Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Śródziemie: Cień Mordoru na PC - udostępniono tekstury w wysokiej rozdzielczości. Wymagają karty z 6 GB pamięci

109 postów w tym temacie

Mateusz Stanisławski

Potwierdziły się niedawne doniesienia o dostępności najwyższej jakości tekstur w pecetowej wersji Śródziemie: Cień Mordoru tylko dla posiadaczy bardzo mocnych komputerów. Dziś specjalny zestaw HD został wydany w formie opcjonalnego rozszerzenia.

Przeczytaj cały tekst "Śródziemie: Cień Mordoru na PC - udostępniono tekstury w wysokiej rozdzielczości. Wymagają karty z 6 GB pamięci" na gram.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobrze że przeciętny PC''towiec posiada na pokładzie swojej maszynki GTX 980 i bez problemu będzie mógł się cieszyć teksturami HD :)

A tak na serio to myślę że karty z 2-3 GB (oczywiście ilość pamięci to nie wszystko) np. GTX 770 powinny dać sobie rade.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Super, że twórcy wydali coś takiego. NieSuper, że to wymaga aż tak potężnej karty graficznej (chyba tylko SLI albo Titan). 8GB ramu to pikuś i większość osób może tyle mieć za niewielką kasę, ale grafa to co innego :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No, tylko gtx 980 ma 4gb Vram. Jedynie pojedyncze karty na rynku mają 6 gb ( niektóre karty AMD i specjalna wersja Gtx 780 Ti oraz któryś Titan). W tym momencie taka ilość wydaje się niedorzeczna, nawet nowiutkie Maxwelle mają ,,tylko'''' 4 gb VRAM.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ultra tekstury są dostępne od 6-7 godzin, na youtube są filmiki i na GTX 770 bez teselacji na ultra teksturach gra osiąga 70 fpsów AVG, więc te 6GB V ramu jest dla 4K rozdziałki.

doctorwho Przeciętny PC'towiec to posiada kartę pokroju GTX 660 a nie gtx 980 gdzie za jego cenę można sklecić załego kompa, wiec proszę bez takich żartów. Ludzie dla których liczy sie i wydajność i jakość mają na pokładzie gtx 770 albo 970 (podobna cena).

KannX SLI raczej guzik da bo pamięć z dwóch GPU nie jest sumowana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.09.2014 o 20:53, Ecko09 napisał:

Na GTX 770 2-3 GB?

Nie napisałem że GTX 770 ma 3GB Vramu, są wersje 2 i 4GB ale Middle-Earth chodzi spokojnie na ultra detalach z texutre packiem na GTX 770 2GB.

https://www.youtube.com/watch?v=0DdYFZykmBo bez teselacji.

Więc jak widać te 6GB dla Full HD to wyssane z palca bzdury chcące zmusić komputerowych purystów do kupna titanów albo potworów pokroju R9 295x2.


Down
(Full HD, Ultra settings, Texture pack)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@DrMorphin3
Zdaje się, że R9 295x2 posiada 8 GB a Titan Z 12 GB chociaż to są karty z dwoma procesorami (czyli po pół na każdy), więc nie wiem dokładnie jak by to się sprawdzało.

@leszeq
Titan to akurat męczy się "już" przy 4k. ;)

@Tarasada
Rzecz w tym, że dało się w opcjach ustawić ultra tekstury zanim były one jeszcze dostępne, a gra ładowała wersję high.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.09.2014 o 20:59, fenr1r napisał:

@Tarasada
Rzecz w tym, że dało się w opcjach ustawić ultra tekstury zanim były one jeszcze dostępne,
a gra ładowała wersję high.

https://www.youtube.com/watch?v=1_K5VGbdETE podrzucam z przed 5 minut na GTX 780 (bez TI) który ma 3GB V ramu gra hula aż miło wiec kolejny raz pokazuje to zakłamanie twórców tej gry, nie mogli napisać że 6GB V ramu jest dla 4K jak w Ryse Son of Rome napisali?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jesli nie macie dosc ramu na karcie to nie martwcie sie ... karta pobierze ram z plyty glownej czyli jak ktos ma np 16 gb powinien spokojnie te ultra tekstury lyknac :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.09.2014 o 21:12, Henrar napisał:

Gra w benchmarku zużywa mniej RAMu niż w grze.

Narazie są benchamrki tylko, więc wrzucam to co jest dostępne ale już teraz widać że to pic na wodę. Zobaczymy jutro mam nadzieję że wtedy będą już filmiki z normalnej gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jutro będę miał grę, to sprawdzę jak to wygląda.
Dla informacji mam taką konfigurację (nie jest to chwalenie się sprzętem , a jedynie informacja)

I7 4790K@4.8 ghz
2x SLI GTX 780Ti Matrix
16 Gb ramu 2400 cl 10.

Także sprawdzę jak to hula nie tylko w 1080p ale i 1440p + 4k , walnę wszystko co się da na ultra, wraz z teksturami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.09.2014 o 21:49, GosuPl napisał:

Jutro będę miał grę, to sprawdzę jak to wygląda.
Dla informacji mam taką konfigurację (nie jest to chwalenie się sprzętem , a jedynie
informacja)

I7 4790K@4.8 ghz
2x SLI GTX 780Ti Matrix
16 Gb ramu 2400 cl 10.

Także sprawdzę jak to hula nie tylko w 1080p ale i 1440p + 4k , walnę wszystko co się
da na ultra, wraz z teksturami.


Dodam do ulubionych ten temat i bede czekal na wyniki twoich testow. Poniewaz masz16 gb napewno ci pojdzie na ultra mimo ze twoja karta nie posiada 6gb ram i nic nie pomoze fakt ze masz sli bo gra bedzie widziala i tak tylko 3gb ale jak mowie te 16 na plycie glownej powinno zalatwic sprawe ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.09.2014 o 21:06, Tarasada napisał:

https://www.youtube.com/watch?v=1_K5VGbdETE podrzucam z przed 5 minut na GTX 780 (bez
TI) który ma 3GB V ramu gra hula aż miło wiec kolejny raz pokazuje to zakłamanie twórców
tej gry, nie mogli napisać że 6GB V ramu jest dla 4K jak w Ryse Son of Rome napisali?


Jak podają minimalne na których nie da się grać - źle. Podają zawyżone zalecane - też źle. Zdecydujcie się :)
Z ciekawości ile tych "zakłamań" twórców już było, że to kolejny raz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A dopiero co kupiłem grafę po tym jak skopała się poprzednia i myślałem, że mając R9 290X niereferencyjną z 4GB ramem starczy mi na długo...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.09.2014 o 21:57, CDRV napisał:

Dodam do ulubionych ten temat i bede czekal na wyniki twoich testow. Poniewaz masz16
gb napewno ci pojdzie na ultra mimo ze twoja karta nie posiada 6gb ram i nic nie pomoze
fakt ze masz sli bo gra bedzie widziala i tak tylko 3gb ale jak mowie te 16 na plycie
glownej powinno zalatwic sprawe ;)


Wiem, wiem że SLI nie pomnaża ramu. Natomiast przykładowo Crysis 3 w 1440p ze wszystkim na maksa + MSAAx8 zjada jakieś 2.9 ramu.
Batman Arkham Orgins w 4k + MSAAx4 podobnie, z MSAAx8 zjada już całość.
Podejrzewam że nie będzie problemu, dam znać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować