Zaloguj się, aby obserwować  
Prince_Miki

Windows 10 - temat ogólny

833 postów w tym temacie

Więc tak: poprzedni problem znikł, ale wczoraj miałem dziwne zdarzenie ... PC nie chciał się wyłączyć: menu start - zamknij - monitor gaśnie, ale po chwili uruchamia się ponownie i system startuje od nowa, ale bez rozruchu, jakby był uśpiony - i tak trzy razy. Potem uruchomiłem go ponownie i dopiero wtedy udało mi się go zamknąć normalnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak instalujesz systemowe aktualizacje recznie czy automatycznie to mozesz sprobowac odinstalowac zainstalowane aktualizacje od dnia gdy pojawil się ten problem, w starszych windowsach odinstalowało się aktualizacje jak zwykłe programy Panel sterowania/dodaj lub usun programy. (Jak instalowales jakies nowe programy czy aktualizacje do nich to tez sie zastanowic czy je usunac)
Ewentualnie zajrzec do historii niezawodnosci i problemow tam gdzie byl wykres z wyskazanym bledami, a nizej lista bledow, moze cos bedzie albo i nie. (oprocz zainstalowania nowego windowsa na innej partycji, ale nie znam plusow i minusow tego rozwiazania przy win10)

Poza tym nie ma pomyslu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.07.2016 o 17:07, Sarinew napisał:

Jak instalujesz systemowe aktualizacje recznie czy automatycznie to mozesz sprobowac
odinstalowac zainstalowane aktualizacje od dnia gdy pojawil się ten problem, w starszych
windowsach odinstalowało się aktualizacje jak zwykłe programy Panel sterowania/dodaj
lub usun programy. (Jak instalowales jakies nowe programy czy aktualizacje do nich to
tez sie zastanowic czy je usunac)
Ewentualnie zajrzec do historii niezawodnosci i problemow tam gdzie byl wykres z wyskazanym
bledami, a nizej lista bledow, moze cos bedzie albo i nie. (oprocz zainstalowania nowego
windowsa na innej partycji, ale nie znam plusow i minusow tego rozwiazania przy win10)

Poza tym nie ma pomyslu.


Znalazłem coś takiego, wystąpiło to w momencie, gdy próbowałem zamknąć system/wyłączyć PC:
tyle, że to występowało codziennie, nawet gdy ów problem nie występował.

20160705172037906

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziś, podczas instalacji gry na Uplay zaczął mu mulić komp tak, że nie dało się go normalnie zamknąć i wyglądało to tak, jakby poszła pamięć RAM. Po restarcie jest na razie ok, ale niepokoi mnie to ... niektóre zdarzenia:

0
APPCRASH
Niedostępny
0
UE4-RiverGame
4.9.2
573b2fce
RiverGame-Win64-Shipping.exe
4.9.2
00000000
c0000005
000001DAEC05FA40
!!AssertLog=""
++depot+UE4-Releases+4.9!J:/Steam/steamapps/common/FlameInTheFlood/RiverGame/Binaries /Win64/!Game!0
C:/Users/1/AppData/Local/RiverGame/Saved/Logs/UE4CC-Windows-E4B00A774DDDF0AEFC343ABA7 20203A4/CrashContext.runtime-xml C:/Users/1/AppData/Local/RiverGame/Saved/Logs/UE4CC-Windows-E4B00A774DDDF0AEFC343ABA7 20203A4/UE4Minidump.dmp C:\Users\1\AppData\Local\Temp\WER641C.tmp.WERInternalMetadata.xml
C:\ProgramData\Microsoft\Windows\WER\ReportQueue\AppCrash_UE4-RiverGame_d29e9452a33f9 fbe40cc70697922f362805dd824_00000000_cab_1e2d641c

0
7c516b1c-52a6-11e6-87da-74d435ed1ac4
0


+ System

- Provider

[ Name] Microsoft-Windows-LoadPerf
[ Guid] {122EE297-BB47-41AE-B265-1CA8D1886D40}

EventID 1000

Version 0

Level 4

Task 0

Opcode 0

Keywords 0x8000000000000000

- TimeCreated

[ SystemTime] 2016-08-01T12:32:12.805357000Z

EventRecordID 6989

Correlation

- Execution

[ ProcessID] 9424
[ ThreadID] 9436

Channel Application

Computer 1-Komputer

- Security

[ UserID] S-1-5-18


- UserData

- EventXML

param1 WmiApRpl

param2 WmiApRpl

binaryDataSize 16

binaryData DA26000080270000DB26000081270000


+ System

- Provider

[ Name] Microsoft-Windows-Search
[ Guid] {CA4E628D-8567-4896-AB6B-835B221F373F}
[ EventSourceName] Windows Search Service

- EventID 3079

[ Qualifiers] 49152

Version 0

Level 2

Task 3

Opcode 0

Keywords 0x80000000000000

- TimeCreated

[ SystemTime] 2016-08-01T12:18:46.678919600Z

EventRecordID 6931

Correlation

- Execution

[ ProcessID] 0
[ ThreadID] 0

Channel Application

Computer 1-Komputer

Security


- EventData

ExtraInfo Kontekst: aplikacja Windows Szczegóły: Przydział jest niewystarczający do ukończenia żądanej usługi. (HRESULT : 0x800705ad) (0x800705ad)
VolumeName C:\

AppId Microsoft.Windows.ShellExperienceHost_cw5n1h2txyewy!App
ErrorCode -2147023170


itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie, wyskoczyły mi takie błędy:

Kermel-Power

Kernel-EventTracing
PrintService
ESENT
Application Error
IIS-V3SVC
Apps
Search
EventLog
Service Control Manager
DistributedCOM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.08.2016 o 15:23, lis_23 napisał:

Ogólnie, wyskoczyły mi takie błędy:


mi to nic mi mowi, zwroce uwage tylko na 1 rzecz
Piszesz o instalowaniu gry na czy raczej przez Uplay''a, a error wskazuje na gre FlameInTheFlood, ktora aktywuje sie na steamie. Flame in the flood instalowales, miales z nia jakies problemy przy instalacji,graniu?
offtopic Edycja pudelkowa ma ciekawe rzeczy w srodku?

Moze lepiej pobrac program do odczytania "raportów" bledow, ktore generuje windows. Na nic to nie pomoze, tylko pozwoli na ich przegladanie, wiec w sumie nie wiem czemu o tym piszę.
np. http://www.nirsoft.net/utils/blue_screen_view.html
linki do sciagniecia sa na dole strony Download BlueScreenView 64-bit (in Zip file) i w tabelce jest tlumaczenie polskie do pobrania osobno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.08.2016 o 18:37, Sarinew napisał:

> Ogólnie, wyskoczyły mi takie błędy:

mi to nic mi mowi, zwroce uwage tylko na 1 rzecz
Piszesz o instalowaniu gry na czy raczej przez Uplay''a, a error wskazuje na gre FlameInTheFlood,
ktora aktywuje sie na steamie. Flame in the flood instalowales, miales z nia jakies
problemy przy instalacji,graniu?
offtopic Edycja pudelkowa ma ciekawe rzeczy w srodku?

To mnie właśnie dziwi, gdyż:
- nie grałem wczoraj w "The Flame in the Flood"
- ba! nie miałem nawet uruchomionego Steama w momencie, gdy komp się zwiesił
- mam problem, ale z "Call of Duty Black Ops III" na Steamie (pojawia się tylko logo Activision i komunikat, że "program codbo3 przestał działać")
- co do gry, to w pudełku mamy: pięć pocztówek, trzy naklejki, art book i tzw. "poradnik przetrwania", czyli coś pomiędzy instrukcją a poradnikiem do gry - w kolorze!

Kurka, od kiedy przeszedłem na W10 ,a, same kłopoty ...
Najpierw ten eksplorator windows, potem system, który co jakiś czas nie chce się zamknąć, a teraz to. Za pierwszym razem zaczął mi zwalniać Firefox do tego stopnia, że pojawił się czarny ekran i trzeba było zresetować kompa )to było jakieś dwa tygodnie temu), w sobotę, ekran/pulpit sam z siebie zrobił się czarny i nic nie dało się zrobić poza restartem i wczoraj to, co wyglądało tak, jakby padła pamięć RAM. Myślę, że gdyby to na prawdę były RAMy lub HDD/SSD, to byłoby gorzej, gdyż uszkodzoną kość pamięci już miałem i objawami był, min. ośmiokrotny restart PC pod rząd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z czarnym ekranem sobie poradziłem - zasilanie i ustawione wyłączenia monitora po 20 minutach nieużywania PC ;) w sumie wystarczyło tylko włączyć monitor i ruszyć myszką, wyłączyłem to, tzn. zmieniłem na nigdy i powinno być ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.08.2016 o 09:47, lis_23 napisał:

To mnie właśnie dziwi, gdyż:


A ta wklejona długa rozpiska ma przy sobie starszą datę w windowsie czy dałeś jakieś najnowsze dostępne zdarzenie?Może tej awarii system nie odnotował?
W sumie ciężko dopomóc(i to jeszcze na odległość) widząc jakie masz problemy z win10, dziwię się, że tak długo czekałeś, ze chyba opcja powrotu do starego systemu przepadła, że został tylko nowa instalacja systemu tego poprzedniego czy win 10 - czy tam reinstalacja win10 w jakis sposob-
Bo siedzenie na niestabilnym systemie to ciekawa zabawa, jest sobie spokój, a potem jakas awaria i masz zabawę :P ale im dłuższej to w sumie gorzej, bo po co sie tak "męczyć".


Jak ktoś jeszcze to czyta to ubisoft rozdaje darmowe gry i teraz daja skradankę Tom Clancy''s Splinter Cell.


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tego długiego wpisu już nie ma w podglądzie zdarzeń.
Siedzę tak długo, bo mimo wszystko 10 - tka mi się podoba, a instalować od nowa na razie mi się nie chce, gdyż za dużo mam zainstalowanych gier i innych programów. Chłopak mojej siostry, student informatyki cały czas mówi, że to nie może być wina upgrade z siódemki do dziesiątki, gdyż on tylko pozamieniał rejestry (ja tam się nie znam) ale nie może mi pomóc, bo nie lubi W10 ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.08.2016 o 23:48, lis_23 napisał:

Chłopak mojej
siostry, student informatyki cały czas mówi, że to nie może być wina upgrade z siódemki
do dziesiątki, gdyż on tylko pozamieniał rejestry (ja tam się nie znam) ale nie może
mi pomóc, bo nie lubi W10 ;)


Ciekawa logika tego chłopaka. Bo przecież NAWET zwykłe niewielkie aktualizacje od Microsoftu POTRAFIĄ się gryźć ze sprzętem (dlatego zresztą wersje Pro pozwalają na opóźnienie aktualizacji a Enterprise na ich całkowite ominięcie). A co dopiero zmiana całego systemu operacyjnego...?

Jasne że coś MOŻE pójść nie tak i to nie są tylko zmiany w rejestrze. Ba, "tylko", tam są dosłownie miliony ustawień, część pamiętająca jeszcze czasów Windowsa 95... naprawdę wierzysz w to że Microsoft wyłapał dokładnie wszystkie zmiany jakie mogła ciągnąć za sobą aktualizacja Windowsa 7 pełnego programów do 10tki? :D

Ot, jeśli masz sporo mniejszych i miejscami dziwnych problemów to warto pomyśleć nad czystą instalacją i tyle. Dzisiaj skądinąd wyszła spora aktualizacja do Windows 10 (na razie udało się jej zepsuć u mnie obsługę niektórych formatów filmów, sprawić że coś mi z poziomu aplikacji Steama nie chodzi sklep i dodawanie znajomych i zmusić do przeinstalowania 3D Marka który też ześwirował...), to może akurat u ciebie wzrośnie od niej nieco stabilność.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.08.2016 o 23:48, lis_23 napisał:

Tego długiego wpisu już nie ma w podglądzie zdarzeń.
Siedzę tak długo, bo mimo wszystko 10 - tka mi się podoba, a instalować od nowa na razie
mi się nie chce, gdyż za dużo mam zainstalowanych gier i innych programów. Chłopak mojej
siostry, student informatyki cały czas mówi, że to nie może być wina upgrade z siódemki
do dziesiątki, gdyż on tylko pozamieniał rejestry (ja tam się nie znam) ale nie może
mi pomóc, bo nie lubi W10 ;)


Masz WIN10 PRO zaktualizowany z WIN7 PRO ?

Jaką masz obecnie kompilację systemu ?

Ja wczoraj wykonałem ręczną aktualizację WIN10 do najnowszej kompilacji z zachowaniem wszystkich danych.

Wystarczy pobrać ISO najnowszego buildu i uruchomić go z .exe i przeprowadzić aktualizację z zachowaniem wszystkich danych.

Po zaktualizowaniu się systemu, wejść do WU, gdzie zostanie pobrana łatka i zainstalowana.

Obecnie taka jest kompilacja systemu - fotka.


Piszę o tym, bo po tej operacji prawdopodobnie znikną wszystkie Twoje systemowe problemy.

Gdybyś chciał ISO najnowszej kompilacji WIN10 x64 PRO PL 1607, to tutaj link:

https://www.microsoft.com/en-us/software-download/windows10ISO/

Fotki przedstawiają już zaktualizowany system + łatka pobrana z auto aktualizacji.


20160803084624359

20160803084626671

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Więc tak:
posiadam Windows 7 Home, tzw. OEM, zaktualizowany do W10 Home - oczywiście, 64 bit.
Właśnie pobrałem i zainstalowałem tę najnowszą aktualizację (swoją drogą, robiło się to co najmniej tyle, co upgrade z siódemki do dziesiątki) i liczę na to, że coś to da. Na razie nie podobają mi się zmiany w menu start (główne funkcje zostały umieszczone z boku po prawej stronie, co dla mnie jest słabo widoczne) a poza tym jest chyba ok - na razie.
Co mi się jeszcze nie podoba w W10? - wyszukiwanie (lupa na dole po lewej stronie) które działa tylko na treści z partycji C - to jest normalne? Nie da się wyszukać nic z innych partycji.

Ja już mam W10, więc po co aktualizować W10 do W10, w taki sposób, jak Piszesz?
Mój system wygląda obecnie podobnie jak Twój:

20160803185235734

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak masz kompilację 1607 to nie trzeba robić upgrade.

Widocznie system sam pobrał Aniversary i zaktualizował.


Wcześniej pytałem o kompilację...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Kupiłem żonie myszkę do laptopa (Asus X53TK) na kablu (wcześniej działała na myszce z bluetoothem bo na touchpadzie nie lubi) po podłączeniu do usb 2.0 Windows 10 Pro nic nie wykrył, ale po wejściu do Ustawień/Połączone urządzenia była widoczna - po kliknięciu na jej nazwę wyświetlało że nie wykrył sterownika. Podłączyłem ją do mojego stacjonarnego z takim samym windowsem i wszystko działa. Próbowałem instalować sterowniki z płyty dodanej do laptopa, ale w trakcie instalacji wywalało błąd. Skorzystałem też z programu który wyszukuje i aktualizuje sterowniki, ale tam podczas instalki też wywalało błąd.
Wczorajszej nocy stwierdziłem, ze zrobię reinstal systemu, ale już na samym początku windows wołał o sterowniki, włożyłem płytę dołączoną do laptopa i nic , nie wykrywał żadnych sterowników z tej płyty. Wujek google nie pomógł - już nie wiedziałem co wpisywać...Proszę o pomoc, może ktoś się zmagał z takim problem i zna rozwiązanie.
Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj doświadczyłem kolejnego dziwactwa mojego W10 ... System zawiesił się jak zwykle, podczas pobierania gry ze Steam (ostatnio dzieje się tak bardzo często, system i przeglądarka zwalniają, zacinają się, w końcu nie odpowiadają i mam czarny ekran), lecz dzisiaj wyskoczył jakiś błąd systemu, którego nie zdążyłem skopiować, gdyż pojawił się czarny ekran. Po restarcie na obudowie wszystko było ok - prócz menu start, które praktycznie zniknęło, ograniczając się do ikonki wyłączenia i mojego avatara ... Restart i zamknięcie systemu nie pomogły, pomogło dopiero przywrócenie systemu. Czy Steam może być przyczyną problemów z systemem? W 90% przypadków, system wiesza się podczas pobierania gry ze Steam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moze to wina windowsa, moze steama, moze czegos innego , moze system ma usterke lub nie wyrabia gdy ma sie 3 dyski albo jakiś podejrzany program typu trojan nie wyrabia gdy zajmujesz całe łącze.
Jezeli sciagasz przez przegladarke czy gry przez uplay/origin to masz podobne problemy?
Moze komunikat o błędzie zapisał się tam gdzie wczesniej sprawdzałes (rysunek z wykresem i takie okolice)
Może nie aktualizuj systemu?
(bo kompa latwo zarazić, szczegolnie jak bardzo popularne(?) sa te wirusowe maile od "waznej i zaufanej instytucji" z zalacznikiem wirusem-pdf)

Możesz spróbować reinstalować steama, ale jak niechcesz reinstalowac kazdej zainstalowanej gry to wcześniej musisz w każdej zalozonej bibliotece steama(na kazdej partycji) zmienic nazwe steamapps lub przeniesć folder steamapps poza folder steama(przenoś w ramach jednej partycj, bo jak dasz na inną to dłuzej bedzie trwalo przenoszenie)
a po zainstalowaniu steama glowny steamapps dac z powrotem, a dodatkowe bliblioteki na nowo zalozyć i przywrocic foldery. Oh, sam tego nie robilem to skopiowana porada z netu.

Częśc osób juz by pewnie reinstalowała cały system, a część osób nic z tym nie zrobi, bo sie bawi w ramach akcji "kolejny dzień z błędem" takie przeciwieństwo "od ostaniego wypadku w pracy mineło X dni" :X

----
A tak serio to majac window 10 mozna zainstalowac windowsa 10 na innej partycji na tym samym komputerze czy nie? Bo ja tak sprawdzałem pare razy czy problem robi zainstalowany od dawna windowsa czy problem gdzie indziej lezy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja tego nie rozumiem.

Gram praktycznie dziennie na steamie - Fishingplanet - i nie mam problemów.

Używam FF.

Ale nie używam żadnych antywirusów zewnętrznych, tylko defender systemowy.

Ludzie narzekają na problemy w WIN10, gdy mają poinstalowane jakieś Avasty i inne wynalazki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie, podczas pobierania przez przeglądarkę czy inną platformę do gier nie ma problemu, tylko Steam powoduje ów problem.
W kwestii komunikatu, znalazłem takie coś:

Opis
Ścieżka do aplikacji powodującej błąd: C:\Windows\System32\taskhostw.exe

Sygnatura problemu
Nazwa zdarzenia problemu: APPCRASH
Nazwa aplikacji: taskhostw.exe
Wersja aplikacji: 10.0.14393.0
Sygnatura czasowa aplikacji: 57899a8f
Nazwa modułu z błędem: InputService.dll
Wersja modułu z błędem: 10.0.14393.0
Sygnatura czasowa modułu z błędem: 57899883
Kod wyjątku: c0000005
Przesunięcie wyjątku: 0000000000010058
Wersja systemu operacyjnego: 10.0.14393.2.0.0.768.101
Identyfikator ustawień regionalnych: 1045

Dodatkowe informacje o problemie
Identyfikator pakietu: 236711e69dd01934a3fd88be328d3b4b (120522430920)

System aktualizowałem tylko z poziomu "Windows Update" i nie otwieram nieznanych maili, od razu usuwam, także spam.
Folder "SteamAps" mam na zupełnie innej partycji, niż system (podobnie mam z Orgin, Uoplay, BattleNet), na C mam tylko "Wiedźmina 3'' i ''AC Unity'', bo to dysk SSD.

Leven- Używam AVG FREE, może w tym tkwi problem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mój problem nie dotyczy już chyba tylko Steama, gdyż dzisiaj system wysypał mi się podczas pobierania z Uplay ... Co ciekawe, Uplay postanowił ponownie pobierać AC Syndycate, którego mam już zainstalowanego ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować