Zaloguj się, aby obserwować  
Prince_Miki

Windows 10 - temat ogólny

833 postów w tym temacie

Dnia 14.08.2015 o 16:35, lis_23 napisał:

Ciekawostka: jeśli ktoś chce grać w " Śródziemie Cień Mordoru " na W10 to według testu
PCLab gra notuje aż 20% spadek wydajności na nowym systemie:

http://pclab.pl/art63999-130.html


Znam lepszą ciekawostkę - jeśli masz kartę Nvidii to nie instaluj nowych sterowników bo będą się działy gorsze rzeczy niż 20% spadki wydajności. Cały reddit aż huczy od ilości błędów w najnowszych wersjach:
https://www.reddit.com/r/nvidia
https://www.reddit.com/r/nvidia/comments/3guun3/35560_whql_driver_released_need_feedback_from_w10/

A tak, właśnie TYLKO na kartach Nvidii masz spadek w Middle-Earth, na Radeonach śmiga i jest nawet zysk względem 8.1. To nie wina nowego systemu że gry ci źle tam chodzą a nieumiejętności zielonych do napisania poprawnych driverów. Ech, chamsko bo chamsko ale zawsze wszyscy mówili jaka to Nvidia robi super sterowniki i jakie to Radeony paskudne a okazuje się że jest wręcz na odwrót ostatnio.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 14.08.2015 o 16:53, ziptofaf napisał:


Znam lepszą ciekawostkę - jeśli masz kartę Nvidii to nie instaluj nowych sterowników
bo będą się działy gorsze rzeczy niż 20% spadki wydajności.


Zapomniałem dodać, że chodzi o Nvidię ;)
O które sterowniki chodzi? Pod 10 są już chyba cztery wersje, ja pobrałem 353.62, a ostatnio wyszły 355.60.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.08.2015 o 20:30, lis_23 napisał:

O które sterowniki chodzi? Pod 10 są już chyba cztery wersje, ja pobrałem 353.62, a ostatnio
wyszły 355.60.

Mowa o 355.60 ale skopane jest ich sporo, te twoje też ponoć niezbyt stabilne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Głupie pytanie, ale w zalewie niekonkretnych informacji doznałem już dysonansu poznawczego. Aktualizując teraz windowsa 7 do 10 dostanę nową wersję na zawsze? Czy jak za rok będę robić format dysku to już tym razem będę musiał za 10 zapłacić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.08.2015 o 13:32, Shinigami napisał:

> Banialuki.

Pewnie. Lepsze podejście - mi działa - więc problem nie istnieje :S



Nie... lepsze podejście - przeczytałem w internecie, że nie działa więc problem istnieje, ale u siebie nawet tego nie mam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.08.2015 o 13:48, Some_kind_of_Devil napisał:

Głupie pytanie, ale w zalewie niekonkretnych informacji doznałem już dysonansu poznawczego.
Aktualizując teraz windowsa 7 do 10 dostanę nową wersję na zawsze? Czy jak za rok będę
robić format dysku to już tym razem będę musiał za 10 zapłacić?


Jak do roku czasu od wyjścia WIN10 wykonasz aktualizację z WIN7 do WIN10, to system będzie na zawsze.

Wystarczy jedna aktualizacja - ta pierwsza - aby WIN10 przejął licencję od WIN7.

Później możesz instalować świerze instalacje z obrazu ISO kiedy chcesz.

Aktywacja odbędzie się automatycznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.08.2015 o 13:48, Some_kind_of_Devil napisał:

Głupie pytanie, ale w zalewie niekonkretnych informacji doznałem już dysonansu poznawczego.
Aktualizując teraz windowsa 7 do 10 dostanę nową wersję na zawsze? Czy jak za rok będę
robić format dysku to już tym razem będę musiał za 10 zapłacić?


Na zawsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki panowie, a czy posiadając wersję BOX windowsa 7, po aktualizacji windows 10 nadal będzie w wersji BOX? Bo mniej więcej za rok będę wymieniać płytę główną i procesor i właśnie to powoduje u mnie największe wątpliwości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.08.2015 o 14:31, Some_kind_of_Devil napisał:

Dzięki panowie, a czy posiadając wersję BOX windowsa 7, po aktualizacji windows 10 nadal
będzie w wersji BOX? Bo mniej więcej za rok będę wymieniać płytę główną i procesor i
właśnie to powoduje u mnie największe wątpliwości.


Tak. Stan licencji się nie zmienia. Box pozostaje Boxem, OEM pozostaje OEM''em. Bylebyś sobie założył konto Microsoftu i to z niego się zalogował po zainstalowaniu Win10 do systemu (bo nie dostajesz już unikatowego klucza produktu) - wówczas przy zmianie płyty głównej i reinstalacji systemu dajesz Pomiń przy pytaniu o klucz produktu i logujesz się z konta ms, wszystko powinno się wówczas aktywować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.08.2015 o 14:57, ziptofaf napisał:

Tak. Stan licencji się nie zmienia. Box pozostaje Boxem, OEM pozostaje OEM''em. Bylebyś
sobie założył konto Microsoftu i to z niego się zalogował po zainstalowaniu Win10 do
systemu (bo nie dostajesz już unikatowego klucza produktu) - wówczas przy zmianie płyty
głównej i reinstalacji systemu dajesz Pomiń przy pytaniu o klucz produktu i logujesz
się z konta ms, wszystko powinno się wówczas aktywować.

Dzięki za informacje. No to teraz jazda z aktualizacją ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ok, Windows zaktualizowany. Czas na opinie.

1. Aktualizacja przebiegła bezproblemowo.
2. Pierwsze uruchomienie systemu było dość... ociężałe. Ale wiadomo, system się konfigurował itd.
3. Ogólnie to tak: system zdaje się działać szybciej od siódemki ale... lubi czasami dostać takich dziwnych, kilkusekundowych zwiech.
4. Opera znacznie pogorszyła swoją pracę na dziesiątce - jak otworzę naraz parę kart to one wczytują się po kolei(na siódemce wczytywały się na raz). Jak klikam linki w Opera Mail to w przeglądarce karty pojawiają się po paru sekundach(w siódemce wskakiwały od razu).
5. Bawi mnie trochę proces wyłączania kompa w dziesiątce - najpierw gasi się monitor, potem klawiatura a na koniec PC. Na siódemce wszystko gasło na raz :)

Tak swoją drogą, Windows bardzo dużo chce o nas wiedzieć. Przynajmniej tak wnioskuję po ilości opcji, które wyłączałem podczas aktualizacji :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.08.2015 o 17:29, Isildur napisał:

Po restarcie systemu zniknęła mi regulacja głośności, w ustawieniach mam ją włączoną.
Jak ją przywrócić?

Klikasz start\ustawienia\system\powiadomienia i aplikacje\i tam taki niebieski napis wybierz ikony wyświetlane na pasku zadań tam sobie włączysz głośniczek i wszystko inne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.08.2015 o 17:29, Isildur napisał:

Po restarcie systemu zniknęła mi regulacja głośności, w ustawieniach mam ją włączoną.
Jak ją przywrócić?

20150815175920

20150815175926

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.08.2015 o 17:47, A-cis napisał:

Isildur, to tło, to jest Twoje prywatne, czy gdzieś w ustawieniach Win 10 można je znaleźć?


Moje prywatne, ale się nim podzielę proszę.

@Carter i Leven

Miałem to włączone, okazało, że system się uszkodził w jakiś sposób i musiałem użyć przywracania systemu, teraz działa wszystko :)

Ale dzięki za pomoc :)

20150815195937

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z tymi ikonami miałem problem we wcześniejszych kompilacjach WIN10 Insider, ale to zostało naprawione i teraz działa jak należy.


p.s.. .fajna fotka na tapetę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja od 2h po instalacji sterowników i tego kółeczka po środku z procentem wykonania aktualizacji systemu mam szary ekran i nie wiem czy komputer ma zawiechę czy coś tam wewnątrz jeszcze sobie układa, mieli. Nie wiem co robić...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować