Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Obcy: Izolacja - recenzja

128 postów w tym temacie

Dnia 04.10.2014 o 15:19, fenr1r napisał:

Podejrzewam, że to jest jedna z tych gier w których klimat trzeba się "wkręcić" żeby
czerpać z nich w pełni to co mają do zaoferowania. Trochę jak w Dead Space albo serii
Stalker. Mam wrażenie, że niektórzy recenzenci po prostu mijają się z esencją tej gry
a przy okazji również i filmu. Stąd takie a nie inne oceny.


A w ktorej z tych recenzji jest krytykowany klimat? Pokaz prosze. Wszystkie recenzje, przynamniej z tych, ktore ja czytalem, mowia o powtarzalnosci i irytacji im ''dalej w las''.

Stalkera zreszta nie ma co tutaj zestawiac, jesli chcialbys robic bezsensowne porownania to blizszy Alienowi byloby raczej Metro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.10.2014 o 14:47, Numenpl napisał:

Jeśli chodzi AJ i TB to nie wiadomo jak to z nimi AJ powiedział że po ACM i Destiny
będzie się czepiał każdej wady AI.

TB nie będzie robił nic związanego z Alien: Isolation za to, że SEGA usuwała filmiki związane z Shining Force za "łamanie praw autorskich".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.10.2014 o 12:41, hans_olo napisał:

nie na frustrowaniu się ma polegać elektroniczna rozrywka.


Widzisz gdyby zrezygnowali z poziomów trudności (co moim zdaniem powinni zrobić) wszyscy graliby w to samo. Tylko wtedy podniósłby się lament, że gra jest niektórych za trudna. Zawsze się coś znajdzie - jak idziesz na kompromis to trzeba się liczyć z takimi przekłamaniami.

Zagram sam wtedy ocenię, bo co jak co - skoro dokładają bronie do horroru to zawsze klimat na tym cierpi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jesli chodzi o recenzentow, kazdy ma swoja opinie i kazdy ocenie wedle wlasnych upodoban. Slawek pisze, ze inni recenzeni nie probowali nawet grac na hardzie. I ze tworcy tez sugeruja grac na hardzie. To na jasna cholere sa inne poziomy trudnosci skoro sa tak zle? Moze nalezaloby napisac dwie recenzje w takim razie? Alien Isolation Hard i Alien Isolation Easy Medium?

Argumentacja recenzentow wskazujacych na repetytywnosc i irytacje trafia do mnie bo ja takich uczuc doswiadczalem w wielu produkcjach. Czy rzeczywiscie tak sie stanie w przypadku AI tego nie wiem ale nie czuje sie zachecony zeby sprawdzic. 20 godzin powtarzalnego horroru? Outlast mial gameplaya na chyba 6 godzin a to juz wydawalo sie repetytywne (choc koniec koncow Outlast oceniam wlasnie bardzo wysoko, glownie tez przez to, ze skonczyla sie zanim nastapil moment przesytu)

Co do czytelnikow natomiast. Mam wrazenie, ze Ci, ktorzy krytykuja niskie oceny to zazwyczaj Ci, ktorzy zlozyli preordery :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.10.2014 o 14:42, nacho66 napisał:

A przeczytales recenzje? Bo ich najwiekszy zarzut pokrywa sie z zarzutami chocby IGN
czy Polygonu.

Od czasu gdy ich "eksperci" GoL''ow dają grom dobrym marne oceny a grom słabym dobre oceny to już wolę zawierzać w recenzje gramu, co do innych serwisów to są tak rozrzutne te recenzje że nawet nie wiem komu wierzyć, poczekam te 3 dni i sam w to zagram wtedy określę czy gra warta uwagi czy lepiej kupić kiedyś na przecenie za 10 "ojro" ;p. A no i Alien dostał 6,5 a WD 8/10, coś jest nie halo, szczególnie że gdyby porównać wymienione bugi w recenzji GoL''a dotyczące aliena kontra bugi w WD to WD powinien w takim razie dostać 4,5 ewentualnie 5/10.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.10.2014 o 15:58, Tarasada napisał:

Od czasu gdy ich "eksperci" GoL''ow dają grom dobrym marne oceny a grom słabym dobre
oceny to już wolę zawierzać w recenzje gramu, co do innych serwisów to są tak rozrzutne
te recenzje że nawet nie wiem komu wierzyć, poczekam te 3 dni i sam w to zagram wtedy
określę czy gra warta uwagi czy lepiej kupić kiedyś na przecenie za 10 "ojro" ;p. A no
i Alien dostał 6,5 a WD 8/10, coś jest nie halo, szczególnie że gdyby porównać wymienione
bugi w recenzji GoL''a dotyczące aliena kontra bugi w WD to WD powinien w takim razie
dostać 4,5 ewentualnie 5/10.


To jest twoja indywidualna opinia, ktora gra jest dobra a ktora nie. GOL, a dokladniej poszczegolni recenzenci GOL, moga miec zupelnie inne zdanie. Liczy sie tekst i arugemntacja czemu tak a nie inaczej a nie cyferka na dole. Dorosnij

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Do osób, które piszą o tym, że gry nie powinny frustrować. Powiedzcie to tysiącom (albo i nawet milionom) fanów serii Souls na świecie. Ja od Dark Souls''a odbiłem się z rok temu po 10h i wróciłem ostatnio do gry. Dopiero teraz doceniłem grę i jej magię, mimo tego, że walczenie z takim Capra Demonem około 20-25 razy jest bardzo frustrujace (aż do ubicia, bez poradnika). Frustracja pomaga w zadowoleniu związanym z przejściem danego etapu.

Jeżeli Alien oferuje podobne doświadczenia to już wiem, że się nie zwiodę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.10.2014 o 16:01, nacho66 napisał:

To jest twoja indywidualna opinia, ktora gra jest dobra a ktora nie. GOL, a dokladniej
poszczegolni recenzenci GOL, moga miec zupelnie inne zdanie. Liczy sie tekst i arugemntacja
czemu tak a nie inaczej a nie cyferka na dole. Dorosnij

A jaką oni mają tą argumentację? Na silę wytykają błędy tej grze a takiemu WD ich nie wytknęli a ma ich sporo więcej.
"Dorośnij" Sorry ale na tym etapie skończę z Tobą rozmowę bo już widzę że mam do czynienia z ignorantem, juź nie wspomnę że w recenzji WD na siłę było szukanie plusów żeby podciągnąc ocenę. To Ty dorośnij i zobacz jaka jest rozbierzność między reckami i PC Gamer dał bodajże tej grze również 93/100. Na metacriticu najniższa ocena to 59/100 od IGN''u (Ale oni każdą grę oceniają surowo)
http://www.metacritic.com/game/pc/alien-isolation to mówi samo za siebie wiec ocenę GoL''owych "ekspertów" można w buta wsadzić. EoT. I błagam nie odpisuj juz jeśli masz sadzić teksty "dorośnij" bo swoje lata przeżyłem i wiem jak GoL ocenia, ich ocena jest indywidualna nieobjektywna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.10.2014 o 16:18, Dan14NR napisał:

Frustracja pomaga w zadowoleniu związanym z przejściem danego
etapu.

A mi frustracja nie daje ani odrobiny zabawy i grę potrafię wywalić z dysku już po dwój śmierciach w tym samym miejscu. ;p

Dnia 04.10.2014 o 16:18, Dan14NR napisał:

Do osób, które piszą o tym, że gry nie powinny frustrować. Powiedzcie to tysiącom (albo
i nawet milionom) fanów serii Souls na świecie


Ludzie są różni, rożnych rzeczy od rozrywki oczekują.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tylko, że w takim Dark Souls jeżeli coś spierdzielisz to jest tylko i wyłącznie twoja wina. Podczas gdy w Alien Isolation mamy random AI czyli zamiast Survival Horror mamy grę w bingo. Czyli albo Alien/Syntetic ma hacka i wie gdzie ty będziesz zanim sam o tym pomyślisz albo możesz do nich walić z całego arsenału i zero reakcji. Oglądałem gameplay Alien Isolation na poziomie Hard gdzie można powiedzieć, że ksenomorfy z Aliens Colonial Marines mają bardziej rozwiniętą sztuczną inteligencję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.10.2014 o 17:56, Shinigami napisał:

Wszyscy wiemy, że byłbyś ukontentowany tytułem który przechodzi się praktycznie sam,
od czasu do czasu wymagając od gracza wciśnięcia spacji :P

Ale że nie lubię używać klawiatury w grach nie wiecie. ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.10.2014 o 17:59, Kadaj napisał:

Ale że nie lubię używać klawiatury w grach nie wiecie. ;p


Zmień spację na dowolny przycisk na padzie, wychodzi na to samo.

Obcy do tego nie tak straszny jak go malują, ale jednak. Omijaj :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z recenzji, które były zwieńczone oceną "średnią" zazwyczaj wynikało, iż gra jest za długa, a stosowane sztuczki i straszaki zaczynają być przewidywalne i nie dają kopa, na którego miało się nadzieję.
DWADZIEŚCIA GODZIN!? No to się nie dziwię. Bez czytania recenzji miałbym obawy tego typu. Najwyraźniej nie każda gra powinna być długości małego erpega ;)

Mam jednak nadzieję, że jako fan Obcego nie odczuję tego tak bardzo i podobnie jak Sławek - będę zachwycony...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.10.2014 o 17:51, Numenpl napisał:

Podczas gdy w Alien Isolation mamy random AI czyli zamiast Survival Horror mamy grę w bingo.


Rozumiem, że tworzyłeś to AI i wiesz jak bardzo jest "random"?
A nie, wait... tylko czytałeś w dwóch recenzjach, że efekt wydaje się być losowy.
A nie sądzisz, że o zachowaniu nie decyduje wynik totka tylko skomplikowany algorytm?

Dnia 04.10.2014 o 17:51, Numenpl napisał:

Czyli albo Alien/Syntetic ma hacka i wie gdzie ty będziesz zanim sam o tym
pomyślisz albo możesz do nich walić z całego arsenału i zero reakcji.


A wiesz o tym, że Alien ma inną symulację AI niż Syntetyki?

Dnia 04.10.2014 o 17:51, Numenpl napisał:

Oglądałem gameplay Alien Isolation na poziomie Hard gdzie można powiedzieć, że ksenomorfy z Aliens
Colonial Marines mają bardziej rozwiniętą sztuczną inteligencję.


Dobry dowcip. To może sam pograj i wtedy się wypowiedz?
"Oglądałem filmiki"... A ja oglądałem filmik z Ferrari Enzo i można powiedzieć, że jest szybki bo jest czerwony.
If you catch my drift...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.10.2014 o 19:24, Phobos_s napisał:


Dobry dowcip. To może sam pograj i wtedy się wypowiedz?


Ze sie tak spytam, a czy Ty grales? Bo jesli nie, to wypowiedz zalatuje troche hipokryzja.

A co do samej gry, nigdy nie bylem przekonany do niej i dalej nie jestem. Zbyt duza rozpietosc ocen, jedni wala wadami na prawo i lewo, inni tych samych wad w ogole nie widza, cholera wie co myslec. Trzeba poczekac az caly ten hype opadnie i wtedy zadecydowac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.10.2014 o 19:31, TigerXP napisał:

Ze sie tak spytam, a czy Ty grales? Bo jesli nie, to wypowiedz zalatuje troche hipokryzja.


Nie, nie grałem. Ale czy ja napisałem, że "można powiedzieć, że Alien jest zrobiony genialnie i gra nie ma minusów"?
Nie widzę hipokryzji nigdzie w mojej wypowiedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję bezużytecznej dedukcji jeśli uważasz że swoją opinię opieram na jedynie 2 recenzjach.

Czytałem kilkanaście i nawet w tym także tych pozytywnych co dają 7 i 8(choć w przypadku 8 wiele recenzentów pisze że jak ktoś nie jest fanem serii to może sobie odjąć ocenę o 1 lub 2 oczka niżej - czyli dla mnie takie 7/10) piszą że AI aliena to istna tragedia oraz że syntetics spychają go na drugi plan już w końcówce pierwszej połowy gry. Na filmikach też jest okazale pokazane na HARD jak wspaniale ten random działa (coś co twórcy wychwalali przy okazji każdej imprezy promocyjnej, a wyszło jak zwykle).

Natomiast nie miałem żadnej zachęty do zakupienia gry. Zwłaszcza po tym jak okazało się że tak zwane pirackie gameplaye (co pojawiły się na 10 dni przed premierą) okazały się oficjalnie zatwierdzonymi przez SEGA i CA - to nie były żadne bety tylko finalna wersja retail. Zwłaszcza to było dołujące gdy ci co puścili te filmiki palnęli że jakieś 2 tygodnie po oficjalnej premierze ma ponoć wyjść patch który to naprawia AI(po tym tekście SEGA zaczęła usuwać filmiki z serwisów).

Druga sprawa ta twoja teoria zaawansowanego algorytmu. Chłopie czy ty jesteś takim naiwniakiem że ty wierzysz, że to robi inna ekipa. No bądźmy szczerzy po fuszerce z ROME 2 to naprawdę trzeba być idiotą by wierzyć w bajeczki że robi to inna ekipa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.10.2014 o 21:27, Numenpl napisał:

Czytałem kilkanaście i nawet w tym także tych pozytywnych co dają 7 i 8(choć w przypadku
8 wiele recenzentów pisze że jak ktoś nie jest fanem serii to może sobie odjąć ocenę
o 1 lub 2 oczka niżej - czyli dla mnie takie 7/10) piszą że AI aliena to istna tragedia
oraz że syntetics spychają go na drugi plan już w końcówce pierwszej połowy gry.


Biorąc pod uwagę Twoje plusy i minusy wypisane w jednym z poprzednich postów to nie czytałeś tych recenzji zbyt uważnie albo czytałeś bez zrozumienia.

Dnia 04.10.2014 o 21:27, Numenpl napisał:

Druga sprawa ta twoja teoria zaawansowanego algorytmu. Chłopie czy ty jesteś takim naiwniakiem
że ty wierzysz, że to robi inna ekipa. No bądźmy szczerzy po fuszerce z ROME 2 to naprawdę
trzeba być idiotą by wierzyć w bajeczki że robi to inna ekipa.


Czy ja Ciebie gdzieś obrażałem? Nie? To bądź łaskaw też tego nie robić.
Ty za to masz pewność kto w CA robi co. Gratuluję. Pojedź im po pensjach za taką "fuszerkę".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować