Zaloguj się, aby obserwować  
Prince_Miki

Windows 10 - temat ogólny

833 postów w tym temacie

Usuwamy wszystko z tego katalogu: C:\Windows\SoftwareDistribution\Download
Po czym uruchamiamy cmd jako administrator i wpisujemy tę komendę: wuauclt.exe /updatenow (można skopiować).
Po chwili lub kilku minutach powinno rozpocząć się pobieranie. Jeżeli nie, trzeba zrestartować kompa i powtórzyć czynność.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.07.2015 o 15:54, Cierpik182 napisał:

Wyszukaj -> ustawienia -> personalizacja -> kolory.


Dziękuję bardzo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Robił ktoś już instalke na czysto z kluczem z aktualizacji?
Pytam bo nie wiem czy pójdzie Windows w kompie siedzi od początku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.07.2015 o 16:15, Carter napisał:

Robił ktoś już instalke na czysto z kluczem z aktualizacji?
Pytam bo nie wiem czy pójdzie Windows w kompie siedzi od początku.


Tego klucza nie należy wpisywać bo jest grupowy.

Jeśli chcesz mieć legalną i łatwą w aktywacji 10tkę to:
a) Upgrade''ujesz Windows 7 bądź 8.1 z poziomu systemu. Microsoft zobaczy że masz legalny klucz poprzedniej wersji i doda twoją konfigurację sprzętową do swojej bazy.
b) Od teraz możesz nawet wszystko sformatować i zainstalować 10tkę na czysto. Przy pytaniu o klucz dajesz pomiń/skip. Aktywacja sama się powiedzie bo MS sobie ze swojej bazy pobierze że twój komputer ma prawo do tego systemu (bylebyś nie zmieniał płyty głównej).
Alternatywa:
Ponoć do Windowsa 10 bezpośrednio wchodzi klucz od Windowsa 8.1 jeśli taki miałeś dotychczas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

gdzie ja mogę zmienić w koncie microsoftu maila ?;/ na litośc boską MS to nadal średnowiecze. Na cholerę komplikują sprawę ;/,

Zamiast prosto zakładasz konto microsoft na stronie. Podajesz klucz i zawsze i każdy komputer który zaloguje się na tym koncie (a moze byc na raz na jednym zalogowane) bedzie miał oryginalnego windowsa z klucza który ty podałes. Proste i przejrzyste. To nieeeee kur..de po prostu rozwiązania jak z końca lat 90 ;/ konto microsoft i konto xbox live jeszcze jako osobne konta są ;/ Tragedia. niby to samo ale logować się osobno trzeba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jednak potrzebuję jeszcze waszej pomocy :D
Czekałem i czekałem aż Microsoft przypomni sobie o mojej rezerwacji i w końcu zdecydowałem się zrobić to na własną rękę dzięki temu programowi ( https://www.microsoft.com/pl-pl/software-download/windows10).
Po dość długim czasie piszę z Windowsa 10, ale zastanawia mnie kilka rzeczy. Nie musiałem nigdzie podawać kodu aktywacyjnego, ani logować się na konto Microsoftu (którego chyba nawet nie mam). Tak ma być?
Chcę sobie teraz przeinstalować system na czysto. Użyłem więc tego programu ( http://janek2012.eu/ultimate-pid-checker/), który pokazał, że kod aktywacyjny jest całkowicie inny niż ten, który mam na naklejce laptopa (do Windowsa 7). Czyli jak będę instalował na czysto mam wpisać ten kod z tego programu? Dodam też, że kod jest całkowicie inny niż to co pisaliście stronę wcześniej, zaczyna się na YTM, a kończy na -VX7.
I jeszcze jedno- jeśli zrobię ten reinstall z płyty, na którą nagrałem obraz ISO to będę miał możliwość powrotu do 7 czy to już przepada całkowicie?
I oczywiście dajcie znać co z tym kontem Microsoftu... Skype niby mam ale za nic mój jedyny mail nie wchodzi. Potrzebne mi to?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.07.2015 o 17:01, Radekl2 napisał:

Dodam też, że kod jest całkowicie inny niż to co pisaliście stronę wcześniej,
zaczyna się na YTM, a kończy na -VX7.

Niech zgadnę, YTMG3-N6DKC-DKB77-7M9GH-8HVX7?
Masz go NIE używać przy instalacji. Microsoft już sobie ciebie zapisał w swojej bazie danych (a konkretniej - unikatowy identyfikator twojej płyty głównej) i gdy zechcesz zainstalować Windowsa od nowa to w polu na klucz cd masz wybrać skip/pomiń.
Windows i tak się aktywuje tak długo jak nie zmienisz płyty głównej. A jeśli ją zmienisz... to witamy w części na chwilę obecną nieznanej. Podejrzewam że wówczas musiałbyś instalować Siódemkę i dopiero ją upgrade''ować dalej do 10tki - unikatowego klucza nie dostajemy za darmo.

Dnia 31.07.2015 o 17:01, Radekl2 napisał:

I jeszcze jedno- jeśli zrobię ten reinstall z płyty, na którą nagrałem obraz ISO to będę
miał możliwość powrotu do 7 czy to już przepada całkowicie?

Przepada jeśli robisz czystą reinstalkę. Nie przepada jeśli to upgrade.

Dnia 31.07.2015 o 17:01, Radekl2 napisał:

I oczywiście dajcie znać co z tym kontem Microsoftu... Skype niby mam ale za nic mój
jedyny mail nie wchodzi. Potrzebne mi to?

W sumie niepotrzebne.

Skądinąd - jest opisana przez MS metoda na wymuszenie aktualizacji (zakładając że w ogóle się zarejestrowałeś do tego że chcesz 10tkę i twój obecny Windows pobrał sobie pliki instalacyjne).
https://answers.microsoft.com/en-us/windows/forum/windows_10-windows_install/windows-update-installation-failure-80240020/d695e827-9774-4e10-8972-df8d51a7bb51?auth=1

"If you are very eager to upgrade, tech savvy users with the above message can modify the following registry key to install immediately.

Warning: Serious problems might occur if you modify the registry incorrectly. Before you modify it, back up the registry for restoration in case problems occur.

Locate the registry key: [HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\WindowsUpdate\OSUpgrade ]

It should exist, but if not, create it.

Create a new DWORD (32-bit) Value with Name = "AllowOSUpgrade” (without the quotes), and set the Value = 0x00000001.


Once the registry key is modified, close and reopen the desktop Control Panel, go to Windows Update and check for updates. You should now be able to click the Get Started button to upgrade to Windows 10. Note: Windows 8.1 users must go to the desktop Control Panel, and not the modern Windows Update UI.” "

Metoda sprawdzona, działa. Pozwala na natychmiastowy upgrade z 7 i 8.1 bez czekania w kolejce, system bezproblemowo sam się aktywuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja robiłem tym sposobem, który podałem wyżej i było ok. Bez bawienia się pobieraniem dodatkowych plików czy coś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.07.2015 o 17:36, ziptofaf napisał:

Masz go NIE używać przy instalacji. Microsoft już sobie ciebie zapisał w swojej bazie
danych (a konkretniej - unikatowy identyfikator twojej płyty głównej) i gdy zechcesz
zainstalować Windowsa od nowa to w polu na klucz cd masz wybrać skip/pomiń.
Windows i tak się aktywuje tak długo jak nie zmienisz płyty głównej. A jeśli ją zmienisz...
to witamy w części na chwilę obecną nieznanej. Podejrzewam że wówczas musiałbyś instalować
Siódemkę i dopiero ją upgrade''ować dalej do 10tki - unikatowego klucza nie dostajemy
za darmo.


Czyli jak to jest obecnie jest? Na jednym koncie Microsoftu aktualizowałem sobie z win7 do 10ki. Żadnych kodów ani jakiś dziwnych ceremoniałów nie przechodziłem, podałem tylko mail. Aktualizacja przebiegła z automatu (wcześniej ściągnęła pliki). I teraz pytanie:
- jeśli M$ zapisał sobie identyfikator MOBO, to nie mogę jej przyszłości zmienić? Jeden system per MOBO? Co w przypadku gdy:
1. kupię nową płytę główną
2. chciałbym zainstalować 10tke na innym komputerze, korzystając znowu z tego samego konta
3. chciałbym mieć kilka komputerów z jednocześnie zainstalowanymi 10tkami obsługiwanymi z jednego konta?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.07.2015 o 18:18, treek napisał:

I teraz pytanie:
- jeśli M$ zapisał sobie identyfikator MOBO, to nie mogę jej przyszłości zmienić? Jeden
system per MOBO
? Co w przypadku gdy:
1. kupię nową płytę główną

Instalujesz wersję na którą masz licencję. Czyli 7 czy tam 8.1. Update''ujesz na maksa. Aktualizujesz do 10tki (masz na to rok).

Dnia 31.07.2015 o 18:18, treek napisał:

2. chciałbym zainstalować 10tke na innym komputerze, korzystając znowu z tego samego
konta

Jak wyżej.

Dnia 31.07.2015 o 18:18, treek napisał:

3. chciałbym mieć kilka komputerów z jednocześnie zainstalowanymi 10tkami obsługiwanymi
z jednego konta?

To się pewnie da. W końcu Windows 10 i tak namawia cię do korzystania z konta online.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.07.2015 o 17:36, ziptofaf napisał:

Niech zgadnę, YTMG3-N6DKC-DKB77-7M9GH-8HVX7?

A już się cieszyłem, ze dostałem jakiś unikat :D

Dnia 31.07.2015 o 17:36, ziptofaf napisał:

Masz go NIE używać przy instalacji. Microsoft już sobie ciebie zapisał w swojej bazie
danych (a konkretniej - unikatowy identyfikator twojej płyty głównej) i gdy zechcesz
zainstalować Windowsa od nowa to w polu na klucz cd masz wybrać skip/pomiń.

Rozumiem, ale jak ja nie mam konta Microsoftu to mogę być pewny, że sobie mnie jakoś zapisał? Wiesz, wolę się upewnić przed tą czystą instalacją z płyty, że to zadziała i nie pojawi się żaden problem z brakującym kodem.

Dnia 31.07.2015 o 17:36, ziptofaf napisał:

Windows i tak się aktywuje tak długo jak nie zmienisz płyty głównej. A jeśli ją zmienisz...

To jest laptop, więc jak coś zmienię to raczej całość :)

Dnia 31.07.2015 o 17:36, ziptofaf napisał:

Przepada jeśli robisz czystą reinstalkę. Nie przepada jeśli to upgrade.

A jakbym się uparł i zdobył płytę do 7 to klucz z naklejki na laptopie już nie zadziała?

Dnia 31.07.2015 o 17:36, ziptofaf napisał:

Skądinąd - jest opisana przez MS metoda na wymuszenie aktualizacji (zakładając że w ogóle
się zarejestrowałeś do tego że chcesz 10tkę i twój obecny Windows pobrał sobie pliki
instalacyjne).

Najśmieszniejsze jest to, że byłem pewny, iż nie zarezerwowałem tego Windowsa- znaczy na 100% zacząłem, ale chyba maila nie podawałem i zrezygnowałem z myślą, że muszę się namyślić, czy to nie podpucha :D. Jednak gdy potem sprawdziłem stan mojej rezerwacji to było napisane, że nic już nie muszę robić, bo Windowsa 10 zarezerwowałem i muszę tylko czekać. Miałem dostać informację, kiedy aktualizacja będzie dla mnie gotowa ale nie wytrzymałem i sam zaktualizowałem przez program pobrany ze strony Microsoftu.

Tak więc najważniejsza sprawa dla mnie: czy muszę mieć konto Microsoftu, żeby on sobie mnie jakoś zapamiętał i żeby mógł stwierdzić, że to ja legalnie używam Windowsa 10 na tym laptopie, czy nie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.07.2015 o 18:49, Radekl2 napisał:

A już się cieszyłem, ze dostałem jakiś unikat :D


To chyba ja dostałem unikat mój klucz kończy się na -xxx6T xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować