Zaloguj się, aby obserwować  
Prince_Miki

Windows 10 - temat ogólny

833 postów w tym temacie

Dnia 03.06.2016 o 23:46, piotekgracz napisał:

Jak to w końcu będzie? Czy w końcu zostanę zmuszony do zaktualizowania z win 7 do win
10? Bo w necie podaje się wszędzie sprzeczne informacje :O


Niby dlaczego? Jeśli masz wyłączone aktualizacje to nic ci się samo nie zaktualizuje do 10. Ja nie używam ich od czasu, kiedy microsoft zaczął wydawać jakieś podstępne "apdejty", w których zmusza użytkowników starszych systemów do pobrania 10, a jeśli nie do pobrania, to chociaż jak największego upodobnienia ich do windows 10 pod względem inwigilacji użytkowników.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.06.2016 o 23:16, leven napisał:

Jak system jest Win10, ma być Win10.


Dopiero teraz to zauważyłem ;)
Ja mam niezaktualizowanego CCleanera od 2014 r. więc to pewnie dlatego ;)
Co do długiego zamykania się systemu to chyba już wiem, co i jak:
W7 zamykał się, pokazując okno zamykania systemu i trwało to m.w. tyle samo, co wyłączanie się PC tutaj. Po prostu, każdy komponent PC musi się zamknąć. W10 nie pokazuje tego okna tak długo, jak Siódemka i stąd ten paradoks, że system się wyłącza, a PC pracuje jeszcze ok. pół minuty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj zalogowałem się do konta Microsoft żeby pobrać coś z ich sklepu i teraz mam ekran logowania po uruchomieniu PC - jak się pozbyć konieczności logowania?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.06.2016 o 00:33, lis_23 napisał:

> Jak system jest Win10, ma być Win10.

Dopiero teraz to zauważyłem ;)
Ja mam niezaktualizowanego CCleanera od 2014 r. więc to pewnie dlatego ;)
Co do długiego zamykania się systemu to chyba już wiem, co i jak:
W7 zamykał się, pokazując okno zamykania systemu i trwało to m.w. tyle samo, co wyłączanie
się PC tutaj. Po prostu, każdy komponent PC musi się zamknąć. W10 nie pokazuje tego okna
tak długo, jak Siódemka i stąd ten paradoks, że system się wyłącza, a PC pracuje jeszcze
ok. pół minuty.


Lisku... mam WIN10 PRO X64 i zamykanie systemu trwa około 5-6 sekund.

Nic mi w tle nie działa.

Monitor się wyłącza i jest cisza.

System na bardzo wolnym SSD GoddRam C60 60 GB.

p.s.. jeżeli system nie potrafi zamknąć jakiejś aplikacji, to jest to wyświetlone przy zamykaniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 06.06.2016 o 13:08, leven napisał:


Lisku... mam WIN10 PRO X64 i zamykanie systemu trwa około 5-6 sekund.

Nic mi w tle nie działa.

Monitor się wyłącza i jest cisza.

System na bardzo wolnym SSD GoddRam C60 60 GB.

p.s.. jeżeli system nie potrafi zamknąć jakiejś aplikacji, to jest to wyświetlone przy
zamykaniu.


System zamyka się bardzo szybko i nie ma informacji o programach działających w tle. System się zamyka, monitor się wyłącza, ale sam PC jeszcze pracuje przez ok. 20-30 sekund, zanim się całkowicie wyłączy. Znajomy powiedział mi, że to poszczególne podzespoły pc się zamykają - dodam, że Siódemka też długo mi się zamykała, tylko że tam cały czas było okno zamykania systemu na monitorze, ale trwało to też podobnie.

Z 10 tką mam jeden problem: często nie da się uruchomić eksploratora plików z paska zadań, gdy wtedy próbuję ponownie uruchomić system, ten się zwiesza i potrzebny jest reset na obudowie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Albo masz insekta w systemie, albo coś się kłóci w biosie.

Zrób prostą rzecz.

Otwórz budę i odłącz wszystkie napędy, oprócz dysku systemowego.

Uruchom komputer i napisz, co jest grane.

Czasem "jakieś" urządzenie potrafi napaskudzić w rozruchu - bios musi przeczytać wszystko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.06.2016 o 10:40, leven napisał:

Albo masz insekta w systemie, albo coś się kłóci w biosie.

Zrób prostą rzecz.

Otwórz budę i odłącz wszystkie napędy, oprócz dysku systemowego.

Uruchom komputer i napisz, co jest grane.

Czasem "jakieś" urządzenie potrafi napaskudzić w rozruchu - bios musi przeczytać wszystko.


Wiesz, ja nawet nie wiem, jak odpiąć napędy/dyski ;)
W sumie to długie wyłączanie się kompa mi nie przeszkadza - zresztą, odkąd mam nowy zasilacz (grudzień 2013), moja myszka podpięta przez USB do klawiatury nie wyłącza się po wyłączeniu kompa 9choć sama klawiatura gaśnie0 i siódemka też dosyć długo mi się zamykała, tylko tam był cały czas ta niebieska plansza zamykania systemu na monitorze, a tu, system i monitor wyłączają się błyskawicznie, tylko reszta nie.
Bardziej wkurza mnie to z eksploratorem plików, folderami, itp. Najgorsze jest to, że gdy taki problem wyskoczy nie można normalnie zrestartować kompa/uruchomić ponownie (próbowałem z menu start i ctrl+alt+delete) i to mnie bardziej niepokoi, bo siódemka takich problemów nie miała. Tłumaczę to sobie po prostu błędami systemu, który jest przecież postawiony w całości na poprzednim systemie i coś może się gryźć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ten eksplorator plików wkurza niemiłosiernie ...
Uruchamiam PC i wszystko działa - do czasu: po paru godzinach eksplorator plików nie działa ani z paska zadań, ani z menu start, tylko po kliknięciu w "mój komputer". Mało tego, PC nie da się normalnie zrestartować, tylko poprzez przycisk na obudowie (wyłączyć się da, ale po ponownym uruchomieniu eksplorator plików nadal nie działa ;)) i wtedy komp uruchamia się z dźwiękiem z W7 ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sorry, że piszę post pod postem, ale szukałem na necie rozwiązań moich problemów i dowiedziałem się, że wiele osób miało problemy z niedziałającym eksploratorem plików z poziomu paska zadań i menu start ... tyle, że to było w lipcu, sierpniu ub. roku i powodowały to aktualizacje W10, w tym jakieś zabezpieczenia systemu. Czy to możliwe, że przetrwało to do obecnej wersji systemu, lub że spowodowała to instalacja aktualizacji, którą zrobiłem zaraz po aktualizacji W7 do W10?
Znalazłem coś takiego, ale nie wiem, czy to zadziała:

http://pl.ccm.net/faq/7749-windows-10-co-zrobic-jesli-eksplorator-plikow-dziala-zbyt-wolno

mój eksplorator plików po pewnym czasie w ogóle przestaje działać z poziomu paska zadań, menu start a nawet kafelka przypiętego do menu start, działa tylko poprzez "ten komputer'' i problem ten występuje codziennie, a po jego wystąpieniu niemożliwe jest ponowne uruchomienie systemu bez restartu z obudowy. Niestety, nie jest to jedyny problem ...
Np. wchodzę w ''ten komputer", wybieram jedną z partycji (niekoniecznie systemową), wybieram jakiś folder i klikam PPM na jakiś plik - kręci się kółko - klikam LPM na okno, robi się białe - zamykam okno, cały ekran robi się czarny i po chwili pojawia się pulpit w takim stanie, jakbym właśnie uruchomił system, a nieudana operacja nie udaje się za każdym kolejnym razem, kończąc się tak samo, aż do restartu systemu przyciskiem na obudowie.
W obu przypadkach nie działa ponowne uruchomienie systemu, ani z poziomu menu start, ani poprzez ctrl+alt+delete - z tego poziomu da się zamknąć system, ale po ponownym uruchomieniu w. w. problemy występują nadal, aż do restartu PC poprzez przycisk na obudowie.
Myślę o użyciu adwcleaner, ale on pokazuje tylko błędy w rejestrze i nie wiem, czy mogę to usunąć ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy darmową aktualizacje do W10 i mozliwosc zainstalowania darmowego W10(np. za rok na podstawie klucza z starego systemu) mozna dostac tylko cos zatwierdzajac czy trzeba obowiazkowo aktualizowac system z obecnego na W10?
Czy skorzystanie z cofnięcia do starego systemu wyłącza to i np nie można później zainstalować darmowego W10 czy nie ma wpływu? (chyba masło maślane? moze w skrocie inaczej czy mozna miec zaklepany upgrade bez instalowania win10?)
A tak w ogóle to programy trzeba pewnie w własnym zakresie zaktualizować, bo wersje z poprzednich systemów nie muszą prawidłowo dzialac na w10, dobrze myślę?

--
lis_23 mozesz sprobowac metodę z linka , ale w sumie jak? Skoro ALT+CTRL+Delete (i menadzer zadan) musi dzialac, a w twoim przypadku niedziała-tak piszesz?
Opisany efekt "pulpit jak po uruchomieniu", a (czasami jeszcze ikony w prawym rogu nie wszystkie sie zresetuja) potwierdza, ze to win explorer.exe czy czegos z nim powiazanego. Zamiast adwcleaner(chyba, ze on ma cos w sobie jeszcze) sprawdziłbym logi windowsa w Podgląd zdarzeń (nie znam jego lokalizacji w w10) czy softu do czytania dumpow, jezeli windows je tworzy.
Sposobow na rozwiazanie to pewnie kilka sie znajdzie, czasami pomaga - na starszych systemach i gdy maja dostep do instalki windowsa, "reinstalacja explorera"- czy to w 10 przejdzie, nie naprawialem win10, mozesz sprobowac wrocic na stary system lub zainstalowac w10 od zera na nieuzywany dysk/lub wyjac dysk z nieuzywanego dysku zewnetrznego/ czy sformatowac partycje systemowa po zrobieniu jej obrazu/kopii/. Ewentualnie zainstalowac drugi system na tej samej lub innej partycji, czy wylaczenie aplikacji dzialacych w tle?!.
Ale niech ktoś inny napisze czy przy w10 tak sie robi, bo to rady oparte na starych systemach.
A moze sobie tez kup stary komputer za 100-200-300 złoty i na nim poucz sie demontazu dyskow i kart graficznych, ale moze w sumie trzeba uwazac na "detale" który moga sie róznic w zaleznosci od modelu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 09.06.2016 o 18:46, Sarinew napisał:

A tak w ogóle to programy trzeba pewnie w własnym zakresie zaktualizować, bo wersje z
poprzednich systemów nie muszą prawidłowo dzialac na w10, dobrze myślę?

Programy ogólnie działają, ale lepiej je sobie zaktualizować, lub zainstalować nowszą wersję - np. CCleaner z W7 wykrywał mi, że mam W8.1 i dopiero po zainstalowaniu nowej wersji wyszło, że mam jednak W10 ;)

Dnia 09.06.2016 o 18:46, Sarinew napisał:

--
lis_23 mozesz sprobowac metodę z linka , ale w sumie jak? Skoro ALT+CTRL+Delete (i menadzer
zadan) musi dzialac, a w twoim przypadku niedziała-tak piszesz?


Działa wyłączenie 9trwa długo0 ale nie naprawia problemu, pomaga tylko restart na obudowie.

Dnia 09.06.2016 o 18:46, Sarinew napisał:

Opisany efekt "pulpit jak po uruchomieniu", a (czasami jeszcze ikony w prawym rogu nie
wszystkie sie zresetuja) potwierdza, ze to win explorer.exe czy czegos z nim powiazanego.
Zamiast adwcleaner(chyba, ze on ma cos w sobie jeszcze) sprawdziłbym logi windowsa w
Podgląd zdarzeń (nie znam jego lokalizacji w w10) czy softu do czytania dumpow, jezeli
windows je tworzy.


Tak, oba zjawiska występują w parze z sobą: PC uruchomiłem ok. 15, wtedy eksplorator działał, teraz nie działa eksplorator, ani podgląd plików, np. nie mogę usunąć pojedynczych plików z kosza, bo kliknięcie PPM nie działa.
Sprawdzałem już podgląd zdarzeń, ale zupełnie się na tym nie znam ...

Dnia 09.06.2016 o 18:46, Sarinew napisał:

Sposobow na rozwiazanie to pewnie kilka sie znajdzie, czasami pomaga - na starszych systemach
i gdy maja dostep do instalki windowsa, "reinstalacja explorera"- czy to w 10 przejdzie,
nie naprawialem win10, mozesz sprobowac wrocic na stary system lub zainstalowac w10 od
zera na nieuzywany dysk/lub wyjac dysk z nieuzywanego dysku zewnetrznego/ czy sformatowac
partycje systemowa po zrobieniu jej obrazu/kopii/. Ewentualnie zainstalowac drugi system
na tej samej lub innej partycji, czy wylaczenie aplikacji dzialacych w tle?!.
Ale niech ktoś inny napisze czy przy w10 tak sie robi, bo to rady oparte na starych systemach.
A moze sobie tez kup stary komputer za 100-200-300 złoty i na nim poucz sie demontazu
dyskow i kart graficznych, ale moze w sumie trzeba uwazac na "detale" który moga sie
róznic w zaleznosci od modelu?


Nie no, takich rzeczy nie chce mi się robić ... dziwne, ze nowy system i ma takie problemy ... Spróbuję tej metody z linka, ale wątpię, że to przejdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niestety, ten programik usuwa tylko 15 błędów za darmo (aby usunąć wszystko, trzeba zakupić pełną wersję0 a i tak wśród tych błędów nie ma nic o explorer.exe. Dzisiaj myślałem, że będzie już ok. od 10 rano do 16 było ok i wszystko działało, ale obecnie znów nie działa ... Polecono mi opcję "resetuj ustawienia komputera do stany początkowego" ale to usunie wszystko, co zainstalowałem od dnia aktualizacji do 10 tki i nie wiem, czy pomoże ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.06.2016 o 17:21, lis_23 napisał:

Niestety, ten programik usuwa tylko 15 błędów za darmo (aby usunąć wszystko, trzeba zakupić
pełną wersję) a i tak wśród tych błędów nie ma nic o explorer.exe.


O, wirusa (albo raczej - zwykłe oszustwo bo ten program jest bezużyteczny) sobie zainstalowałeś :D Uważałbym nieco na to co się pobiera...

Dnia 10.06.2016 o 17:21, lis_23 napisał:

Dzisiaj myślałem,
że będzie już ok. od 10 rano do 16 było ok i wszystko działało, ale obecnie znów nie
działa ... Polecono mi opcję "resetuj ustawienia komputera do stany początkowego" ale
to usunie wszystko, co zainstalowałem od dnia aktualizacji do 10 tki i nie wiem, czy
pomoże ...


Bo jak już mówili ci tu chyba wszyscy - aktualizacja z Siódemki do Dziesiątki potrafi powodować mnóstwo różnych problemów tu i tam. Chcesz się ich pozbyć to albo wróć do 7 albo zrób czystą instalkę. A jeśli myślisz że jakieś nieznane narzędzia z czeluści internetu (fajne oceny to coś swoją drogą ma: http://download.cnet.com/WinThruster/3000-2094_4-75786654.html) sprawią że komputer zacznie działać poprawnie to gratuluję...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.06.2016 o 17:39, ziptofaf napisał:


Bo jak już mówili ci tu chyba wszyscy - aktualizacja z Siódemki do Dziesiątki potrafi
powodować mnóstwo różnych problemów tu i tam. Chcesz się ich pozbyć to albo wróć do 7
albo zrób czystą instalkę. A jeśli myślisz że jakieś nieznane narzędzia z czeluści internetu
(fajne oceny to coś swoją drogą ma: http://download.cnet.com/WinThruster/3000-2094_4-75786654.html)
sprawią że komputer zacznie działać poprawnie to gratuluję...


Kurcze, jak pytałem, czy aktualizacja nic nie popsuje i czy wszystko będzie działać to wszyscy polecali ... Ja nawet nie wiem, jak zrobić czystą instalacje ... wtedy zapewne musiałbym instalować nie tylko wszystkie programy od nowa, ale i wszystkie gry? (Steam, Orgin,Uplay, itp.?) Ta opcja z resetem ustawień nic nie da? Bo to jednak mniej roboty, niż instalacja całego systemu od nowa.
Ten program już usunąłem, a był on polecany na tej stronce, jako wspierany przez Microsoft:

http://www.solvusoft.com/pl/files/b%C5%82%C4%85d-usuwanie-wirusa/exe/windows/microsoft/msdn-disc-0421/explorer-exe/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.06.2016 o 18:28, lis_23 napisał:

Kurcze, jak pytałem, czy aktualizacja nic nie popsuje i czy wszystko będzie działać to
wszyscy polecali...

Nie tyle wszyscy polecali co (ja przynajmniej) napisali że w razie czego masz możliwość powrotu do Siódemki więc to proces w miarę bezpieczny. A że bywa problematyczny to zupełnie inna kwestia i chyba wszyscy tutaj też piszę że czysta instalacja to by się przydała, to zdanie przewija się BAAAARDZO często.

Dnia 10.06.2016 o 18:28, lis_23 napisał:

Ja nawet nie wiem, jak zrobić czystą instalacje ... wtedy zapewne
musiałbym instalować nie tylko wszystkie programy od nowa, ale i wszystkie gry? (Steam,
Orgin,Uplay, itp.?)

Gry niekoniecznie o ile nie były na C:. Jak wskażesz Steamowi katalog w którym się znajdują to je zauważy po reinstalacji systemu. Z Uplay i Origin nie mam pojęcia bo uch unikam.

A czysta instalacja to po prostu format C: i instalacja z płyty/USB. Jeśli kiedykolwiek instalowałeś Windowsa w jakiejkolwiek wersji to długo ci nie zajmie.

Dnia 10.06.2016 o 18:28, lis_23 napisał:

Ta opcja z resetem ustawień nic nie da? Bo to jednak mniej roboty,
niż instalacja całego systemu od nowa.

O ile mniej tej roboty skoro tak czy siak wykarczuje ci dane o wszystkich programach itd (i co z tego że pozostaną fizycznie nawet wówczas na dysku jak przestaną się uruchamiać)? Jak dla mnie to więcej roboty bo zostaje więcej śmieci na dysku.

Dnia 10.06.2016 o 18:28, lis_23 napisał:


Czyli odwiedzasz stronę PRODUCENTA danego programu i ufasz jego opinii co do tego co ta aplikacja robi i jaka to jest udana? :P Ja rozumiałbym niezależne źródła i recenzje ale to co ty wyprawiasz jest cokolwiek... dziwne.

Dla mnie ta strona śmierdzi zresztą oszustwem na kilometr - brak certyfikatu HTTPS, same aplikacje zbierają najgorsze możliwe opinie w internecie, treści które wyglądają prawie tak jak "Na twoim komputerze jest 42354 wirusów! Kliknij tutaj aby ściągnąć nasze narzędzie i je usunąć". No ale to twój komputer i jeśli uważasz że tym co jest mu najbardziej potrzebne jest sparaliżowanie go całkowicie różnego rodzaju dziwacznymi "akceleratorami systemu" to i owszem, nieźle ci idzie. Zresztą tak w ogóle to nie zdziwiłbym się gdybyś skopał część ustawień korzystając właśnie z CCLeanera przeznaczonego dla INNEJ wersji systemu operacyjnego niż w ogóle posiadasz. A co tam, niech sobie pojeździ po rejestrze i poustawia wartości takie jakie miałyby być w Win 8.1!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować