Zaloguj się, aby obserwować  
Prince_Miki

Windows 10 - temat ogólny

833 postów w tym temacie

Słyszałem o tym, ale wolę poczekać na aktualizację. Po za tym to taka staromodna metoda. Chcę wejść w nowy rozdział Windowsa jak należy. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.07.2015 o 10:49, Kraju napisał:

Słyszałem o tym, ale wolę poczekać na aktualizację. Po za tym to taka staromodna metoda.
Chcę wejść w nowy rozdział Windowsa jak należy. :D

Bo ja wiem. Sam aktualizowałem 8.1 przez to i poszło jak należy i chodzi bardzo sprawnie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.07.2015 o 10:22, Andrzej15 napisał:

Ciekawa rzecz. Dzisiaj o 01.00 sprawdzałem czy mam już dostęp do Windowsa 10. Nic mi
nie wykrywało, więc pomyślałem że sobie na niego poczekam(dość późno rezerwowałem tą
aktualizację). Dzisiaj rano patrzę do Windows Udpate, a tu nie ma komunikatu o rezerwacji
zaś w historii aktualizacji mam wpis o nieudanej aktualizacji do dziesiątki.

Z tego co czytałem, to dość częsty problem ale rozwiązanie, z tego co widziałem, wygląda
banalnie. Ale mimo wszystko, wstrzymam się z przenoszeniem.


też mam ten błąd...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O, i aktualizacja z Siódemki do Dziesiątki na biurowo-domowym PC-cie skończona. W sumie bardzo sprawnie poszła - włączyłem o 9 PC-ta, kliknąłem na ikonkę z której rezerwowało się aktualizację, opcja upgrade''u już się pokazała. Trzy kliknięcia, komp się zresetował i jakieś 40 minut później wystarczyło tylko poprzestawiać kilka domyślnych opcji MS''u które oceniam jako spyware (nie Microsofcie, nie musisz znać mojej historii przeglądania, naprawdę!). Wszystko wydaje się działać.

Teraz jeszcze we własnej maszynie będę robić podobny skok z 8.1 do 10tki, tu obstawiam więcej problemów bo i sam komp o wiele nowszy i nawet W10 może nie mieć do niego domyślnych sterowników.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.07.2015 o 15:11, Carter napisał:

A u mnie nic nie pobiera dalej komunikat jak bedzie gotowa aktualizacja to cie powiadomimy.


Wykonaj te kroki:

1. Udajecie się do katalogu C:\Windows\SoftwareDistribution\Download i następnie usuwacie całą jego zawartość.

2. Uruchamiacie Wiersz polecenia na prawach administratora i wpisujecie polecenie wuauclt.exe /updatenow, które zatwierdzacie klawiszem ENTER.

3. Uruchamiacie usługę Windows Update i wyszukujecie aktualizacje. Po jakimś czasie powinniście zobaczyć komunikat o możliwości zainstalowania Windows 10.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.07.2015 o 15:12, lis_23 napisał:

U mnie aktualizacja już zniknęła a próba uaktualnienia do W10 Home nie powiodła się.


Zastosuj rozwiązanie Isildura - działa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.07.2015 o 15:12, lis_23 napisał:

U mnie aktualizacja już zniknęła a próba uaktualnienia do W10 Home nie powiodła się.


Spróbuj wykonać te czynności, które podałem w poprzednim poście :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Macie może problem z aktywacją nowego Win 10 po aktualizacji - mam nadzieję, że to jakiś ich problem ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja w sumie jestem zaskoczony szybkością tej aktualizacji - dzisiaj koło 10 zarezerwowałem system, po 13 włączylem ponownie laptopa i już się W10 ściągał, koło 15 był już zainstalowany ;) Myślałem, że będę musiał czekać co najmniej kilka dni, a to już :D
Nie zdziwię się jeśli będę musial to powtarzać na jeszcze kilku komputerach w domu :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.07.2015 o 16:38, scott napisał:

Macie może problem z aktywacją nowego Win 10 po aktualizacji - mam nadzieję, że to jakiś
ich problem ;/


Serwery przeciążone.

Dzisiaj, gdy instalowałem system z pendriva chciałęm od razu się zalogowac na konto MS i napisano mi, że teraz się nie da i mam spróbowac później.

Tak też zrobiłem i aktywacja już jest wykonana.


Czy u Was też jest numer 10240 16384 ?

Miało być 10240 16405

Możecie to sprawdzić u siebie ?


Uruchom wiersz polecenia jako admin i wpisz: slmgr /dlv i klik Enter

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.07.2015 o 15:17, Isildur napisał:

> U mnie aktualizacja już zniknęła a próba uaktualnienia do W10 Home nie powiodła
się.

Spróbuj wykonać te czynności, które podałem w poprzednim poście :)

U mnie to nie działa. Do tego zniknęła ta ikonka Winows.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować