Zaloguj się, aby obserwować  
Prince_Miki

Windows 10 - temat ogólny

833 postów w tym temacie

Witam,
Postanowiłem dzisiaj zaktualizować 8.1 do 10 i wszystko zakończyło się pomyślnie. Jedyną rzeczą, która mnie martwi jest to, że na dysku, na którym zainstalowany jest system operacyjny, po aktualizacji ubyło jakieś 5 - 10 GB pamięci. Jeśli dobrze rozumuję, to stało się tak ze względu na miesięczną możliwość powrotu do starej wersji systemu, której pliki nadal są na dysku, a po rzeczonym miesiącu zostaną automatycznie usunięte. Mam rację?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.09.2015 o 22:43, Snafu napisał:


Przesiadłem się z 8.1 jak tylko było to możliwe i generalnie jest ok. Wszystko działa,
system może troszeczkę przyśpieszył. Jedyne co mnie nieco irytuje to to, że podczas przeglądanie
FB na Firefoxie przeglądarka wariuj. Nie pomagały reinstalacje samego Firefoxa ani aktualizacje.
Problem nadal występuje. Ale ogólnie mówiąc, system nie jest taki zły jak go malują.
Może poza tą całą "inwigilacją" ale podobno po aktualizacjach jest ona taka sama jak
na 7 czy 8. Jak dla mnie, warto ;)


O co z tą inwigilacją chodzi? Jak bardzo źle jest?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę napisać litery ź, bo klikanie kombinacji prawy alt + x wywołuje jakiś program do robienia screenów. Nie wiem jak go wyłączyć/odinstalować, pomocy ;_;

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam problem ze sterownikami Nvidia dla Windows 10 64-bit, sytuacja wygląda tak jakby w ogóle nie działały co przekłada się na fatalną wydajność w grach. Czytałem, że ma to związek z wymuszonymi aktualizacjami w Windows Update, ale nie znalazłem dobrego rozwiązania, proszę o pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja pobrałem najnowsze stery ze strony nvidi i odłączyłem neta od kompa bo jak komp był online to winda blokowała instalacje sterowników .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam kilka pytań odnośnie tego całego W10, do osób, które zdecydowały się (albo i nie ;) na upgrade.
1. Jak wygląda kwestia ponownej instalacji systemu? Czy jeśli np mam W8 i wykonam "uaktualnienie" do W10, to już nie będę mógł nigdy wiecej zainstalować mojego W8?
1.1 I jak właściwie zainstaluję w przyszłości W10 "na czysto" (często mi się zdarza) skoro to tylko upgrade bierzącego systemu?
2. Jak wygląda kwestia sterowników urzadzeń? Czy W10 wymaga dedykowanych sobie sterowników, czy kompatybilne są te dla W7/8?
3. Jak to się w ogóle "uaktualnia" do W10? Mam Windows 8 i nie mam żadnej opcji/aktualizacji w Windows Update. A może już na to za późno?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.11.2015 o 19:06, zadymek napisał:

1. Jak wygląda kwestia ponownej instalacji systemu? Czy jeśli np mam W8 i wykonam "uaktualnienie" do W10, to już nie będę mógł nigdy wiecej zainstalować mojego W8?

Oczywiście, że będziesz mógł. Przez miesiąc czasu od update'u jest nawet możliwość powrócenia do poprzedniej wersji systemu (proces ten trwa znacznie krócej niż sama aktualizacja). Ba, nawet sam to zrobiłem, bo Windows 10 mi nie podszedł. ;-) O ile mnie pamięć nie zawodzi, ta funkcja znajduje się w opcji "Odzyskiwanie".

Dnia 03.11.2015 o 19:06, zadymek napisał:

2. Jak wygląda kwestia sterowników urzadzeń? Czy W10 wymaga dedykowanych sobie sterowników, czy kompatybilne są te dla W7/8?

W moim przypadku trzeba było je aktualizować, bo rozdzielczość 720p nie była obsługiwana.

Dnia 03.11.2015 o 19:06, zadymek napisał:

3. Jak to się w ogóle "uaktualnia" do W10? Mam Windows 8 i nie mam żadnej opcji/aktualizacji w Windows Update. A może już na to za późno?

Przyczyn może być bardzo wiele. Tutaj masz najczęstsze powody takiego stanu rzeczy: http://www.pcworld.pl/news/402208/Windows.10.dlaczego.nie.widzisz.ikonki.aktualizacji.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli będziesz chciał przeinstalować Windowsowa to instalujesz ponownie Win 8 i robisz aktualizacje (kilka dni temu tak robiłem). Ze sterownikami jest różnie - raz działają, a raz nie. Ja jak na razie miałem problem tylko z tunerem DVB-T, ale trochę się pomęczyłem i jest OK. Jeżeli nie da się zaktualizować, to zrób to ręcznie za pomocą MediaCreationTool (ja tak robiłem).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.11.2015 o 19:06, zadymek napisał:

1. Jak wygląda kwestia ponownej instalacji systemu? Czy jeśli np mam W8 i wykonam "uaktualnienie"
do W10, to już nie będę mógł nigdy wiecej zainstalować mojego W8?


W8 możesz zainstalować zawsze. Po prostu za każdym razem Windows będzie pobierał uaktualnienie do "10", chyba że Microsoft zmieni politykę.

Dnia 03.11.2015 o 19:06, zadymek napisał:

1.1 I jak właściwie zainstaluję w przyszłości W10 "na czysto" (często mi się zdarza)
skoro to tylko upgrade bierzącego systemu?


Niedługo wyjdzie listopadowa aktualizacja, która wprowadzi możliwość instalacji "czystego" W10 na kluczu z W8. Do tej pory nie było to możliwe i trzeba było najpierw instalować "ósemkę", a później dopiero uaktualnić do "dziesiątki".

Dnia 03.11.2015 o 19:06, zadymek napisał:

2. Jak wygląda kwestia sterowników urzadzeń? Czy W10 wymaga dedykowanych sobie sterowników,
czy kompatybilne są te dla W7/8?


Są dedykowane, a do tych urządzeń do których nie ma, instalujesz pod W7/8. Nie ma z tym żadnego problemu.

Dnia 03.11.2015 o 19:06, zadymek napisał:

3. Jak to się w ogóle "uaktualnia" do W10? Mam Windows 8 i nie mam żadnej opcji/aktualizacji
w Windows Update. A może już na to za późno?


Masz zainstalowane wszystkie aktualizacje, nawet te dodatkowe? Po za tym można wymusić aktualizację do W10, jest pełno poradników z tym związanych. Po za tym chcesz zainstalować na PC czy laptopie? Bo jeden z producentów laptopów (nie pamiętam już jakich) nie oferuje aktualizacji do W10.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.11.2015 o 20:14, Kraju napisał:

Niedługo wyjdzie listopadowa aktualizacja, która wprowadzi możliwość instalacji "czystego"
W10 na kluczu z W8. Do tej pory nie było to możliwe i trzeba było najpierw instalować
"ósemkę", a później dopiero uaktualnić do "dziesiątki".

Good, good :)

Dnia 03.11.2015 o 20:14, Kraju napisał:

Masz zainstalowane wszystkie aktualizacje, nawet te dodatkowe? Po za tym można wymusić
aktualizację do W10, jest pełno poradników z tym związanych. Po za tym chcesz zainstalować
na PC czy laptopie? Bo jeden z producentów laptopów (nie pamiętam już jakich) nie oferuje
aktualizacji do W10.

Mam zainstalowane wszelie możliwe zalecane aktualizacje.
Używam PC klasy desktop.
System to, jak pisałem, Widows 8.

Tak się zastanawiam: czytałem na stronach Małomiękkich m.in. o wymaganiach dla darmowej aktualizacji i stoi tam o konieczności posiadania aktualnej wersji W7 i W 8.1. Ogólnie wszelkie materiały odnoszą się wyłącznie do tych dwóch. Nic nie ma o Windows 8. Może w tym tkwi problem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.11.2015 o 20:44, zadymek napisał:

Tak się zastanawiam: czytałem na stronach Małomiękkich m.in. o wymaganiach dla darmowej
aktualizacji i stoi tam o konieczności posiadania aktualnej wersji W7 i W 8.1. Ogólnie
wszelkie materiały odnoszą się wyłącznie do tych dwóch. Nic nie ma o Windows 8. Może
w tym tkwi problem?

Cytacik z oficjalnej strony Microsoft:

System requirements

Make sure you are running the latest version of either Windows 7 SP1 or Windows 8.1 Update.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pewnie, że tak, bo mając W8 nie masz zainstalowanych wszystkich aktualizacji (właśnie do W8.1). W sumie mogłem się wcześniej zorientować, ale nie przypuszczałem, że nie masz aktualizacji do 8.1, a piszesz o samej "ósemce", bo tak jest szybciej i łatwiej. Także zaktualizuj do W8.1, pobierz wszystkie aktualizacje i albo czekaj na automatyczny update do W10 albo manualnie wymuś pobieranie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 04.11.2015 o 10:11, Kraju napisał:

Także zaktualizuj do W8.1, pobierz wszystkie aktualizacje i albo czekaj na
automatyczny update do W10 albo manualnie wymuś pobieranie.

Tak zrobię, thx.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,
Mam już na stałe zainstalowany Windows 10 (stara wersja usunęła się po miesiącu) i chcę usunąć pliki tymczasowe. Gdy naciskam "usuń pliki tymczasowe" ich status zmienia się na "czyścimy Twoje pliki tymczasowe. Wróć za chwilę, aby sprawdzić wyniki." i tak przez wieczność. Po wyłączeniu tego okna pliki tymczasowe nadal są na dysku. Jakieś rozwiązania?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zmieniałem kompa i system (z Windows Vista OEM na Windows 8.1 BOX) w okolicach kwietnia. Przed świętami Bożego Narodzenia chciałbym skorzystać z funkcji bezpłatnej aktualizacji do Windows 10.
Mam jednak parę pytań do osób obeznanych w temacie i/lub posiadających (bądź nie) ten system:
1. Czy będę musiał robić formata c:// ? Z tego co wiem niektórzy byli do tego zmuszeni, a wolałbym tego uniknąć; czy zatem nie zrobienie formata jakoś działa negatywnie na działanie Windowsa 10?
2. Czy będę mógł sformatować dziesiątkę w przyszłości i zainstalować 8.1 BOX, tj. czy klucz będzie działał, czy licencja się skończy? Nie chciałbym, żeby po kilku miesiącach kupna edycji BOX miałbym ją zamieniać na Windows 10 OEM... :S
3. W jaki sposób przeprowadza się format dysku c:// , jeśli nie mam płyty z Windowsem 10, bo uaktualniam go z 8.1 przez opcję darmowej aktualizacji?
4. Do kiedy dokładnie mogę zaktualizować system? :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1-nie musisz robić foramta
2-podobno w listopadzie ma wyjść ubdate do 10 pozwalający przy instalacji używać klucz z 8.1 jak masz boks to i 10 będzie boks bo taką masz licencję (ale pewności nie mam)
3-jak zainstalujesz 10 to musisz zalogować się na konto ms i 10 zostaje aktywowana(do czasu nie zalogowania się na konto 10 jest jako system nieaktywowany),Od tego momentu system dopisuje się do konta jak gra na steam po czystej instalce robisz logowanie do konta i system się aktywuje (ważne nie podajesz żadnego klucza przy czystej instalce)
4 -do29 lipca2016 (obraz systemu możesz pobrać ze strony ms)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować