Zaloguj się, aby obserwować  
Prince_Miki

Windows 10 - temat ogólny

833 postów w tym temacie

Dnia 08.08.2015 o 18:30, Kirabaxior napisał:

Ostatnim razem jak próbowałem robić czystą instalację Windows 10(w sensie od razu, na
czysto, bez updatu)to nawet nie miałem możlwiości pominięcia :P no ale zobaczymy zobaczymy,
dzięks :)

Jak zrobiłeś tak
1 na stary win zrobiłeś ubdate po ubdate zalogowałeś się na konto MS system dopisał się do konta (możesz to sprawdzić ,wejdź na konto ms z neta i zobacz swoje produkty tam będzie win 10 i na jakim sprzęcie postawiony)
2 od tej pory robisz czystą instalke z nośnika bootowalnego pomijasz wpisanie kluczy w momencie zalogowania się do konta system sam się rejestruje .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.08.2015 o 11:17, Traitor napisał:

Edit: windows store też mi się nie otwiera, czyżbym gdzieś coś odhaczył w opcjach?


Miałem to samo w win8.1. Naprawa niestety nie jest prosta i wymaga pogrzebania w rejestrze. Jest pewna strona gdzie miła Pani to robi zdalnie. Jeśli będziesz zainteresowany to dam linka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.08.2015 o 20:29, PsyhoSpider napisał:

Miałem to samo w win8.1. Naprawa niestety nie jest prosta i wymaga pogrzebania w rejestrze.
Jest pewna strona gdzie miła Pani to robi zdalnie. Jeśli będziesz zainteresowany to dam
linka.

eee to szkoda zachodu, w siódemce obyłem się bez pogody to i teraz się obędę - zresztą może lepiej nie widzieć, że na zewnątrz jest 40 stopni, bo się żyć odechciewa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.08.2015 o 22:46, Traitor napisał:

eee to szkoda zachodu, w siódemce obyłem się bez pogody to i teraz się obędę - zresztą
może lepiej nie widzieć, że na zewnątrz jest 40 stopni, bo się żyć odechciewa :)


W 8.1 był problem z kafelkami ogólnie, win10 jeszcze nie instalowałem więc sprawdź wszystkie kafelki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zauważłem, że od isntalacji Windows 10 niemal zawsze komputer muszę uruchomić dwa razy. Najpierw dochodizdo ekranu BIOSu i się wyłącza (a nie resetuje), a dopiero po kolejnym naduszeniu uruchamianie idzie dalej.

Czy to normalne? czy da się to zmienić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.08.2015 o 08:50, Assurubalit napisał:

Zauważłem, że od isntalacji Windows 10 niemal zawsze komputer muszę uruchomić dwa razy.
Najpierw dochodizdo ekranu BIOSu i się wyłącza (a nie resetuje), a dopiero po kolejnym
naduszeniu uruchamianie idzie dalej.

Czy to normalne? czy da się to zmienić?


To nie jest normalne.

Takie przypadki miały miejsce przy NB P45 po OC.

Spróbuj zrestartować bios płyty głównej zworką c-mos na 5 minut.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak pozbyć się podawania hasła przy uruchomieniu Win 10? Czepiło mi się to cholerstwo i nigdzie nie mogę znaleźć miejsca gdzie się toto usuwa.
Edit. W opcjach logowania mam ustawione "Nigdy". Nie działa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.08.2015 o 11:09, Traitor napisał:

Da się zmienić lokalizację pogody czy jestem skazany na wyświetlanie jak tam się mają
ludzie w Warszawie?:) Jak klikam na ikonę w starcie to przez chwilę wyświetla się niebieskie
okno, jakby miało być jakieś przekierowanie, ale znika i nic więcej się nie dzieje. Jestem
zalogowany na microsoft i tam mam ustawione swoje miasto jeśli to również ma jakieś znaczenie.

Jakby ktoś miał ten sam/podobny problem to dla mnie pomogła najłatwiejsza możliwa opcja... a mianowicie odinstalować aplikacje i zainstalować od nowa (że też na to wcześniej nie wpadłem:P). A tutaj link jak wywalić aplikacje, które uznamy za niepotrzebne:

http://www.dobreprogramy.pl/Odchudzamy-Windows-10-usuwanie-aplikacji-wbudowanych-w-system,News,65383.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 09.08.2015 o 10:06, leven napisał:

Takie przypadki miały miejsce przy NB P45 po OC.

Spróbuj zrestartować bios płyty głównej zworką c-mos na 5 minut.


W miedzyczasie znalazłem ten sam problem na stronie Microsoft Community, tam ktoś zalecił wyłączenie szybkiego uruchamiania i zdaje się (może za krótka przerwa), że pomogło.

A OC nigdy nie robiłem, płytę główną mam od 2012 r. i nigdy nie miałem tego problemu, dopiero na Windows 10.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 09.08.2015 o 10:56, Assurubalit napisał:

W miedzyczasie znalazłem ten sam problem na stronie Microsoft Community, tam ktoś zalecił
wyłączenie szybkiego uruchamiania i zdaje się (może za krótka przerwa), że pomogło.

A OC nigdy nie robiłem, płytę główną mam od 2012 r. i nigdy nie miałem tego problemu,
dopiero na Windows 10.


Wykonaj reset biosu i sprawdź, czy jest poprawa.

Jesteś na UEFI, czy zwykły MBR ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.08.2015 o 10:43, A-cis napisał:

Jak pozbyć się podawania hasła przy uruchomieniu Win 10? Czepiło mi się to cholerstwo
i nigdzie nie mogę znaleźć miejsca gdzie się toto usuwa.
Edit. W opcjach logowania mam ustawione "Nigdy". Nie działa.


Wiersz polecenia jako admin i wpisać: control userpasswords2

Dalej postępuj zgodnie z opisami.

Po restarcie, system powinien sam się zalogowac na konto MS bez Twojej ingerencji :)

U mnie to działa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 09.08.2015 o 12:15, leven napisał:

Wykonaj reset biosu i sprawdź, czy jest poprawa.

Jesteś na UEFI, czy zwykły MBR ?


ale skoro wyłączenie uruchamiania hybrydowego (tnz. syzbkiego uruchamiania) pomaga, to czy zasadne są dalsze zabawy? Mogę uniknąć dalszych problemów?

A zdaje się, ze UEFI

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gdy zamykam niektóre programy pojawia się komunikat o problemie z "windows.storage.dll". Na przykład gdy zamykam Writer w Open Office. Niby nic się nie dzieje, bo dokument się zapisuje, ale jednak coś chyba jest nie tak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.08.2015 o 12:18, leven napisał:

Wiersz polecenia jako admin i wpisać: control userpasswords2
Dalej postępuj zgodnie z opisami.

Czy te opisy są skomplikowane? Nie znam angielskiego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.08.2015 o 12:28, Assurubalit napisał:

Tak, UEFI

GIGABYTE UEFI DUALBIOS, wersja F9.
Płyta główna GA-B75-D3v


Źle zapytałem.

Chodzi mi o to, czy system instalowałeś jako MBR czy GPT ?

MBR to stara metoda, która nie robi problemów, za to GPT (UEFI) potrafi narozrabiać, bo tworzy oprócz głównej partycji z system trzy malutkie.

Wejdź w Zarządzanie Dyskami i pokaż co tam masz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.08.2015 o 13:53, A-cis napisał:

> Wiersz polecenia jako admin i wpisać: control userpasswords2
> Dalej postępuj zgodnie z opisami.
Czy te opisy są skomplikowane? Nie znam angielskiego.

20150809144754

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pytanko: czy ktoś z Was wie, jak zrobić tak, żeby Windows 10 widział laptopa podłączonego przez HDMI do telewizora? Windows 7 nie miał z tym problemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli automatycznie nie wykrywa, to wpisz w wyszukiwarce Ekran i ustaw tam żeby ten ekran był "projektorem" wyłączając przy okazji pierwotny ekran laptopa. U mnie na przykład przy odłączeniu słuchawek trzeba ustawiać z powrotem, ręcznie głośniki jako domyślne, bo inaczej nie ma dźwięku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.08.2015 o 14:40, leven napisał:

Chodzi mi o to, czy system instalowałeś jako MBR czy GPT ?

MBR to stara metoda, która nie robi problemów, za to GPT (UEFI) potrafi narozrabiać,
bo tworzy oprócz głównej partycji z system trzy malutkie.

Wejdź w Zarządzanie Dyskami i pokaż co tam masz.


aa.. to zdaje się GPT.

o mam dwa HDD, tego drugiego nie zaznaczyłem, pomazanie ołówkiem dotyczy tamtych partycji.

btw. może i to problem? dwa hdd?

20150809194112

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować