Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Śródziemie: Cień Mordoru na PC - udostępniono tekstury w wysokiej rozdzielczości. Wymagają karty z 6 GB pamięci

109 postów w tym temacie

> A dopiero co kupiłem grafę po tym jak skopała się poprzednia i myślałem, że mając R9
> 290X niereferencyjną z 4GB ramem starczy mi na długo...

Spokojnie, wystarczy na długo. Nie pierwszy raz wymagania sprzętowe podane przez twórców są wyciągnięte z du.. ekhm, tyłka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.09.2014 o 22:02, leszeq napisał:

Jak podają minimalne na których nie da się grać - źle. Podają zawyżone zalecane - też
źle. Zdecydujcie się :)
Z ciekawości ile tych "zakłamań" twórców już było, że to kolejny raz?

O kolejnych mówiłem w sensie ogólnym, biorąc pod uwagę wszystkich developerów ;p.

Ecko09 Twój komputer spokojnie tą grę uciągnie.

CDRV Tyle że wiesz iż komputery nie są zunifikowane i karta sobie niedobierze z pamieci brakujących gigabajtów, tak nie dobrała w przypadku WD?

GosuPl Czekam na testy :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 30.09.2014 o 22:19, Tarasada napisał:

CDRV Tyle że wiesz iż komputery nie są zunifikowane i karta sobie niedobierze
z pamieci brakujących gigabajtów, tak nie dobrała w przypadku WD?


Mysle ze dobierze a to dlatego ze jesli uzywasz np bf4 z teksturami na 200% to ta gra wymaga 3gb ramu i jesli posiadasz np gtx 680 z 2gb ram i np 4gm na plycie to gucio mozesz ale jesli masz 16 nawet na gtx 680 mozesz miec 45 klatek na ultra ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę przeginają. Takie coś ma zmusić nas do wątpienia w nasze maszyny, żebyśmy je zmieniali, a najlepiej już co roku. CoD Ghosts się kłania.

Za każdym razem, kiedy ja wymieniam swoją to skok technologiczny, a nie pogoń za cyferkami, bo nieraz mi się zdarzało, że karta, która była "za słaba" spokojnie ciągnęła grę i to w przyzwoitych warunkach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.09.2014 o 22:33, Shinigami napisał:


No trochę popłynęli:D
Chociaż ja nadal nie mogę grać bez przycinek w "Watch Dogsa" z teksturami na ultra...
Karty mocniejsze niż 980ki a nie dają rady bo 3gb ramu :D
Najlepsze jest to że że użycie GPU każdej jest w zakresie 45-90% :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To wszystko jest glupie.. skoro masz 2 czy 4 karty w sli to ram powinien sie sumowac... Kiedys mozna bylo dokupic ram do karty graficznej i w tani sposob wzmocnic karte bez jej wymieniania ale sie zorientowali ze ludzie mniej kupuja... Ah ta pogon za kasa ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> To wszystko jest glupie.. skoro masz 2 czy 4 karty w sli to ram powinien sie sumowac...
Powinien się od razu mnożyć sześćdziesięcioczterokrotnie, a co, jak już i tak mówimy o rzeczach niemożliwych, to na całego!

> Kiedys mozna bylo dokupic ram do karty graficznej i w tani sposob wzmocnic karte bez
> jej wymieniania ale sie zorientowali ze ludzie mniej kupuja... Ah ta pogon za kasa ;)
A nie, sorry, to tylko troll. Po pierwszym zdaniu myślałem, że to tak na serio było.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.09.2014 o 22:44, CDRV napisał:

To wszystko jest glupie.. skoro masz 2 czy 4 karty w sli to ram powinien sie sumowac...
Kiedys mozna bylo dokupic ram do karty graficznej i w tani sposob wzmocnic karte bez
jej wymieniania ale sie zorientowali ze ludzie mniej kupuja... Ah ta pogon za kasa ;)



No niestety, dlatego też Nvidia wycofała ze sprzedaży GTX 780 i 780Ti
Z tym że GTX 980 potrzebuje około 200 mhz więcej na rdzeniu niż 780Ti żeby miał jego wydajność, stąd w reckach takie wyniki 980ek bo są robione vs referenty.
A w wyższych rozdziałkach 980 dostaje łomot od 780Ti, sam myślałem o przesiadce ale nie ma sensu, chyba że ten ram będzie niezbędeny :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.09.2014 o 22:28, CDRV napisał:

Mysle ze dobierze a to dlatego ze jesli uzywasz np bf4 z teksturami na 200% to ta gra
wymaga 3gb ramu i jesli posiadasz np gtx 680 z 2gb ram i np 4gm na plycie to gucio mozesz
ale jesli masz 16 nawet na gtx 680 mozesz miec 45 klatek na ultra ;)

Przeciętny gracz gra na 100% gdyż różnica między 200% a 100% jest niezauważalna lub jej praktycznie w ogóle nie ma, identycznie jest z ubersamplingiem w W2 który nic praktycznie nie daje a obciąża kompa tak mocno że klatki spadają o 80-90%.

GosuPL Nvidia wycofała karty dlatego że pobór mocy plus dodatkowa wydajność są atutami GTX 980 i żeby ludzie nie kupowali prądożernych GTX 7xx które są droższe i bardziej prądożerne, patrz takiego gtx 780Ti czy Tytana a zbliżonego moca GTX 970 który kosztuje mniej prawie o połowę i mniej prądu żre.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.09.2014 o 22:54, GosuPl napisał:

No niestety, dlatego też Nvidia wycofała ze sprzedaży GTX 780 i 780Ti
Z tym że GTX 980 potrzebuje około 200 mhz więcej na rdzeniu niż 780Ti żeby miał jego
wydajność, stąd w reckach takie wyniki 980ek bo są robione vs referenty.
A w wyższych rozdziałkach 980 dostaje łomot od 780Ti, sam myślałem o przesiadce ale nie
ma sensu, chyba że ten ram będzie niezbędeny :/


Naprawde 780 daje lomot 980?? Masz jakies testy zeby to potwierdzic? Czyli znowu szykowalem sie kupic dobra nowa karte i znow nadzialbym sie na kastrata jak bylo w przypadku 680 ktory byl dobry pol roku a od dawna brakuje mu ramuw wielu grach...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kurczę, muszę chyba wywalić trochę kasy na nowy sprzęt, bo stary już się zbyt zestarzał :) Rany skąd wytrzasną na nową kartę? Za chwilę się okaże, ze i procesora nowego będę potrzebować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.09.2014 o 23:03, Nitro2050 napisał:

Już są nowe karta graficzna Asus GTX Titan Black 12 GB a cena 3000 euro.


W tej chwili znow historia zatoczyla kolo i ilosc ramu na karcie jest wazniejsza niz jej szybkosc a do niedawna szybkosc miala pierwszorzedne znaczenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.09.2014 o 23:06, CDRV napisał:

W tej chwili znow historia zatoczyla kolo i ilosc ramu na karcie jest wazniejsza niz
jej szybkosc a do niedawna szybkosc miala pierwszorzedne znaczenie.

I nadal tak jest, mogę mieć 2GB Vramu GTS 450 i 1GB V Ramu GTX 560 i tak lepiej będzie chodził GTX 560.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Upgrade sprzetu dla jakiejs przecietnej gry? Chyba zartujecie.
Przeciez to jest jawne robienie w konia graczy. Zaglosujcie portfelami i po prostu olejcie gre.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak naprawde to oni specjalnie zawyżają te wymagania bo jakby napisali, że do odpalenia tekstur wystarczy 3-4GB VRAM a komus by coś ścinało to by się srali po forach a tak bezpieczna granica jest na 6GB i jak masz mniej to nie możesz się odzywać, że słaba optymalizacja :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Testy na zasadzie porównanie kart użytkowników 780Ti vs 980, po za tym recki są jakie są.
Skoro głównie referenty 780Ti mające takty 928 (w booście) są stawiane naprzeciw 980 (często niereferentom) mającym takty rzędy 1350/1400 a ich przewaga jest po 3-7 fps...I słabiej sobie radzą w 4k to nie ma co się łudzić.
780Ti przy taktach 1150 na rdzeniu to już jest wydajność 980ki z taktami rzędu 1350.

Atutem 980 jest mniejszy pobór energii (z tym że pod PEŁNYM obciążeniem wcale nie jest tak kolorowo) oraz o 1 gb Vram więcej, bo te "nowe technologie" DX12 to pic na wodę, marketing.

Sam sprzedałem swoje wcześniejsze 780Ti (bez straty żadnej, nawet troszkę do przodu byłem) i miałem brać 2x980 ale sporo poczytałem i wolałem w okazyjnej cenie zakupić znowu 780Ti, te nie kręcą się jak tamte ale jedna sztuka jest fajna, druga gorsza to pewnie ją wymienię bo na dniach mam mieć w rękach jeszcze dwie takie karty na testy ;-)

Ewentualnie jeśli sprzedam te to mogę mieć taniej 2x 980 referenty, jednak wolę 780Ti bo są po prostu kartami szybszymi.
Dopiero 980Ti będzie ich godnym następcą, 980 to następca 780 ale nie 780Ti.
Dlatego warto polować na okazje, są fajne karty w dobrych cenach na Allegro, poniżej 2000 można dorwać 780Ti.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.09.2014 o 23:09, ZwireQQ napisał:

Tak naprawde to oni specjalnie zawyżają te wymagania bo jakby napisali, że do odpalenia
tekstur wystarczy 3-4GB VRAM a komus by coś ścinało to by się srali po forach a tak bezpieczna
granica jest na 6GB i jak masz mniej to nie możesz się odzywać, że słaba optymalizacja
:)

Jest mały problem bo oni właśnie nie napisali nigdzie prócz tego co jest po odpaleniu gry że gra wymaga na ultra 6gb v ramu :), więć gracze mogą ich besztać do bólu. W wymaganiach zalecanych wyrażnie była napisana GTX 670, przed premierą nawet zmniejszyli zalecane na GTX 660.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować