Zaloguj się, aby obserwować  
Muradin

Dziewiąte urodziny gram.pl - świętuj razem z nami!

264 postów w tym temacie

Ha! Widzę także, że z okazji gramowych urodzin dostałem awans (degrad) z "Przewodniczący" na "Przewodniczcy".
Jest nas kilku ... i tego drugiego rodzaju też. Który lepszy?

Sorr za offa, ale rymowanka mi się sypnęła i ze złości wzrok mi się wyostrzył (więc zauważyłem).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry! TYHE! Idolko ówczesnego szefa naszego :) Magi ;* Szerszeń, córcie macie wspaniałą :)

Ze związków "gramowych" zrodziło się kilka dzieciaczków już. Awesome! ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.10.2014 o 11:23, Solaczek napisał:

Dzień dobry! TYHE! Idolko ówczesnego szefa naszego :) Magi ;* Szerszeń, córcie macie
wspaniałą :)

Ze związków "gramowych" zrodziło się kilka dzieciaczków już. Awesome! ;)


Małe Gramiki :)
Swoją drogą to też jest jakiś fenomen - istnieje sobie forum dla graczy (stereotyp: grubi, pryszczaci, samotni), ludzie się przez forum poznają, spotykają, a potem zakładają rodziny i są szczęśliwi.
Nieczęsto się spotyka takie historie w Internecie - a tu mamy ich trochę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Huhu, jaki panteon sław. Ile tu ''starych'' userów się wypowiedziało, miło :D

Dziewięć lat? Kupa czasu... od samego początku tutaj nie jestem, ale w takiej czy innej formie zaglądam tu od ośmiu lat chyba. To niezły wynik, który mi pozowolił zaobserwować to, co było tutaj najlepsze.

Ludzie tutaj się poznawali, kłócili, besztali, miłowali, spotykali, zjeżdżali... integracja taka czy inna była na całkiem niezłym poziomie. Gram przeszedł taką przemianę generacyjną, hehe, Ci, którzy kiedyś tu brylowali - dorośli i pochłonęło ich życie albo po prostu zmienili miejsce, zajęli się czymś innym. Tak czy siak - dziękuję wszystkim Wam za obecność tutaj, bo to były miłe i dobre czasy.

A gramowi życzę, żeby się w końcu ogarnął, żeby ktoś kto ma dobro tego serwisu na względzie coś zrobił z forum i z całą tą sferą ''społecznościową'' tutaj, bo zmiany są potrzebne i to dobrze widać.

PS. Jak ja zaczynałem przygodę z gramem? Lata temu kupiłem jakieś Wormsy, już nawet nie pamiętam jakie. Chyba zestawik czy coś. I tam było we wkładce napisanie o stronie, bodajże też dostałem wirtualne pieniądze (albo to było później? Nie wiem :P), no to postanowiłem wejść, zobaczyć. No i tak już zostało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gram ma też drugą stronę, w tym czasie też zdarzyło się, by niektórzy na zawsze opuścili naszą brać. W środowisku gramowym jest to o tyle przykre, ponieważ większość z nas jest bardzo młoda-młoda. Dobrą tego stroną jest fakt, że pokazuje to jak silną więź można nawiązać przez Internet, że ludzi których na oczy nie widzieliśmy, stali się tak ważni by po ich odejściu normalnie tęsknić i żałować.

Nie chodzi mi o to by psuć nastrój, chcę ukazać tę specyficzną atmosferę jaka narodziła się na gram.pl, gdzie większości Gramowiczów zależy na tym serwisie, bo w sumie są jego współtwórcami. Chociaż nie ma materialnego sensu utrzymywanie takiego forum, to widać, że na poziomie metafizycznym jest ono bardzo ważne.

To jest coś, czego nie udało mi się znaleźć na żadnym innym serwisie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.10.2014 o 21:13, Isildur napisał:

Zgadza się idzie naprzód, czasami mam wrażenie że idzie zbyt szybko ;)
Ja jeszcze pamiętam tego warna od Ciebie, jakiego dostałem, a to tyle czasu temu było
;)

ja chyba jedynego i pierwszego warna dostałem od MNP :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.10.2014 o 18:05, PRINCE_JANEK napisał:

Ale offtop się tu robi. :( Ja to bym już z 3 degrady w tym czasie złapał. :(

To nie spam, tylko... świętowanie! :) W końcu tutaj wspominamy dawne czasy na gram.pl, tak więc i trochę luzu musi być. A tak naprawdę to gdzie widzisz ten spam?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.10.2014 o 18:05, PRINCE_JANEK napisał:

Ale offtop się tu robi. :( Ja to bym już z 3 degrady w tym czasie złapał. :(


Spam? :P To Ty nie widziałeś spamu ile my kiedyś produkowaliśmy :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.10.2014 o 18:38, Kajdorf napisał:

Spam? :P To Ty nie widziałeś spamu ile my kiedyś produkowaliśmy :D

Rozmawiasz z PRINCE_JANKIEM i on to o spamie wie więcej niż wszyscy tutaj razem wzięci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.10.2014 o 19:23, Pablo_Querte napisał:

> Spam? :P To Ty nie widziałeś spamu ile my kiedyś produkowaliśmy :D
>
Rozmawiasz z PRINCE_JANKIEM i on to o spamie wie więcej niż wszyscy tutaj razem wzięci.


Hehe, Wybacz Pablo Ale BSS i Karczmy pod Smoczym Kuflem nie pobijesz. Więc powiem tyle, byliśmy czołówką forum, gdzie inni mieli po 30-40 stron my mieliśmy 10 razy tyle :P Fakt że to było forum CDProjektowe, ale wiele osób które się tutaj wypowiada to pochodzi z tamtego okresu. Loża, Klub Seniora, Karczma - to były najbardziej spamerskie tematy w tamtych czasach, wiele osób się przemykało tajemnymi kanałami miedzy tymi pokojami i pisało w tych wątkach.
Tyhe, Ziarenko, Meghan, Delvechio. Hern, Teziel, Szenk, Hathor, Yossarian, Mumin, Acis; Leo (jeśli o tej samej osobie mówimy a wydaje mi się ze tak, to my ją na zlocie BSS namówiliśmy na założenie konta). Moderatorzy: Venom, Destro. To są ludzie którzy żyli i tworzyli atmosferę w tamtym okresie. Kilka osób pewnie ominąłem, ale skleroza nie boli tylko przeszkadza :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.10.2014 o 19:47, Alexei_Kaumanavardze napisał:

Na gramie to jednak Loża, NeS, FM (między edycjami), Nocne Marki. I pamiętam te rozmowy
na GG z GeoT :" Dawaj wbijaj, bo nas zaraz przegonią z liczbą postów" xd


Gdyby nie rozwalenie całego systemu to byłoby co innego, sam dobrze o tym wiesz ile osób wtedy odeszło. Potem zamieszanie z WPLN i coraz więcej starej wiary rezygnowało. Ja sam zrezygnowałem z forum gramowego i przeniosłem się na forum Egosoftu. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.10.2014 o 19:47, Alexei_Kaumanavardze napisał:

Na gramie to jednak Loża, NeS, FM (między edycjami), Nocne Marki. I pamiętam te rozmowy
na GG z GeoT :" Dawaj wbijaj, bo nas zaraz przegonią z liczbą postów" xd


A gdzie ty mego szwagra do spamów namawiałeś? :P A potem było, że po nocach siedzi :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.10.2014 o 19:51, Kajdorf napisał:

Gdyby nie rozwalenie całego systemu to byłoby co innego, sam dobrze o tym wiesz ile osób
wtedy odeszło. Potem zamieszanie z WPLN i coraz więcej starej wiary rezygnowało. Ja sam
zrezygnowałem z forum gramowego i przeniosłem się na forum Egosoftu. :P


Było, jak było ander też swoje zrobił. Ja sam od 2008 roku ograniczyłem swój udział w forum do minimum. Ale wróciłem szukając ME i nawet smerfować mi pozwolili, więc nie żałuję. Nadal jest gdzieniegdzie klimat, tylko trzeba chcieć. To w końcu, my użytkownicy go tworzymy:))

@Piterus_Von_Drackus

Szwagra;ooo

Pozdrów go serdecznie ode mnie:D Swego czasu razem z PolishWerewolef`em stanowiliśmy zgrany team:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować