Zaloguj się, aby obserwować  
Prince_Miki

Windows 10 - temat ogólny

833 postów w tym temacie

Tylko pytanie czy te dedykowane pod windows 8.1 odpalą na 10 ;)
Ok spróbuję to w ciągu dnia, dzięki za pomoc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pytanie z innej troszkę beczki - nie zarezerwowałem sobie Win 10 wcześniej (zapomniałem na amen o tym) a dzisiaj ikonka przy zegarze zniknęła. Czy to oznacza, że jeśli chcę Win 10 to muszę go kupić? Czy będzie to wznowione na przykład?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.07.2015 o 00:39, haderQ napisał:

Pytanie z innej troszkę beczki - nie zarezerwowałem sobie Win 10 wcześniej (zapomniałem
na amen o tym) a dzisiaj ikonka przy zegarze zniknęła. Czy to oznacza, że jeśli chcę
Win 10 to muszę go kupić? Czy będzie to wznowione na przykład?


Przez najbliższy rok można bezpłatnie pobrać w celu aktualizacji za darmo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dodam tylko dla osob, ktore wahaja sie czy testowac - powrot do win7 trwa niecale 60 sekund :P

PS. Jesli ktos gra w NBA 2k15 - gra na win10 nie laczy sie z serwerami 2k. Stad wiem ile trwa usuniecie atualizacji do 10 :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja sobie podziwiam, jak Windows próbuje zainstalować wersję 10, a mu to nie wychodzi - przynajmniej tak wynika z historii aktualizacji. Na razie nic z tym nie będę robił.

Mam pytanie do tych, co już mają Windowsa 10 - aktualizacja obyła się bez problemów? Wszystko działa po upgradzie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.07.2015 o 01:12, Andrzej15 napisał:

Mam pytanie do tych, co już mają Windowsa 10 - aktualizacja obyła się bez problemów?
Wszystko działa po upgradzie?


Instalacje bez problemów, nie musiałem sterowników instalować, wszystko hula bez problemów. Mam wrażenie, że 10 działa szybciej niż 8.1 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy to bug czy tak ma być, ale nie mogę nic przypiąć do Menu Start. Nie chodzi o kafelki. Chodzi o opcję po przeciągnięciu ikony/folderu na start w lewym dolnym rogu. Pojawia się "przypnij do Menu Start", ale i tak się nic nie przypina. Mam tylko najczęsciej używane.

Oprócz tego jestem mile zaskoczony Win10, chodzi żwawo i wygląda fajnie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.07.2015 o 22:45, Carter napisał:

użyć do aktywacji przydzielonej użytkownikowi kopii Windows 10.
Znaczy ,że dostane inny klucz nie ten co mam na naklejce od 7 ??


Tak. Jak sprawdzisz tym programikiem, to zobaczysz, że klucz jest inny od tego, który masz dla Windows 7 i inny od tego, jaki dostali wszyscy przesyępujący do testów Windows 10.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.07.2015 o 08:01, Satruss napisał:

Nie wiem czy to bug czy tak ma być, ale nie mogę nic przypiąć do Menu Start. Nie chodzi
o kafelki. Chodzi o opcję po przeciągnięciu ikony/folderu na start w lewym dolnym rogu.
Pojawia się "przypnij do Menu Start", ale i tak się nic nie przypina. Mam tylko najczęsciej
używane.

Oprócz tego jestem mile zaskoczony Win10, chodzi żwawo i wygląda fajnie :)


Tak ma być, kliknij PPM na pulpicie i wejdź w "Personalizacja" - tam po lewej kliknij Start i wyłącz najczęściej używane i wtedy spróbuj. Nie jestem pewny czy zadziała ale spróbować można :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę edytować poprzedniego posta, a mam pytanie - na dysku systemowym stworzyły mi się foldery o nazwach : $Windows.~BT oraz $Windows.~WS - oba są ukryte. Czy mogę je usunąć? Zajmują 11 Gb. Z tego co czytałem ten z końcówką BT to rozpakowana instalka systemu i aktualizacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ok, aktualizacja przebiegła bezproblemowo w sumie, i wszystko działa jak należy.
poza jedną rzeczą, a mianowicie w grze The forest nie ma w ogóle dźwięku, tylko trzaski, zarówno w menu jak i samej grze. Nie bardzo wiem dlaczego, zwłaszcza, że poprzednio było ok, a innym ludziom na win 10 gra nie sprawia żadnych problemów. Co ewentualnie mogę sprawdzić/przestawić żeby rozwiązać tą kwestię?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Okej, zarezerwowałem swoją kopię po dokonaniu apdejtów. Rozumiem, że nie można sprawdzic przebiegu pobierania systemu? I jeszcze pytanie - czy jest sens w ogóle instalować na średniej klasie lapku? I3 2.3GHZ, Geforce 710m, 4gb ramu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

System działa lepiej niż W7 i dużo lepiej niż 8.1, więc jeżeli nie miałeś problemów z tymi systemami, to śmiało instaluj. Co do pobierania, to wszystko masz w Windows Update.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

PANOWIE: nie trzeba już rezerwować WIN10 do aktualizacji z WIN7/8.1, ponieważ jest w sieci programik MS do aktualizacji bezpośredniej - był podany wcześniej.

Pobierzcie ten programik i wybierzcie aktualizacje lub nośnik, w zależności jak chcecie instalować system.

http://www.microsoft.com/pl-pl/software-download/windows10

Użytkownicy przechodzący z WIN7/8.1 do WIN10 powinni wybrać "aktualizację".

W czasie aktualizacji, nie wprowadzać klucza aktywacyjnego, tylko klikać "pomiń".

Po zainstalowaniu systemu, należy zalogować się na swoje konto MS.

System zaktywuje się automatycznie na ogólny klucz, a później powinien przypisać Wasz oryginalny z wcześniejszego systemu.

Tylko dajcie systemowi troszkę czasu, bo MS jest kompletnie przeciążony i często odrzuca aktywację.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 30.07.2015 o 11:23, leven napisał:


Po zainstalowaniu systemu, należy zalogować się na swoje konto MS.


A co, jeżeli ktoś nie ma takiego konta lub nie zna loginu i hasła?
Ja nigdy nie instalowałem samodzielnie Windowsa, ostatnio robił to informatyk / sprzedawca u którego kupowałem sprzęt i system. Jak sprawdzić, czy takie konto w ogóle posiadam?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.07.2015 o 10:05, haderQ napisał:

Tak ma być, kliknij PPM na pulpicie i wejdź w "Personalizacja" - tam po lewej kliknij
Start i wyłącz najczęściej używane i wtedy spróbuj. Nie jestem pewny czy zadziała ale
spróbować można :)


Próbowałem. Nadal nic. A widziałem na screenach, że na poprzednich buildach były i najczęściej używane i przypięte po lewej stronie Menu Start. Pod nazwą użytkownika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować