Zaloguj się, aby obserwować  
Prince_Miki

Windows 10 - temat ogólny

833 postów w tym temacie

VK7JG-NPHTM-C97JM-9MPGT-3V66T?
Ziptofaf podawał taki wcześniej :) Czyli są przynajmniej 2 różne klucze, Microsoft się postarał :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.07.2015 o 18:39, ziptofaf napisał:

Instalujesz wersję na którą masz licencję. Czyli 7 czy tam 8.1. Update''ujesz na maksa.
Aktualizujesz do 10tki (masz na to rok).

Mamy 2017, kupuje nową płytę wtedy już nie z aktualizuje do 10tki? Czy będę miał możliwość fresh install?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.07.2015 o 18:49, Radekl2 napisał:

A już się cieszyłem, ze dostałem jakiś unikat :D

Ja jeszcze swojego klucza nigdzie w sieci nie widziałem ale na pewno też NIE unikat (choć Windows 8.1 Pro N jest rzadki). Unikaty tylko dla nowych nabywców ;)

Dnia 31.07.2015 o 18:49, Radekl2 napisał:

Rozumiem, ale jak ja nie mam konta Microsoftu to mogę być pewny, że sobie mnie jakoś
zapisał? Wiesz, wolę się upewnić przed tą czystą instalacją z płyty, że to zadziała i
nie pojawi się żaden problem z brakującym kodem.

Nie pojawi. Tak długo jak nie zmienisz płyty głównej. Nieważne czy masz k

Dnia 31.07.2015 o 18:49, Radekl2 napisał:

A jakbym się uparł i zdobył płytę do 7 to klucz z naklejki na laptopie już nie zadziała?

W Dziesiątce? Nie. Możesz na nowo zainstalować Siódemkę z tego klucza i ją zaktualizować. Licencja do twojego poprzedniego systemu pozostaje całkowicie niezmieniona.

Teoretycznie niezmieniona pozostaje też licencja nowego systemu - czyli jeśli miałeś Win 8.1 Box to 10tka też powinna być Boxem. Teoretycznie bo klucza na to nie dostajesz unikatowego i pewnie trzeba będzie przynajmniej do MS''u zadzwonić a może i pogadać konkretnie z pomocą techniczną. Ot, tutaj jest mnóstwo nieścisłości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.07.2015 o 19:03, treek napisał:

Mamy 2017, kupuje nową płytę wtedy już nie z aktualizuje do 10tki? Czy będę miał możliwość
fresh install?


Już nie zaktualizujesz a fresh install pozostaje poza twoim zasięgiem. Najprawdopodobniej! A przynajmniej nie widzę jak to zrobić skoro nie dostajesz własnego klucza.
Inna sprawa że jak odrobinę poszukasz to za 3-4 miesiące pewnie znajdziesz klucze Win 10 Pro za 180 zł (ba, już po tyle są jeśli wiesz gdzie polować) bo MS nie ma już dziwnych wersji OEM a ich obecna iteracja może być w pełni legalnie sprzedana. Więc nie jest tak źle :P

@ up bo mi wcięło kawałek poprzedniego posta:

Dnia 31.07.2015 o 19:03, treek napisał:

Nie pojawi. Tak długo jak nie zmienisz płyty głównej.

Nieważne czy masz konto MS'a czy nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak wyłączyć na stałe pasek języka? (wprowadzania jak to nazwali w Win10). Wyłączam w wyświetlanych powiadomieniach systemowych. I po każdym restarcie wraca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.07.2015 o 19:05, ziptofaf napisał:

Ja jeszcze swojego klucza nigdzie w sieci nie widziałem ale na pewno też NIE unikat (choć
Windows 8.1 Pro N jest rzadki). Unikaty tylko dla nowych nabywców ;)

Tak właśnie myślałem, że kod zależy od tego jaką wcześniej miało się wersję 7/8.

Dnia 31.07.2015 o 19:05, ziptofaf napisał:

Nie pojawi. Tak długo jak nie zmienisz płyty głównej. Nieważne czy masz k

Ok. To wychodzi na to, że mogę brać się za czyszczenie komputera. Skorzystam może z okazji i zadam trochę głupie pytanie- najlepiej zrobić to wykorzystując płytę z obrazem ISO 10, czy jest może lepszy sposób na pozostawienie systemu i usunięcie wszystkiego innego?

Dnia 31.07.2015 o 19:05, ziptofaf napisał:

W Dziesiątce? Nie. Możesz na nowo zainstalować Siódemkę z tego klucza i ją zaktualizować.
Licencja do twojego poprzedniego systemu pozostaje całkowicie niezmieniona.

Chodziło mi o to czy właśnie dalej mam prawo korzystać z kodu do 7. Dzięki za wyjaśnienie sytuacji.
Ogólnie trochę dziwnie to wyszło. Powinno być to jakoś czytelniej zrobione... Za dużo niejasności, samo przejście z kodu do 7 na jakiś dziwny do 10 w ogóle nie zostało wyjaśnione. Ja myślałem, że zostanę poproszony o wpisanie posiadanego kodu, coś tam się stanie i albo go zaakceptują, albo nie. Jeszcze raz dzięki za pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.07.2015 o 20:23, Radekl2 napisał:

Ok. To wychodzi na to, że mogę brać się za czyszczenie komputera. Skorzystam może z okazji
i zadam trochę głupie pytanie- najlepiej zrobić to wykorzystując płytę z obrazem ISO
10, czy jest może lepszy sposób na pozostawienie systemu i usunięcie wszystkiego innego?

Chyba nie ma. No, z jednym tycim wyjątkiem - lepiej dzisiaj używać pendrive''ów a nie płyt, szybciej idzie proces instalacji :P
Ot, tak naprawdę istotne jest tylko jedno - za pierwszym razem dla pewności aktualizuj istniejący już system do 10tki żeby Microsoft sprawdził że miałeś oryginalną 7mkę, zamieniasz na 10kę i przypisał cię na podstawie posiadanej płyty głównej do swojej bazy danych. Potem już możesz instalować na czysto do woli, tylko wybieraj pomiń gdy spyta o klucz produktu (chyba że masz jakiś unikalny).

Dnia 31.07.2015 o 20:23, Radekl2 napisał:

Chodziło mi o to czy właśnie dalej mam prawo korzystać z kodu do 7. Dzięki za wyjaśnienie
sytuacji.

Z tego co napisał MS - twoja licencja na 10tkę jest przedłużeniem 7mki. Do obu jest ta sama i jedna jedyna licencja. Nie dostajesz drugiej osobnej.

Dnia 31.07.2015 o 20:23, Radekl2 napisał:

Ogólnie trochę dziwnie to wyszło. Powinno być to jakoś czytelniej zrobione... Za dużo
niejasności, samo przejście z kodu do 7 na jakiś dziwny do 10 w ogóle nie zostało wyjaśnione.
Ja myślałem, że zostanę poproszony o wpisanie posiadanego kodu, coś tam się stanie i
albo go zaakceptują, albo nie. Jeszcze raz dzięki za pomoc.

Podejrzewam że to sposób Microsoftu na zwalczanie rynku wtórnego i minimalizację piractwa. Bo zaraz ktoś by zaktualizował do 10tki, klucz do 7mki uznał że może sprzedać itd. Ot, oni jednak na tym systemie też chcą zarobić - dla mnie to miły gest z ich strony że 10tkę można mieć za darmo, nawet pod pewnymi ograniczeniami i nieścisłościami.

Zresztą Microsoft nigdy nie był nadmiernie chamski w stosunku do użytkowników prywatnych - jeśli płyta główna ci się rozwali to można do nich zadzwonić i wyjaśnić sprawę, pewnie pozwolą na ponowną aktywację w jakiś sposób. Opcja zmiany klucza też jest prosta i łatwodostępna w systemie (a sam nowy klucz bez nalepek, pudła, płyty itd. dostaniesz za <200 zł dzisiaj i pewnie za 150-160 zł za rok - mówię o wersji Pro, Home jest nieco tańszy) więc to nie jest tak że nie da się zainstalować 10tki i będziesz skazany na pirata czy wydatek 500 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.07.2015 o 18:39, ziptofaf napisał:

Instalujesz wersję na którą masz licencję. Czyli 7 czy tam 8.1. Update''ujesz na maksa.

Nie trzeba update''ować 8.1 na maksa.
Możesz nawet świeżą instalację update''ować. Wtedy przy pierwszym uruchomieniu tobie wywali
Ekran z przejściem na windows 10, tak jak kiedyś wyskakiwała informacja z możliwością rezerwacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.07.2015 o 20:36, ziptofaf napisał:

Chyba nie ma. No, z jednym tycim wyjątkiem - lepiej dzisiaj używać pendrive''ów a nie
płyt, szybciej idzie proces instalacji :P

Zdaję sobie z tego sprawę ale nie mam odpowiedniego pendriva- został mi tylko jeden, który ma za małą pojemność.

Dnia 31.07.2015 o 20:36, ziptofaf napisał:

dla mnie to miły gest z ich strony że 10tkę
można mieć za darmo, nawet pod pewnymi ograniczeniami i nieścisłościami.

Jasne, ja nie mam zamiaru ich za to krytykować. Dobry gest z ich strony i ja zdaję sobie sprawę, że Microsoft to normalna firma i jakiś zysk w tym widzi. Tylko jak dla mnie było trochę za mało informacji podczas tej aktualizacji, niby nie potrzeba do tego żadnej wiedzy ani umiejętności ale wolałbym wiedzieć co stało się z moim poprzednim systemem, itp :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

Mam problem dotyczący internetu w komputerze. System - Windows 10. Problem wcześniej nie występował, zaczął się po instalacji nowego systemu przy czym... skasowałem pliki starego systemu, więc powrót jest raczej niemożliwy.. a wolałbym uniknąć formata.

Płyta główna to Gigabyte Z97X-Gaming5. Połączenie następowało zawsze przez kabel. Dziś w trakcie korzystania z komputera nagle zostało utracone połączenie z netem - sęk w tym że wszystkie inne komputery/ laptopy w domu nadal połączenie miały i mają [w tym jeden laptop z Win10, z którego teraz piszę], niezależnie czy są na kablu czy na wifi. Jedynie mój komputer jak połączenie nagle stracił, tak go nie ma. Przy diagnostyce wyskakuje następujący problem - "ten komputer jest prawdopodobnie skonfigurowany poprawnie ale urządzenie lub zasób [serwer dns] nie odpowiada".

Próbowałem resetować DNS poprzez wiersz poleceń tymi poleceniami:
1. polecenie ipconfig/ flushdns
2. polecenie ipconfig/ registerdns
3. polecenie ipconfig/ release
4. ipconfig / renew

Jednak przy ostatnim wyskakuje inny błąd - "unable to contact your dhcp server". Wszedłem w ustawienia routera i komputer normalnie ma przydzielone swoje ip, nawet stałe. DNSy są ustawione na 8.8.8.8 i 8.8.4.4. Reinstalowałem sterowniki od karty sieciowej, ale wciąż to samo.

Próby połączenia sie przez wifi [przez zewnętrzną antenkę] albo przez router plusa mobilnego również nie działają - problem ten sam "ten komputer jest prawdopodobnie skonfigurowany poprawnie ale urządzenie lub zasób [serwer dns] nie odpowiada"...

Ktoś? Coś? [Napisałem też w temacie o "Problemach z komputerem", choć tu trochę rozwinąłem :P]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.07.2015 o 18:57, Radekl2 napisał:

VK7JG-NPHTM-C97JM-9MPGT-3V66T?
Ziptofaf podawał taki wcześniej :) Czyli są przynajmniej 2 różne klucze, Microsoft się
postarał :)


A czułem się taki wyjątkowy :C

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Hmmm... Z97X-Gaming 5. Toto ma chyba zintegrowaną kartę sieciową Killera czy innego czorta?
Bo z tego co widzę to dosłownie 2 dni temu wyszły sterowniki i poprawia błędy właśnie w Windowsie 10:
http://www.killernetworking.com/support/driver-downloads/item/killer-suite

Problem najprawdopodobniej związany z updatem z poprzedniego systemu do nowego. U mnie oprogramowanie sieciowe (GameFirst II, płytka Asusa co prawda) po przesiadce z 8.1 do 10tki kazało się przeinstalować. Ot, pościągaj nowe sterowniki bezpośrednio od producentów urządzeń, wyrżnij obecne i zainstaluj od nowa na czysto bo ich część przy upgradzie pozostaje ta sama co w 8.1 i nieco świruje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.07.2015 o 22:11, zerohunter napisał:

A ja mam Windows 10 Home Insider Preview build 10162 i nie umiem zaaktualizować do "pełnej"
wersji, czy jak tam ją nazwiecie, jakieś pomysły?


Zaczynam się coraz bardziej z 10 nie lubić. Wczoraj CS GO uruchamiałem bez najmniejszych kłopotów, dzisiaj z kolei za każdym razem, po przeleceniu przez dwa początkowe ekrany z logo pojawia się blue screen z błędem: driver irql not less or equal. Ktoś wie może o co chodzi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.07.2015 o 22:20, Marcin08 napisał:

Zaczynam się coraz bardziej z 10 nie lubić. Wczoraj CS GO uruchamiałem bez najmniejszych
kłopotów, dzisiaj z kolei za każdym razem, po przeleceniu przez dwa początkowe ekrany
z logo pojawia się blue screen z błędem: driver irql not less or equal. Ktoś wie może
o co chodzi?

http://answers.microsoft.com/en-us/windows/forum/all/blue-screen-of-death-driver-irql-not-less-or-equal/16cc7974-78c9-40d8-997f-98108489749d

"If your computer is not generating DMP files, please do the following:

1. Start > type %systemroot% which should show the Windows folder, click on it. Once inside that folder, ensure there is a Minidump folder created. If not, CTRL-SHIFT-N to make a New Folder and name it Minidump.

2. Windows key + Pause key. This should bring up System. Click Advanced System Settings on the left > Advanced > Performance > Settings > Advanced > Ensure there''s a check-mark for ''Automatically manage paging file size for all drives''.

3. Windows key + Pause key. This should bring up System. Click Advanced System Settings on the left > Advanced > Startup and Recovery > Settings > System Failure > ensure there is a check mark next to ''Write an event to the system log''.

Ensure Small Memory Dump is selected and ensure the path is %systemroot%\Minidump.

4. Double check that the WERS is ENABLED:

Start > Search > type services.msc > Under the name tab, find Windows Error Reporting Service > If the status of the service is not Started then right click it and select Start. Also ensure that under Startup Type it is set to Automatic rather than Manual. You can do this by right clicking it, selecting properties, and under General selecting startup type to ''Automatic'', and then click Apply.
"

^ To jest po to żeby zobaczyć co konkretnie ci się wywala w powietrze (bluescreeny zostawiają konkretne logi). Obstawiam jakąś niestabilną wersję sterownika/programu, np. pozostałość po Windowsie 7/8.1. Zwłaszcza że Windows 10 z natury rzeczy gdy tylko widzi jakąś aktualizację to chce ją wrzucić - co ostatnio odczuli posiadacze GeForce'ów - Nvidia wydała skopane sterowniki a Windows je skutecznie rozprowadził. Możliwe że to samo stało się u ciebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Niestety wciąż nie działa :/ Nadal problemy z serwerami DNS. Nie mam bladego pojęcia co się mogło stać. Wszystko wskazuje na to że coś się pokićkało w systemie.. tylko nie wiadomo co.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.07.2015 o 22:45, Cierpik182 napisał:

Niestety wciąż nie działa :/ Nadal problemy z serwerami DNS. Nie mam bladego pojęcia
co się mogło stać. Wszystko wskazuje na to że coś się pokićkało w systemie.. tylko nie
wiadomo co.


A próbowałeś posłuchać samego Windowsa w tej kwestii? Twierdzi że komputerowi nic nie jest a problem bierze się z drugiego urządzenia. Aka - zresetuj router. Najlepiej wręcz do ustawień fabrycznych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.07.2015 o 22:54, Marcin08 napisał:

to jest mój dmp plik... to jest dziwne, wczoraj pobrałem sterowniki nvidii i grałem bez
problemu, dzisiaj to mnie spotyka (ale tylko w cs go) więc nie bardzo wiem co jest grane


Bluescreen wywołany przez ksaud.sys. Zgooglowanie tej nazwy prowadzi do Creative X-Fi. Bądź jakiegoś oprogramowania X-Fi udostępnionego przez producenta płyty głównej.

Wniosek - wyrżnąć wszelkie sterowniki do dźwiękówki i zainstalować na nowo.

Od razu jednak uprzedzę:
http://support.creative.com/kb/ShowArticle.aspx?sid=126331
Zgodnie z danymi Creative'a wsparcie dla wielu z ich X-Fi dla Win10 będzie dopiero w sierpniu (a czasem nawet później). Do tego czasu ze stabilnością będzie różnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować