Zaloguj się, aby obserwować  
Prince_Miki

Windows 10 - temat ogólny

833 postów w tym temacie

Dnia 10.06.2016 o 18:39, ziptofaf napisał:

Gry niekoniecznie o ile nie były na C:. Jak wskażesz Steamowi katalog w którym się znajdują
to je zauważy po reinstalacji systemu. Z Uplay i Origin nie mam pojęcia bo uch unikam.

A czysta instalacja to po prostu format C: i instalacja z płyty/USB. Jeśli kiedykolwiek
instalowałeś Windowsa w jakiejkolwiek wersji to długo ci nie zajmie.

Steam, Orgin, Uplay i Battlenet mam na dyskach niesystemowych, na C; mam tylko i aż, "Wiedźmina 3" 9bo to SSD) i AC Unity, którego już mogę odinstalować. Gorzej z programami.
Nigdy nie instalowałem sam systemu i nie wiem nawet, skąd pobrać pełną wersję systemu i jak wygląda weryfikacja, certyfikacja takiej instalacji? Trzeba podać klucz do W7?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.06.2016 o 18:51, lis_23 napisał:

Steam, Orgin, Uplay i Battlenet mam na dyskach niesystemowych, na C; mam tylko i aż,
"Wiedźmina 3" 9bo to SSD) i AC Unity, którego już mogę odinstalować. Gorzej z programami.

To sobie zrób listę programów do ściągnięcia których używasz i zostaw ich instalki na D: czy coś. Nie powiesz mi że to trwa AŻ tak długo.

Dnia 10.06.2016 o 18:51, lis_23 napisał:

Nigdy nie instalowałem sam systemu i nie wiem nawet, skąd pobrać pełną wersję systemu
i jak wygląda weryfikacja, certyfikacja takiej instalacji? Trzeba podać klucz do W7?


Spytaj wujka google.
http://lmgtfy.com/?q=windows+10+download
Pierwszy link jaki wyskakuje jest ze strony Microsoftu.

Co do punktu drugiego - certyfikacja wcale nie wygląda. Tzn. Windows 10 sam sobie pobierze klucz bo jest już przypisany bezpośrednio do twojej płyty głównej. Więc możesz dosłownie przy pytaniu o klucz kliknąć na pomiń.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.06.2016 o 18:59, ziptofaf napisał:


To sobie zrób listę programów do ściągnięcia których używasz i zostaw ich instalki na
D: czy coś. Nie powiesz mi że to trwa AŻ tak długo.


A to nie jest tak, że te gry (Steam, Orgin,Uplay, itp.) i tak nie będą działać, bo nie będzie wpisów w rejestrze na C:?
Nie da się zrobić nic, żeby usunąć ten błąd bez ponownej instalacji systemu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak nazywają się te kodeki, których częścią jest odtwarzacz Media Player Home Cinema Classic i którą wersję pobrać pod W10 64 bit?
Mam też problem z pobraniem MSI Afterburner, bo wychodzą mi jakieś dziwne rzeczy, Adobe Plash Playera nie można pobrać, tylko instaluje się bezpośrednio ze strony?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.06.2016 o 19:47, lis_23 napisał:

A to nie jest tak, że te gry (Steam, Orgin,Uplay, itp.) i tak nie będą działać, bo nie
będzie wpisów w rejestrze na C:?


Co do gier ze Steama, to możesz skopiować pliki gier z folderu "steam/steamapps/common/" na jakiś dysk przenośny, a po formacie i ponownej instalacji Steama wrzucić te pliki do tego samego folderu. Gdy uruchomisz instalację gry w Steamie, to powinno wykryć że pliki gry są na swoim miejscu i dociągnie tylko te brakujące + stworzy wszystkie wpisy w rejestrze itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ech, dla mnie prostszym wyjściem byłby albo restart ustawień komputera do stanu początkowego, czyli do momentu zaktualizowania do W10, albo powrót do W7 - najmniej z tym roboty. Przy instalacji czystej wersji systemu trzeba coś grzebać w BIOSIe, żeby odpalić pendrive i ogólnie, za dużo z tym roboty ... Ewentualnie można co pięć godzin uruchamiać PC ponownie, zanim wystąpi ten błąd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.06.2016 o 22:08, lis_23 napisał:

Ech, dla mnie prostszym wyjściem byłby albo restart ustawień komputera do stanu początkowego,
czyli do momentu zaktualizowania do W10, albo powrót do W7 - najmniej z tym roboty. Przy
instalacji czystej wersji systemu trzeba coś grzebać w BIOSIe, żeby odpalić pendrive
i ogólnie, za dużo z tym roboty ... Ewentualnie można co pięć godzin uruchamiać PC ponownie,
zanim wystąpi ten błąd.


No rzeczywiście - żeby zainstalować system z pendrive''a trzeba przynajmniej 10 godzin poświęcić na konfigurację BIOSu...

Zastanawia mnie dlaczego w ogóle nie sprzedasz peceta i nie przeniesiesz się na konsolę - nie będziesz musiał nic zmieniać, nic konfigurować, będziesz mógł od razu grać - dla Ciebie to idealne rozwiązanie ;D

A tak bardziej serio - weź się ogarnij, przeczytaj dowolny artykuł w necie dotyczący instalacji W10 na czysto (zajmie Ci to 10 minut) i po prostu to zrób. My tego za Ciebie na pewno nie zrobimy. Aż taki problem stanowi przeinstalowanie gier ze Stema? Ile ich masz na dysku - 50?
Albo weź wezwij informatyka - do tego nada sie dużo lepiej niz do czyszczenia karty graficznej albo podkręcania procka. Większości znajomych informatyków nie dopuściłbym do grzebania w obudowie mojego komputera, jeszcze by coś zepsuli :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, pracuję po 12 h i po prostu nie chce mi się bawić w ponowne instalowanie wszystkiego, a zwłaszcza gier. Pamiętam jak kupowałem obecnego PC i Steam nie zapisał mi savewów z "Wolfenstein New Order" (przeszedłem pół gry) a Uplay "ACIV Black Flag" (podobna sytuacja) i do tej pory nie chce mi się ich przechodzić od nowa. Dla mnie najważniejsze jest, żeby działał Firefox i gry, a to działa ;) Oczywiście, wkurza mnie fakt, że gdy wystąpi ta awaria exploer.exe, nie mogę przeprowadzać żadnych operacji na plikach (nie można nic wyciąć, skopiować, podejrzeć, itp) ale nie chce mi się po to stawiać nowego systemu. Najbardziej wkurza mnie fakt, że problem znany jest od lipca ub. roku i miał być naprawiony w aktualizacjach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.06.2016 o 00:10, lis_23 napisał:

Wiesz, pracuję po 12 h i po prostu nie chce mi się bawić w ponowne instalowanie wszystkiego,
a zwłaszcza gier. Pamiętam jak kupowałem obecnego PC i Steam nie zapisał mi savewów
z "Wolfenstein New Order" (przeszedłem pół gry) a Uplay "ACIV Black Flag" (podobna sytuacja)
i do tej pory nie chce mi się ich przechodzić od nowa.

To sobie te sejwy skopiuj. To jest robienie z igły wideł.

Dnia 11.06.2016 o 00:10, lis_23 napisał:

Dla mnie najważniejsze jest, żeby
działał Firefox i gry, a to działa ;) Oczywiście, wkurza mnie fakt, że gdy wystąpi ta
awaria exploer.exe, nie mogę przeprowadzać żadnych operacji na plikach (nie można nic
wyciąć, skopiować, podejrzeć, itp) ale nie chce mi się po to stawiać nowego systemu.

Twoja wola choć jak dla mnie jak już nawet explorer.exe nie chodzi to jest to tylko nieuchronny symbol tego iż system jest do wymiany. Bo zaraz się okaże że nie tylko to jest skopane a nie chodzą jakieś urządzenia podłączone przez USB, pojawią się awarie sterownikowe itd. A potem będą śliczne blue screeny. Ale jak preferujesz to nad te 3 godziny jakie zajmuje reinstalka to powtórzę - twoja wola.

Dnia 11.06.2016 o 00:10, lis_23 napisał:

Najbardziej wkurza mnie fakt, że problem znany jest od lipca ub. roku i miał być naprawiony
w aktualizacjach.

Bo i został. Ale najwyraźniej nie rozumiesz tego iż Windows 7 RÓŻNI SIĘ od 10tki. Upgrade może coś zepsuć po drodze i nierzadko psuje. Ryzyko które trzeba wkalkulować gdy decydujesz się na aktualizację (A Microsoft do niej NIE zmusza, zawsze jest możliwość kliknięcia na Nie zgadzam się i wracasz wówczas do poprzedniego OS-a).

Zresztą biorąc pod uwagę że jeździsz sobie po rejestrze jakimiś WinThrusterami i CCLeanerem sprzed 2 lat to naprawdę nie zdziwiłoby mnie gdybyś spowodował więcej problemów niż naprawił. Tak w ogóle to w ogóle rozumiesz co te programy robią i dlaczego taki CCleaner zawsze pyta czy utworzyć kopię rejestru przed zmianami? Czy też tak w ciemno sobie walisz najróżniejsze aplikacje "poprawiające działanie systemu" bez zrozumienia?

Więc możliwe że ciężko w ogóle tutaj winić Microsoft, jak użytkownik jest zdecydowany to i zdewastuje dowolny OS.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

CCleaner nie usuwa, tylko naprawia problemy i zawsze był polecany i nigdy nie powodował u mnie problemów, ale może użycie wersji pod W7 na W10 zaraz po instalacji aktualizacji spowodowało ten problem? Nie wiem i jakoś nigdy się nad tym nie zastanawiałem, wcześniej używałem odkurzacza. Zawsze myślałem, że użycie CClenera w zakładce "rejestr'' poprawia działanie systemu.
Nigdy nie ukrywałem, że nie znam się za bardzo na informatyce, PC to dla mnie urządzenie do przeglądania neta i gier, nigdy nie robiłem jakiś innych, zaawansowanych operacji.
Najbardziej zastanawia mnie fakt, że przez parę godzin wszystko działa ok, a później jakby nigdy nic, przestaje bez żadnego komunikatu o błędzie, nawet w podglądzie zdarzeń nic nie mogę znaleźć o awarii explorer.exe.
Jest jeszcze jedno wyjście; mogę przywrócić system do dnia 30 maja, gdy zaktualizowałem siódemkę do 10 tki i może to zrobiłoby to samo, co reset do ustawień początkowych, ale lepiej?
Niestety, nie mam punktu przywracania wcześniejszego, niż 2. 06 ale może on by wystarczył?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.06.2016 o 01:22, lis_23 napisał:

CCleaner nie usuwa, tylko naprawia problemy i zawsze był polecany i nigdy nie powodował
u mnie problemów, ale może użycie wersji pod W7 na W10 zaraz po instalacji aktualizacji
spowodowało ten problem? Nie wiem i jakoś nigdy się nad tym nie zastanawiałem, wcześniej
używałem odkurzacza. Zawsze myślałem, że użycie CClenera w zakładce "rejestr'' poprawia
działanie systemu.


A zauważyłeś żeby się od tego poprawiło i zrobiła widoczna różnica? :P

Ot, ja tylko mówię by nie używać na ślepo narzędzi których w sumie nie rozumiesz. Zwłaszcza wszelkiej maści akceleratorów systemu. Nie ma nic złego w wykorzystaniu CCLeanera do wywalenia śmieci które narobił np. Firefox czy opróżnienia kosza. Ale rejestr to nieco inna sprawa i tutaj można już popsuć całkiem sporo (ba, rejestr to KRYTYCZNA część Windowsa). Swoją drogą - a czym niby twoim zdaniem jest "naprawianie problemów" przez CCleaner w rejestrze? :P

Bo jak kojarzę to on ZAWSZE pisał przy opisie każdego błędu - "zalecane jest usunięcie tego wpisu" i to właśnie robi wciśnięcie przycisku napraw :P Zazwyczaj zresztą nic złego w tym nie ma, nie demonizujmy. Tylko że należy ROZUMIEĆ co dana aplikacja sobie czyni w twoim systemie a nie ufać jej na ślepo.

Bo już programy które mówią że PRZYSPIESZĄ ci komputer to w zdecydowanej większości kupa gruzu która w najlepszym wypadku nic nie zepsuje a w najgorszym sparaliżuje działanie systemu.

Dnia 11.06.2016 o 01:22, lis_23 napisał:

Jest jeszcze jedno wyjście; mogę przywrócić system do dnia 30 maja, gdy zaktualizowałem
siódemkę do 10 tki i może to zrobiłoby to samo, co reset do ustawień początkowych, ale
lepiej?


Próbujesz na wszystkie możliwe sposoby obejść problem który rozwiązuje się w parę godzin zwykłą reinstalką systemu. Chcesz to się pobaw ale jak dla mnie ostatecznie zmarnujesz 2x tyle czasu na takie zabawy niż na postawienie systemu na nowo. Ot, jak Windows zaczyna szwankować to należy go po prostu przeinstalować, raz na parę lat i tak wypada.

Samemu musiałem 10tkę reinstalować raz (upgrade z 8.1) bo... przestała mi obsługiwać klawiaturę a jedynym co zrobiłem było przełożenie jej do innego portu USB. Ot, system ześwirował. Przez dwie godziny się bawiłem z tym dziwactwem, nawet udało mi się obejść ten problem (zainstalowanie Razer Synapse sprawiało że klawiatura chodziła w samym Windowsie, tylko na ekranie logowania nie :D) ale ostatecznie wolałem po prostu zrobić instalkę na czysto. Bo jak jest jeden problem w krytycznym miejscu to zaraz się okaże że będzie ich więcej.

W międzyczasie w drugim kompie biurowym upgrade obył się bez większych trudności. Tylko gdzieś wcięło ikonkę wyszukiwania na pasku start ale to mi akurat nie przeszkadza. Ot, z tym bywa różnie i po prostu trzeba się pogodzić z tym że jeśli dokonujesz aktualizacji systemu do kompletnie nowej wersji to możesz coś popsuć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11.06.2016 o 01:47, ziptofaf napisał:


A zauważyłeś żeby się od tego poprawiło i zrobiła widoczna różnica? :P

Ot, ja tylko mówię by nie używać na ślepo narzędzi których w sumie nie rozumiesz. Zwłaszcza
wszelkiej maści akceleratorów systemu. Nie ma nic złego w wykorzystaniu CCLeanera do
wywalenia śmieci które narobił np. Firefox czy opróżnienia kosza. Ale rejestr to nieco
inna sprawa i tutaj można już popsuć całkiem sporo (ba, rejestr to KRYTYCZNA część Windowsa).
Swoją drogą - a czym niby twoim zdaniem jest "naprawianie problemów" przez CCleaner w
rejestrze? :P

>
Zawsze myślałem, że CCleaner naprawia błędy w rejestrze i w sumie, od kiedy go używam, używam go tylko do tego - rzadko używam opcji cleaner.

Dnia 11.06.2016 o 01:47, ziptofaf napisał:


Próbujesz na wszystkie możliwe sposoby obejść problem który rozwiązuje się w parę godzin
zwykłą reinstalką systemu. Chcesz to się pobaw ale jak dla mnie ostatecznie zmarnujesz
2x tyle czasu na takie zabawy niż na postawienie systemu na nowo. Ot, jak Windows zaczyna
szwankować to należy go po prostu przeinstalować, raz na parę lat i tak wypada.

Cóż, staram się najpierw wypróbować wszelkie bezinwazyjne metody, zanim będę zmuszony reinstalować system, co w tym dziwnego?
Mogę jeszcze powrócić do w7 i ponownie zaktualizować go do w10, bez grzebania w rejestrze ;) Cóż, jutro jeszcze zapytam się informatyka, co zrobić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.06.2016 o 21:26, Cierpik182 napisał:


Co do gier ze Steama, to możesz skopiować pliki gier z folderu "steam/steamapps/common/"
na jakiś dysk przenośny, a po formacie i ponownej instalacji Steama wrzucić te pliki
do tego samego folderu. Gdy uruchomisz instalację gry w Steamie, to powinno wykryć że
pliki gry są na swoim miejscu i dociągnie tylko te brakujące + stworzy wszystkie wpisy
w rejestrze itd.


Ciekawostka; zniknął mi common ze Steam, a gry są zainstalowane i działają ... jakim cudem?

Sorry za panikę, common mam na partycji J: Steam, więc teoretycznie nie musiałbym nic przenosić bo to inny dysk.

2016061102431161

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziś w końcu znalazłem jakiś komunikat w podglądzie zdarzeń:

Application Hang

Program explorer.exe w wersji 10.0.10586.306 przestał współpracować z systemem Windows i został zamknięty. Aby sprawdzić, czy jest dostępnych więcej informacji na temat tego problemu, sprawdź historię problemu w oknie Zabezpieczenia i konserwacja w Panelu sterowania.
Identyfikator procesu: bec
Godzina rozpoczęcia: 01d1c555a52bb175
Godzina zakończenia: 0
Ścieżka aplikacji: C:\Windows\explorer.exe
Identyfikator raportu: e77b048f-315f-11e6-87c8-74d435ed1ac4
Pełna nazwa pakietu powodującego błąd:
Identyfikator aplikacji względem pakietu powodującego błąd:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W skrocie- nie wiem, ale sie wypowiem.
Nie wiem co tam moze byc w "historię problemu w oknie Zabezpieczenia i konserwacja w Panelu sterowania." Na chwile obecna nie wiadomo czy explorer.exe odbija tak z siebie przez error przy upgradzie do 10 czy pozniejszych aktualizacjach czy jakis inny programy robi konflikt i to explorer jest ofiarą czy jeszcze cos. Winny jest Rejestr czy fizycznie pliki/procesy?

Nie wiem czy komendy /extract czy expand nadal działaja na win10, bo skoro nie ma prostych poradników w necie o nich to chyba zmienili (lub usuneli) mozliwosc wypakowania pojedynczych plikow z instalki systemu.
Pytanie Czy przywrócić system do dnia 30 maja czy punkt przywracania z 2. 06- trzeba by wiedziec co dokladnie co sie stanie. Bo czy to przywroci fizycznie uszkodzone/usuniete systemowe pliki, jesli jakies sie trafily? Ktoraś opcja moze usunac opcje powrotu do starego systemu.

Tak czy siak ten kto bedze naprawial system lepiej, zeby mial instalacje win10 na płytce/pendrive, no chyba, ze przywracanie do punktow czy do starego systemu bez uzycia plytyki pomoze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Informatyk poradził mi, żebym najpierw wrócił do W7, pobył na nim z dzień i znowu zrobił upgrade do W10 (bez używania CClenera, zwłaszcza starej wersji0 i dopiero jeżeli to nie pomoże, to on mi wgra świeżego W10.
Czy po powrocie do W7 i ponownym upgrate do 10 tki, te 30 dni na powrót do W7 się zerują i są od nowa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.06.2016 o 22:49, Sarinew napisał:

W skrocie- nie wiem, ale sie wypowiem.
Nie wiem co tam moze byc w "historię problemu w oknie Zabezpieczenia i konserwacja w
Panelu sterowania."


Może chodzi o to?:

20160613234950656

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.06.2016 o 23:49, lis_23 napisał:

Może chodzi o to?:

Tabele mozesz przeanalizowac doglebniej sam czy sa jakies inne niezwiazane z "eksploratorem windows" bo widac zdarzenia krytyczne(czerwone znaczki) od 29.05 z okolic przejscia na 10 i wykres, nie wiem czy brac go pod uwage, ale w sumie to teraz tylko bajer skoro wiesz, ze explorer wariuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.06.2016 o 00:13, Sarinew napisał:

> Może chodzi o to?:
Tabele mozesz przeanalizowac doglebniej sam czy sa jakies inne niezwiazane z "eksploratorem
windows" bo widac zdarzenia krytyczne(czerwone znaczki) od 29.05 z okolic przejscia na
10 i wykres, nie wiem czy brac go pod uwage, ale w sumie to teraz tylko bajer skoro wiesz,
ze explorer wariuje.


Na razie mogę powiedzieć, że od wtorku (15 godzin) problem z explorerem.exe nie występuje. Wczoraj i dzisiaj nie jestem w stanie tego długo obserwować, bo idę do pracy na 18, ale wczoraj pobrały się też jakieś nowe aktualizacje do systemu, więc może już będzie ok?

Kurka, dlaczego na forum nie ma takiej opcji, jak kiedyś, że nie trzeba było za każdym razem wpisywać logina i hasła żeby się zalogować? Ja muszę wpisywać login i hasło za każdym razem, gdy uruchomię Firefoxa, gdy chcę napisać pierwszego posta to mnie wylogowuje i ponownie muszę wpisać login i hasło, a jak przejdę do portalu, np. do jakiegoś newsa to ponownie mnie wylogowuje ... Normalnie, masakra, ale mam tak od momentu, gdy pojawiła się nowa wersja forum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o logowanie to u mnie wszystko w porządku. Muszę się logować ponownie tylko w przypadku, gdy CCleanerem usunę dane przeglądarki. Bez ich usuwania jestem zalogowany cały czas. Może to zależy od przeglądarki? Ja używam Firefoxa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować