Zaloguj się, aby obserwować  
Muradin

Dziewiąte urodziny gram.pl - świętuj razem z nami!

264 postów w tym temacie

Hej!

Czas płynie szybko, nawet bardzo szybko. Aż ciężko jest uwierzyć, że w tym miesiącu, a dokładniej 6 października minie kolejny rok istnienia gram.pl!

Dlatego też właśnie z tej okazji przygotowaliśmy dla Was wiele ciekawych aktywności, promocji i innych niespodzianek!

Jedna z nich już się pojawiła, a będą pojawiać się kolejne!

http://www.gram.pl/news/2014/10/01/promocja-urodzinowa-w-sklepie-gram-pl-pilka-firmy-puma-do-wybranych-gier-pilkarskich-gratis.shtml

Jednak gram.pl nie byłby takim serwisem gdyby nie Wy - Gramowiczki i Gramowicze. Dlatego chcielibyśmy, abyście opowiedzieli nam o tym jak zaczynaliście swoją przygodę na gram.pl. Co Wam się podobało lub też nie w przeszłości, a także jak Waszym okiem wygląda to w tej chwili. A może nasunęły się jakieś wspomnienia związane z osobami, które pojawiały się w tym miejscu?

I chyba to, co dla wielu jest najważniejsze - jak widzicie przyszłość serwisu? Czy liczycie na konkretne zmiany, może chcielibyście zobaczyć coś ciekawego.

Dzielcie się z nami swoimi wspomnieniami tutaj na Forum, a także na swoich Gramsajtach! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.10.2014 o 15:44, Muradin_07 napisał:

Dlatego też właśnie z tej okazji przygotowaliśmy dla Was wiele ciekawych aktywności,
promocji i innych niespodzianek!

A stricte forumowicze mogą na coś liczyć? Coś innego niż szumne zapowiedzi? ;)

Dnia 01.10.2014 o 15:44, Muradin_07 napisał:

Dlatego chcielibyśmy, abyście opowiedzieli nam o tym jak zaczynaliście swoją przygodę
na gram.pl.

Ou ... to było lata temu, gdy nie pisałem nawet jeszcze z domowego peceta [ którego chyba jeszcze wtedy nie miałem ... a może miałem? Nie pamiętam. :o ] a o dostępie do szerokopasmowego internetu czy w ogóle internetu mogłem marzyć, byłem młody i piękny. Teraz zostało mi tylko ''i''. ;D
>Co Wam się podobało
Spamowanie, mnóstwo luda, ciekawe dyskusje, wszystko dla mnie było wtedy ''nowe''.
>lub też nie w przeszłości,
Ludzie którzy nie byli do końca rozgarnięci [ ale miało to też swój ''zabawny'' urok ], to że wielu z nich odeszło sami / zbanowano / udzielają się z o wiele mniejszą częstotliwością i trzeba z nimi mieć kontakt poza forum [ co ma też swoje dobre strony ].
>a także jak Waszym okiem

Dnia 01.10.2014 o 15:44, Muradin_07 napisał:

wygląda to w tej chwili.

Jest źle ale nie najgorzej.
>A może nasunęły się jakieś wspomnienia związane z osobami, które

Dnia 01.10.2014 o 15:44, Muradin_07 napisał:

pojawiały się w tym miejscu?

Tak. Kiedyś to były FLEJMY. :D

Dnia 01.10.2014 o 15:44, Muradin_07 napisał:

I chyba to, co dla wielu jest najważniejsze - jak widzicie przyszłość serwisu?

Nie widzę.
>Czy

Dnia 01.10.2014 o 15:44, Muradin_07 napisał:

liczycie na konkretne zmiany, może chcielibyście zobaczyć coś ciekawego.

Pytanie jest trochę ... dziwne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co do rzeczy dla forumowiczów to tak, myślę że też :)

Natomiast co do innych rzeczy - po prostu chcielibyśmy zebrać wszystkie wspomnienia z przeszłości, a także przeróżne wizje przyszłości gram.pl. W sumie negatywny scenariusz to także jakaś wizja, ale raczej nie zakładałbym aż tak tragicznych wydarzeń ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.10.2014 o 15:44, Muradin_07 napisał:

Dlatego chcielibyśmy, abyście opowiedzieli nam o tym jak zaczynaliście swoją przygodę
na gram.pl.

Pamiętam, że miałem problem z grą Test Drive Unlimited i napisałem tu o swoim problemie, który wkrótce został rozwiązany dzięki pomocy Forumowiczów.

Dnia 01.10.2014 o 15:44, Muradin_07 napisał:

Co Wam się podobało lub też nie w przeszłości, a także jak Waszym okiem
wygląda to w tej chwili.

Od razu spodobała mi się ilość quizów (w których zresztą już od jakiegoś czasu nie piszę) oraz ogromna społeczność.

Dnia 01.10.2014 o 15:44, Muradin_07 napisał:

A może nasunęły się jakieś wspomnienia związane z osobami, które
pojawiały się w tym miejscu?

Tak, a tą osobą jest S1G (kiedyś sig.) - były Moderator. Kilka lat temu byłem dość nierozgarnięty i chciałem nagłośnić swój problem z grą poprzez dublowanie tematu (a od wykrzykników aż się roiło ;]), a S1G nawet nie dał mi ostrzeżenia, lecz wytłumaczył, że jeden temat spokojnie wystarczy i nie ma potrzeby zakładania nowego. Powiem szczerze, że podziałało to mnie bardzo pozytywnie i mało tego, że nie zakładałem już niepotrzebnych tematów, to i bardzo gościa polubiłem. ;) Bardzo bym chciał, by było tu jak najwięcej takich Moderatorów. ;)

Dnia 01.10.2014 o 15:44, Muradin_07 napisał:

I chyba to, co dla wielu jest najważniejsze - jak widzicie przyszłość serwisu? Czy
liczycie na konkretne zmiany, może chcielibyście zobaczyć coś ciekawego
.

Póki co, to liczę głównie na nowe Gramsajty i "odrestaurowanie" Kolektywu (choć w sumie to nie najważniejsze).

Dnia 01.10.2014 o 15:44, Muradin_07 napisał:

Dzielcie się z nami swoimi wspomnieniami tutaj na Forum, a także na swoich Gramsajtach!
:)

Tak jest! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.10.2014 o 15:44, Muradin_07 napisał:

Dlatego chcielibyśmy, abyście opowiedzieli nam o tym jak zaczynaliście swoją przygodę
na gram.pl.

Ja zacząłem tutaj pisać dzięki grze Heroes of Might and Magic V, a także (albo raczej przede wszystkim) przez wspaniałą polonizację tejże produkcji wykonaną przez moich ulubieńców z CDP. Do dziś z przyjemnością wspominam grzebanie w plikach i naprawianie MASY błędów i niedoróbek w spolszczeniu, dzięki czemu (oczywiście w połączeniu ze staraniami kilku innych osób z forum) powstał nieoficjalny patch do gry, który po jakimś czasie stał się oficjalny. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

9 lat gram.pl... ech... Jak ten czas leci.

Jestem tutaj od samego początku portalu, rejestrowałem się się 9 lat temu jako świeży drugoklasista w gimnazjum, a teraz? Jestem inżynierem elektroniki... Jak ten czas leci...

Spotkałem tutaj wiele fajnych osób. Niezapomniana Soleila, Windows00, Budo, Magwisienka, Keroth i wiele, wiele innych.

Te wszystkie zjazdy gramu: Malinówka (tam złapałem bakcyla do żeglarstwa), Wilkasy, Bałtów i znowu Malinówka.

I wiele, wiele innych niezapomnianych historii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kurczę, powiem Ci że nawet po tylu latach nie pamiętam jakichś rażących błędów w polskiej wersji HOMM V. A może kupiłem grę, która akurat już zawierała to Wasze spolszczenie :)

Tak teraz się zastanawiam, że może jak znajdę czas to sam jeszcze raz napiszę sobie takie podsumowanie całego mojego pobytu na gramie, choć jakbym miał powiedzieć coś szczerze to moje początki tutaj były dość słabe pod innym nickiem. Ale to stare dzieje, bardzo stare...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.10.2014 o 15:44, Muradin_07 napisał:

jak zaczynaliście swoją przygodę na gram.pl. Co Wam się podobało lub też nie w przeszłości,

Krótko po premierze Gothica 3 szperając nieustannie po necie w poszukiwaniu rozwiązań na problemy z tą grą (zaginieni/zabici NPC, trudne do znalezienia lub brakujące przedmioty, problemy techniczne czy co tam jeszcze G3 zdołał przeciwko mnie zmobilizować) trafiłem tutaj i zamiast poszukiwanego rozwiązania znalazłem całą masę osób które miały problemy z których wiele znałem i już rozgryzłem. Stwierdziłem że jak już mam odpowiedzi na te pytania to mogę innym pomóc i zaoszczędzić im czasu. To co pierwotnie zrobiłem pod wpływem chwili dość szybko okazało się przyjemniejszym sposobem na spędzenie czasu niż sama gra i choć po napisaniu paruset postów się wypaliłem to po kilku miesiącach zdecydowałem się wrócić bo miła atmosfera na forum jak i jego szata graficzna oraz prostota mi się spodobały. I tak już zostałem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gdyby to ode mnie zależało to bym zrobił. A tak to w sumie chciałbym do jakiegoś spotkania Gramowiczów na PGA doprowadzić... ale to mam nadzieję, że coś na ten temat skrobnę w tym tygodniu, bo czasu już mało zostało ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.10.2014 o 15:44, Muradin_07 napisał:

jak zaczynaliście swoją przygodę
na gram.pl.

Pewnie jakieś bzdety związane jeszcze z CDP, przez kilka lat forum w zasadzie jedynie przeglądałem, udzielać zacząłem się znacznie później - w 2009, po zerwaniu z serwisem CDA. ;p

Tak BTW to z dzisiejszej perspektywy jeden z moich zabawniejszych postów, czyli trudne początki miłości:
http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=46366&pid=29

Dnia 01.10.2014 o 15:44, Muradin_07 napisał:

A może nasunęły się jakieś wspomnienia związane z osobami, które
pojawiały się w tym miejscu?

Sporo, ale lepiej żeby tego nie przeczytali. ;d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.10.2014 o 15:44, Muradin_07 napisał:

jak zaczynaliście swoją przygodę na gram.pl.

Po prostu przesiadłem się ze starego forum CDP :) Na gram.pl jestem od piewszego dnia jego istnienia. Pamiętam tę niesamowitą atmosferę odkrywania nowego serwisu, nowych tytułów dla użytkowników, tajemnicę i "elitarność" przy starcie gramsajtów. Działo się wiele i działo się fajnie :) Głównie za sprawą świetnego kotaktu pracowników gramu z użytkownikami (Soleila wróć!).

Dnia 01.10.2014 o 15:44, Muradin_07 napisał:

jak widzicie przyszłość serwisu? Czy liczycie na konkretne zmiany, może chcielibyście zobaczyć coś
ciekawego
.


Przyszłość tego serwisu musi się opierać na sklepie, taka jest brutalna prawda. A żeby sklep hulał, to muszą być dobre (niskie znaczy) ceny. Ja osobiście na gramie kupuję bardzo rzadko, bo ceny u konkurencji są zazwyczaj niższe. Gram musi organizować więcej konkretnych promocji, bo większość dotychczasowych nie warta jest wspomnienia. No i na koniec: program lojalnościowy. Jest konieczny żeby klienta przyciągnąć i utrzymać.

Chętnie też widziałbym więcej konkursów, może też cotygodniowe losowanie wśród zarejestrowanych użtkowników jakiejś gry?


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czytałem namiętnie cdprojekt.info i pamiętam odliczanie do pojawienia się gram.pl. Byłem wtedy w gimnazjum. :D Na forum zacząłem pisać nieco później i z gram.pl mam same miłe wspomnienia. Byłem na zjeździe w Bałtowie, gdzie miałem przyjemność poznać wielu Gramowiczów i do dzisiaj bardzo to sobie cenię. :) Osoby? Sol (powiedziała, że jestem pyskaty, phi! :D) i Laid_back, do tego gramowicze: Magi, Piotrbov, Phalela, Kamiloos, Lifar, Sadrax, szerszeń, syriusz, Madoc, Matiz i wielu, wielu innych, z którymi świetnie się bawiłem. :)

Co pamiętam szczególnie? Ten hype przy okazji premiery HOMMV i Gothica 3. Jakież to było wtedy poruszenie! Wszyscy tym żyli! :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.10.2014 o 15:44, Muradin_07 napisał:

Jednak gram.pl nie byłby takim serwisem gdyby nie Wy - Gramowiczki i Gramowicze.
Dlatego chcielibyśmy, abyście opowiedzieli nam o tym jak zaczynaliście swoją przygodę
na gram.pl.


Ja jestem na forum już ponad 7,5 roku, choć na stronę zaglądałem już wcześniej. Zaczynało się od forumowych historyjek i innych bzdetów. Jak dzisiaj pamiętam moment, gdy zobaczyłem, że w Ś.P. statystykach bryluję jako osoba z największą ilością postów danego dnia. Byłem dumny, a pojęcie spamu było mi jeszcze obce ;)

Na gramie w zasadzie chwyciłem bakcyla do grafiki komputerowej - najpierw awatary, później layouty na GramSajty. Ciągle zajmuję się tym hobbystycznie i wiem, że muszę się sporo nauczyć, ale to z tym chciałbym wiązać swoją przyszłość.

Do gramowej "elity" nigdy nie przynależałem, choć przez ten czas paru ludzi pewnie mnie kojarzy.

Dnia 01.10.2014 o 15:44, Muradin_07 napisał:

A może nasunęły się jakieś wspomnienia związane z osobami, które
pojawiały się w tym miejscu?


Jak zawsze w takich momentach muszę wspomnieć o Soleili. Cud kobieta, do dzisiaj nie mogę przecierpieć, że nie zdołałem jej się odwdzięczyć za nieziemską robotę związaną ze wsparciem bloga Julki i zorganizowaniu akcji z dodatkowym nakładem kolekcjonerki pierwszego Wiedźmina, gdzie z każdej sprzedanej sprzedanej sztuki 300 zł szło na konto Julki. A Sid z Epoki Lodowcowej do dzisiaj stoi w honorowym miejscu!

To właśnie Sol, Dziadu, Migem, Destro i Spookey (tutaj niestety nie jestem pewien pisowni, kolega z króliczkiem w awatarze) najbardziej zapadli mi w pamięć, szkoda, że nie ma ich już z nami. Miałem okazję spotkać część niebieskich ( ;) ) na którymś PGA (gramową koszulkę mam do dzisiaj, jeszcze ze starym nickiem) i zapamiętałem ich jako świetnych ludzi.

Swoją drogą - z chęcią dowiedziałbym się, co robi dawna ekipa. Znany jest mi tylko los Soleili, nie mam pojęcia, np. co z Dziadem, bo ostatnio robił chyba w Techlandzie, czy tam Citi Interactive. Nawet za Laid Backiem trochę tęsknię - trochę mi szkoda chłopa, bo trafił na wyjątkowo ciężki okres.

Z szaraczków wymieniłbym paru ludzi, z którymi też wiążą się jakieś wspomnienia związane z moimi początkami tutaj. Nie wiem, ilu dalej jest aktywnych, ale w pamięć zapadli mi użytkownicy tacy jak Bombel1984 (nie pamiętam dokładnie roku), John_Lennon, NuGGet, Szerszeń, DominikxD (xD), czy też Prince_Janek. Chyba tylko NuGGet czasami gdzieś mi miga, Prince_Janek też może mieć jakieś inne wcielenie.

Dnia 01.10.2014 o 15:44, Muradin_07 napisał:


I chyba to, co dla wielu jest najważniejsze - jak widzicie przyszłość serwisu? Czy
liczycie na konkretne zmiany, może chcielibyście zobaczyć coś ciekawego
.


Serwis ma swoje lepsze i gorsze strony, ale imo w polskim internecie nie ma lepszej alternatywy. Myszastego i Lucasa uwielbiam, to obecnie chyba moi ulubieni polscy growi redaktorzy, nawet biorąc pod uwagę konkurencję "pisaną". Polubiłem nawet pana Sławka, któremu dobrze zrobiło lekkie przytemperowanie, bo nie wierzę, że się bez niego nie obyło ;) Jest dobrze, choć nie obyło się bez kilku nieudanych inicjatyw, czy też totalnego zrąbania sprawy z Kolektywem, który swego czasu stanowił całkiem fajne miejsce, a dzisiaj nie ma czego tam szukać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O bogowie. Jak zapisać tysiące wspomnień z tych dziewięciu lat? Wzlotów, upadków, wzruszeń, gniewu i radości? Mogę spróbować - ale to będzie tylko parę słów.

Byłem we wczesnym gimnazjum, poszukiwałem informacji o Might and Magic IX - była tam taka zagadka z mostem i figurami, która nie dawała mi spać przez wiele, wiele dni. Dosłownie - nie mogłem spać, cały czas myśląc, jak to cholerstwo rozwiązać. I nagle... znalazłem informację o forum CDP. I to było coś! A parę miesięcy później pojawiła się informacja, iż niedługo startuje nowa strona, jakieś gram.pl, nie wiem, strasznie dziwna nazwa. I to było wszędzie, w internecie, w CDA... i nagle - ruszyło. Chciałem się zarejestrować jako "Cedrik", ale okazało się, że nazwa jest już zajęta. Do dziś nie znalazłem tego forumowicza, ale tak narodził się cedricek. A potem? A potem... zapiszę to może w strumieniu myśli. Będzie przejrzyściej.

- Było trollowanie. Zupełnie nie znałem ortografii, ani poprawnej gramatyki. Dodatkowo, koledzy z gimnazjum szybko wyczaili, co robię w sali komputerowej po godzinach - bo o Internecie w domu mogłem pomarzyć. Sypały się degrady i bany, Sol wychodziła z siebie, ja też - chociaż nic o sieci nie wiedziałem i wyglądało to wszystko tragikomicznie.

A potem...

- Przyszły gramsajty i poważniejsze dyskusje forumowe. Na swoim sajcie zacząłem oczywiście od przemyśleń na temat grafiki a fabuły. I tak to się zaczęło, jak się okazało, szybko zyskałem jakąś poczytność, co mnie bardzo cieszyło.

A potem...

- Zacząłem na Gramsajcie publikować moje opowiadania. Zaczęły się dyskusje, poprawy, omawianie. Wiele osób wzięło w tym udział i dzisiaj, już jako wydawany pisarz, dziękuję im. Wam. To było pierwsze miejsce, w którym mogłem dzielić się twórczością i to ono pomogło mi się rozwinąć. Poczucie, że piszę dla kogoś - i po coś. Dziękuję Wam, wszystkim tym, którzyście mnie wtedy czytali.

A potem...

- Pojawiło się Gramstory. Tak, to była przygoda - i to wyjątkowa, bo brali w niej udział wszyscy użytkownicy forum i gramsajtów. Były frakcje czerwonych, niebieskich (dziś niebieskich i zielonych) i walka z armiami trolli. Dziś patrzę na te wszystkie odcinki i strony (wiecie, że ma to rozmiar powieści? Serio - to grubo ponad 100 stron A4!) i... i jest to piękne. Swego czasu był nawet pomysł, by cały cykl wylądował na głównej (pamiętam ten dzień, kiedy Sol do mnie zadzwoniła, myślałem, że padnę na zawał)

A potem...

- Był IRC i niekończące się dyskusje na #fantastyka i innych kanałach. I Oklit, który nie mógł znieśc moich błędów w pisowni ^^

A potem...

- Był Gramcarz Niedzielny, pierwsze pismo Gram.pl stworzone przez nas, użytkowników. Jako redaktor naczelny się chyba nie wykazałem, bo padliśmy przed 10 numerem...

A potem...

- Były nagrody dla najlepszego wpisu tygodnia i miesiąca. Każdy dostawał grafikę ze swoim imieniem - i to nie byle jaką, taką 3D. Ładne to było. Działaliśmy... długo, ale w końcu i to się skończyło.

A potem...

- Były kłótnie i dyskusje. Te poważne, o Bogu i Kościele, o polityce, o gwałtach i wpisy o aborcji (ile to było, 300 komentarzy?). Byli antyfani, jak Dem i Melixa, która stwierdziła, że to ja powinienem zostać abortowany... był Alastor Ceribius (czy jakoś tak), który każde opowiadanie jakie napisałem skrytykował od początku do końca - i nigdy wcześniej, ani później nie miałem bardziej oddanego czytelnika ^^
Były pamiętne wybory gramowicza roku, komitety wyborcze, kiełbasa wyborcza, plakaty, hymny, przyśpiewki, zabawa na całego - były konkursy, jak ten, w którym Kukowsky wymyślił i zaśpiewał piosenkę, pamiętacie?

A potem...

- Były awanse. Było też parę degradów, ale z każdym awansem człowiek się cieszył. A potem jakoś mi przeszło i dziś jestem chyba najdłużej działającym Przewodniczącym - bo mój status nie zmienił się od 2008 roku ^^

A potem...

- Były liczne inicjatywy, były radości i smutki, był Martivar, który pojawił się i zaczął działać, kiedy zniknęła Sol (z którą jednak ciągle mam kontakt. Justa, nigdy Cię nie zapomnimy!)

A potem...

- Co jeszcze? Potem było Gram.pl! Z Wami i nami wszystkimi, z gronem użytkowników tak wielkim, że nie będę Was wszystkich wymieniał, bo palce mi odpadną.

A TERAZ:

Mimo ciągłych kłótni i dramatów (które były zawsze, nawet większe, niż teraz), to jedyne forum o którym wiem, że istnieje i tak dobrze sobie radzi. Pozostałe wymarły, kiedy pojawił się facebook. Tu? Może nie jest tak kwitnąco, jak kiedyś, ale jest stabilnie - forum żyje. I to jak! Gramsajty żyją! Mało tego, ludzie cały czas kombinują, co by tu jeszcze zrobić, powstają oddolne inicjatywy (jak Gramik). Gram.pl to fenomen, który rozpoczął się 9 lat temu i trwa do dzisiaj.

A jutro....?

Gramsajty będą odnowione - to mi wystarczy. Nie zmieniłbym tego, co się tu dzieje... może poza trochę większą kontrolą mordek. Bez takich akcji, jak ostatnio, kochani :)
Ale patrzę na jutro z optymizmem.

I życzę całemu Gram.pl i całej ekipie, by następne 9 lat było minimum tak udane, jak te ostatnie.

Tu się sieciowo wychowałem. I tu pozostanę - w końcu już próbowałem uciec. Nie wyszło. Dlaczego? Odpowiedź wyżej.

Dziękuję wszystkim, którzy nie wyznają TL;DR.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.10.2014 o 20:40, Muradin_07 napisał:

Kurczę, powiem Ci że nawet po tylu latach nie pamiętam jakichś rażących błędów w polskiej
wersji HOMM V. A może kupiłem grę, która akurat już zawierała to Wasze spolszczenie :)

Bo w sumie te błędy nie rzucały się tak bardzo w oczy, część z nich znajdowała się w miejscach, do których gracze rzadko zaglądają - na przykład historie niektórych miast (które zresztą początkowo nosiły nazwę "biografia", co nieszczególnie pasuje) nie były przetłumaczone albo w ogóle ich brakowało. Tutaj masz opis patcha 1.3 do gry, w punkcie 3a masz listę naszych poprawek - http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=2431&pid=23730. Trochę tego jest, zwłaszcza że niektóre podpunkty oznaczają poprawienie wielu tekstów w grze. :P Natomiast w punkcie 7 masz listę osób, które się zajmowały nieoficjalnym patchem. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Aaaa, to teraz już kojarzę, bo faktycznie "Biografia" tam w miastach nie pasowała. Ale gdybyś mi tego nie przypomniał to chyba nigdy bym w pamięci tego nie znalazł ;)

Co do osób, które pracowały nad tym patchem to niektóre nicki kojarzę - nie wszystkie, ale większość, bo na Forum je widywałem. Może i nawet dyskutowałem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zaczęło się w marcu 2007 od złożenia zamówienia na kolekcjonerkę Wiedźmina. Nie byłbym sobą, gdybym się nie czepiał, i chyba tego dotyczył mój pierwszy post na forum - miałem jakiś problem z zamówieniem, o ile dobrze pamiętam, dotyczył kolejności składania zamówień. Właściwie nie miałem zamiaru tu zostawać, w tamtym czasie spędzałem większość czasu na forach Flagship Studios i na knives.pl, kolejne forum było mi potrzebne jak dziura w moście. Dopiero gdzieś w połowie 2007 roku zacząłem tu zaglądać w miarę regularnie, potem zacząłem trochę pisać i tak już zostało :) Czyli właściwie jak w pewnej reklamie - wpadłem tylko na chwilę, zostałem na dłużej, a teraz mówią do mnie "panie własnotytułowcu" :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jesli wierzyc statystykom z GS''a, konto zalozylem 3145 dni temu, czyli 21 lutego 2006. Trafilem po raz pierwszy na gram.pl gdzies w okolicach pazdziernika albo listopada, pamietam w wielu miejscach trafialem tez na reklamy gram.pl.

Chyba po raz pierwszy sie zetknalem z nazwa tej strony jak zamowilem roczna prenumerate CD-Action na jesien 2005 i mozna bylo wybrac sobie jakis dodatek darmowy do prenumeraty, m.in. do wyboru byl zestaw 5 gier "Nowa eXtra Klasyka" (z czego najwiecej gralem w Morrowinda), lacznie w sklepie za calosc bym zaplacil 100zl (sama prenumerata to bylo cos ok. 150zl), wiec byl to bardzo dobry deal. W kazdej grze byly kartki z kodami na wPLN''y, ktore na poczatku byly fajnym pomyslem, szkoda ze ten program szybko sie skonczyl (najpierw mozna bylo miec fajne znizki, pozniej niewiele mozna bylo z tych wPLN''ow miec, a pozniej juz nic). W pudelku z kazda z gier byly takze karteczki z reklama gram.pl i nie pamietam juz co dokladnie tam mnie przyciagnelo, ale na pewno byla to dozywotnia gwarancja oraz te wPLN''y.

Na poczatku tylko sledzilem news''y, zwlaszcza jak sie nudzilem podczas zajec z informatyki w szkole, udzielac zaczalem sie dopiero 1 maja 2007, najpierw glownie komentujac newsy i udzielajac sie w niektorych grach forumowych (czesc dosyc spamerska, ale taka "Historyjka" czy "Opisz poprzednika" byly nawet fajne), pod koniec 2007 zaczalem udzielac sie w wiekszej ilosci tematow, z czego duza czesc w tematach o czesciach komputerowych, itp. Gdzies od 2008 r. rzadko kiedy czytam newsy/teksty, ale kilka ciekawych bylo np.:

http://www.gram.pl/artykul/2008/04/14/tydzien-z-assassins-creed-opowiesc-pierwsza-historia-nizarytow-cz-1.shtml
http://www.gram.pl/artykul/2008/04/15/tydzien-z-assassins-creed-opowiesc-druga-historia-nizarytow-cz-2.shtml

Troche smieszy mnie teraz, ze tak bardzo duzo uwagi przywiazywali ludzie to statusow - i ja sam nalezalem do tych ludzi, no przynajmniej do Brygadzisty - a sam temat o statusach mial swego czasu najwiecej postow. Ogolnie aktywnosc na calym forum byla duzo wieksza, patrzac na statystyki szczyt byl pomiedzy koncem 2006 a poczatkiem 2008 r. Od tamtego czasu aktywnosc spada i jest ponad 10x mniejsza niz u szczytu.

Od 2-3 lat w zasadzie wchodze tu tylko z przyzwyczajenia i sentymentu, gdyby nie bylo mnie tu od dawna to nie widzialbym powodu do zakladania konta, raz ze gram juz bardzo malo, a dwa ze caly serwis od kilku lat sukcesywnie upada - sypiace sie forum, nie ma statystyk (rob zrobil wlasne, ale jak nikt na jego temat nie trafi to nawet nie bedzie wiedzial), kolektyw i GS''y... bez komentarza :D, grasza tez nie ma, na sklep tez ludzie narzekaja, kiedys (czasami) zdarzalo mi sie trafiac na fajne teksty, ale nie sledze/nie czytam nic na biezaco, wiec tutaj sie nie bede wypowiadac jak jest obecnie.

BTW. Chcialem zobaczyc ktoregos z moich starszych postow, ale znow sie forum sypie:
http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=23807&tpage=1

Majac URL konkretnego posta nie ma problemu, ale nie dzialaja mi ani strony komentarzy jak i news''y. Moge trafic na news przez site:gram.pl <nazwa news''a>, ale jak bede chcial z news''a podazyc linkiem do komentarzy na forum to jest ten sam blad co w linku powyzej. Z kolei w niektorych przypadkach starszych tematow do news''ow link do news''a dziala, ale calych stron komentarzy dalej nie moge wczytac. Juz z 1-2 lata temu mialem problem ze starszymi tematami, ale juz mnie nie dziwi czemu nadal to nie dziala ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja tutaj trafiłem poprzez reklamę, która była zamieszczona w pudełku z grą od CD Projekt, postanowiłem że sobie zobaczę co to będzie, nawet nie miałem zamiaru się udzielać na forum. Szczerze jest to pierwsze forum na jakim się udzielałem, miałem konto na CD Projekt ale z niego praktycznie nie korzystałem. Jak sobie przypomnę moje pierwsze poty to aż wstyd :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować