Zaloguj się, aby obserwować  
Prince_Miki

Windows 10 - temat ogólny

833 postów w tym temacie

Dnia 23.04.2016 o 16:03, Carter napisał:

Mam takie pytanko planuje kupić dysk ssd i postawić na nim win 10 który obecnie mam zainstalowany.Czy
system aktywuje się po zalogowaniu do konta MS (wykonam czystą instalacje)


Powinno tak się udać, ale w moim przypadku tzreba było się logować jak tylko instalator sobie zażyczył.

Dnia 23.04.2016 o 16:03, Carter napisał:

czy zmiana
dysku (czyli dodanie ssd ) pozbawi mnie licencji i będę musiał zakupić drugą ?


U mnie licencja nie wygasła nawet jak zmieniłem 100% komputera. Ewentualnie możesz użyć jakiegoś narzędzia do wykonania obrazu dysku systemowego i przeniesienia go następnie na SSD.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, z góry mówię, że jestem totalnym amatorem jeżeli chodzi o winde 10. Otóż, jestem w posiadaniu laptopa dziadków którzy mieli problem z czarnym ekranem, z tym problemem się uporałem, chodzi natomiast o logowanie się do systemu, wcześniej rozwiązując problem z ekranem logowałem się za pomocą pinu, teraz jest to zwykłe hasło po którego wpisaniu wyświetla się, że jest nieprawidłowe (chociaż właściciele zarzekają się, że takie było), no dobra nieważne, poprzez stronę microsofta zresetowałem hasło (bo jak się domyślam są one powiązane, prawda? tj. konto microsoft ma ten sam e-mail, co konto na tym laptopie, netbooku czy watever). I zapewne musi być połączenie z internetem, żeby hasło zostało zresetowane, no ale podłączając internet mobilny do routera i kabel do laptopa nie jestem w stanie uzyskać tego połączenia. Jakieś pomysły? No chyba, że się mylę co do powiązania kont?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy pojawił się już dobry program do obsługi pulpitów wirtualnych w W10? Dopiero teraz przypomniałem sobie o nich, ale obsługa jest pomiędzy tragedią a dramatem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.05.2016 o 21:22, McFlash napisał:

Czy pojawił się już dobry program do obsługi pulpitów wirtualnych w W10? Dopiero teraz
przypomniałem sobie o nich, ale obsługa jest pomiędzy tragedią a dramatem.


Przy używaniu skrótów klawiszowych da się przeżyć, ale brakuje takich udogodnień jak wyświetlanie okna na wszystkich pulpitach i szybki podgląd w widżecie co gdzie jest, bez żadnego klikania. Programów rozszerzających funkcjonalność nie widziałem, jak już to inne apki do wirtualnych pulpitów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nieoczekiwanie, system postanowił mi się zaktualizować do 10 tki ;)
Trwało to dosyć krótko i teraz jestem na nowym systemie ale widzę, że nie wszystko się zaktualizowało, np. sterowniki do karty graficznej, nadal mam te zainstalowane 24 maja pod siódemkę, muszę je ponownie zainstalować ze strony Nvidii?
Nie mam też pojęcia, jak zamknąć system ... jest tylko opcja '' zasilanie '' ale nie widzę opcji '' zamknij '' i '' uruchom ponownie ''.
Mam nadzieje, że system nie będzie powodował problemów, ale trochę czasu minie, nim się o tym przekonam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.05.2016 o 23:47, lis_23 napisał:

Nieoczekiwanie, system postanowił mi się zaktualizować do 10 tki ;)

To wystarczyło kliknąć na "odrzuć" gdy masz do zaakceptowania umowę licencyjną. To by ci wróciło do Siódemki.

Dnia 29.05.2016 o 23:47, lis_23 napisał:

Trwało to dosyć krótko i teraz jestem na nowym systemie ale widzę, że nie wszystko się
zaktualizowało, np. sterowniki do karty graficznej, nadal mam te zainstalowane 24 maja
pod siódemkę, muszę je ponownie zainstalować ze strony Nvidii?

Tak. I pewnie nie tylko te. Lepiej zobacz co ci wyrżnęło bo Dziesiątka różne rzeczy potrafi zrobić :P

Dnia 29.05.2016 o 23:47, lis_23 napisał:

Nie mam też pojęcia, jak zamknąć system ... jest tylko opcja '' zasilanie '' ale nie
widzę opcji '' zamknij '' i '' uruchom ponownie ''.

W pasku start jest...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 29.05.2016 o 23:51, ziptofaf napisał:

Tak. I pewnie nie tylko te. Lepiej zobacz co ci wyrżnęło bo Dziesiątka różne rzeczy potrafi
zrobić :P


A co ewentualnie sprawdzić? Bo na oko chyba wszystko jest i nie wiem, czego szukać ... Nie ma chyba WMP ( choć skrót pozostał ) więc kicha, zaraz sprawdzę, czy działa odtwarzacz video, czy są kodeki, ale nie wiem, co jeszcze sprawdzić.
Na siódemce, jak wchodziłem, np. w komputer czy w ogóle w dokumenty to po lewej na pasku były wszystkie dyski twarde, tutaj tego nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Heh, ja próbowałem grać tylko w " Total War Warhammer " i niby jest ok, ale gra zwiesiła mi się na kilka sekund, a i karta jakoś wolniej traci temperaturę, niż na W7 ( a może to tylko takie wrażenie? ). Na razie system działa szybko, nie zauważyłem jakiś braków, znikło kilka problemów ( p. miganie monitora podczas zamykania systemu ), choć paru rzeczy mi brakuje; np. w W7, gdy wybierałem utwór MP3 to na dole miałem jego tytuł, czas trwania i gwiazdki do ocenienia, tutaj nic z tego nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.05.2016 o 10:12, lis_23 napisał:

(...) choć paru rzeczy
mi brakuje; np. w W7, gdy wybierałem utwór MP3 to na dole miałem jego tytuł, czas trwania
i gwiazdki do ocenienia, tutaj nic z tego nie ma.


Mając otwarty Eksplorator, kliknij na górnej wstążce Widok i zaznacz "Okienko szczegółów". Po prawej stronie okna eksploratora - pojawią się w nim informacje zaznaczonego pliku, w przypadku muzyki będzie tam także zestaw tagów i gwiazdek, przy zdjęciach będą dane o aparacie itp. Alternatywnie można zamiast okienka szczegółów wybrać "Okienko podglądu", które w tym samym miejscu pozwoli np. na odtwarzanie wybranego utworu z miejsca, podgląd plików tekstowych itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 30.05.2016 o 10:34, Minamir napisał:


Mając otwarty Eksplorator, kliknij na górnej wstążce Widok i zaznacz "Okienko szczegółów".
Po prawej stronie okna eksploratora - pojawią się w nim informacje zaznaczonego pliku,
w przypadku muzyki będzie tam także zestaw tagów i gwiazdek, przy zdjęciach będą dane
o aparacie itp. Alternatywnie można zamiast okienka szczegółów wybrać "Okienko podglądu",
które w tym samym miejscu pozwoli np. na odtwarzanie wybranego utworu z miejsca, podgląd
plików tekstowych itp.


Dzięki. Teraz wygląda to w miarę podobnie, choć zamiast u dołu jest z boku po prawej stronie, ale jest ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.05.2016 o 10:38, tykus napisał:

Przy używaniu skrótów klawiszowych da się przeżyć, ale brakuje takich udogodnień jak
wyświetlanie okna na wszystkich pulpitach i szybki podgląd w widżecie co gdzie jest,
bez żadnego klikania. Programów rozszerzających funkcjonalność nie widziałem, jak już
to inne apki do wirtualnych pulpitów.


"Niestety" jestem przyzwyczajony do obsługi pulpitów wirtualnych w wersji KDE i nie widzę szans na używanie domyślnych PW Windowsa przy tak kiepskim wykonaniu. Szkoda, że nie ma niczego poprawiającego, a na osobny program nie mam ochoty (szybciej zrobię sobie instalkę Minta). Dzięki za zabicie mojej nadziei :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Miałem kiedyś Windowsa 8, którego zaktualizowałem do "dziesiątki". Niedługo przy wymianie podzespołów będę musiał od zera wgrywać system system i:
-instalować "ósemkę", niech się później jeszcze raz zaktualizuje, czy
-ściągnąć skądś W10, zainstalować i aktywować kluczem z W8?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja na razie jestem w miarę zadowolony.
Wszystko działa ( chociaż, np. CCleaner uruchomił się po angielsku ), filmy i muzyka działają i można wybrać lubiane aplikacje, zamiast domyślnych ( np. WMP, itp. ), nowe funkcje systemu są przydatne, wygląd systemu też jest ok, chociaż brakuje mi Aero i t.p. ale może będzie to lepiej działać? ( przez Aero miałem na 7 duże problemy z grą " Śródziemie Cień Mordoru ", ciekawe, jak będzie tutaj? ). Obawiałem się długiej / uciążliwej instalacji, jeszcze dłuższej aktualizacji i problemów z samym systemem i z programami - instalacja przebiegła bardzo szybko, aktualizacje jeszcze szybciej, problemów, póki co, nie ma. Obawiam się tylko trochę o gry ... czy wszystkie, które działały pod siódemką, będą poprawnie działać pod 10 tką? Czy będą działać mody zainstalowane na poprzednim systemie? Pierwszą oznaką niepokoju było lekkie zwieszenie się " TW Warhammer " ( dodam, że był to początek bitwy, moment po rozstawieniu wojsk i kamera nie była przybliżona ). Cóż, wszystko wyjdzie w praniu.
Podoba mi się to okno blokady, ale ono jest tylko dla tych, którzy logują się do systemu hasłem? Można to wywołać jako np. wygaszacz ekranu, lub coś podobnego? Można dodawać własne kafelki do menu start?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.05.2016 o 16:38, lis_23 napisał:

Obawiam się tylko trochę o gry ... czy wszystkie, które działały pod siódemką, będą poprawnie
działać pod 10 tką?


Zdecydowana większość będzie działała bez problemów. Do znanych mi należy np. Civilization V, ale tu wystarczy dać tryb zgodności dla samego Steama. Gothic I, który nie chciał mi się odpalić na W7, na W10 ruszył od razu.

Dnia 30.05.2016 o 16:38, lis_23 napisał:

Czy będą działać mody zainstalowane na poprzednim systemie?


Masz na myśli czy mody są zgodne z W10 czy o działanie ich instalacji?

Dnia 30.05.2016 o 16:38, lis_23 napisał:

Można dodawać
własne kafelki do menu start?


Tak, wystarczy przeciągnąć ikonę programu na pole kafelków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam już pierwszy zgrzyt: gdy chcę sprawdzić ile miejsca zajmuje folder "windows old", wiesza się czynność ( niebieskie kółeczko, a jak chcę zamknąć okno to robi się biała strona ), prawdopodobnie jakieś zabezpieczenie przed przeglądaniem tego folderu. Jak jest z tym u Was? Parę rzeczy też się czasami zwiesi, ale jest w miarę ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować