Zaloguj się, aby obserwować  
Prince_Miki

Windows 10 - temat ogólny

833 postów w tym temacie

Hej...
Irytująca sprawa, może ktoś u siebie zauważył takową przypadłość. Otóż to już drugi raz jak system pociuchutku się aktualizuje nie informując o niczym uzytkownika. Przy tych aktualizacjach jednocześnie komputer spowalnia i muli do tego stopnia, że aż zacząłem się martwić czy oby ze sprzętem coś mi się nie zaczęło dziać. U Was też ten proces przechodzi w tak tragiczny sposób ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U mnie na lapku też było tak strasznie fatalnie. Zrobiłem tak: w wyszukiwarce wpisz services, znajdz windows update i zatrzymaj. potem w windows/software distribution/download wywal wszystko, uruchom komputer ponownie i przywróc windows update. u mnie pobralo sie wtedy blyskawicznie i szybko moglem wrocic do działań.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.08.2015 o 07:47, karolekx23x napisał:

mam wind 7 home 32 bit i robiac rezerwacje do uaktualnienie do win 10 i co bede w ten
sposob mogl wybrac 64 bit jesli tak to bym na tym wygral

Nie, nie będziesz w stanie. Wersja 32 bitowa zaktualizuje się do 32 bitowej. Jedynym wyjściem, by załapać się na darmowy update to instalacja na tym samym klucuz Win7 64 bit i update z tej wersji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.08.2015 o 20:00, ArkStorm napisał:

Hej...
Irytująca sprawa, może ktoś u siebie zauważył takową przypadłość. Otóż to już drugi raz
jak system pociuchutku się aktualizuje nie informując o niczym uzytkownika. Przy tych
aktualizacjach jednocześnie komputer spowalnia i muli do tego stopnia, że aż zacząłem
się martwić czy oby ze sprzętem coś mi się nie zaczęło dziać. U Was też ten proces przechodzi
w tak tragiczny sposób ?


Ja nie mam problemów, ale w sumie możesz zrobić to: http://www.spidersweb.pl/2015/08/windows-10-wudo.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z uwagi na to że update do 10 a potem powrót do 8.1 zrobił taki syf w systemie, że zdecydowałem się na czystą isntalację 10. Niby jest ok, ale powraca problem, który miałem wcześniej, a mianowicie przy uruchamianiu CS GO wywala mi blue screen z błędem driver irql not less or equal, ksoud.sys. Ktoś mi zdiagnozował, że to wina sterowników do karty dźwiekowej Sounblaster SBC Pros studio. Kłopot w tym, że obecnie mam zainstalowane sterowniki dedykowane pod 10 więc teroretycznie błąd ten nie ma prawa się pojawiać. Napisałem do supportu creative (nie mają telefonu podanego) ale oni milczą, a jest to w pewnym stopniu uciążliwy problem. Ktoś wie co mogłoby pomóc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Coraz bardziej denerwuje mnie problem, że muszę mieć uprawnienia administratora (i je potwierdzać) gdy chcę coś zmienić (wkleić, zapisac, usunąć) w "Obrazy".. Jak to zmienić wreszcie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.09.2015 o 12:18, Assurubalit napisał:

Coraz bardziej denerwuje mnie problem, że muszę mieć uprawnienia administratora (i je
potwierdzać) gdy chcę coś zmienić (wkleić, zapisac, usunąć) w "Obrazy".. Jak to zmienić
wreszcie?

Kliknij start, wpisz "kontrola", wyskoczy Ci "Zmień ustawienia funkcji kontrola konta użytkownika" i tam zjedź paskiem na sam dół na "nigdy nie powiadamiaj..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.09.2015 o 12:57, EjVi napisał:

> Coraz bardziej denerwuje mnie problem, że muszę mieć uprawnienia administratora
(i je
> potwierdzać) gdy chcę coś zmienić (wkleić, zapisac, usunąć) w "Obrazy".. Jak to
zmienić
> wreszcie?
Kliknij start, wpisz "kontrola", wyskoczy Ci "Zmień ustawienia funkcji kontrola konta
użytkownika" i tam zjedź paskiem na sam dół na "nigdy nie powiadamiaj..."


Ale ja nie chce zmieniać ogólnych zasad bezpieczeństwa. Z folderem obrazów coś jest jednak nie tak, skoro nie mogę zapisać tam pliku przez przeglądarkę interentową, ani kopiując bezpośrednio z pendrajwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.09.2015 o 12:18, Assurubalit napisał:

Coraz bardziej denerwuje mnie problem, że muszę mieć uprawnienia administratora (i je
potwierdzać) gdy chcę coś zmienić (wkleić, zapisac, usunąć) w "Obrazy".. Jak to zmienić
wreszcie?


C.D. jak kliknąłem ppm na foler -> właściwości -> zabezpieczenia, to widzę, że nie ma tam... mnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.09.2015 o 10:12, Marcin08 napisał:

Z uwagi na to że update do 10 a potem powrót do 8.1 zrobił taki syf w systemie, że zdecydowałem
się na czystą isntalację 10. Niby jest ok, ale powraca problem, który miałem wcześniej,
a mianowicie przy uruchamianiu CS GO wywala mi blue screen z błędem driver irql not
less or equal, ksoud.sys. Ktoś mi zdiagnozował, że to wina sterowników do karty dźwiekowej
Sounblaster SBC Pros studio. Kłopot w tym, że obecnie mam zainstalowane sterowniki dedykowane
pod 10 więc teroretycznie błąd ten nie ma prawa się pojawiać. Napisałem do supportu creative
(nie mają telefonu podanego) ale oni milczą, a jest to w pewnym stopniu uciążliwy problem.
Ktoś wie co mogłoby pomóc?


Nawiązując do tego posta, dostałem odpowiedź z Creative. Stwierdzili, że następuje konflikt karty graficznej z dźwiękową. Niestety podane rozwiązanie nie załatwiło problemu, a kolejnej odpowiedzi już nie otrzymałem. Czy wiedząc już w czym tkwi rzecz ktoś byłby w stanie pomóc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Dnia 01.09.2015 o 18:41, Marcin08 napisał:

Nawiązując do tego posta, dostałem odpowiedź z Creative. Stwierdzili, że następuje konflikt
karty graficznej z dźwiękową. Niestety podane rozwiązanie nie załatwiło problemu, a kolejnej
odpowiedzi już nie otrzymałem. Czy wiedząc już w czym tkwi rzecz ktoś byłby w stanie
pomóc?


Taki strzał na ślepo - bo widzę, że masz kartę nvidii. Zainstalowałeś full pakiet sterownika? Razem ze sterownikiem od dźwięku? Może zainstalowanie sterów od grafiki bez modułu dźwiękowego coś da. Chyba że to było rozwiązanie które Ci podali ludzie z creative''a.. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No niestety, też tego próbowałem i nie załatwia to sprawy. Ludzie z creative''a podali inne rozwiązanie, ale niestety to co podali nie ma zastosowania do 10. Czekam, może coś jeszcze wymyślą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.09.2015 o 10:44, maniekk napisał:

Mam 7 premium, czy po instalacji 10 dalej będę miał premium czy zmieni się na wersję
podstawową?

Windows 7 Home Premium -> Windows 10 Home

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.09.2015 o 10:44, maniekk napisał:

Mam 7 premium, czy po instalacji 10 dalej będę miał premium czy zmieni się na wersję
podstawową?


Mając 7 Home Premium otrzymujesz 10 w wersji Home.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem, kupiłem laptopa i zrobiłem update do 10, zrobiło mi w wersji Angielskiej i nie mogę polszczyć.. Poza tym aktualizacje się nie pobierają wywala błąd... Co mam zrobić by system był w języku Pl?

Edit: Już nieaktualne, zrobiłem reinstal systemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Robiłem właśnie aktualizacje systemu z 7 do 10 na laptopie (model Asus K52De). Niby wszystko poszło ok, ale chyba gdzieś po drodze system "zgubił" napęd. Włożona płyta (próbowałem kilka różnych) kręci się chwilę i potem nic się dalej nie dzieje. W menadżerze urządzeń napęd widnieje jako inne urządzenia i ma przy sobie biały pytajnik (mój komputer też nie widzi żadnego napędu, a w BIOSie już nazwa się pojawia). Próbowałem wyszukać sterowników ale nic z tego, dawałem też odinstaluj i próbowałem uruchomić ponownie- nic nie pomaga. Google milczą.
Wiem, że może średni temat dobrałem do tego problemu, ale stało się to po przejściu na 10, więc może ujdzie. Będę wdzięczy za każdą mądrą radę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przegrałem walkę z tymi sterownikami i ogólnie Windowsem 10 na tym laptopie. Jest tylko jeden problem- jak mogę teraz wrócić do 7? Folder Windows.old jest na dysku C (coś ok. 20GB) ale w ustawieniach nie mam tej opcji przywrócenia systemu opisywanej w każdym możliwym poradniku. Mogę jakoś to obejść? Ratujcie, bo jak nic nie zadziała to będę musiał szukać gdzieś win7 (nie mam płyty), a do tego nie jestem pewny, czy klucz na naklejce z tylu laptopa zadziała...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować