Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Microsoft zapowiada Windows 10. "Z myślą o świecie mobilnym, z myślą o chmurze"

25 postów w tym temacie

Patryk Purczyński

Nowy system operacyjny Microsoftu ma odpowiadać na wyzwania współczesności, stanowić uniwersalną platformę i być przydatny tak w pracy, jak i w życiu prywatnym. Na jego debiut poczekamy do przyszłego roku.

Przeczytaj cały tekst "Microsoft zapowiada Windows 10. "Z myślą o świecie mobilnym, z myślą o chmurze"" na gram.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Znów te kafelki, argh... Dobrze że dali chociaż normalny pasek. Mam nadzieję że na dniach zaprezentują go jakoś w ruchu czy coś, może po zmianie sprzętu w listopadzie tego roku skuszę się w następnym roku na W10.

"Z MYŚLĄ O ŚWIECIE MOBILNYM, Z MYŚLĄ O CHMURZE"" Mam nadzieję że to nie równa się bycia cały czas podłączonym do neta by uruchomić system, tylko będzie to po prostu aplikacja przenosząca nas do onlive'ów czy innych badziewii zainstalowana w systemie będąca wsparciem dla tego typu serwisów, lub też dla chmury opracowywanej przez Microsoft. A no i czekamy na ogłoszenie zaprzestania wsparcia dla W7 i W8 po premierze xD.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.10.2014 o 15:37, Tarasada napisał:

A no i czekamy na ogłoszenie zaprzestania wsparcia dla W7 i W8 po premierze xD.

Przecież to już dawno zrobione. 7 ma czas ważności ustalony na styczeń 2015, a 8 bodaj na grudzień. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.10.2014 o 16:32, bVarador napisał:

Przecież to już dawno zrobione. 7 ma czas ważności ustalony na styczeń 2015, a 8 bodaj
na grudzień. ;)

Jak o siódemce coś tam słyszałem to o ósemce ni chu chu nie wiedziałem ;<. Jakie chamstwo ze strony Microsoftu, ciekawe ile 10-tka będzie wspierana, rok? Dobrze żę chociaż twórcy gier mają gdzieś decyzje Microsoftu.

Gohan1989 Moje pytanie może być zabawne ale patrz co chcieli zrobić w XOne xD.

Reffan No cóż Valve nie zna "trójki", Microsoft nie zna "dziewiątki" xD.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I znowu chmura, typowo amerykańskie podejście.
Wszystko musi być pod kontrolą, za zgodą i wiedzą "Wielkiego Brata".
To wszystko po to, żeby poprowadzić za rączkę zagubionych Amerykanów i całkowicie przenieść ich do życia w wirtualnej rzeczywistości.
Później przyjdzie czas na połączenie z XBO więc nie można wykluczyć, że Wasze żarty o zawsze online się ziszczą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co ta panienka chce mi sprzedac ale jakos tego nie kupuje:/
Moze sie cos zmieni, moze pokaza cos ciekawego w nadchodzacych miesiacach ale narazie wyglada to jak wersja mobilna nie nadajaca sie dla desktopow.
Pewnie pobiore tech preview by sprawdzic "czym to sie je" ale widze ze MS coraz bardziej staje sie firma chcaca wspierac wszystko procz faktycznych komputerow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Coś im się dziewiątka po drodze zgubiła, ale widocznie stwierdzili, że to 10 wygląda lepiej marketingowo. Skok jakościowy aż o dwa numery! Lepiej żeby był tryb offline. Znowu też te kafelki, które nie wyglądają jakoś ładnie. Wielu ludzi nie chce używać PC w ten sam sposób, co telefonu czy tabletu, menu start z wyszukiwarką tekstową jest naprawdę praktyczne, dzięki temu np. można zrezygnować z ikon na pulpicie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobrze że ja już na marketingowy syf który mówi ta Pani się nie łapię. W sumie to nie pokazano nic nowego czego nie ma 8 :x dziękuję ale pozostaje przy 7.

PS. I serio Windows 10? 10!!?.. to nie można już było tego nazwać Windows X ?;/ i X i 10 można to czytać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dla 8.1 to prawda, faktycznie. Goła 8 - październik 2015 i stąd się mój błąd wziął. Choć jeśli faktycznie aktualizacja do 10 ma być darmowa, to ja nie planuje zostać z 8 tak długo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy zauważyliście ale parzyste wersje Windowsa zawsze były beznadziejne i jakby cały czas w fazie beta (Windows 95, Windows ME, Windows Vista, Windows 8) a nieparzyste wersje były robione porządnie (Windows 98, Windows XP, Windows 7). Więc wychodziłoby na to że nie dają Windows 9 ponieważ już z góry wiedzą że to będzie ta gorsza wersja więc dają parzystą liczbę 10 :P

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W chmurach to microsofta ma, ale chyba glowe. Jak tak beda pogrywac, to skonczą jak Nintendo. Japonczyscy tez sobie nazywaja swoj sprzet generacjami do przodu i trzyma sie jakis swoich patentow (czyli NINTENDO TO MARIO I TYLE), ktorych ze swieca szukac u konkurencji u ktorej ich brak sie sprawdza. Jak sobie chca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ani czysty Windows 98 ani czysty Windows XP nie były porządnie zrobione.
98 robi się porządnym systemem wraz z wydaniem wersji SE, XP wraz z SP2.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.10.2014 o 17:52, Ellsir napisał:

W chmurach to microsofta ma, ale chyba glowe. Jak tak beda pogrywac, to skonczą jak Nintendo.
Japonczyscy tez sobie nazywaja swoj sprzet generacjami do przodu i trzyma sie jakis swoich
patentow (czyli NINTENDO TO MARIO I TYLE), ktorych ze swieca szukac u konkurencji u ktorej
ich brak sie sprawdza. Jak sobie chca.

Już pogrywali z xbox one i zostali zmuszeni by jednak wydać wersję offline, bo przecież miał być cały czas podłączony do sieci, jak dla mnie W 10 to będzie ulepszona wersja W8, coś jak siódemka dla visty i raczej system będzie po prostu wspierał narzędzia i aplikacje korzystajace z chmury czyt steam, origin, uplay itd a nie że system będzie działał w chmurze, tak mi sie wydaję.

elmartin Ludzie nie pozwolą tak jak nie pozwolili przy XOne. A po za tym patrz to co napisałem wyżej ;p.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

chmura i mobilność, czyli nic dla mnie. chmury wolę oglądać za oknem, a smartfon mam tylko dlatego, że robi niezłe zdjęcia i można strony w miarę normalnie przeglądać, czasem coś przeczytać. poza tym nie korzystam z jego funkcji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio pojawiła się informacja o możliwości darmowego ulepszenia windows 8 do windows 9. Ktoś z zarządu przeczytał tą informację i pewnie prawie zszedł na zawał z myślą, że dadzą coś za darmo, więc przeskoczyli darmową 9 :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy tylko mi ten gościu prezentujący W10 przypomina Sylwestra Stallone?

A co do systemu to już mi się nie podoba, właściwie już 8 mi się strasznie nie podoba. Ja zostaje przy 7 bo jak dla mnie najlepsza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować