Zaloguj się, aby obserwować  
Prince_Miki

Windows 10 - temat ogólny

833 postów w tym temacie

Ja dałem se na spokój narazie premiera dziś cały świat pobiera,ms pisał ,że będzie partiami udostępniał .
Podałem wcześniej link do strony możesz pobrać obraz iso 10 i zrobić sobie ubdate.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 29.07.2015 o 21:05, Radekl2 napisał:

\SoftwareDistribution\Download ale nic to nie dało. Mi nie wyskakuje żadne błąd tylko
zwyczajnie nie dostałem możliwości aktualizacji. Mogę coś zrobić poza czekaniem?


Sciagasz link ze strony która została gdzieś tu podana i odpalasz. Ja tak zrobiłem. Jedyne co miałem to problem ze sterownikami nvidia. Musiałem czały ten nvidia exp ściągnać od nowa i zainstalować. Reszta działa na razie bez problemów. Wszystko łącznie ze ściągnięciem trwało może 1-1,5h.

Chciałbym jeszcze zapytać jak mogę zmienić nazwę użytkownika. Mam Jacek i w ustawieniach kont nie ma zmiany nazwy ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czyli jest szansa, że miałem zwyczajnie pecha i jednak kiedyś Microsoft sobie przypomni o mojej rezerwacji? Bo ja myślałem, że to jakiś błąd czy coś, szczególnie, że nie pamiętam, żebym rezerwował tego Windowsa :D Znaczy wiem, ze zacząłem ale chyba w końcu nie potwierdziłem, a tu wyskakuje informacja, że wszystko pięknie zaklepane i tylko czekać :)
Nie śpieszy mi się, więc poczekam do końca tygodnia i jak nic nie ruszy to zacznę kombinować.
Mam tylko jeszcze jedno pytanie- chciałem sobie wyczyścić kompletnie komputer- będę miał taką możliwość przy przechodzeniu z 7 na 10 czy czysta instalacja nie wchodzi w grę i będę musiał coś potem kombinować? Chciałbym wejść w 10 z "świeżym" laptopem, bez żadnych danych, bo w sumie już trochę muli :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ok zmieniłem nazwę konta. Myslałem że panelu sterowania nie ma ale jest. Wczesniej miałem Win 7 między win 7 a 10 jest spora róznica ale podobno między 8.1 a 10 jest mniejsza w wyglądzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no...ja już mogę sobie uaktualnić Windowsa, ale jakoże że korzystam z AutoCADa itd to jeednak wolę trochę poczekać, niech inni najpierw przetestują xd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To musisz ściągnąć ten plik co ktoś podał. I tam masz do wyboru sciagnać windows 10 home/pro jako instalacja na usb lub jako ISO. Sciagasz iso (lub robisz pendrive z instalacja) i odpalasz z uruchomieniem kompai formatuje dysk systemowy i masz czystego windowsa. Ja pewnie to zrobię po jakimś czasie bo nie lubię za bardzo takich upgrade ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.07.2015 o 21:43, Traitor napisał:

no...ja już mogę sobie uaktualnić Windowsa, ale jakoże że korzystam z AutoCADa itd to
jeednak wolę trochę poczekać, niech inni najpierw przetestują xd


Jak Ci autocad działał na windows 8.1 to tu będzie też działał. Te systemy wiele się nie róznią. Oczywiście można pcozekać. Mi wszystkie te hm.. techniczne programy jak do montażu, tworzenia efektów i obiektów 3d itp. działają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pytanko do osób znających się, potrzebuje zainstalować starsze sterowniki do karty graficznej bo z nowymi nie współpracuje mi Diablo 3. Windows 10 zainstalował mi najnowsze czy jeśli zainstaluję te: http://support.amd.com/en-us/download/desktop/previous/detail?os=Windows%207%20-%2064&rev=14.4 Będzie to działało czy nie warto kombinować?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.07.2015 o 20:15, Isildur napisał:



Dzięki.. po skorzystaniu z tego, a następnie metody z czyszczeniem folderu/wierszem poleceń .. wreszcie ruszylo dalej!
Oby dalej już było bez problemów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tylko jak wtedy wyglada sprawa z kodem aktywacyjnym? Bo ja mam tylko ten do 7 z tyłu laptopa. Myślałem, że ten obraz ISO to tylko dla tych co jakoś zdobyli kod do 10. Jak wygrzebię gdzieś jakaś czystą płytę to spróbuję tak zrobić, bo nie ma opcji, żeby przez aktualizację zainstalować na czysto? Myślałem, żeby zrobić aktualizację a potem zwyczajnie przeinstalować windowsa. Tylko w sumie nie wiem czy takim sposobem zainstaluje się 7 (naturalna dla tego laptopa), czy 10 :)
Ogólnie trochę się wahałem z przejściem na ten całkowicie nowy wygląd 10 (8 sobie odpuściłem) ale nie można tak stać w miejscu jak świat pędzi do przodu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

UWAGA!

Jeśli ktoś był w programie Insider i używał testową wersję Windows 10, to po instalacji "na czysto" nie będzie mógł jej aktywować kluczem do poprzednio posiadanego systemu (Win 7, 8 czy 8.1).Klucz dla Windows 10 jest inny, przydzielony każdemu użytkownikowi Windows 10. Na tę chwilę trzeba odczytać klucz zapisany w BIOSie płyty głównej, np. takim programem (sprawdzony osobiście - działa):
http://janek2012.eu/ultimate-pid-checker/
Po uruchomieniu kliknąć na ikonkę Windows i wyświetli się klucz systemu, którego należy użyć do aktywacji przydzielonej użytkownikowi kopii Windows 10.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moja instalacja Windowsa 10 to chyba historia z cyklu niekończącej się opowieści.

Po tym jak juz ruszyło w Windows Update, to się potem zatrzymało. ściągnęło tych parę giga, przygotowywało do instalacji, a potem aby sprawdzić system. Zażądał instalacji nowych sterowników, próba automatycznej instalacji nieudana, kod błędu: 80070103, czyli ze strony pomocy: "może to oznaczać próbę zainstalowania sterownika, który już jest zainstalowany na komputerze, lub sterownika, który może być mniej zgodny niż sterownik już zainstalowany. "..

Po próbie ukrycia cała instalacja znikła!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.07.2015 o 22:13, Assurubalit napisał:

Moja instalacja Windowsa 10 to chyba historia z cyklu niekończącej się opowieści.

Po tym jak juz ruszyło w Windows Update, to się potem zatrzymało. ściągnęło tych parę
giga, przygotowywało do instalacji, a potem aby sprawdzić system. Zażądał instalacji
nowych sterowników, próba automatycznej instalacji nieudana, kod błędu: 80070103, czyli
ze strony pomocy: "może to oznaczać próbę zainstalowania sterownika, który już jest zainstalowany
na komputerze, lub sterownika, który może być mniej zgodny niż sterownik już zainstalowany.
"..

Po próbie ukrycia cała instalacja znikła!


Próbowałeś aktualizacji z pod tego programu od MS ?

https://www.microsoft.com/pl-pl/software-download/windows10

Po uruchomieniu tego programika, masz do wyboru:

- aktualizację - to sobie wybierz

- utworzenie ISO.

20150729222949

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.07.2015 o 22:00, mrosi napisał:

UWAGA!

Dnia 29.07.2015 o 22:00, mrosi napisał:

użyć do aktywacji przydzielonej użytkownikowi kopii Windows 10.

>Znaczy ,że dostane inny klucz nie ten co mam na naklejce od 7 ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 29.07.2015 o 21:47, Isildur napisał:

zainstaluję te: http://support.amd.com/en-us/download/desktop/previous/detail?os=Windows%207%20-%2064&rev=14.4
Będzie to działało czy nie warto kombinować?


Ja nie miałem kłopotów z Diablo 3 i własnie gram. Po upgrade windowsa zainstalowałem od nowa (bez odinstalowania starej wersji) nvidia experience. Potem to zainstalowało nowe sterowniki dla Direxa 12 i windowsa 10 i WoW, HotS i Diablo 3 chula jak ta lala.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 29.07.2015 o 21:52, Radekl2 napisał:

Ogólnie trochę się wahałem z przejściem na ten całkowicie nowy wygląd 10 (8 sobie odpuściłem)
ale nie można tak stać w miejscu jak świat pędzi do przodu :)


Powinno Ci przyjąć klucz bez problemów. Pewnie blokadę dopiero wprowadzą za rok na serię klucz 7 i 10. Chociaż nie wiem jakim cudem jak bym chciał przeinstalować za 1,5 roku a mam klucz do 7 przyjmie mój klucz. Ale może to jakoś zrobią. Dziwie się że nie ma przypisania klucza do swojego konta microsoftu było by to super rozwiązanie.

Ja własnie przeszedłem z 7 i dla mnie jest duża różnica. Jak byś przechodził z 8 to pewnie była by duzo mniejsza. Mi się podoba, wiekszych problemów nie miałem ale na bank zrobię to co Ty chcesz zrobić, wolę mieć nową instalacje i plik iso już pobrałem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.07.2015 o 23:57, Kafar napisał:

Ja nie miałem kłopotów z Diablo 3 i własnie gram. Po upgrade windowsa zainstalowałem
od nowa (bez odinstalowania starej wersji) nvidia experience. Potem to zainstalowało
nowe sterowniki dla Direxa 12 i windowsa 10 i WoW, HotS i Diablo 3 chula jak ta lala.


W przypadku kart ATI w dwóch lokacjach a dokładnie Bezludne piaski w drugim akcie i na bagnach w piątym akcie, obraz gry zatrzymuje się w miejscu jedynie słychać dźwięki z gry. Tutaj pomagają jedynie stare sterowniki do karty graficznej, bo Blizzard olewa ten problem od roku. Dlatego pytam, czy te stare działające pod Windows 8.1 zadziałają pod Windowsem 10 :)

Jeśli omijam te lokacje to da się grać, ale to jest upierdliwe xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.07.2015 o 22:34, Isildur napisał:

Mam pytanie, używałeś wersji testowej Windows 10, orientujesz się może o tym: http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=96518&pid=208
?


Jestem Insiderem, ale mam kartę Nvidii.

U mnie system też instaluje najnowsze sterowniki, ale można to wyłączyć tutaj:

PPM na Komputer -> właściwości -> zaawansowane ustawienia systemu -> sprzęt -> ustawienia instalacji urządzeń i tam sobie ustawiasz, aby WU nie instalował automatycznie sterowników do urządzeń.

Następnie uruchamiasz DDU i odinstalowujesz sterownik graficzny, i instalujesz starszy sterownik, który działa z grą :)

http://www.guru3d.com/files-details/display-driver-uninstaller-download.html

20150730002334

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować