Zaloguj się, aby obserwować  
Prince_Miki

Windows 10 - temat ogólny

833 postów w tym temacie

Postawiłem dzisiaj świeżutką 7, zainstalowałem stery, wszystkie aktualizacje oraz podstawowe programy. Ale aktualizacji do 10 jak nie wiedziałem tak nie widzę.

Jak długi (orientacyjnie) jest czas oczekiwania na jej pojawienie lub czy da się ją jakoś wymusić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.09.2015 o 23:00, DracoBart31 napisał:

Niestety wymuszanie nie działa. Technicznie rzecz biorąc nie dostałem jeszcze nawet "opcji
przesiadki", więc może w tym rzecz i trzeba jeszcze poczekać?


Po co czekać i coś "wymuszać" skoro można skorzystać z bezproblemowego instalatora? :>

32bit: http://go.microsoft.com/fwlink/?LinkId=616935

64bit: http://go.microsoft.com/fwlink/?LinkId=616936

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam
Mam problem po przeskoczeniu z w8.1 ma 10 kiedy klikam wyłacz komputer wszystko ładnie się zamyka, monitor przestaje otrzymywać obraz ale jednostka nadal się nie wyłącza. Jak to można naprawić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.09.2015 o 23:52, miodus napisał:

Witam
Mam problem po przeskoczeniu z w8.1 ma 10 kiedy klikam wyłacz komputer wszystko ładnie
się zamyka, monitor przestaje otrzymywać obraz ale jednostka nadal się nie wyłącza. Jak
to można naprawić?


Może jakieś aktualizacje Ci się wrzucają :> Sam byłem świadkiem paru dziwnych updateów, gdzie komputer się dziwnie zachowywał (miedzy innymi dłuższe wyłączanie się jednostki).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Miał ktoś problem z operą na win10? Świetnie działała od początku, a dziś nie chce mi się włączyć, przeinstalowanie nic nie pomaga. Opera się niby włącza, ikonka na pasku startu pokazuje, że program jest uruchomiony, a najechanie na nią kursorem skutkuje wyświetleniem miniaturki otwartej przeglądarki, ale kiedy klikam na nią to nic się nie dzieje. Chciałem wrzucić screena, ale nie mam nierwów na kombinowanie jak to się robi w tym durnym systemie.
Edit: Teraz nawet odinstalować się jej nie da, z menadżera plikow. Klikam opcje "odinstaluj" i nic się nie dzieje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Przesiadłem się z 8.1 jak tylko było to możliwe i generalnie jest ok. Wszystko działa, system może troszeczkę przyśpieszył. Jedyne co mnie nieco irytuje to to, że podczas przeglądanie FB na Firefoxie przeglądarka wariuj. Nie pomagały reinstalacje samego Firefoxa ani aktualizacje. Problem nadal występuje. Ale ogólnie mówiąc, system nie jest taki zły jak go malują. Może poza tą całą "inwigilacją" ale podobno po aktualizacjach jest ona taka sama jak na 7 czy 8. Jak dla mnie, warto ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moja mama w jakiś sposób włączyła systemowa"lupe" która uruchamia się przy starcie systemu. Nie bardzo wiem jak ja wyłączyć tak żeby na starcie systemu jej nie było. W ustawieniach nie znalazłem opcji pozwalającej na dokonanie tego. Nie ma też jej w programach autostrady. ..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Spróbuj: Panel sterowania -> centrum ułatwień dostępu -> zmień ustawienia logowania [po lewej].

Sprawdź czy tam masz zaznaczoną "powiększ elementy na ekranie (lupa)". Jak tak, odhacz, zastosuj i spróbuj restart kompa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.09.2015 o 16:03, Cierpik182 napisał:

/.../

Spróbuj: Panel sterowania -> centrum ułatwień dostępu -> zmień ustawienia logowania
[po lewej].

Sprawdź czy tam masz zaznaczoną "powiększ elementy na ekranie (lupa)". Jak tak, odhacz,
zastosuj i spróbuj restart kompa.

Dzięki wielkie, o to chodziło 😊

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 18.09.2015 o 22:43, Snafu napisał:

Jedyne co mnie nieco irytuje to to, że podczas przeglądanie
FB na Firefoxie przeglądarka wariuj. Nie pomagały reinstalacje samego Firefoxa ani aktualizacje.
Problem nadal występuje.


Jak się objawia to "wariowanie"? Bo zauważyłem, że u mnie FF często się zawiesza, ale dosłownie na moment. I faktycznie, często podczas przeglądania FB.

Przy okazji - czy ktoś ma problem z wybudzaniem z uśpienia? U mnie przynajmniej w połowie przypadków komputer się włącza, ale zostaje czarny ekran i pomaga tylko twardy reset.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Okno przeglądarki robi się czarne po czym wraca do normalności na chwilkę, potem z FB znika cały tekst i zostaje tylko ten pasek na górze. Dziwne rzeczy i w sumie nie wiem czemu, przeszukałem trochę for i żadnych informacji nie znalazłem. Przestałem do FB używać FF, choć i tak na kompie z FB korzystam sporadycznie, teraz używam Edge i wszystko jest w normie. Po jakiejś aktualizacji FF problem ustał, jednak po kolejnej wrócił. Komputer oczywiście skanowałem itp, nic nie wykryło, więc to raczej nie wina żadnego wirusa czy innego badziewia.
Natomiast co do wybudzania, u mnie przebiega normalnie, za każdym razem. Czasem podczas gry mam tak jak piszesz, tj. komputer normalnie chodzi ale na monitorze pojawia się komunikat o braku zasilania, czy coś podobnego i trzeba resetować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam
Od kilku dni w Update wyświetlane są komunikaty o dostępnych sterownikach do zainstalowania ale nie ma możliwości ich zaktualizownia.
W ustawieniach zaawansowanych mam zaznaczone automatyczne aktualizowanie sterowników przez Update.
Ostatnia poprawka widoczna w historii jest z 1-10-2015 (aktualizacja zbiorcza dla 10-tki --xx3266)

Czy u Was coś było już zaktualizowane po tej dacie, czy to u mnie coś się kaszani?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować