Zaloguj się, aby obserwować  
Prince_Miki

Windows 10 - temat ogólny

833 postów w tym temacie

Dnia 02.08.2015 o 16:09, ZubenPL napisał:

A tak na poważnie to o co chodzi z tym kontem MS, nie mam takiego a podczas update do
10 nikt o założenie takiego mnie nie prosił?

A np. po to by jk ci dysk poleci to zzrobisz sobie czystą instalke 10 za pomocą konta go aktywujesz potem przechodzisz na konto lokalne i działasz .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.08.2015 o 16:38, Carter napisał:

A np. po to by jk ci dysk poleci to zzrobisz sobie czystą instalke 10 za pomocą konta
go aktywujesz potem przechodzisz na konto lokalne i działasz .

Dasz jakiś link do strony MS? Bo z tego co na razie wyczytałem wystarczy że raz updetujesz system i on się podpiszę pod twój komputer a w tedy można go instalować do woli.

Dnia 02.08.2015 o 16:38, Carter napisał:

Myślę, że tak. Poczytać :)

https://en.wikipedia.org/wiki/Shinigami

Nadal Japonia czyli rzecz której nie cierpię XD
>

Dnia 02.08.2015 o 16:38, Carter napisał:

Pewnie tak, mimo wszystko, słaba twa wiara w ludzkość, towarzyszu :P

>
Ja po prostu posługuje się statystykami pokazującymi liczbę osób korzystających z linuxa XD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.08.2015 o 16:56, ZubenPL napisał:

> A np. po to by jk ci dysk poleci to zzrobisz sobie czystą instalke 10 za pomocą
konta
> go aktywujesz potem przechodzisz na konto lokalne i działasz .
Dasz jakiś link do strony MS? Bo z tego co na razie wyczytałem wystarczy że raz updetujesz
system i on się podpiszę pod twój komputer a w tedy można go instalować do woli.

A do czego ten link chcesz? tak system się dopisze ale po koncie MS cię rozpozna jak gry na stema ,w opcjach logowania jest możliwość założenia konta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.08.2015 o 17:06, Carter napisał:

A do czego ten link chcesz? tak system się dopisze ale po koncie MS cię rozpozna jak
gry na stema ,w opcjach logowania jest możliwość założenia konta.

Link do strony gdzie jest napisane że trzeba mieć system aktywowany na koncie MS by go zainstalować na czysto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja cie człowieku nie rozumiem teraz masz aktywowany bo miałeś poprzedni aktywowany ale jak zrobisz czystą instalke to nie jest aktywowany puki się nie zalogujesz do konta MS.Nigdzie tego nie wyczytałem tylko robiłem czystą instalke i do puki nie zalogowałem się na koncie MS był nie aktywowany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Stwierdzam, że Windows 10 póki co jest mega niewypałem. Od kiedy go zainstalowałem, mam wrażenie, że biorę udział w testach bardzo niedorobionej bety:
1. O problemach z kartą dźwiękową pisałem wcześniej, o ile mogę zrozumieć fakt, że nie ma jeszcze sterowników dla tego systemu, to nie do końca rozumiem czemu wszystko najpierw działa, a potem jak za dotknięciem magicznej różdżki już nie i wywala blue screen.
2. W związku z powyższymi odinstalowałem karte dżwiękową, korzystam z samych słuchawek. Ale tym razem jestem raczony nagłymi zanikami dźwięku - leci piosenka, nagle dźwięku nie ma i jedyne co może pomóc to restart kompa - brak jakikolwiek dźwięków, czy to w aplikacjach, przeglądarce czy systemowych.
3. Częste zwisy dolnego paska zadań i menu start. Sam system jest sprawny poza tymi dwoma elementami. Menu start jest cały czas wyświetlone (mimo, że go nie rozwijałem) ale nieaktywne, nic nie można kliknąć. Jedyne rozwiązanie - ręczny restart komputera, żadne inna opcja nie działa.
4. Komputer nie może zdecydować jakim ekranem mnie wita, raz uruchamia się od razu do pulpitu, raz do okna w którym mam wpisać hasło (którego nie ustawiałem), raz do obrazka który muszę przesunąć do góry, żeby dostać się do pulpitu.
5. System działa dużo wolniej aniżeli 8.1, startuje conajmniej 3 razy dłużej, zdarzają się zwisy nawet przy nawigacji między folderami.

Zdecydowanie pakuję swoje manatki i wracam do 8.1, która mimo paru niedoskonałości sprawowała się milion razy lepiej niż to dziadostwo. Jestem zawiedziony, bo zapowiadało się naprawdę super, a w rzeczywiostości od czwartku kiedy go zainstalowałem zamiast korzystać po ludzku z komputera zmagam się z co raz pojawiającymi się nowymi problemami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie:

Korzystając z tego serwisu chciałem sobie "wymusić" od razu aktualizację systemu Windows 8.1 do Windows 10:
http://www.spidersweb.pl/2015/07/windows-10-jak-pobrac.html

Wyskakuje mi jednak taki błąd - czy ktoś może coś takiego już robił i wie jak to obejść czy to może obciążone serwery Microsoftu powodują, że mam ten błąd? Dodam, że pobiera się bez problemu, wyskakuje podczas instalacji.

20150802185435

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.08.2015 o 18:54, Vaksinar napisał:

Wyskakuje mi jednak taki błąd - czy ktoś może coś takiego już robił i wie jak to obejść
czy to może obciążone serwery Microsoftu powodują, że mam ten błąd? Dodam, że pobiera
się bez problemu, wyskakuje podczas instalacji.


Błąd numer 80240020 - aka jeszcze nie nadeszła twoja kolej.
Ale możesz ją wymusić:
https://answers.microsoft.com/en-us/windows/forum/windows_10-windows_install/windows-update-installation-failure-80240020/d695e827-9774-4e10-8972-df8d51a7bb51?auth=1

"

Locate the registry key: [HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\WindowsUpdate\OSUpgrade ]

It should exist, but if not, create it.

Create a new DWORD (32-bit) Value with Name = "AllowOSUpgrade” (without the quotes), and set the Value = 0x00000001.


Once the registry key is modified, close and reopen the desktop Control Panel, go to Windows Update and check for updates. You should now be able to click the Get Started button to upgrade to Windows 10. Note: Windows 8.1 users must go to the desktop Control Panel, and not the modern Windows Update UI.” "

Sprawdzone - działa, aktywuje się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co do mojego problemu z internetem [killer e2200, gigabyte z97x]: okazało się że sterowniki działają, ale nagle antywirus [firewall] stwierdził że karta sieciowa jest zagrożeniem i blokował wszelkie próby podpięcia się pod sieć. Czemu tak się stało? Nie wiadomo, ale ma to coś wspólnego z udostępnianiem sieciowym, najpewniej w sieci domowej.

Gdyby ktoś nagle stracił neta pod nowym Windowsem mimo że wszystko działało to pogrzebcie w ustawieniach firewalla :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hej.

Podobnie jak sporo osób, również postanowiłem zaktualizować system do Windowsa 10. Niby wszystko gra, jednak mam problem z Google Chrome - program niezwykle się wiesza. Tak bardzo, że musiałem się przesiąść na inną przeglądarkę. Czy u Was też występuje ten problem i czy można temu jakoś zaradzić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Często tak jest z aplikacjami i grami, że podczas przenoszenia z W7/8 na 10 przestaja działać albo są problemy z wydajnością. Zazwyczaj pomaga reinstalacja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U mnie przy niektórych opcjach jest napisane :Niektórymi ustawieniami zarządza twoja organizacja.
Wie ktoś o co chodzi Usunołem założyłem inne konto lokalne nie pomogło usunołem antywirus też nić,a może nie powinienem się tym przejmować?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.08.2015 o 10:21, Azazell napisał:

Gdzie najtaniej można zakupić Windows 10? Może być to wersja elektroniczna o ile jest
;/


W tej chwili to chyba na Allegro, tylko kupujesz wtedy na własną odpowiedzialność :D Ostatnio kupiłem Win7, dwa razy taniej niż w sklepach i wszystko w porządku, ale ryzyko pewne było :D
Obecna cena w sklepach to ok 450 zł, pewnie ze względu na wysoki kurs dolara ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.08.2015 o 11:28, pawbuk napisał:

> Gdzie najtaniej można zakupić Windows 10? Może być to wersja elektroniczna o ile
jest
> ;/

W tej chwili to chyba na Allegro, tylko kupujesz wtedy na własną odpowiedzialność :D
Ostatnio kupiłem Win7, dwa razy taniej niż w sklepach i wszystko w porządku, ale ryzyko
pewne było :D
Obecna cena w sklepach to ok 450 zł, pewnie ze względu na wysoki kurs dolara ;)


A czy jest jakas wersja na USB bo nie mam czytnika DVD :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.08.2015 o 11:34, Azazell napisał:

A czy jest jakas wersja na USB bo nie mam czytnika DVD :)


Wystarczy, że masz obraz systemu (ISO) i sam możesz sobie stworzyć USB instalacyjny.

http://wudt.codeplex.com/

Pobierasz ten probramik, wpinasz pendrive (o pojemności minimum 4 GB) i tworzysz dysk instalacyjny USB.
Pytanie tylko, czy Twoja płyta główna w komputerze umożliwia bootowanie z pendrive...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować