Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Śródziemie: Cień Mordoru na PC - udostępniono tekstury w wysokiej rozdzielczości. Wymagają karty z 6 GB pamięci

109 postów w tym temacie

Przeczytaj wyżej tego posta o teksturach z reddita.

I każda gra ze zmodowanymi teksturami będzie wymagała od cholery VRAMu. Skyrim to prawie 3GB a on kopiuje wszystko na potęgę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.10.2014 o 14:20, Henrar napisał:

Nie sztuką jest robić tekstury w wysokiej rozdzielczości i mówić, że
wymagają mało VRAMu, gdy silnik używa ich, gdzie tylko się da. Chodzi o UNIKALNE tekstury.


Ja tam w " Cieniu Mordoru " nie widzę unikalnych tekstur, wszystko wygląda tak samo, te same lokacje, otoczenie i przeciwnicy, świat w Skyrimie jest bardziej zróżnicowany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.10.2014 o 14:42, Henrar napisał:

I każda gra ze zmodowanymi teksturami będzie wymagała od cholery VRAMu.


Pełna zgoda, z tym, że dla gracza liczy się efekt końcowy - co mu po wymaganych 6GB VRAM jak gra wygląda praktycznie jak Skyrim z PS3 / 360 :D

http://www.eurogamer.pt/videos/skyrim-xbox-360-vs-ps3-frente-a-frente

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.10.2014 o 16:10, Henrar napisał:

Zdajesz sobie sprawę z tego, że każda gra ma lepsze i słabe tekstury, prawda?


No gdzie ;)

Tylko nie każda wymaga 6GB VRAM oferując takie genialne widoki.

Meanawhile in 4K DS2:
http://dl.pcgamer.com/LPC/darksouls2/darksouls2-full-23.png

Wiem jak wyglądał Crysis. Teraz wygląda lepiej niż Mordor :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.10.2014 o 16:47, Henrar napisał:

Przestań już trollować:


Gdzieżby, stwierdzam fakty. To Ty mi tu wyskakujesz z grą z 2007. Możemy zaraz spojrzeć na zmodowananą pierwszą odsłonę FarCry ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pograłem chwilę z teksturami na ultra, działa ale występuje taki dziwny i nieprzyjemny efekt, jakby nie było jednego z efektów, VPSync lub AA ( rwą się krawędzie obrazu ). Zmieniłem tekstury na wysokie i wyszedłem z gry, potem sprawdzę, czy efekt nadal występuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ok, po zmianie tekstur na wysokie, efekt opisany powyżej zniknął. Ponoć gra ma problem z V-Sync na teksturach w ultra, ma ktoś podobny efekt?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.10.2014 o 11:35, lis_23 napisał:

Nowe karty graficzne dopiero co wyszły i raczej szybko nie wydadzą ich następców ( chyba,
że wyjdzie GTX 980 TI lub 990 ), więc jakieś 99% graczy nie zobaczy tych tekstur na ultra.


I tu się pojawią podstawowy błąd w twoim rozumowaniu. Zakładasz, że 99% graczy, ogrywa nowe tytuły w ciągu kilku miesięcy od premiery. Ostatnio nawet na gramie były przytaczane jakieś badania, że ponad 50% graczy kupuje gry na wyprzedażach itp. Twórcy w ten sposób zagwarantowali sobie, że ich tytuł będzie wyglądał znośnie nawet za parę lat, gdy taka grafika i karty będą już na porządku dziennym, a ludzie będą mogli ją kupić za 5 baksów na Stimie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Heh, ja akurat należę do tej nielicznej grupy, która kupuje pre order albo w dniu premiery.

Czy efekt, który opisałem powyżej ( dziwny efekt jakby nie działał V-Sync z teksturami na ultra, występujący w samej grze jak i w menu / obraz rwie się w poziomie w ciągłej linii / ) to wynik braku Vramu na karcie?
Z teksturami na wysokim poziomie jest już ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.10.2014 o 21:09, lis_23 napisał:

Heh, ja akurat należę do tej nielicznej grupy, która kupuje pre order albo w dniu premiery.


Przy tym co się wyprawia w branży gier to jak seks bez gumki w Afryce :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm... Jestem za dawaniem ustawień maksymalnych, na których nikt nie pogra w dniu premiery, jeśli spełniają 2 warunki:

1. Na słabszych ustawieniach gra wygląda również ładnie.
2. Mają sens, gdyż nie dało się tego lepiej zoptymalizować.

Ale tutaj mamy... hmm. Grywałem w zmodyfikowanego skyrima na mojej przestarzałej 650 TI, i gra wyglądała zwykle lepiej, i to w 60 fpsach. Jedyny problem pojawił się przy roślinności HD, gdyż ktoś ostro przesadził z jej teksturowaniem, i karta nie nadążała z ich wczytywaniem. Do tego była tak gęsta, że sama w sobie przeszkadzała...

Cóż, ta gra nie wygląda tak, jakby potrzebowała tak dobrego sprzętu, to nie jest rewolucja na poziomie crysisa. Kod pisany na odwal, tyle powiem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.10.2014 o 21:09, lis_23 napisał:

Heh, ja akurat należę do tej nielicznej grupy, która kupuje pre order albo w dniu premiery.

Samo kupno to jeszcze pikuś, ale dziwi mnie, ze tak często, chyba kupileś 3-4 gry z ostatnich premier czy cos.

Dnia 01.10.2014 o 21:09, lis_23 napisał:

to wynik braku Vramu na karcie?

Zajrzyj do postow 14 i 56 w tym temacie, troche swiatla rzuca, ale nie zbyt;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 01.10.2014 o 21:53, Sarinew napisał:

Samo kupno to jeszcze pikuś, ale dziwi mnie, ze tak często, chyba kupileś 3-4 gry z ostatnich
premier czy cos.


Hmmm ... we wrześniu nic nie kupiłem ( poza grami na PS4 wraz z konsolą );), w sierpniu zakupiłem " Metro Redux ", " Dark Souls " i " Dark Souls II ", " Lost Planet 3 ", " Darksiders II " oraz " Sacred 3 " a wcześniej " Divinity Orginal Sin ", " Enemy Front '' i " Wolfenstein the New Order ", czyli sporo, a nic jeszcze z tego nie przeszedłem. Kolega przechodzi jedną grę na 100%, we wszystkich trybach, poziomach trudności, ze wszystkimi osiągnięciami, itp. dla mnie to strata czasu, liczy się fabuła i fajny gameplay, jeżeli mnie się spodoba, to mogę zagrać ponownie ale nie po to, żeby śrubować wynik, statystyki, itp.

leszeq - Jako osoba niecierpliwa i nie znosząca czekać, kupuję gry w dniu premiery już od 2004 roku ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.10.2014 o 22:17, lis_23 napisał:

Jako osoba niecierpliwa i nie znosząca czekać, kupuję gry w dniu premiery
już od 2004 roku ;)

I niczego nigdy nie zostawiłeś do kupienia później, w jakiejś promocji? :o
Nie bierzesz udziału w wyprzedażach? ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować