Zaloguj się, aby obserwować  
Muradin

Dziewiąte urodziny gram.pl - świętuj razem z nami!

264 postów w tym temacie

Dnia 01.10.2014 o 15:44, Muradin_07 napisał:

Jednak gram.pl nie byłby takim serwisem gdyby nie Wy - Gramowiczki i Gramowicze.
Dlatego chcielibyśmy, abyście opowiedzieli nam o tym jak zaczynaliście swoją przygodę
na gram.pl.

Ach, kocham takie nostalgiczne numery. To był chyba gdzieś 2005-2006 rok gdzie zobaczyłem ulotkę z gram.pl w jakiejś grze CDPu. Wskoczylem, zarejestrowalem się wtedy jeszcze jakims dziwnym nickiem (parafian bodaj, lol) ale na forum nie siedzialem.
W 2007 roku na parę miesięcy przed premierą Test Drive Unlimited, gry którą byłem niesamowicie zajawiony założyłem Kirabaxa by poklikac na forum w tym wlasnie temacie. Ale potem znalazlem tez duzo innych tematow w których zacząłem się wypowiadać.

Dnia 01.10.2014 o 15:44, Muradin_07 napisał:

Co Wam się podobało lub też nie w przeszłości, a także jak Waszym okiem
wygląda to w tej chwili. A może nasunęły się jakieś wspomnienia związane z osobami, które
pojawiały się w tym miejscu?

SPOŁECZNOŚĆ. Bardzo specyficzny klimat na forum, aktualnie wręcz na wymarciu w internecie. Tutaj nie było ortograficznych debili, a jak się pojawiał to szybko nie zagrzał miejsca. Było mnóstwo ludzi, mało kto się znał a kojarzyło się tylko parę-parenaście nicków. I przede wszystkim gramsajty, które te prawie 10 lat temu były czymś świeżym i nowym. Fajnie było mieć swojego bloga w serwisie o grach, bloga wokół którego wytwarzała się jakaś tam społeczność, czytająca i komentująca twoje wpisy. I te żarliwe dyskusje w komentarzach...

Dnia 01.10.2014 o 15:44, Muradin_07 napisał:

I chyba to, co dla wielu jest najważniejsze - jak widzicie przyszłość serwisu? Czy
liczycie na konkretne zmiany, może chcielibyście zobaczyć coś ciekawego
.

Myślę że nie wszystko stracone, ale szkoda, że gram nie ma chyba na to środków. Było CDP, było stałe źródło dochodów to redakcja mogła zająć się społecznością. Od kiedy CDP odszedl społeczność stawala sie coraz mniej wazna, ale teraz jest juz na samym dnie. Zostali niedobitki, ktorzy w jakims tam stopniu wierzą w odnowienie serwisu. Ja wierzę. Zresztą nie interesują mnie inne fora i serwisy, bo wiem, że tam nie ma szans na odnowienie tego klimatu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.10.2014 o 13:02, kuba9876543210 napisał:

W kazdej grze byly kartki z kodami na wPLN''y, ktore na
poczatku byly fajnym pomyslem, szkoda ze ten program szybko sie skonczyl (najpierw mozna
bylo miec fajne znizki, pozniej niewiele mozna bylo z tych wPLN''ow miec, a pozniej juz
nic). W pudelku z kazda z gier byly takze karteczki z reklama gram.pl i nie pamietam
juz co dokladnie tam mnie przyciagnelo, ale na pewno byla to dozywotnia gwarancja oraz
te wPLN''y.

No szkoda tego programu :( Do dzisiaj mam jeszcze jakieś karteczki, a trochę tego miałem i chyba tylko raz jakoś wykorzystałem jakieś wPLN''y. A ja z kolei jeśli wierzyć statystykom jestem na gram.pl już 2665 dni. Nie będę się zbytnio rozpisywał. Co prawda na forum udzielałem się z różną częstotliwością i z większymi przerwami też. Od niedawna znów trochę czasu rezerwuję sobie, żeby sprawdzić co u gramowej społeczności słychać, no i oczywiście co nowego, godnego mojej uwagi jest w świecie gier. Gram.pl lubie za prostotę (sam sklep stał się bardziej skomplikowany), łatwość w szukaniu informacji na forum, ciekawych pracowników i samych forumowiczów. Oczywiście kiedyś przyciągały mnie również ciekawe ceny, choć teraz nadal nie są najgorsze to da się znaleźć lepsze okazję na rynku. Nie będę jedyny który napisze, że brakuje jakiegoś programu lojalnościowego. Wiadomo, że chodzi o $$$. Nie wiem jak wam się ''przędzie'', ale jeśli nie najgorzej to przydałoby się coś takiego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Fajnie, że powstał ten temat. Może się jeszcze dzięki temu uda zobaczyć starych wyjadaczy z forum ;)

A co do mojej historii? To pamiętam te całostronicowe reklamy Gramu przed startem :D Jak ja tu trafiłem? Właściwie to mój początek na Gramie to przez Gothic 2, który miał fajną promocję jak pamiętam :D Na forum to trafiłem chyba rok później pisząc pierwsze niepewne posty budując pewien ambitny projekt (o dziwo nawet jeszcze Akademia jakoś zipie ;P ) Później trafiłem do Loży i jakoś mnie wciągnęło postowanie.

A co zapamiętałem z przeszłości? Chyba najbardziej Grasza oraz to, że sama ekipa Gram.pl zachowywała się jak reszta użytkowników i specyficznie "spamowała" ;P

Jak obecnie widzę Gram? Niestety widzę cień tego co było kiedyś. Jako członek kolektywu ubolewam, że ostatnio się znacząco popsuł kontakt z ekipą odpowiedzialną. Nie wnikam co było przyczyną, ale przez te 7 lat przewinęło się dość sporo osób do kontaktu w sprawach służbowych kolektywu.

Jak widzę przyszłość? Jeżeli obietnice uaktualnienia serwisu nie pozostaną tylko obietnicami, to widzę że będzie dobrze. Stary Gram już nie powróci, bo już świat nie jest ten.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

System pokazuje 3283dni. To jest tylko aktywność z gram. Konto miałem założone jeszcze na starym forum CDP po premierze Herosów4, tam byłem jednym z naczelnych spamerów w Bractwie Smoczego Serca. Ech, stare czasy. Po tych wszystkich przenosinach pozostał pewien niesmak, pomimo obietnic przeniesienia starych wątków nie doczekaliśmy się archiwum. Było, minęło. Potem na nowym forum jakoś nie mogłem się odnaleźć, nie podobał mi się system awansowania. Miałem przez długi okres czasu przerwę, ogame i Travian trochę mi czasu zabrały :p Potem zacząłem po mału wracać i obecnie pojawiam się tylko w tych watkach które mnie interesują.
Co mi się nie podoba: nadmierna cenzura w sprawie krytycznych ocen firm sprzedających gry, kilkakrotnie widziałem degrady ze przekręcanie nazw, za negatywną opinię wydawcy. Mam wrażenie że forum zrobiło się "poprawne politycznie".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.10.2014 o 14:15, Isildur napisał:

Ja tutaj trafiłem poprzez reklamę, która była zamieszczona w pudełku z grą od CD Projekt (...)


Mnie zabiły punkty/wPLNy z tego co pamiętam - czyli także reklama na pudełku z grą (pierwszy F.E.A.R na 5 CD!, potem reedycja HoMM4 z dodatkami czy coś) i tak zostało.

Wsiąkłem w społeczność... a minęło już ponad 3250 na gramie, dni czyli prawie od samego początku. Chociaż przepraszam - pomyłka - pierwsze gry rejestrowałem przez stronę cdprojekt i tam zerkałem na forum.

Na gramowym pisadle - wooh ale imprezy były w Nocnych markach i mega spamowanie :) ale mimo wszystko grzecznie (grzesznie) i z klasą oraz kulturalnie (cyk *! odkapslowanie mleka).

Teraz co raz mniej czasu na granie i pisanie mam - nie wiem czy dociągnę do własnego tytułu...

STO LAT! STO LAT ... poświętujemy w wk-end mam nadzieję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na to, że jest to najmniej ciekawa część, bo wszyscy zostali zwabieni w sidła gram.pl za sprawą marketingu CeDePu :D Nie inaczej było ze mną. Bardzo, bardzo chciałem zagrać w końcu w Baldur''s Gate po Polsku więc jeszcze w podstawówce poprosiłem tatę by mi tę grę kupił w Ekstra Klasyce i się zaczęło. Najpierw z kawiarenkowego Internetu, a potem już od pierwszych dni Gram.pl do dzisiaj :)

Trochę już czasu minęło, 3284 dni. Jak każdy zaczynałem od pierdół, ale przez długi czas tylko obserwowałem, aż w końcu odważyłem się napisać w temacie Manga i Anime, czyli najlepszym miejscu na gram.pl! Gram jest jak wirtualny dom, już wszystko się tutaj działo i jest to rzecz, z której nie potrafię zrezygnować.

A portal zacząłem pełną parę, aby teraz borykać się z paroma problemami i wierzę, że się z tego wykaraska, ale nie wiadomo w jaki sposób. Od przyszłości gramu chciałbym by dokonano wyboru. Wspierać forum, a jeśli tak to proszę to robić porządnie lub całkowicie z niego zrezygnować, skupić się na gramsajtach 2.0 i tam zbudować odświeżoną, wspaniałą społeczność gramowiczów.

O ile po ostatnich wydarzeniach do premiery GS2.0 przyhamuje z gramsajtem, tak możecie być pewni, że temat Nintendo World będzie z gramem do ostatnich dni :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co do zmian w serwisie... Nowy silnik forum - stary sobie nie radzi, jest pełen błędów (np. odpowiadanie z poziomu artykułu, nie forum, nie jest rejestrowane jako odpowiedź na posta; by użyć wyszukiwarki, należy odświeżyć stronę tuż przed, w przeciwnym razie wyskakuje błąd itp) i po prostu mocno odstaje od tego, do czego przyzwyczaiły nas inne fora - do podstawowych funkcji w rodzaju PW, możliwości wstawiania obrazów w postach (a nie dodawania ich jako załączników) i wielu innych funkcji, które są normą w każdym innym miejscu, i to od lat. Przydałaby się także funkcja opiniowania wypowiedzi i połączonego z tym "statusu" - w ten sposób na innych forach dość szybko widać, których użytkowników warto słuchać, bo zwykle coś do rozmowy wnoszą, a których nie bardzo.

Szkoda tylko, że wszystko to pozostanie w sferze marzeń, bo w tym temacie od lat nikt nic nie robi. Gramstaty padły, obiecywano ich naprawę i gdyby nie rob006 i jego nieoficjalna strona, to do dziś sprawa by leżała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.10.2014 o 23:39, Kajdorf napisał:

System pokazuje 3283dni. To jest tylko aktywność z gram. Konto miałem założone jeszcze
na starym forum CDP po premierze Herosów4, tam byłem jednym z naczelnych spamerów

Kajdorf, pamiętam Cię. Byłeś w czołówce starego forum :-)
Również założyłem konto po premierze H4 w związku z licznymi bugami jakie miała ta gra. Potem znalazłem wątek o literaturze SF i tak już zostałeem :-)

Dnia 02.10.2014 o 23:39, Kajdorf napisał:

Potem na nowym forum jakoś nie mogłem się odnaleźć, nie podobał mi się system awansowania.

Chyba nie tyle system awansowania (bo ten pozostał bez zmian) co nazwy rang. IMHO - idiotyczne.

Dnia 02.10.2014 o 23:39, Kajdorf napisał:

Co mi się nie podoba: nadmierna cenzura w sprawie krytycznych ocen firm sprzedających
gry, kilkakrotnie widziałem degrady ze przekręcanie nazw, za negatywną opinię wydawcy.

To mi akurat nie przeszkadza. Mam świadomość, że złośliwe przekręcanie nazw i nazwisk jest nieeleganckie i niekulturalne i (mimo, że prywatnie mi się to również zdarza) staram się tego nie robić publicznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.10.2014 o 11:23, A-cis napisał:

Kajdorf, pamiętam Cię. Byłeś w czołówce starego forum :-)
Również założyłem konto po premierze H4 w związku z licznymi bugami jakie miała ta gra.
Potem znalazłem wątek o literaturze SF i tak już zostałeem :-)


O A-cis. Pamiętam jak dyskutowałeś z Szenkiem i kilkoma innymi osobami o SF, sam tez czasami tam pisałem. Ciekawe ile osób z tamtych czasów jeszcze zagląda :P

Dnia 03.10.2014 o 11:23, A-cis napisał:

Chyba nie tyle system awansowania (bo ten pozostał bez zmian) co nazwy rang. IMHO - idiotyczne.


O, dokładnie i wiem ze sporo osób przez takie coś zrezygnowało z forum.

Dnia 03.10.2014 o 11:23, A-cis napisał:

To mi akurat nie przeszkadza. Mam świadomość, że złośliwe przekręcanie nazw i nazwisk
jest nieeleganckie i niekulturalne i (mimo, że prywatnie mi się to również zdarza) staram
się tego nie robić publicznie.


Cenzura ok ale z umiarem. Obecnie firmy jadą tylko na renomie i liczy się dla nich tylko kasa a nie klient. Są trolle którzy będą przeginać ale jak ktoś krytykuje firmę przekręcając nazwę po czym pisze za co i za to dostaje degrada to w tym momencie jak dla mnie jest trochę przegięcie. Ok, takie są zasady obecnego forum dlatego nie zaglądam do spamerskich tematów, więc nie wiem co się tam dzieje. Nie te czasy, nie ten klimat. Wiem że praca admina jest ciężka, bo w tamtych czasach z naszej grupy wyszło kilku moderatorów i nie mam zamiaru narzekać na to. Jedni będą za inni przeciw, nie zadowoli się wszystkich. Sam wiem coś o tym, bo 3 lata prowadziłem sojusz na Travianie i zdaję sobie sprawę ile czasami trzeba się namęczyć aby uzyskać końcowy efekt czyli w moim przypadku współpracę w odłamie. Tutaj: kultura wypowiedzi, zero trollowania. Nie ma złotego środka na to. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry Robaczki!

(nie, to nie spam!)

Tak wpadłam się przywitać, widzę dużo "starych" ksywek. Widzę "Sol" przewijającą się w postach i mi się cieplutko robi.

Zawsze byliście NAJ. :)

PS: OBYWATEL!? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.10.2014 o 14:33, Solaczek napisał:

Dzień dobry Robaczki!

Takie pytanie: kim jesteś? Bo jakoś Twojej ksywki nie kojarzę. ;)

Dnia 03.10.2014 o 14:33, Solaczek napisał:

Tak wpadłam się przywitać, widzę dużo "starych" ksywek. Widzę "Sol" przewijającą się
w postach i mi się cieplutko robi.

Soleili już niestety dawno nie ma. Konsulem nie jest od dobrych kilku lat i od tego czasu przestała pisać. Więc gdzie widzisz ją "przewijającą się w postach"? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.10.2014 o 14:45, Prince_Miki napisał:

Soleili już niestety dawno nie ma. Konsulem nie jest od dobrych kilku lat i od tego czasu
przestała pisać. Więc gdzie widzisz ją "przewijającą się w postach"? ;)


W treściach postów gramowiczów. A ja jestem Sol właśnie, Justyna Milewska, dzień dobry, z tej strony. Nie wiem jak Was przekonać, że ja to ja! :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.10.2014 o 14:55, luzac napisał:

Zaloguj się na stare konto. XD


Nie mogę, tamto konto było założone na firmowego maila, nie mam do niego dostępu od lat, o czym dobrze wiesz i mnie podpuszczasz a ja się nie dam!:P Posiłki wezwałam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Posiłki przybyły!

To ja potwierdzam - kontakt z Justyną mamy przez Twarzoksiążkę, to Soleila najprawdziwsza, z krwi i kości, ciała i ducha :)

Cześć, Sol - miło, że wpadłaś :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.10.2014 o 14:58, luzac napisał:

Trzeba było przy pakowaniu zmienić maila na prywatny. XD


Faken, 5 lat temu to bym Ci zripostowała:

A BANA NIE CHCESZ?! ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.10.2014 o 14:51, Solaczek napisał:

W treściach postów gramowiczów. A ja jestem Sol właśnie, Justyna Milewska, dzień dobry,
z tej strony. Nie wiem jak Was przekonać, że ja to ja! :D


O kto tutaj zawitał :)
Szczerze to sam się zastanawiałem, czy Ciebie chociaż na chwilę tutaj nie ściągnąć, ale jak widać za wolno myślę :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, możesz zalogować się tutaj podając tego firmowego maila, ponieważ gram.pl nie sprawdza, czy jest on aktualny. A próbowałaś? ;)

BTW: Skoro już się na nowo poznajmy, to ja jestem miki3aa, tylko już z tamtego konta dawno nie korzystam. Może coś kojarzysz? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować