Zaloguj się, aby obserwować  
Prince_Miki

Windows 10 - temat ogólny

833 postów w tym temacie

Mam pytanie będę miał oryginalny klucz czyli wydanie BOX Home za półtora tygodnia .. Lecz chciałbym już teraz mieć na czysto Windows 10 bo mam burdelik na Windows 8.

Czy jak zainstaluje wersję Win 10 Home z pendrive ale ominę podawanie klucza to będę mógł go używać do momentu uzyskania klucza?? Jak to jest?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.08.2015 o 16:52, lis_23 napisał:

Tutaj Masz poradnik, jak powinna przebiegać aktualizacja do W10:

Dzięki, ale wcześniej się wku... zdenerwowałem się, wyłączyłem tamtą instalację spróbowałem ponownie przez WU. Po niecałych 2 godzinach miałem Win 10 zainstalowane, przy czym cały czas miałem informację: o stanie pobierania plików, przygotowaniu do instalacji i samej instalacji.
W tej chwili jestem na etapie oglądania tego czegoś oraz zastanawiania się jak by tu usunąć niektóre programiki np. xBox czy Pomocnik telefonu (na co mi w komputerze) :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.08.2015 o 17:33, Azazell napisał:

Mam pytanie będę miał oryginalny klucz czyli wydanie BOX Home za półtora tygodnia ..
Lecz chciałbym już teraz mieć na czysto Windows 10 bo mam burdelik na Windows 8.

Czy jak zainstaluje wersję Win 10 Home z pendrive ale ominę podawanie klucza to będę
mógł go używać do momentu uzyskania klucza?? Jak to jest?

Robisz aktualizacje z 8 logujesz się na konto MS win 10 dopisuje się do konta i od tej porry możesz robić czystą instalke z pominięciem klucza.W momencie zalogowania się do konta MS system zostanie aktywowany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.08.2015 o 08:50, Malevyn napisał:

co jest z tym dziwacznym systemem. wybralem 1920x1080 rozdzialke a dalej w okol sa czarne
obwodki, jakby rozdzielczosc byla mniejsza


Instalowałeś od nowa sterowniki do grafiki? bo trzeba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Da się zmienić lokalizację pogody czy jestem skazany na wyświetlanie jak tam się mają ludzie w Warszawie?:) Jak klikam na ikonę w starcie to przez chwilę wyświetla się niebieskie okno, jakby miało być jakieś przekierowanie, ale znika i nic więcej się nie dzieje. Jestem zalogowany na microsoft i tam mam ustawione swoje miasto jeśli to również ma jakieś znaczenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.08.2015 o 11:09, ziptofaf napisał:

No to mój windows się chyba obraził na coś, bo okienko na screenie po prostu znika, a podejrzewam, że powinny się otworzyć "opcje" które Ty wysłałeś :/

Edit: windows store też mi się nie otwiera, czyżbym gdzieś coś odhaczył w opcjach?

20150808111617

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.08.2015 o 00:25, Carter napisał:

> Mam pytanie będę miał oryginalny klucz czyli wydanie BOX Home za półtora tygodnia
..
> Lecz chciałbym już teraz mieć na czysto Windows 10 bo mam burdelik na Windows 8.

>
> Czy jak zainstaluje wersję Win 10 Home z pendrive ale ominę podawanie klucza to
będę
> mógł go używać do momentu uzyskania klucza?? Jak to jest?
Robisz aktualizacje z 8 logujesz się na konto MS win 10 dopisuje się do konta i od
tej porry możesz robić czystą instalke z pominięciem klucza.W momencie zalogowania się
do konta MS system zostanie aktywowany.


Nie nie ja nie mam win 8 bo sprzedałem..Teraz siedzę na trial Windows 8 bo czekałem właśnie do premiery Win 10.

Dlatego myślę czy można zrobić tak, że pobiorę Win 10 home bez klucza i ominę przy nstalacji i jak dostanę w przysły tydzień pudełkową wersję DVD to wpisze ten klucz - chyba za działa nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak będziesz miał klucz do 10 to tak możesz zrobić ,ja miałem 7 i kluczem od 7 nie aktywujesz 10 ,a klucz od 8,1 jednym działa innym nie tak 50/50
Jak robisz ubgarde z aktywowanego systemu to klucz ci się aktywuje i przypisuje do płyty głównej (jak i do konta MS)
.Dlatego jak zrobisz jak pisałem to się uda sprawdzone na moim laptopie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ok. Zanim wszyscy zainteresowani pozapominają, zapytam na przyszłość. :D

-Jak mam Windows 7 i zaaktualizuje to stracę dostęp do mojej 7, tzn. jej klucz zostanie zastąpiony kluczem 10? Czy będę mógł po formacie wrócić do Win7.

-Czy po formacie można zainstalować na czysto Win 10, jeśli się już go aktywowało?

-Ta licencja jest podobna do licencji OEM w tym, że jest na zawsze powiązana z konkretną płytą główną i nie da się zmienić tej, która jest przypisana?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.08.2015 o 14:32, Carter napisał:

Jak będziesz miał klucz do 10 to tak możesz zrobić ,ja miałem 7 i kluczem od 7 nie aktywujesz
10 ,a klucz od 8,1 jednym działa innym nie tak 50/50
Jak robisz ubgarde z aktywowanego systemu to klucz ci się aktywuje i przypisuje do płyty
głównej (jak i do konta MS)
.Dlatego jak zrobisz jak pisałem to się uda sprawdzone na moim laptopie.


To ja tak zrobię.. Wolę na czysto zainstalować Win 10.. Nie kombinować z innymi systemami. Zresztą Sprzedałęm z laptopem miesiąć temu Win8 więc prawie całą kwotę mam i teraz myśle o zakupie.

Najlepiej przydała by się wersja z pendrive ale nigdzie nie widzę.. W komputroniku niby dopiero od 17.08. Bo nie mam czytnika DVD :)

No ale z drugiej strony pewnie wersja DVD będzie tansza dlatego jak sobie sam zrobie pendrive bez uzywania plyty to wyjdzie na to samo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 08.08.2015 o 14:41, Azazell napisał:

Najlepiej przydała by się wersja z pendrive ale nigdzie nie widzę.


Ze storony MS możesz pobrać obraz Win 10 ISO lub USB jaki wolisz
Pobierasz USB instalujesz swoim kluczem Wersja 64bit to około 3,5 giga
a jak chcesz wersje 32/64 Bit to 5,5 giga

https://www.microsoft.com/pl-pl/software-download/windows10

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Genialnie, po LATACH męki mam zainstalowany Windows 10 64 bit. Pomogła czysta instalacja i apdejtowanie wszystkiego od nowa. Dziękuję wszystkim za cierpliwość i znoszenia moich nerwów :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam za double post, to już ostatni raz. Nie mam zamiaru znowu męczyć się z instalacją tego cholernego Windowsa, więc chciałem się zapytać w jaki sposób mogę teraz uzyskać klucz do Win10? Jestem zalogowany na komputerze swoim kontem Microsoft, co dalej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.08.2015 o 18:05, Kirabaxior napisał:

Przepraszam za double post, to już ostatni raz. Nie mam zamiaru znowu męczyć się z instalacją
tego cholernego Windowsa, więc chciałem się zapytać w jaki sposób mogę teraz uzyskać
klucz do Win10? Jestem zalogowany na komputerze swoim kontem Microsoft, co dalej?


A sam z siebie się nie aktywował po zalogowaniu? :P Bo powinien (choć serwery MS''a są dość wolne i czasem zaczekasz z dzień-dwa zanim cię zauważą).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Aktywował aktywował. Chodzi mi o to, by w razie problemów móc ściągnąć ISO i wpisać klucz do Win 10. Słyszałem że po zalogowaniu się na konto MS jakoś przypisuje się on do naszego konta by później móc bez problemu go użyć podczas czystej instalacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.08.2015 o 18:13, Kirabaxior napisał:

Aktywował aktywował. Chodzi mi o to, by w razie problemów móc ściągnąć ISO i wpisać klucz
do Win 10. Słyszałem że po zalogowaniu się na konto MS jakoś przypisuje się on do naszego
konta by później móc bez problemu go użyć podczas czystej instalacji.


Ni ma kluczy (albo raczej - jest... ale nie radzę próbować go wykopywać programami ani potem nigdzie wpisywać bo teoretycznie jest taki sam klucz dla kilku milionów osób :P)! Takie rzeczy tylko dla osób które kupiły od razu Windows 10.

Twój klucz, jeśli miałeś Windows OEM, jest od teraz przypisany do płyty głównej. Dopóki tej nie zmienisz to reinstalując system przy pytaniu o klucz wybierasz tylko "Pomiń" i tyle, Windows sam się aktywuje.
Jeśli to Retail/BOX to nadal dajesz pomiń a potem po prostu logujesz się na koncie Microsoftu i też się wszystko ładnie aktywuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ostatnim razem jak próbowałem robić czystą instalację Windows 10(w sensie od razu, na czysto, bez updatu)to nawet nie miałem możlwiości pominięcia :P no ale zobaczymy zobaczymy, dzięks :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować