Zaloguj się, aby obserwować  
Prince_Miki

Windows 10 - temat ogólny

833 postów w tym temacie

dzisiaj dostalem informacje ze udalo mi sie zarezerwowac darmowego w10 i bedzie dostepny 29 lipca

zamierzam zastapic nim w7, co jest tam takiego rewolucyjnego w porownaniu do 7ki albo 8ki ? i gdzie 9tka ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.06.2015 o 15:42, Malevyn napisał:

dzisiaj dostalem informacje ze udalo mi sie zarezerwowac darmowego w10 i bedzie dostepny
29 lipca

zamierzam zastapic nim w7, co jest tam takiego rewolucyjnego w porownaniu do 7ki albo
8ki ? i gdzie 9tka ?


9ki nie ma, jest 8.1. Czym się różni 7 od 8 albo 10? Za skomplikowane by w 1 poście napisać :) Poszukaj w googlach

np. http://www.akademiakomputronik.pl/artykul/czym-sie-rozni-windows-8-od-windows-7

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

9 nie ma bo wszystkie windy w większym lub mniejszym stopniu mają kod źródłowy dos i 9 by wykryło jak 95,98 sam MS o tym pisał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.06.2015 o 16:04, Carter napisał:

9 nie ma bo wszystkie windy w większym lub mniejszym stopniu mają kod źródłowy dos i
9 by wykryło jak 95,98 sam MS o tym pisał


Od biedy Win 8.1 to 9 :/
Zastanawiam się, jak wielka była skala problemu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.06.2015 o 22:43, zerohunter napisał:

A jak ja będę updatował, jak mam już W10 insidera, mogę skoczyć od razu z tej wersji
co mam?


Krążą plotki, że testerzy Insidera mogą liczyć na darmową kopię WIN10, ale na razie to jest plotka.

Trzeba poczekać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najlepsza druga strona prezentacji "niektóre aplikacje są sprzedawane osobno" . Proszę pasek start dlc 5zł kosz dlc 10.
A tak na serio nigdzie nie jest napisane (nawet oficjalne fora ms) co będzie gdy- masz orginalny 7,8,1 win zrobisz ubdate po roku padł dysk co wtedy 7,8.1 wgrasz na nowy bo masz ale 10 po roku już płatna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem, to będzie można wgrać od razu 10 bez konieczności aktualizacji, po roku czy 2 też. Ograniczono czasowy jest sam fakt "zakupu" aktualizacji za 0 zł, nie jej przeprowadzenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Windows 10 jest testowany przez około 4 miliony osób.

Co stanie się z kompilacjami "dziesiątki" w postaci buildów Windows 10 Pro Insider Preview po premierze finalnej wersji systemu ?

Te będzie można jeszcze używać przez jakiś czas, ale jesienią wygasną i staną się bezużyteczne.

Co więc należy zrobić ?

Na szczęście, co Microsoft już potwierdził, uczestnicy programu Windows Insider otrzymają bezpłatnie dostęp do finalnej wersji systemu (Windows 10 GA) już w trakcie premiery "dziesiątki", czyli 29 lipca].

System będzie dostępny w usłudze Windows Update.

No to testerzy WIN 10 zapisani do programu Insider, mają widoczne światelko w tunelu odnośnie otrzymania darmowej, finalnej wersji WIN10 ;)

Zobaczymy, uwierzymy :Up_to_s:


Żródłó: http://www.komputerswiat.pl/nowosci/programy/2015/23/testujesz-windows-10-pro-insider-preview-finalne-wydanie-systemu-dostaniesz-29-lipca.aspx

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chyba wrócę dzisiaj do wersji preview Win10, jeżeli aktualizacja do wersji finalnej nie wymusi formatu partycji systemowej i instalacji od nowa, tak jak było wcześniej z systemami testowymi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli to co opisane jest w poście powyżej jest prawdą, to testerzy z Insidera powinni mieć darmową aktualizację wersji testowej WIN10 do wersji finalnej i to za darmo.

A aktualizacja oznacza zachowanie wszystkich dotychcczasowych ustawień systemu, jak to ma zawsze miejsce.


Tu masz oficjalną kompilację 10130 ze stronki MS w języku Polskim:


http://go.microsoft.com/fwlink/p/?LinkId=522170


Źródłó: http://windows.microsoft.com/pl-pl/windows/preview-iso

20150608175335

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Już gdzieś widziałem informację, że posiadacze wersji Preview będą musieli aktywować swoją kopię Win10 starym kluczem Windowsa, bo za darmo jej nie dostaną ot tak. Zachowane jednak zostaną ustawienia, co różni się od wersji testowych poprzednich Windowsów (te wymagały formatu).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.06.2015 o 19:13, Henrar napisał:

Już gdzieś widziałem informację, że posiadacze wersji Preview będą musieli aktywować
swoją kopię Win10 starym kluczem Windowsa, bo za darmo jej nie dostaną ot tak. Zachowane
jednak zostaną ustawienia, co różni się od wersji testowych poprzednich Windowsów (te
wymagały formatu).

Czyli co? Jak zainstaluję sobie preview. To na premierę będę musiał wklepać swój klucz z 8 i to będzie all?
Dobrze rozumiem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.06.2015 o 19:25, LaplaceNoMa napisał:

Czyli co? Jak zainstaluję sobie preview. To na premierę będę musiał wklepać swój klucz
z 8 i to będzie all?
Dobrze rozumiem?

Tak to powinno wyglądać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bleh, widzę, że wersja 10130 jest jeszcze mało stabilna, bo na dzień dobry uwaliła mi kartę sieciową tak, że nie widzi kabla, chociaż samo urządzenie widzi (płyta główna to EVGA X99 Classified, karta sieciowa to wbudowana Intelówka).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.06.2015 o 11:04, S1G napisał:

Z tego co wiem, to będzie można wgrać od razu 10 bez konieczności aktualizacji, po roku
czy 2 też. Ograniczono czasowy jest sam fakt "zakupu" aktualizacji za 0 zł, nie jej przeprowadzenie.

Ale jak wgrać ci co mają 7,8,8.1 dostaną to jako ubdate nie wgrasz tego na czysto nie dostaniesz fizycznego nośnika z płytą i kluczem więc jak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.06.2015 o 23:24, Carter napisał:

dostaniesz fizycznego nośnika z płytą i kluczem więc jak?

Klucz albo dostaniesz w czasie aktualizacji, albo też już posiadany zacznie działać jako klucz do 10. Co zaś się tyczy płyty, to obraz płyty prawdopodobnie zostanie udostępniony "do ściągnięcia", też podczas aktualizacji albo też "publicznie", na FTP Microsoftu.


ps ponoć instalka 8(.1) jest udostępniania, więc tu pewnie będzie podobnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować