Zaloguj się, aby obserwować  
Prince_Miki

Windows 10 - temat ogólny

833 postów w tym temacie

Dnia 09.08.2015 o 20:08, Some_kind_of_Devil napisał:

Jak to teraz jest z tym OEM? Nigdzie nie mogę znaleźć informacji, a nie wiem czy po kupnie
nowej płyty głównej będę musiał kupić nowy system czy wystarczy się zalogować na swoim
koncie microsoft?


OEM chyba zawsze przypisana do płyty głównej..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 09.08.2015 o 20:16, Assurubalit napisał:

OEM chyba zawsze przypisana do płyty głównej..

W teori tak a w praktyce zmieniłem płytę po dwu latach z amd na intela i 7 przeszła aktywacje online .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 09.08.2015 o 14:40, leven napisał:



Teraz tak posiedziałem w BIOS i się zastanawiam czy może jakieś potrzebne funkcję mam wyłączone?

Znajdę gdzieś jakiś poradnik które funkcje warto mieć włączone?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.08.2015 o 14:47, leven napisał:

> > Wiersz polecenia jako admin i wpisać: control userpasswords2

Wybacz. Przeceniłem swoje możliwości. Nie potrafię znaleźć dojścia do DOS-a żeby wpisać to polecenie.
W starych Windowsach było to jednak prostsze :-(
Możesz jeszcze podpowiedzieć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Odkąd zaktualizowałem system do W10 doskwiera mi dziwny problem. Klawiatura nigdy się nie włącza przy starcie systemu. Pierwsze co muszę zrobić przy włączeniu komputera to uruchomić go ponownie, bo w innym razie klawiatura nie daje oznak życia. Miał ktoś podobną sytuacje ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 09.08.2015 o 23:58, A-cis napisał:

Przeceniłem swoje możliwości. Nie potrafię znaleźć dojścia do DOS-a żeby wpisać
to polecenie.
W starych Windowsach było to jednak prostsze :-(
Możesz jeszcze podpowiedzieć?


Do DOSu w Win10 nie dojdziesz ;) , ale do wiersza polecenia już jak najbardziej. Jest kilka metod odpalenia wiersza poleceń:

1) Klawisz Windows + R i w pojawiającym się okienku wpisać: CMD

2) Uzyć wbudowanego narzędzie wyszukiwania umieszczonego na pasku pod ikonką lupki i tam wpisać: CMD . Tu można konsoli nadać prawa administratorskie prawoklikiem

3) Menu Start -> Wszystkie aplikacje -> System -> Wiersz polecenia .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.08.2015 o 23:58, A-cis napisał:

> > > Wiersz polecenia jako admin i wpisać: control userpasswords2

Wybacz. Przeceniłem swoje możliwości. Nie potrafię znaleźć dojścia do DOS-a żeby wpisać
to polecenie.
W starych Windowsach było to jednak prostsze :-(
Możesz jeszcze podpowiedzieć?


W Windows 10 odkryłem poza drogą Piotra z Draki, opcję, że klikasz prawym na przycisk od menu start, i tam masz "wiersz polecenia (administrator)"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,
przeszedłem na Windows 10 kilka dni temu. Generalnie jestem zadowoalony jednak mam jeden problem. W momencie gdy podłącze lapka do monitora, obraz mam rozmyty w niektórcyh aplikacjach (word, excel) oraz w trakcie przeglądania www w firefoxie. Ktoś wie jak temu zaradzić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za radę. Zadziałało :-)
(Podziękowania również dla Assurubalita i Piterusa_Von_Drackus za podpowiedzi).
Ale mam jeszcze takie pytanie: u siebie, na załączonym screenie byłeś sam. Tymczasem ja, na drugiej linijce (poniżej) mam jeszcze jakieś UsersGroup (czy jakoś tak). Nie orientujesz się co to za towarzystwo mogło się do mnie przykolegować i jak się Ty ich pozbyłeś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.08.2015 o 21:16, A-cis napisał:

Dzięki za radę. Zadziałało :-)
(Podziękowania również dla Assurubalita i Piterusa_Von_Drackus za podpowiedzi).
Ale mam jeszcze takie pytanie: u siebie, na załączonym screenie byłeś sam. Tymczasem
ja, na drugiej linijce (poniżej) mam jeszcze jakieś UsersGroup (czy jakoś tak). Nie orientujesz
się co to za towarzystwo mogło się do mnie przykolegować i jak się Ty ich pozbyłeś?


Co zadzaiłało ?

Pokaż o co chodzi jeszcze raz, bo nie jarzę :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.08.2015 o 21:40, leven napisał:

Co zadzaiłało ?

Zadziałała Twoja podpowiedź. Nie muszę się już każdorazowo logować. Cieszę się :-)

Dnia 10.08.2015 o 21:40, leven napisał:

Pokaż o co chodzi jeszcze raz, bo nie jarzę :P

A chodzi mi o screen [517]. Pod pozycją "Nazwa użytkownika" jesteś sam

Spoiler

a.grzywa

.
W moim przypadku, linijkę niżej mam jeszcze jakiegoś grupowego użytkownika. Ty go nie miałeś? Czy może też miałeś i się go pozbyłeś?
Ja komputer mam do wyłącznej dyspozycji i nikt bez mojej wiedzy nie ma prawa go włączać. Więc zastanawiam się skąd się to wzięło. Microsoft mi się loguje?!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z związku z tym że Windows już od tygodnia przypomina, że ma aktualizacje do dziesiątki to prawdopodobnie z "upgradejduje" to w weekend. Zatem mam dwa pytania:

1. Aktualizacja jest bezproblemowa i intuicyjna? Nie trzeba wnikać w jakieś instrukcję, czy robić różne rzeczy przed aktualizacją?
2. Jak jest z działaniem programów i gier? Czy są problemy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak to jest ze sterownikami? ( karta graficzna, płyta główna, itp. ) Trzeba je instalować przed aktualizacją systemu, czy po?
Jakie sterowniki trzeba pobrać i zainstalować?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja żadnych sterowników nie instalowałem. Instalowałem Win 10 "z marszu". Co nie znaczy, że jeżeli coś się pokaże zoptymalizowene pod jego kątem, to tego nie zrobię :-)
Jeśli chodzi o gry i nne programy, to te które dotychczas próbowałem, chodzą bez zastrzeżeń.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.08.2015 o 08:19, Andrzej15 napisał:

1. Aktualizacja jest bezproblemowa i intuicyjna? Nie trzeba wnikać w jakieś instrukcję,
czy robić różne rzeczy przed aktualizacją?

Jak problemów nie ma to wszystko jest proste i intuicyjne :P
Ja tam musiałem się trochę nagimnastykować aby zrobić upgrade na moim PC, ale jakoś w końcu poszło :) Na 7 letnim laptopie za to żadnych problemów nie miałem.

Dnia 11.08.2015 o 08:19, Andrzej15 napisał:

2. Jak jest z działaniem programów i gier? Czy są problemy?

Mi część programów nie chciało poprawnie działać jak nie uruchomiłem ich na prawach admina np. Dropbox, oprogramowanie do skanera, GTA V, a taki GOG Galaxy bez uprawnień admina wywalał błędy przy próbie instalacji patcha do Wiedźmina 3.
Jedyne oprogramowanie jakie musiałem zaktualizować to sterowniki do karty dźwiękowej (Asus Xonar DX), bo czasem jeden głośnik się wyłączał i filmiki oglądane np. na youtube strasznie trzeszczały.
A tak to ogólnie prawie wszystko działa ładnie. Z gier odpalałem tylko Guild Wars 2 (chodzi tak samo jak na Win7) oraz Grand Theft Auto V, które chodzi zdecydowanie lepiej niż wcześniej choć nie wiem czy to wina systemu czy może patche coś poprawiły, bo odpaliłem GTA V po raz pierwszy od prawie dwóch miesięcy. Jedyny program, który chodzi mi zauważalnie gorzej to niestety Opera 12.17, chodzi wolniej i się lub crashować :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.08.2015 o 01:21, A-cis napisał:

> Co zadzaiłało ?
Zadziałała Twoja podpowiedź. Nie muszę się już każdorazowo logować. Cieszę się :-)

> Pokaż o co chodzi jeszcze raz, bo nie jarzę :P
A chodzi mi o screen [517]. Pod pozycją "Nazwa użytkownika" jesteś sam

Spoiler

a.grzywa

.
W moim przypadku, linijkę niżej mam jeszcze jakiegoś grupowego użytkownika. Ty go nie
miałeś? Czy może też miałeś i się go pozbyłeś?
Ja komputer mam do wyłącznej dyspozycji i nikt bez mojej wiedzy nie ma prawa go włączać.
Więc zastanawiam się skąd się to wzięło. Microsoft mi się loguje?!


Pokaż te okno, jak u mnie na fotce.

Jeżeli masz tam drugi adres, to go usuń.

Co pokazuje aplet dotyczący kont użytkowników ?

Masz tam jakiegoś gościa ?

Zakładałeś grupę ?


U mnie od początku systemu jestem sam i nikt mi tutaj nie wchodzi.

Może masz tajemniczego mieszkańca, który się dołączył ? :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.08.2015 o 08:19, Andrzej15 napisał:

Z związku z tym że Windows już od tygodnia przypomina, że ma aktualizacje do dziesiątki
to prawdopodobnie z "upgradejduje" to w weekend. Zatem mam dwa pytania:

1. Aktualizacja jest bezproblemowa i intuicyjna? Nie trzeba wnikać w jakieś instrukcję,
czy robić różne rzeczy przed aktualizacją?


powiem tak: albo pójdzie lekko i banalnie, albo będą problemy i będzie zabawa.
Większości poszło bez problemów. Ja walczyłem tydzień z różnymi błędami.
Spróbuj zainstalować, jak się nie uda to wtedy będzie czas na kombinowanie. Teraz zresztą prostsze bo pewnie wszelkie błędy już znane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować