! że w CD-A dali Oblivionowi 10? po pierwsze: to nie CD-A dał taką ocenę, ale jeden zwykły człowiek, zwany RECENZENTEM któremu ta gra bardzo sie spodobała.
i chociaż ja też nie jestem fanem Obliviona, to muszę jednak przyznać dwie rzeczy: na śiwecie nie było chyba jeszcze gry, która przykułaby mnie do monitora na bite 60 godzin (wypełnionych co prawda klnięciem i narzekaniem, jaka ta gra jest beznadziejna). a po drugie - obecnie nie ma równeż gry, która na maksymanych ustawieniach wyglądałaby tak olśniewająco jak Oblivion. dla mnie 8 / 10.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oblivion jest świetną grą, ale dla mnie/czytaj człowiek, który przeczytał już ponad 10 razy całą sagę o Wiedźminie/ zawsze lepszy będzie Wiedźmin. No chyba, że strasznie ją spartaczą, ale na to się nie zanosi. Jak fabuła będzie tak fajnie zrobiona jak w książce, to będzie moja gra życia. Amen.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować