Zaloguj się, aby obserwować  
Prince_Miki

Windows 10 - temat ogólny

833 postów w tym temacie

Zakładam ten temat, ponieważ nie znalazłem jeszcze takowego. Zaledwie kilka dni temu Windows ogłosił, że pod koniec 2015 r. zadebiutuje następca Windowsa 8.1 - Windows 10. Ponadto Microsoft udostępnił także darmową wersję deweloperską systemu, którą można po zalogowaniu pobrać tutaj: http://windows.microsoft.com/pl-pl/windows/preview-download?ocid=tp_site_downloadpage jednak najlepiej zainstalować to w darmowym programie Oracle VM VirtualBox. A jakie są Wasze spostrzeżenia dotyczące nowego dziecka Windowsa? Ja osobiście bardzo się cieszę z przycisku Start, który nareszcie działa, jak w poprzednich wersjach Windowsa.

Zapraszam do dyskusji. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Windows 10 Technical Preview można instalować w inny sposób, niż upgrade W7? Bo nie chcę sobie paprać plików systemowych, zrobiłem nową partycję, i coś nie widzę tej opcji, jak próbuje bootować dvd to nie startuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.10.2014 o 15:03, Prince_Miki napisał:

Właśnie nie upgraduj WP7, bo wtedy trzeba będzie reinstalować cały system.


Ja zainstalowałem równolegle do W7, ale niestety nie ma wsparcia dla wielu systemów i nie mogę sobie wybierać czy chcę uruchamiać 7 czy 10 :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.10.2014 o 15:08, Piterus_Von_Drackus napisał:

> Właśnie nie upgraduj WP7, bo wtedy trzeba będzie reinstalować cały system.

Ja zainstalowałem równolegle do W7, ale niestety nie ma wsparcia dla wielu systemów i
nie mogę sobie wybierać czy chcę uruchamiać 7 czy 10 :(


Dorzuć jakiegoś Luniksa - te w zestawie mają GRUB-a albo inny program pozwalający przy uruchamianiu komputera wybrać system.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.10.2014 o 15:14, McFlash napisał:

Dorzuć jakiegoś Luniksa - te w zestawie mają GRUB-a albo inny program pozwalający przy
uruchamianiu komputera wybrać system.


Jak się bawiłem betą czy wersjami RC Win7 to nie musiałem doinstalowywać linuksa... Może jeszcze po prostu nie zrobili bootloadera ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.10.2014 o 15:16, Piterus_Von_Drackus napisał:

Jak się bawiłem betą czy wersjami RC Win7 to nie musiałem doinstalowywać linuksa... Może
jeszcze po prostu nie zrobili bootloadera ;P


Może będzie jak z paskiem startu w W8 - nie będzie burzy wśród użytkowników, to nie będzie wielu systemów bez Linuksa :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie. Pamiętam, jak bardzo się zawiodłem, gdy zobaczyłem, że w W8 nie było normalnego przycisku "Start" i od razu wiedziałem, że Windows będzie miał się z czego tłumaczyć. W Windowsie 8.1 rozwiązali ten problem, ale tylko częściowo, bo sam przycisk miał bardzo niewiele funkcji w porównaniu do Windowsów sprzed "ósemki". Byle do dziesiątki. ;)

EDIT: Cholera, sam zaczynam się coraz bardziej zastanawiać, czy czasem nie próbować zainstalować W10 w VirtualBoxie, bo z natury jestem bardzo ciekawski, a teraz to mnie przerasta. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.10.2014 o 16:34, Taschenmesser napisał:

Prośba o radę. Kupić W8.1 czy czekać na premiere 10?

Do premiery W10 jest jeszcze baaaardzo daleko, tak więc na Twoim miejscu kupiłbym 8.1, bo tak naprawdę 10 nie wprowadza nic rewolucyjnego, tylko kilka nowych funkcji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem to te nowsze Windowsy (8 i wyżej) są dobre pod jakieś urządzenia mobilne. Na PC kafelki itp. (przynajmniej dla mnie) słabo się sprawdzają dlatego cały czas korzystam z 7 która najbardziej mi się podoba (dużo czasu na starym XP zrobiło swoje :). Ale kiedyś będzie się przenieść na jakiś nowszy system.

Ciekawi mnie w 10 jedynie obsługa DX 12 ale karta do tego trzeba by także zmienić kartę na jakiegoś GTX 9XX :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.10.2014 o 17:02, doctorwho napisał:

Moim zdaniem to te nowsze Windowsy (8 i wyżej) są dobre pod jakieś urządzenia mobilne.
Na PC kafelki itp. (przynajmniej dla mnie) słabo się sprawdzają dlatego cały czas korzystam
z 7 która najbardziej mi się podoba (dużo czasu na starym XP zrobiło swoje :). Ale kiedyś
będzie się przenieść na jakiś nowszy system.

Ciekawi mnie w 10 jedynie obsługa DX 12 ale karta do tego trzeba by także zmienić kartę
na jakiegoś GTX 9XX :(


Powiem, że jak na razie, to raczej nie wrócił bym do Win 7 po tych kilku dniach spędzonych na Win 10. Mam wrażenie, iż system działa dużo szybciej, a nowe "Start" jest trochę bardziej intuicyjne niż z Win 7. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.10.2014 o 20:35, Piterus_Von_Drackus napisał:

Powiem, że jak na razie, to raczej nie wrócił bym do Win 7 po tych kilku dniach spędzonych
na Win 10. Mam wrażenie, iż system działa dużo szybciej, a nowe "Start" jest trochę bardziej
intuicyjne niż z Win 7. ;)


Musiał bym się sam przekonać jak mówisz że dobry, jak by mi się spodobał to może jak będę nowego kompa składał to 10 wybiorę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować