Zaloguj się, aby obserwować  
Prince_Miki

Windows 10 - temat ogólny

833 postów w tym temacie

Dnia 12.08.2015 o 01:11, A-cis napisał:

Tylle, że ja w tym środkowym oknie, tam gdzie Ty masz całą listę (Administrator, Gość
itd.) ja mam tylko napis: "Ta przystawka nie może być używana z tą wersją Windows 10.
Aby zarządzać kontami użytkownika tego komputera użyj narzędzia Konta użytkowników."


hmmm ciekawe. Wrzuć screena

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kłopotów z systemem ciąg dalszy. Nie wiem dlaczego, ale każdy filmik na youtube przez 20 sekund ma rwany dźwięk, potem jest ok. Myślę, że ma to związek z tym, że system samodzielnie nagle pobrał sterowniki do karty dźwiękowej i je zainstalował (co swoją drogą było dziwne, w trakcie pracy na komputerze nagle się wyłączył, po czym uruchomił ponownie, tyle, że z zainstalowaną już kartą) ale nie bardzo wiem jak sobie z tym poradzić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.08.2015 o 08:41, Assurubalit napisał:

hmmm ciekawe. Wrzuć screena

Mam problemy ze screenami. Podawane w info (Win+Alt+PrtScr) nie działa. Załączam wobec tego zdjęcie.
Niestety niezbyt wyraźne, bo okno się odbiło - ale coś widać.

20150812123508

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.08.2015 o 12:35, A-cis napisał:

> hmmm ciekawe. Wrzuć screena
Mam problemy ze screenami. Podawane w info (Win+Alt+PrtScr) nie działa. Załączam wobec
tego zdjęcie.
Niestety niezbyt wyraźne, bo okno się odbiło - ale coś widać.


hmm.. masz wersję home?
Ja mam wersję Pro, więc pewnie stąd ta różnica w możliwościach.

A co do screenów, ja się nie znam, ja wciskam screena a potem wklejam w paint.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.08.2015 o 09:01, Marcin08 napisał:

Kłopotów z systemem ciąg dalszy. Nie wiem dlaczego, ale każdy filmik na youtube przez
20 sekund ma rwany dźwięk, potem jest ok. Myślę, że ma to związek z tym, że system samodzielnie
nagle pobrał sterowniki do karty dźwiękowej i je zainstalował (co swoją drogą było dziwne,
w trakcie pracy na komputerze nagle się wyłączył, po czym uruchomił ponownie, tyle, że
z zainstalowaną już kartą) ale nie bardzo wiem jak sobie z tym poradzić


nawiązując tylko do tego problemu, wygląda na to, że dotyczy to wszystkich utworów/filmów otwarzanych na komputerze, a nie tylko w internecie. Za każdym razem scenariusz jest ten sam, rwie przez około 20 sekund, a potem już jest ok. Jakiś pomysł co z tym dziadostwem zrobić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Podpowiecie, czy warto zmienić z win 7 na 10 ? Wiem, ciężko obiektywnie odpowiedzieć, ale jak ogólne wrażenia ?

Pytanie pewnie padło z 10 razy, ale liczę na wyrozumiałość związaną z wakacyjnym lenistwem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.08.2015 o 13:24, Assurubalit napisał:

hmm.. masz wersję home?
Ja mam wersję Pro, więc pewnie stąd ta różnica w możliwościach.

Tak, to wersja Home.
Czyli trzeba to będzie brać pod uwagę w poradach :-)
Ale myślę, że temat będzie jeszcze do rozwiązania tylko muszę się połapać w tych wszystkich opcjach aministracyjnych (nie zawsze system mnie traktuje jak administratora).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie, jak zaktualizować system do Windowsa 10 na nowym dysku? Muszę najpierw zainstalować starego Windowsa, żeby przeprowadzić aktualizację czy da się to zrobić w jakiś inny sposób?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.08.2015 o 21:25, Zarkadius napisał:

Podpowiecie, czy warto zmienić z win 7 na 10 ? Wiem, ciężko obiektywnie odpowiedzieć,
ale jak ogólne wrażenia ?

Pytanie pewnie padło z 10 razy, ale liczę na wyrozumiałość związaną z wakacyjnym lenistwem
:)


Tak leniuszku... warto zaktualizować system.

Ty będziesz mieć nowe technologie... MS radochę z Twojego upgrade.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.08.2015 o 22:52, CzarnyGrzyb napisał:

Witam serdecznie, jak zaktualizować system do Windowsa 10 na nowym dysku? Muszę najpierw
zainstalować starego Windowsa, żeby przeprowadzić aktualizację czy da się to zrobić w
jakiś inny sposób?


Pobierz odpowiednio bitowy programik - taki, jaki masz obecnie (instalator) i zaktualizuj system.

Wykonaj to na już aktywowanym systemie (stary Windows) - czyli instalacja "starego" Windowsa i aktualizacja do WIN10.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.08.2015 o 20:39, Marcin08 napisał:

nawiązując tylko do tego problemu, wygląda na to, że dotyczy to wszystkich utworów/filmów
otwarzanych na komputerze, a nie tylko w internecie. Za każdym razem scenariusz jest
ten sam, rwie przez około 20 sekund, a potem już jest ok. Jakiś pomysł co z tym dziadostwem
zrobić?

odinstaluj sterownik karty graficznej i wgraj najnowszy że strony producenta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hej, może ktoś będzie w stanie mi pomóc. Mam Windowsa 10 od premiery i zamiast clear instalacji, nadpisałem moją wcześniejszą 7. System działał ogólnie okej, ale postanowiłem przywrócić go do ustawień fabrycznych, co by go odmulić do końca. (były lekkie cięcia, no i chociażby problem z oglądania youtube). Wszystko było okej do momentu pierwszego resetowania systemu. "Czyszczenie dysku" stanęło mi na całą noc na punkcie 2%. Oczywiście (i to był błąd) zresetowałem go. Po odpaleniu systemu na nowo pojawiło się okienko z wyborem, by wybrać system normalnie bądź naprawić. Myśląc, że proces się wznowi oczywiście wybrałem normalne uruchamianie. I co teraz? Wszystko szlak trafił. Odpala się okienko startowe Acera, potem komputer myśli i następuje reset. I tak w kółko. Domyślam się, że prawdopodobnie muszę zainstalować system na nowo (trochę słabo, bo mam netbooka, bez żadnego dysku zewnętrznego z systemem do niego, zresztą jak każdy teraz "marketowy" sprzęt), ale czy nie ma innego rozwiązania?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.08.2015 o 09:57, ZubenPL napisał:

> nawiązując tylko do tego problemu, wygląda na to, że dotyczy to wszystkich utworów/filmów

> otwarzanych na komputerze, a nie tylko w internecie. Za każdym razem scenariusz
jest
> ten sam, rwie przez około 20 sekund, a potem już jest ok. Jakiś pomysł co z tym
dziadostwem
> zrobić?
odinstaluj sterownik karty graficznej i wgraj najnowszy że strony producenta

zrobiłem jak zaproponowałeś, zwłaszcza że dzisiaj pojawiły się nowe, niestety mojego problemu nie rozwiązało, jak rwało tak rwie :( jakieś inne sugestie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.08.2015 o 21:43, Azazell napisał:

Panowie jak wyłączyć te logowanie przy uruchamianiu win 10? Bo nie chce mi się ciągle
wpisywać hasła.

Jak masz logowanie do konta MS to wejdź w ustawienia potem w konta i ustaw profil lokalny bez chasła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.08.2015 o 09:15, Andrzej15 napisał:

Aktualizacje do Windowsa 10 trzeba przeprowadzać z konta administratora(bo na innych
może czynić problemy), czy śmiało można na standardowym użytkowniku?


Nie ma różnicy - one i tak same ci się wrzucą w tle niezależnie od konta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować