Zaloguj się, aby obserwować  
Prince_Miki

Windows 10 - temat ogólny

833 postów w tym temacie

Po aktualizacji do Treshold 2 niektóre programy desktopowe nie mają ikonek na kafelkach w Menu Start. Konkretnie Chrome i Opera, przy czym powiększenie kafla z Chrome do rozmiaru średniego sprawia, że ikona się pojawia, ale po zmniejszeniu znów znika. Z Operą nawet to nie działa. Czy ktoś ma podobny problem? Szukałem w internecie, ale na razie nic na ten temat nie znalazłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy przy bezpiecznie używanym win 10 wystarczy ten antywirus który jest wgrany z systemem? Jeżeli nie to jaki polecacie?
Co do aktualizacji to jakoś nigdy nie przepadałem za ich masowym wrzucaniem. Sporo osób pisze, że czeka aż załatją win 10 a ja 2 tygodnie temu wgrałem win 10 pro i chyba tylko na początku aktualizacje które się pojawiły na liście zainstalowałem. Wszystko jak na razie chodzi ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.11.2015 o 11:47, Nightdew napisał:

Czy przy bezpiecznie używanym win 10 wystarczy ten antywirus który jest wgrany z systemem?
Jeżeli nie to jaki polecacie?
Co do aktualizacji to jakoś nigdy nie przepadałem za ich masowym wrzucaniem. Sporo osób
pisze, że czeka aż załatją win 10 a ja 2 tygodnie temu wgrałem win 10 pro i chyba tylko
na początku aktualizacje które się pojawiły na liście zainstalowałem. Wszystko jak na
razie chodzi ok.


O ile nie surfujesz w Internecie p[o stronach z niekoniecznie legalną zawartością lub masz choć minimalne pojęcie o bezpieczeństwie, czy raczej o prewencji na poziomie zwykłego użytkownika komputera (nie klikanie w linki bez spojrzenia co to, uruchamianie programów niewiadomego pochodzenia, etc.), to wbudowany w Windows 10 antywirus wystarczy. Jest skuteczny i co istotne posiada wbudowanego firewalla (dawna "Zapora systemu Windows"), która w końcu działa w miarę przyzwoicie.
Jeśli nie jesteś pewien, to zainstaluj coś bezpłatnego - ja mogę polecić dwa programy: Avira i Avast!. Pierwszy jest bardzo lekki dla systemu, ale w chwili aktualizacji baz wirusów wyświetla reklamy. Avast to od wielu lat program, który utrzymuje poziom niewiele odbiegający od tego, jaki prezentują pełnopłatne antywirusy. Tyle tylko, że w porównaniu do Aviry jest dość ciężki dla systemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.11.2015 o 12:13, mrosi napisał:

Jeśli nie jesteś pewien, to zainstaluj coś bezpłatnego - ja mogę polecić dwa programy:
Avira i Avast!. Pierwszy jest bardzo lekki dla systemu, ale w chwili aktualizacji baz
wirusów wyświetla reklamy.

Kurczę, 5 lat tego używam i nie widziałem żadnych reklam. Muszę to w końcu -kiedyś- przyuważyć ;)

Dnia 21.11.2015 o 12:13, mrosi napisał:

Avast to od wielu lat program, który utrzymuje poziom niewiele odbiegający od tego, jaki prezentują pełnopłatne
antywirusy. Tyle tylko, że w porównaniu do Aviry jest dość ciężki dla systemu.

Od siebie dodam, że na moim PieCu toto ordynarnie blokowało dostęp do sieci moim aplikacjom, oraz do wielu stron www (jakieś bzdury o certyfikatach, nawet do strony programu!) i nijak nie dałem rady tego zmienić - wyłączanie Firewall''a coś dawało do chwilu restaru komputera. Dwa razy podchodziłem do tego (darmocha od CDA) i dwa razy wywaliłem - ostatnim razem nie przetrwał na HDD nawet godziny.

Co do aktualizacji to strasznie niemiło wspominam pewną aktualizację świeżo zainstalowanego W8 - najogólneij rzecz biorąc system informował mnie, że nie ma żadnych aktualizacji, a później kolejną, do W 8.1, do krórej musiałem podchodzić jakieś 7 razy, do tego skacząc pomiędzy interfejsem Modern i Windows. Dlatego choćby z uwagi na same problemy z aktualizacją nie polegam na wbudowanych w Windy antywirusach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmmm ... a jak pod W10 sprawuje się AVG Free?
Ja jeszcze cały czas zwlekam z aktualizacją systemu, na razie nie ma jeszcze gier, które korzystają z dobrodziejstw DX11 więc jeszcze się wstrzymam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.12.2015 o 13:23, lis_23 napisał:

Hmmm ... a jak pod W10 sprawuje się AVG Free?
Ja jeszcze cały czas zwlekam z aktualizacją systemu, na razie nie ma jeszcze gier, które
korzystają z dobrodziejstw DX11 więc jeszcze się wstrzymam.

ja używam avasta. chyba masz na myśli dx12? :)
Ja zaktualizowałem swoją 7ke do 10 nie dla dx ale lepszej wydajności, płynności i kompatybilności systemu. I się nie zawiodłem. Nie pracowałem na 8.1 więc nie mam porównania, ale między 7 a 10 jest przepaść.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panowie, da się ustawić takie ukryte konto, tzn. zostawiam rodzicom swój komputer, ale chciałbym ewentualnie móc na nim coś porobić, i żeby w normalnym trybie automatycznie się logował pc na konto rodziców, a ja np. dałbym wyloguj i bym mógł potem wybrać swoje konto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiecie może jak usunąć pozycje z obszaru nawigacyjnego w eksploratorze plików? Dysk D i CD - ROM mam zdublowane. Są pod "Ten Komputer" i osobno. Można jakaś te luzem usunąć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy spytać tu czy może w jakimś temacie o tabletach, ale:
Mam tablet z Win10. Wszystko ślicznie, ładnie, ale nie otwierają się żadne dyski przenośne. Jednego w ogóle nie widzi a drugi się normalnie instaluje (że sterowniki), ale po fakcie nie pokazuje się jako dysk i tak. USB widzi normalnie. Od czego to zależy, ktoś wie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witajcie!
Mam takie pytanie - w sierpniu kupiłem Windows 7 Pro, zaktualizowałem do Windows 10 i teraz chciałbym przeinstalować system, od razu instalując Win10. Wystarczy, że zrobię sobie bootowalny pendrive z Win 10? Jak z kluczem? Jest ten sam co w Windows 7?

Od razu nasuwa się kolejne pytanie - co w przyszłości, powiedzmy za rok, kiedy wymienię sobie płytę główną i procesor?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja robiłem wymianę komputera i próbowałem zainstalować W10 i aktywować kluczem od W7. Nie działało to u mnie. Poradziłem sobie instalując W7 i aktywując go, a potem update do W10, potem wyrzezać (format) i na czysto zainstalowałem W10 od razu logując się na moim koncie MS i windows jest już aktywowany, bez potrzeby podawania klucza. Niestety nie wiem jak zadziała to jak będzie kolejna wymiana sprzętu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.02.2016 o 23:42, Nufiko napisał:

Ja robiłem wymianę komputera i próbowałem zainstalować W10 i aktywować kluczem od W7.
Nie działało to u mnie. Poradziłem sobie instalując W7 i aktywując go, a potem update
do W10, potem wyrzezać (format) i na czysto zainstalowałem W10 od razu logując się na
moim koncie MS i windows jest już aktywowany, bez potrzeby podawania klucza. Niestety
nie wiem jak zadziała to jak będzie kolejna wymiana sprzętu.


Tylko teraz jeszcze jest możliwe przejście z W7 na W10, ale za kilka miesięcy już nie :D Pewnie skończy się tym, że trzeba będzie kupić W10... Nie powiem, żeby mi się to podobało, bo W7 można dostać już za 100 zł, ale W10 jest na razie droższy. Liczę tylko na to, że do tego czasu stanieje :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.02.2016 o 13:08, pawbuk napisał:

Witajcie!
Mam takie pytanie - w sierpniu kupiłem Windows 7 Pro, zaktualizowałem do Windows 10 i
teraz chciałbym przeinstalować system, od razu instalując Win10. Wystarczy, że zrobię
sobie bootowalny pendrive z Win 10? Jak z kluczem? Jest ten sam co w Windows 7?

Od razu nasuwa się kolejne pytanie - co w przyszłości, powiedzmy za rok, kiedy wymienię
sobie płytę główną i procesor?


Po instalacji Windows 10 zaloguj się na swoje konto microsoft, system sam się aktywuje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.02.2016 o 18:01, Isildur napisał:

Po instalacji Windows 10 zaloguj się na swoje konto microsoft, system sam się aktywuje
:)


Ok, dzieki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zainstalowałem przed chwilą W10 przy instalacji stworzyłem dysk C i zostawiłem sobie puste miejsce z zamiarem utworzenia z tego dysku później, po instalacji z wolnego miejca utworzyłem (przez zarządzanie komputerem) drugi dysk jednak nie wykrywa mi go gdy sprawdzam ''ten komputer''. Wie ktoś o co chodzi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować