Zaloguj się, aby obserwować  
Muradin

Dziewiąte urodziny gram.pl - świętuj razem z nami!

264 postów w tym temacie

Patrzcie, co odkopałam :D

A te 4gramy wszystkie nadal gdzieś mam, jakiś czas temu je przeglądałam przy okazji robienia porządków. Ten wywiad był jednym z najbardziej stresujących przeżyć mojego dzieciństwa ;)

20141007232933

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.10.2014 o 00:49, Outlander-pro napisał:

Też mam takie cuda na dysku :P


O rany! Byłem tam, jak już pisałem wcześniej, tort był naprawdę słodki.

Swoją drogą:
http://www.gram.pl/news/2008/10/06/podsumowanie-sobotniej-imprezki-urodzinowej.shtml
jednak film nie przetrwał i został usunięty z archiwum gram.pl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.10.2014 o 00:49, Outlander-pro napisał:

Też mam takie cuda na dysku :P


Wow! Ile tam dobroci na stole było :D!
Cholera, ten temat już nawet nie wydaje się być terenem wykopalisk, ale jest już w zaawansowanej fazie zabezpieczania odnalezionych skamielin :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hehe do dziś pamiętam jak do mnie zadzwonili i mi przez ten wywiad do rozgramionych jajecznica wystygła. :-D
Taki byłem przejęty, że ledwo dukałem. Ehh stare dobre czasy. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.10.2014 o 08:42, Alexei_Kaumanavardze napisał:

Ja z "prasowych" wspomnień z gram.pl, miałem tylko jedną przygodę. Wchodzę sobie na NES`a,
a tu ktoś (chyba graszczur) pyta się, czy czytałem CDA bo jestem w "schwytanych w sieci":D
Ukłucie dumy pozostało do dzisiaj:D

A to to nawet pamiętam. :D Wypowiedź o antyfanach? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 08.10.2014 o 10:14, Rick napisał:

A to to nawet pamiętam. :D Wypowiedź o antyfanach? :)


Ano:))

Generalnie zaskoczenie miłe i wielkie, polecam wszystkim:)) Chociaż teraz dostać się do AR chyba jest trudniej (tu pytanie ew. do Smuggler`a:) )

A tak, żeby nie robić offtopu, to generalnie onegdaj dość dużo w "Schwytanych w sieci" było wypowiedzi z gram-u.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No dobra, wywołałeś wilka z lasu ;) Nie mogłam nie zareagować.

Dnia 07.10.2014 o 19:41, Kajdorf napisał:

Fakt że to było forum CDProjektowe, ale wiele osób które się tutaj wypowiada to pochodzi
z tamtego okresu. Loża, Klub Seniora, Karczma - to były najbardziej spamerskie tematy
w tamtych czasach, wiele osób się przemykało tajemnymi kanałami miedzy tymi pokojami
i pisało w tych wątkach.


Co Wam odwaliło z tym spamem? Spam jest wtedy, gdy ktoś pisze aby pisać, dla statów, a inni tego nie chcą czytać, natomiast zarówno w Loży, jak i w Klubie Seniora aż się chciało czytać, to właściwie był taki autoarchiwizujący się czat na poprawę humoru. Nazwać to spamem mogła tylko osoba, która nie poczuła klimatu i widziała tylko ilość postów, pisać tam i pisać o spamie - dla mnie niepojęte.

Co do gram - historia krótka i burzliwa ;) Przeszłam z CDP z dobrodziejstwem inwentarza, ale PRL-owy system rang, wyrzucenie archiwum CDP i parę innych kwasów (ale nie by Jasió&James) skutecznie mnie wypędziło.
Choć w międzyczasie zdążyłam się załapać na akcję zbliżania proletariatu to klasy rządzącej, do czego zresztą namówił mnie Rzezim. Było oglądanie słupków, dyskusja o sprawach mniej i bardziej poważnych, a potem bratanie się nad kuflem piwa. Nawet miło to wspominam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.10.2014 o 13:17, Meghan_mph napisał:

Co Wam odwaliło z tym spamem? Spam jest wtedy, gdy ktoś pisze aby pisać, dla statów,
a inni tego nie chcą czytać, natomiast zarówno w Loży, jak i w Klubie Seniora aż się
chciało czytać, to właściwie był taki autoarchiwizujący się czat na poprawę humoru. Nazwać
to spamem mogła tylko osoba, która nie poczuła klimatu i widziała tylko ilość postów,
pisać tam i pisać o spamie - dla mnie niepojęte.


No właśnie dla wielu osób którzy nie potrafili się wpasować w tamte realia to był spam, ale my dinozaury świetnie się tam bawiliśmy. Inni patrzyli tylko na szybko rosnącą liczbę stron, więc obecna liczba stron Loży mnie nie przeraża :P To były czasy pierwszego Gothica, HM&M IV, sporo osób żyło wtedy jeszcze Herosami trójką i Morowindem.
Karczma pod Smoczym Kuflem - przykład jak się tam pisało jest w Loży. Tak pisało ok 15-20 osób przez 3 lata, to była wirtualna sesja RPG. Założyliśmy jako pierwsi zgraną grupę forumową: Bractwo Smoczego Serca czyli miłośnicy smoków i fantasy. MG, drużyna: to my nimi byliśmy. Gdy zaglądałem do Loży starałem się w podobnym stylu pisać, sama Loża powstała mniej więcej w tym samym czasie co Klub Seniora, gdy Karczma już miała wyrobioną opinię na forum. Więc nie dziwię się że prawie wszyscy odeszli z "Gram" jak całe poprzednie forum zostało skasowane bez uprzedniego uprzedzenia forumowiczów. Pomimo naszych próśb archiwum nie odzyskaliśmy. Wiele osób tak zrobiło, nie tylko my. O czym rzadko się mówi przy okazji urodzin gramowych. Z BSS było dwóch moderatorów więc mieliśmy pewną renomę. Dla nas "Gram" jest ciągłością tego samego forum cdprojektowego, gdyż jak dobrze pamiętam pierwsze lata były pod patronatem CDP.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A tak z innej beczki, to mnie przypomniały się Wiedźmińskie kartki. Moja mama pierwszą wyrzuciła do kosza, myśląc że to spam, na szczęście udało się uratować. Nawet dzisiaj gdzieś je mam, na pamiątkę:D To był tak mały, a tak miły gest, że czekało się na niego już od listopada:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.10.2014 o 17:29, Alexei_Kaumanavardze napisał:

A tak z innej beczki, to mnie przypomniały się Wiedźmińskie kartki.


Też je pamiętam. Nadal gdzieś się walają w stercie papierzysk u rodziców. Musze kiedyś to wszystko poprzeglądać i uporządkować. :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.10.2014 o 20:37, Martimat napisał:

Też swoją znalazłem :) Myślę, że schowam ją do pudełka z grą, aby się ponownie nie zagubiła.


Ja swoją dałem swojej drugiej połówce ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja najmilej wspominam konkurs świąteczny, kiedy to gram.pl jeszcze raczkowało. W losowych miejscach na portalu w każdym momencie mógł wyskoczyć pop-up w kształcie bombki choinkowej. Znikał po kilku sekundach więc trzeba go było jak najszybciej kliknąć, co z kolei owocowało losowym upominkiem. Niektórzy wygrywali gry, inni gadżety (pamiętacie te białe smycze na klucze z logiem gram.pl? Miałem takie cudeńko!), ja po paru godzinach poszukiwań dostałem chyba 20 wPLN, co wbrew pozorom było całkiem satysfakcjonujące.

Albo kiedy portal świętował swoje urodziny z 5-6 lat temu, kolorowe kwadraty kategorii tematów na forum zostały podmienione na ikonki urodzinowych baloników, które to wyglądały jak kostki do gry na gitarze na czarnym skinie forum :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mi gdzieś moja, taka biało-czarna zaginęła po przeprowadzce. Szkoda, bo pewnie do dziś miałbym ją do swojego kompletu kluczy :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiedźmak chutliwy zwierz :P Baby przed nim strzeż.

Ja ze swojś kolekcją musiałem zejść do piwnicy, bo za dużo miejsca w salonie zajmowała (EK W1 i W2 plus seria książek w twardych oprawach). Muszę sprawić sobie solidniejsze drzwi, inaczej mi zakorbiom.

Z okazji gramowych urodzin chyba w końcu skuszę się na Starcrafta 2 - obie części są nieźle przecenione...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować